Desktop ή laptop για φοιτητή;

Λάπτοπ Ή μεγάλο Η/Υ?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Λαπτοπ

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Η/Υ (πύργος, οθόνη, ηχεία)

    Ψήφοι: 3 60.0%
  • Τίποτα από τα δύο

    Ψήφοι: 0 0.0%

СнЯŸŞЏ

Νεοφερμένος

Η χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μεγάλα Καλύβια (Τρίκαλα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
laptop ειναι μικρο το παιρνω μαζι μου δεν πιανει χωρο και στο σπιτι μου μπορω να ειμαι σε οποιο δωματιο θελω και να εχω και internet:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ναι,εγώ ξέρω και να κλέβω με λάπτοπ ίντερνετ από άλλους οι οποίοι πρέπει να βρίσκονται κοντά για να το κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω του χρονου που θα παω φοιτητης σε αλλη πολη(γιατι στην Κω δεν εχει πανεπιστημια:P) θα παρω καινουριο υπολογιστη.
Δεν ειμαι φανατικος gamer,μονο dota επαιζα πωρομενα 3 χρονια.
Θα μου προτεινατε να αγορασω (desktop και netbook) ή laptop;

Αν παρω καλο λαπτοπ θα μπορω να παιζω παιχνιδια οπως wow/dota αρκετα καλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ηλεκτρονικός υπολογιστής με πύργο, ηχεία κ.τ.λ.
- Ξεκάθαρη υπεροχή.
- Δυνατότητα αναβάθμισης.
- Μεγάλη οθόνη. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγω του χρονου που θα παω φοιτητης σε αλλη πολη(γιατι στην Κω δεν εχει πανεπιστημια:P) θα παρω καινουριο υπολογιστη.
Δεν ειμαι φανατικος gamer,μονο dota επαιζα πωρομενα 3 χρονια.
Θα μου προτεινατε να αγορασω (desktop και netbook) ή laptop;

Αν παρω καλο λαπτοπ θα μπορω να παιζω παιχνιδια οπως wow/dota αρκετα καλα;

Θα σου πρότεινα laptop, πέρα απο το οτι παίζει άνετα dota, θα μπορείς να το παίρνεις μαζί σου στη σχολή και να κάνεις εργασίες απο εκεί/μπαίνεις νετ, τσεκάρεις mail όποτε θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ναι,εγώ ξέρω και να κλέβω με λάπτοπ ίντερνετ από άλλους οι οποίοι πρέπει να βρίσκονται κοντά για να το κάνω
Σοβαρά μιλάς?:!:
-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Σοβαρά μιλάς?:!:
-.-

Πολλοί το κάνουν γι' αυτό αν χρησιμοποιείς ασύρματο δίκτυο καλό είναι να έχεις ενεργοποιημένη ασφάλεια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Γιατί δύσκολο είναι; Άμα δεν έχεις κωδικό, τότε πρέπει να είσαι πολύ ...... τεσπά:/:.
Δεν είναι κάτι το ακατόρθωτο, άμα ο άλλος δεν έχει security μπαίνεις άνετα. Αν έχει κωδικό, ή είσαι hacker και του στέλνεις ένα μικρό ιό με mail, ή απλά τον μαντεύεις. Αλλιώς ξέχασέ το, βάλε δικό σου ιnternet...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick#18

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
μεγααααλος....(πυργος οθονη κλπ)....γιατι:
1. αναβαθμησιμο hardware
2. χαμιλες θερμοκρασιες με (το αναλογο συστημα ψηξης) μετα απο πολυωρη χρηση
3. μπορεις να λιωσεις αρκετες ωρες παιζοντας ενα παιχνιδι χωρις να σκευτεσε "μηπως τραβαει πολλα ζωρια?"
4. ΠΟΛΥ καλυτερες επιδοσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γεια σε ολους.Πορσφατα μου χαλασε το παλιο μου desktop και ηρθε ο καιρος να παρω καινουριο.Η αληθεια ειναι ομως οτι σκεφτομαι να παρω ή κανενα macbook ή ενα καλο desktop.Σιγουρα θα δωσω πολυ λιγοτερα λεφτα για το desktop και θα εχει και καλυτερες δυνατοτητες και μαλλον για αυτο θελω περισσοτερο ενα desktop.Αλλα υπαρχει και κατι αλλο που με ανυσηχει αν δεν εκτοξευτουν οι βασεις και περασω σε καποια οικονομικη σχολη που μου αρεσει(πιθανοτατα εκτος αθηνας οποτε θα χρειαστει να μεινω αλλου) θα ηταν καλυτερο ενα laptop;

Δεν με ενδιαφερει τοσο να παιρνω το laptop μαζι μου οταν γυριζω σπιτι αλλα θελω να μαθω και απο αλλους αν ειχαν το ιδιο διλημμα και τι κανανε.Γινεται να δουλεψω στην σχολη χωρις laptop ή ειναι απαραιτητο για παρουσιασεις κλπ και κατα ποσο θα μου χρειαστει σε καποια οικονομικη σχολη;Και ναι με ενδιαφερουν περισσοτερο οι δυνατοτητες ενος desktop στο κατω κατω θα παιζω και κανενα παιχνιδακι:P αλλα το θεμα ειναι αν θα ηταν καλυτερο ενα laptop εξαιτιας της σχολης κλπ

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα ελπιζω να καθησει καποιος να το διαβασει και να με βοηθησει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Laptop με τα 1000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905894

Παιδιά αυτο πως σας φαίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
λαπτοπ για αρχή για 2000 λόγους και έπειτα αν έχεις όρεξη και τρόπο να μαζέψεις χρήματα αγοράζεις και ένα desktop. Πάντως πάρε ένα φθηνό λάπτοπ με μεγάλη αυτονομία και ξεκούραστη οθόνη, όχι λύσεις "τα κάνει όλα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Καλύτερα να πας στα 15,4άρια..


Η αληθεια είναι πως 3 χρόνια τώρα εχω 17αρα οθόνη και έχω καλομάθει...Οποτε το 14 θα μου φαίνεται όντως λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bano

Νεοφερμένος

Ο bano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Αν ειναι να παρω laptop σκεφτομουν να επαιρνα το νεο macbook pro 15,4
αφου σκοπος ειναι να αγορασω κατι δυνατο και ποιοτικο μιας και θα εχει τον ρολο του main pc πια(παιχνιδια,εργασιες,μουσικη,κανα βαρυ προγραμματακι κλπ).Εχω αρχισει και εγω να αλλαζω γνωμη και να πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα ενα laptop απο οτι λετε και στα ποστς σας.Η λυση του καλου desktop και ενος netbook για την σχολη πως σας φαινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αφου θες και οικονομική πάρε λάπτοπ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Αναρωτιεμαι με ποια λογικη προτεινετε στον φιλο μας λαπτοπ με 1000 εσεις που το προτεινετε.
Να φανταστω ισως για να το παιρνει στην σχολη μαζι του αν χρειαστει?
Γιατι μεχρι τωρα δεν εχω ακουσει ατομα τουλαχιστον απο τον δικο μου περιγυρο που να χρησιμοποιουνε λαπτοπ στην σχολη τους(εννοω να το παιρνουνε μαζι τους στην σχολη) για καποια εργασια εκτος απο αυτους που το περνουνε μαζι τους για να χρησιμοποιησουνε την πανεπιστημιακη για p2p.:P

Εγω προτεινω ενα desktop με δυνατοτητες αναβαθμισεις και για να σου παει για ολη την φοιτιτικη σου ζωη γιατι οπως και να το κανουμε τα λαπτοπ ειναι πιο ευαισθητα και χαλανε ευκολα.
Επισης ενα netbook σε περιπτωση που χρειαστεις κατι να κανεις στην σχολη η να εχεις πχ mobile internet ενω ταξιδευεις(αν σε ενδιαφερει κλπ)

Προσωπικα εχω καταληξει στην παραπανω λυση...desktop+netbook
Αποφασιζεις και πραττεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στις οικονομικές θα χρειαστεί πιθανώς να το έχει μαζί στην Βιβλιοθήκη για εργασία;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top