Desktop ή laptop για φοιτητή;

Λάπτοπ Ή μεγάλο Η/Υ?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Λαπτοπ

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Η/Υ (πύργος, οθόνη, ηχεία)

    Ψήφοι: 3 60.0%
  • Τίποτα από τα δύο

    Ψήφοι: 0 0.0%

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μέχρι πρόσφατα είχα συνηθίσει ένα μικρό powerbook (επίσης G4). Είχα φάει μεγάλο κόλλημα και όταν μου είπε ο πατέρας μου πως έχει μεταχειρισμένο macmini να επισκευάσει, πετούσα στα σύννεφα. Πίστεψέ με Eruyomo, θα το αγαπάω και θα το λατρεύω για πολύυυυυ καιρό ακόμα...:)

Αφού είναι σταθερός ο υπολογιστής, δε θα έπρεπε να σε νοιάζει και πολύ το μέγεθος. Εκτός αν έχεις σοβαρό πρόβλημα χώρου νταξ, αλλιώς πέφτεις θύμα ενός ακόμα διαφημιστικού τρικ της αγαπημένης μας (not) apple.

Για το χώρο μιλάς γενικά, ή δεν έχεις δει το γραφείο μου; :/: Το θέμα είναι πως το γραφείο αν και είναι μικρό, έχει ειδικό χώρο για το pc, αλλά το κουτί της μητρικής είναι πολύ μεγάλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εφοσον δεν κανω βαριες δουλειες(encoding,gaming κλπ)χρησιμοποιω λαπτοπ.
μεταφερεται ευκολα και καιει λιγοτερο ρευμα.
για overclocking ομως χρειαζεται ενα desktop.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
εφοσον δεν κανω βαριες δουλειες(encoding,gaming κλπ)χρησιμοποιω λαπτοπ.
μεταφερεται ευκολα και καιει λιγοτερο ρευμα.
για overclocking ομως χρειαζεται ενα desktop.:D
Πώς είναι δυνατόν να μην σου καίει ρεύμα.Εγώ αν το έχω χωρίς ρεύμα εστω για 10 δευτερόλεπτα μου τελειώνει η μπαταρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Α, το παθαίνει και ένα απ' το δικά μου. Του έχω κάψει τη μπαταρία από το πολύ Warkraft.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Α, το παθαίνει και ένα απ' το δικά μου. Του έχω κάψει τη μπαταρία από το πολύ Warkraft.
Μπορεί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το δικό σου το έχεις 4 χρόνια Ραφαέλα, αν δεν έχεις αλλάξει μπαταρία απο τότε είναι λογικό να τα έχει φτύσει αυτή που έχεις και να κρατάει ελάχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το δικό σου το έχεις 4 χρόνια Ραφαέλα, αν δεν έχεις αλλάξει μπαταρία απο τότε είναι λογικό να τα έχει φτύσει αυτή που έχεις και να κρατάει ελάχιστα.
Πέρυσι του άλλαξα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τότε κάτι δεν πάει καλά. Η μπαταρία του δικού μου λάπτοπ κρατάει 1.5 ώρα περίπου και είναι σχεδόν 2.5 χρονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σε ποιους υπολογιστές κάνουμε αναβάθμιση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Επιτέλους, τι εννοείτε αναβαθμίσεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Επιτέλους, τι εννοείτε αναβαθμίσεις;;;
αναβαθμιση λεγεται η αγορα ενος καινουργιου προϊοντος και αντικαταστασης του με το παλιο.για παραδειγμα στον επεξεργαστη μπορει να γινει αναβαθμιση.

Υ.Γ εννοειται πως και στα λαπτοπ μπορει να γινει αναβαθμιση,απλα ειναι πιο δυσκολη και γινεται σε λιγοτερα εξαρτηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
laptop

κάθεσαι ψύχραιμος στον καναπέ σου βλέπεις τω τρώς ξαπλώνεις

ο καλύτερος τρόπος να παχύνεις γρήγορα και εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
laptop

κάθεσαι ψύχραιμος στον καναπέ σου βλέπεις τω τρώς ξαπλώνεις

ο καλύτερος τρόπος να παχύνεις γρήγορα και εύκολα
Ευχαριοστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ θα προτιμούσα λάπτοπ για έναν πολύ απλό λόγο.Επειδή μπορείς να τον κουβαλάς μαζί σου ο,που θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Ευχαριοστώ

για πιο πράμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ειρωνια?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Λάπτοπ ή μεγάλο Η/Υ?
Both. :xixi:

Aν και εχω μεγαλο Η/Υ,θα ηθελα καποια στιγμη να παρω και ενα λαπτοπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top