[e-steki] Προτάσεις και Ιδέες για το site

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,322 μηνύματα.
Είναι προφανές ότι ο σκοπός είναι η δημιουργία στρατοπέδων, και δεν μπορούμε να το ενισχύσουμε.
Όπως επίσης ούτε τη δημιουργία κοινών θεμάτων.

Φανταστείτε ότι πριν κανά 2 χρόνια είχα θέσει σαν συζήτηση να καταργηθεί τελείως το cnf.e-steki.gr και τα θέματα του να εμφανίζονται στο κεντρικό e-steki.gr κάτω από την κατηγορία του μήνα με τα κουμπάκια εμπρός - πίσω :P
Έχεις 3 διαφορετικά προιόντα (στεκι-φαν-σκουλ) που τα πληρώνεις απο την τσέπη σου.

Επίσης έχεις πελάτες που θέλουν να αγοράσουν το ένα και όχι το άλλο.

Το να προσπαθείς να αναμείξεις τα προιόντα, θα οδηγήσει περισσότερα μέλη σε ομαδικές εκτός στεκιού, ή σφάξιμο εντός στεκιού (αν δεν μπορείς να έχεις το δικό σου θρεντ, εκτόπισε τη συζήτηση των άλλων απο το ήδη υπάρχον, επιβαλλόμενος).

Αυτή τη στιγμή θέλεις να κλείσεις το bleeding out προς τα social, όχι να το ενισχύσεις.

Και στην τελική ενα ρημάδι θεμα ειναι. Αν φοβαστε τοσο πολύ τον διαχωρισμό, τότε αυτος έχει ηδη συμβει.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα τα στρατόπεδα...υπάρχουν ήδη. Μια απλή ματιά να ρίξει κανείς...Τώρα θα δημιουργηθούν ; Μ' αυτό το απλό που ζητείται ;

Αν εγώ δεν επιθυμώ, γενικά, να πλακώνομαι δεν έχω το δικαίωμα να μπορώ να το αποφύγω ; Μάλλον όχι, απ' ό,τι βλέπω...

Οκ...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,112 μηνύματα.
Ας μην εθελοτυφλούμε, μπερδεύοντας την καλή πρόθεση με την πραγματικότητα.
Στρατόπεδα υπάρχουν, και φατρίες υπάρχουν και διάφορα παίζονται στα παρασκήνια.
Πάντα και παντού θα υπάρχουν.
Κι ακόμα δεν έχω πειστεί, γιατί να μην γίνει.

Ας είναι όμως, προσωπικά δεν θα επιμείνω άλλο.
Ευχαριστώ. :)
Αυτό με τις φατρίες και τις κλικες και τα στρατόπεδα που λέγονται και ξαναλεγονται με κάνει να πιστεύω ότι δεν είμαι στο φόρουμ αλλά στη μαφία.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,322 μηνύματα.
Αυτό με τις φατρίες και τις κλικες και τα στρατόπεδα που λέγονται και ξαναλεγονται με κάνει να πιστεύω ότι δεν είμαι στο φόρουμ αλλά στη μαφία.
Κάποτε είχα δει ατάκα στο Narcos νομίζω. Ακομα κι αν σε πιασει η γυναίκα σου να πηδάς άλλη, εσυ συνέχισε να το αρνείσαι και να μην παραδεχτείς ποτέ ότι την απάτησες. Κάπως έτσι είναι και το θεμα με τις φατρίες ακριβώς επειδή όποιος είναι μεσα τους δε θα το παραδεχτει ποτε για να βγαλει τους εκτός τρελούς.

Κάθε φορά αυτο κανεις Γιάννη, άσε τα Ισουήτικα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Αυτό με τις φατρίες και τις κλικες και τα στρατόπεδα που λέγονται και ξαναλεγονται με κάνει να πιστεύω ότι δεν είμαι στο φόρουμ αλλά στη μαφία.
Για παράδειγμα, εσύ Γιάννη δεν έρχεσαι τόσο συχνά στο c&f και δεν νομίζω να σε ενδιέφεραν συζητήσεις για ζώδια και άλλες "σαχλαμαρίτσες" που ανεβάζουμε στον τομέα της διασκέδασης.

Και δεν είσαι ο μόνος. :)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον επιτρεψτε μου να εκφερω κι εγω μια γνωμη για τη δημιουργια διαφορετικων συζητησεων εδω στο φορουμ. Αρχικα, προφανως υπαρχουν μελη με τα οποια εχουμε τσακωθει, τα οποια δεν παμε μια και δε θελουμε να δουμε ουτε ζωγραφιστα και αυτο ειναι απολυτα οκ. Για το λογο αυτο υπαρχει η επιλογη του μπαν και για το λογο αυτο μπορειτε να τα αγνοειτε. Επισης, μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, υπαρχουν ομαδικες και εκτος φορουμ με μελη που σιγουρα μπορει καποιος να ταιριαζει περισσοτερο. Επομενως, θεωρω τελειως ασκοπο να δημιουργηθει μια δευτερη κουβεντουλα. Τι θα ειμαστε δηλαδη; Οι συντηριτικοι και οι προοδευτικοι; Οι οπαδη του Σακη Ρουβα και οι οπαδοι της Καιτης Γαρμπη; Ή μηπως του θεου Απολωνα και του ΒουδαΤι ειναι αυτα τα πραγματα; Υπαρχουν αρκετα μελη που κι εγω δε παω μια πχ Φαστ αλλα ρε παιδια τι να κανουμε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό με τις φατρίες και τις κλικες και τα στρατόπεδα που λέγονται και ξαναλεγονται με κάνει να πιστεύω ότι δεν είμαι στο φόρουμ αλλά στη μαφία.
*γιαφκα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,112 μηνύματα.
Κάποτε είχα δει ατάκα στο Narcos νομίζω. Ακομα κι αν σε πιασει η γυναίκα σου να πηδάς άλλη, εσυ συνέχισε να το αρνείσαι και να μην παραδεχτείς ποτέ ότι την απάτησες. Κάπως έτσι είναι και το θεμα με τις φατρίες ακριβώς επειδή όποιος είναι μεσα τους δε θα το παραδεχτει ποτε για να βγαλει τους εκτός τρελούς.

Κάθε φορά αυτο κανεις Γιάννη, άσε τα Ισουήτικα.
Α ναι το ξέχασα και αυτό ότι υπήρχαν παλιότερα πολλά λεγόμενα ότι εγώ είμαι σε κλίκα. Θέλω ονόματα, με ποιους είμαι κλίκα και δεν το ξέρω; Εγώ με όλους/ες μιλάω. Δεν κρατάω κακία σε κανέναν για πολιτικά και τέτοια αλλά υπάρχουν άτομα που δεν με συμπαθούν. Αν εννοείς ότι είμαι στη παρέα, γιατί δεν αποδέχομαι τον όρο κλίκα, που υποψιάζομαι τότε θα έπρεπε να ξέρεις ότι οι εκεί με μισούν πολύ περισσότερο από εσένα.
Για παράδειγμα, εσύ Γιάννη δεν έρχεσαι τόσο συχνά στο c&f και δεν νομίζω να σε ενδιέφεραν συζητήσεις για ζώδια και άλλες "σαχλαμαρίτσες" που ανεβάζουμε στον τομέα της διασκέδασης.

Και δεν είσαι ο μόνος. :)
Βασικά είναι πολύ απλό πως λειτουργεί, μπαίνω σε ένα θρεντ, βλέπω πως το θέμα δεν με ενδιαφέρει, βγαίνω. Τόσο απλά. Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα με την Κουβεντουλα. Πείτε εκεί αυτά που θέλετε να πείτε και μη σας νοιάζει αν οι άλλοι αδιαφορούν. Αν αδιαφορούν είτε θα αρχίσουν άλλη συζήτηση μεταξύ τους είτε θα βγουν και θα επιστρέψουν αργότερα

Κανένας διχασμός.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Να υπενθυμήσω όλος αυτός ο σαματάς για ένα θέμα που θέλαμε να ανοίξουμε στο c&f.
Λες και πρόκειται να ανοίξει Εμφύλιος, Βόρειοι και Νότιοι ένα πράμα.
Σιγά!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,322 μηνύματα.
Α ναι το ξέχασα και αυτό ότι υπήρχαν παλιότερα πολλά λεγόμενα ότι εγώ είμαι σε κλίκα. Θέλω ονόματα, με ποιους είμαι κλίκα και δεν το ξέρω; Εγώ με όλους/ες μιλάω. Δεν κρατάω κακία σε κανέναν για πολιτικά και τέτοια αλλά υπάρχουν άτομα που δεν με συμπαθούν. Αν εννοείς ότι είμαι στη παρέα, γιατί δεν αποδέχομαι τον όρο κλίκα, που υποψιάζομαι τότε θα έπρεπε να ξέρεις ότι οι εκεί με μισούν πολύ περισσότερο από εσένα.
Σε ευχαριστώ γι αυτη την πρόταση. Πιο κέντρο πεθαίνεις.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι βρε συ Αλεξα αλλα επειδη ειναι ακριβως χωρις θεμα τι θα πειραξει δηλαδη αν μιλατε για ζωδια; Εδω στη ΅σοβαρη΅κουβεντουλα ΅τσακωνομασταν ΅για το πιτογυρο. Πολυ σοβαροι ολοι μας
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Α ναι το ξέχασα και αυτό ότι υπήρχαν παλιότερα πολλά λεγόμενα ότι εγώ είμαι σε κλίκα. Θέλω ονόματα, με ποιους είμαι κλίκα και δεν το ξέρω; Εγώ με όλους/ες μιλάω. Δεν κρατάω κακία σε κανέναν για πολιτικά και τέτοια αλλά υπάρχουν άτομα που δεν με συμπαθούν. Αν εννοείς ότι είμαι στη παρέα, γιατί δεν αποδέχομαι τον όρο κλίκα, που υποψιάζομαι τότε θα έπρεπε να ξέρεις ότι οι εκεί με μισούν πολύ περισσότερο από εσένα.

Βασικά είναι πολύ απλό πως λειτουργεί, μπαίνω σε ένα θρεντ, βλέπω πως το θέμα δεν με ενδιαφέρει, βγαίνω. Τόσο απλά. Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα με την Κουβεντουλα. Πείτε εκεί αυτά που θέλετε να πείτε και μη σας νοιάζει αν οι άλλοι αδιαφορούν. Αν αδιαφορούν είτε θα αρχίσουν άλλη συζήτηση μεταξύ τους είτε θα βγουν και θα επιστρέψουν αργότερα

Κανένας διχασμός.
Και ποιος σου είπε οτι μας απασχολεί αν και ποιοι αδιαφορούν;
Όμως να που κάποιοι που δεν "καταδέχονταν" να συμμετάσχουν στο c&f , μπαίνουν τώρα εδώ να σχολιάσουν για θέμα που ουσιαστικά δεν τους ενδιαφέρει.
Μήπως φοβάστε...διαρροές; :P

Μην ανησυχείτε. Όπως και το στέκι έχει άλλα θέματα πιο "σοβαρά", έτσι και τα ενδιαφέροντα που άπτονται της εκάστοτε κουβεντούλας- γι αυτό προτείναμε να γίνει το σχετικό θρεντ. Και δεν θα λέγεται κουβεντούλα.
Η πατέντα δική σας, έχει κατοχυρωθεί! :D
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να υπενθυμήσω όλος αυτός ο σαματάς για ένα θέμα που θέλαμε να ανοίξουμε στο c&f.
Λες και πρόκειται να ανοίξει Εμφύλιος, Βόρειοι και Νότιοι ένα πράμα.
Σιγά!
Συμφωνώ. Κι αυτό είναι ένα από τ' αποτρεπτικά, των συζητήσεων, γενικότερα (βλ. και κουβεντούλα...)...

Στο χωριό μου το λέμε...η τρίχα έγινε τριχιά...

Ζητήθηκε κάτι, πολύ απλό, αλλά που, με την ίδια ευκολία, μπορεί να μεταφερθεί στην αρένα...

Πώς, γιατί, από πού κι ως πού, πώς τολμάτε...και δεν συμμαζεύεται...

Σελίδες, επί σελίδων, για κάτι πολύ απλό...Ή όχι τόσο, τελικά ;

Αυτά.-
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Ναι βρε συ Αλεξα αλλα επειδη ειναι ακριβως χωρις θεμα τι θα πειραξει δηλαδη αν μιλατε για ζωδια; Εδω στη ΅σοβαρη΅κουβεντουλα ΅τσακωνομασταν ΅για το πιτογυρο. Πολυ σοβαροι ολοι μας
Θα σου πω έναν ακόμα λόγο: επειδή στο c&f, τα θέματα εκ των πραγμάτων (Σκέψεις, εικονες, αστεια memes),
"τρέχουν" πιο γρήγορα και άμεσα και είναι λίγο περίεργο; άβολο; να "μεταφέρουμε" το σχολιαμό τους στο στέκι που ήδη γίνεται συζητηση άλλη.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,112 μηνύματα.
Και ποιος σου είπε οτι μας απασχολεί αν και ποιοι αδιαφορούν;
Όμως να που κάποιοι που δεν "καταδέχονταν" να συμμετάσχουν στο c&f , μπαίνουν τώρα εδώ να σχολιάσουν για θέμα που ουσιαστικά δεν τους ενδιαφέρει.
Μήπως φοβάστε...διαρροές; :P

Μην ανησυχείτε. Όπως και το στέκι έχει άλλα θέματα πιο "σοβαρά", έτσι και τα ενδιαφέροντα που άπτονται της εκάστοτε κουβεντούλας- γι αυτό προτείναμε να γίνει το σχετικό θρεντ. Και δεν θα λέγεται κουβεντούλα.
Η πατέντα δική σας, έχει κατοχυρωθεί! :D
Αν κάνεις ευθεία βολή σε εμένα, εγώ πάντα και πολύ πιο πριν το κάνετε στέκι το c&f μια στο τόσο έγραφα σε κανένα παιχνίδι. Δεν είναι κάτι προσωπικό με εσάς επειδή είστε εκεί δεν πατάω και έτσι. Ούτε έχω κάτι προσωπικό με κανέναν από εσάς. Και δεν έχω να φοβηθώ κάποια διαρροή. Ποια Μαφία; Εδώ σε μυστικά του κράτους το πήγαμε.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Αν κάνεις ευθεία βολή σε εμένα, εγώ πάντα και πολύ πιο πριν το κάνετε στέκι το c&f μια στο τόσο έγραφα σε κανένα παιχνίδι. Δεν είναι κάτι προσωπικό με εσάς επειδή είστε εκεί δεν πατάω και έτσι. Ούτε έχω κάτι προσωπικό με κανέναν από εσάς. Και δεν έχω να φοβηθώ κάποια διαρροή. Ποια Μαφία; Εδώ σε μυστικά του κράτους το πήγαμε.
Όχι, καμιά σχέση. Εσένα βρήκα "πρόχειρο" :P επειδη με παρέθεσες, ως παράδειγμα.
Γενικά μιλάω. :)
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ είναι σαν να ζητάτε χώρια θέματα σε ότι υπάρχει για να μη γράφουν άτομα που δεν συμπαθείτε. Κουμπάκι ignore και καθαρίσατε δεν είναι δύσκολο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,927 μηνύματα.
Nα μπει effect χιονιού στο στέκι όπως αντίστοιχα έγινε τη πρωτοχρονιά μπας και χιονίσει στ' αλήθεια.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάποτε είχα δει ατάκα στο Narcos νομίζω. Ακομα κι αν σε πιασει η γυναίκα σου να πηδάς άλλη, εσυ συνέχισε να το αρνείσαι και να μην παραδεχτείς ποτέ ότι την απάτησες. Κάπως έτσι είναι και το θεμα με τις φατρίες ακριβώς επειδή όποιος είναι μεσα τους δε θα το παραδεχτει ποτε για να βγαλει τους εκτός τρελούς.

Κάθε φορά αυτο κανεις Γιάννη, άσε τα Ισουήτικα.
Κλίκες υπάρχουν πάντα στα φόρα, αυτό είναι δεδομένο. Καλώς ή κακώς, κάποια μέλη θα γνωριστούν μεταξύ τους, θα αναπτυχθούν φιλίες, σχέσεις κλπ. Το θέμα είναι σαν μέλος να είσαι (όσο γίνεται) αντικειμενικός και να μην συμφωνείς-διαφωνείς ανάλογα με τις συμπάθειες/αντιπάθειές σου.

Ο Γιάννης θεωρώ ότι είναι ένα τέτοιο μέλος, δεν θα επηρεαστεί η κρίση του ή η γνώμη του από συμπάθειες ή αντιπάθειες. Ούτε και ανήκει σε κάποια «κλίκα.» Και τα λέω εγώ που διαφωνώ σχεδόν στα πάντα μαζί του (τουλάχιστον στα πολιτικά), όμως τον εκτιμώ. Πιστεύω δε ότι η κρίση μου είναι αντικειμενική.

Τώρα για την «κουβεντούλα χωρίς θέμα», ε, κουβεντούλα χωρίς θέμα είναι, τι να γραφτεί. Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου εδώ, αυτά γραφόταν πάνω-κάτω. Βέβαια, οκ, δεν είμαι και παλιό μέλος, δεν ξέρω τι γινόταν παλιά.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,129 μηνύματα.
Τι το γυροφέρνετε, ανέκαθεν οι ΟΔ δεν κάναν κινήσεις που θα σαπόρταραν έμμεσα ένα διαχωρισμό ή θα σπάγαν την κίνηση, δεν είναι κάτι που θ' αλλάξει τώρα.
Αν κάποιος θέλει να μιλάει με Χ άτομα αλλά να το κάνει σε κάποιο πιο φιλικό/ασφαλέστερο περιβάλλον που δεν θα 'χει τα Υ άτομα, θα το κάνει εκτός στεκιού, δεν είναι κάτι για το οποίο θα μεριμνήσει η ΟΔ.

Αν αυτή η τακτική εν τέλει δεν βοηθάει κάπου και κάνει το στέκι να πεθαίνει, so be it, αυτό είναι ένα ρίσκο που συνειδητά παίρνουν οι ΟΔ με όλες τις κινήσεις τους.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,322 μηνύματα.
Βέβαια, οκ, δεν είμαι και παλιό μέλος, δεν ξέρω τι γινόταν παλιά.
Καταλαβαίνω ότι προσπαθείς να υπερασπιστείς το Γιάννη, που όπως είδα και σε μια φωτό σε ένα θρεντ, συμφάγατε παρέα και ήρθατε κοντά και μπράβο σας. Δε μας ενδιαφέρει στο συγκεκριμένο θέμα, να είστε καλά όλοι και να το ξανακάνετε πολλές φορές ακόμα. Αλήθεια το εύχομαι ακομα και για όσους απο την παρέα δεν με συμπαθούν.

'Ομως γι αυτό το λόγο ακριβώς που μόλις είπες, ότι δεν είσαι εδω απο παλιά, θα πρέπει να είσαι πιο λακωνικός όταν προσπαθείς να συζητήσουμε παρέα, εγω κι εσυ, για το συγκεκριμένο θέμα.


Εαν η αντικειμενικότητα και η φιλία είναι ο σκοπός σου, σε προσκαλώ στα πμ μου για να μην επιβαρύνουμε και το παρόν θέμα. Εαν όχι, μην κανεις τον αντίλαλο.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top