Eurovision 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ο μουσικός διαγωνισμός της Eurovision θα λάβει χώρα στις 25 Μαϊου (1ος ημιτελικός), 27 Μαϊου (2ος ημιτελικός) και 29 Μαϊου (τελικός) στο Όσλο.

Εδώ θα συγκεντρώσω όλα τα τραγούδια που θα συμμετάσχουν από όλες τις χώρες. Μπορούμε να γράψουμε σχόλια και να κάνουμε προβλέψεις για τα φαβορί.

Πάμε λοιπόν!

Χώρες 1ου ημιτελικού και αντίστοιχος τίτλος τραγουδιού:

1. Αλβανία - Nuk Mundem Pa Ty
2. Λευκορωσία - Far Away
3. Βέλγιο - Me And My Guitar
4. Βοσνία & Ερζεγοβίνη - Munja I Grom
5. Εσθονία - Siren
6. F.Y.R.O.M. - Jas Ja Imam Silata
7. Φινλανδία - Työlki Ellää
8. Ελλάδα - OPA
9. Ισλανδία - Je Ne Sais Quoi
10. Λετονία - What For?
11. Μάλτα - My Dream
12. Μολδαβία - Run Away
13. Πολωνία - Legenda
14. Πορτογαλία - Há Dias Assim
15. Ρωσία - Lost And Forgotten
16. Σερβία - Ovo Je Balkan
17. Σλοβακία - Horehronie

Χώρες 2ου ημιτελικού και αντίστοιχος τίτλος τραγουδιού:

1. Αρμενία - Apricot Stone
2. Αζερμπαϊτζάν - Drip Drop
3. Βουλγαρία - Angel Si Ti
4. Κροατία - Lako Je Sve
5. Κύπρος - Life Looks Better In Spring
6. Δανία - In A Moment Like This
7. Γεωργία - Shine
8. Ιρλανδία - It's For You
9. Ισραήλ - Milim
10. Λιθουανία - Eastern European Funk
11. Ρουμανία - Playing With Fire
12. Σλοβενία - Narodno Zabavni Rock
13. Σουηδία - This Is My Life
14. Ελβετία - Il Pleut de L'Or
15. Ολλανδία - Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie)
16. Τουρκία - We Could Be The Same
17. Ουκρανία - Sweet People

Χώρες που είναι ήδη στον τελικό και αντίστοιχος τίτλος τραγουδιού:

1. Γαλλία - Allez! Ola! Olé!
2. Γερμανία - Satellite
3. Νορβηγία - My Heart Is Yours
4. Ισπανία - Algo Pequeñito
5. Αγγλία - That Sounds Good To Me

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
....παρ' ότι, δεν ασχολούμαι φανατικά, νομίζω για εφέτος θα έπρεπε να δοκιμάσουμε να στείλουμε ένα γκρουπ
υπάρχουν αρκετά αξιόλογα γκρουπ, που μπορεί να κάνουν τη διαφορά
θα προτιμούσα να ακούσω τους Goingthrough, παρά αυτό το τραγούδι που επιλέξαμε
δεν έχει να κάνει με την ποιότητα του καλλιτέχνη, αλλά σημασία έχει τι αντίκτυπο θα έχει στον ευρωπαικό χώρο

επειδή σε γενικές γραμμές στο εξωτερικό, ένα μεγάλο μέρος γωρίζει το παρατσούκλι του Έλληνα, το πόσο μαλά..Κας είσαι των goingthrough θα έκανε πάταγο
η όλη πλάκα είναι, όταν σε φωνάζει ένας ξένος(φίλος) με αυτό το παρατσούκλι
έλα λε μαλά..κα....


το περίεργο είναι, οτί μπορεί το τραγούδι που θα παίξει να μας φαίνεται λίγο παιδικό(παράξενο), αλλά υπάρχει η πιθανότητα να αρέσει σε αρκετά μεγάλο μέρος....
φαίνεται κατά πόσο αρέσουν τα τραγούδια πριν την ημέρα έναρξης, έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Σχωράτε με ..... μα ....
Έτσι κι αλλιώς , έτη και έτη τώρα δεν ασχολούμαι με τη γιουροβιζιόν για πολλούς και διάφορους λόγους όμως …
Τον Αλκαίο τυγχάνει να τον συμπαθώ επίσης για πολλούς και διάφορους λόγους , και ειλικρινά αδυνατώ να κατανοήσω
πως ένα τέτοιο άσμα που χαλαρά θα μπορούσε να σταθεί σε ένα σκυλάδικο μετά το δεύτερο
μπουκάλι όπου ως γνωστόν και ειδήσεις με τον Χατζηνικολάου να σου βάλουν εσύ κάνεις κέφι
έπρεπε να είναι η εκπροσώπησή του .


Κρίμα. Κρίμας Γιώργη . :(

Γιατί έχεις γράψει και έχεις πει τραγούδια σαν αυτό







Που όχι δεν θα το κατέτασα στην κατηγορία του απλού βαριεστημένα αναμενόμενου καψουροτράγουδου
αλλά στην ειδική κατηγορία του ερωτικά αυτοκτονικού άσματος , που αποδόθηκε χωρίς ραψίματα .
Τι εννοώ ?

Τα πιο πολλά τραγούδια πλέον δεν λέγονται ..μονοκοπανιά … δλδ δεν μπαίνει ο ερμηνευτής στο στούντιο
φτιαγμένος ή και «φτιαγμένος» όπως οι παλιοί τραγουδιστάδες και το βγάζει μονοκοπανιά , όπως το νιώθει
η ψυχή του , αλλά στιχάκι - στιχάκι με τα ανάλογα κοψίματα – ραψίματα από τον κονσολιέρη ακα ηχολήπτη .

( η χαρά του άφωνου τραγουδισταράρου δλδ κι έχουμε πήξει από τέτοιους :mad: )


Εδώ ο Αλκαίος το πηγαίνει ..όχι σε όλα , μα σε αρκετά σημεία , μονοκοπανιά , και αυτό φαίνεται
από τις … ανάσες του , ένα έμπειρο αφτί μπορεί να το ξεχωρίσει για να μη μιλήσω για τη μουσική
το μεγαλείο της απλότητας των στίχων – ποιος Τζόνι Λόγκαν δηλαδής και τα απαυτά μας ερυθροπυρώθηκαν .
( πω- πω στόμα πρέπει να κόψω τις παρέες με τους παίχτες του Αστέρα κάτω Κατω-μαγούλας :P)

Με ένα τέτοιο άσμα λοιπόν κατʼ εμέ , χαλαρά όλα τα άλλα θα ήταν απλώς οδοντόκρεμες .


Τεςπα περιαυτολογώ γιατί λυπάμαι .
Κρίμας .

Παρόλα αυτά συνεχίστε την ωραιότατη γιουροβιζιονική συζήτηση σας .:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Που όχι δεν θα το κατέτασα στην κατηγορία του απλού βαριεστημένα αναμενόμενου καψουροτράγουδου
αλλά στην ειδική κατηγορία του ερωτικά αυτοκτονικού άσματος , που αποδόθηκε χωρίς ραψίματα .
Τι εννοώ ?

Τα πιο πολλά τραγούδια πλέον δεν λέγονται ..μονοκοπανιά … δλδ δεν μπαίνει ο ερμηνευτής στο στούντιο
φτιαγμένος ή και «φτιαγμένος» όπως οι παλιοί τραγουδιστάδες και το βγάζει μονοκοπανιά , όπως το νιώθει
η ψυχή του , αλλά στιχάκι - στιχάκι με τα ανάλογα κοψίματα – ραψίματα από τον κονσολιέρη ακα ηχολήπτη .

( η χαρά του άφωνου τραγουδισταράρου δλδ κι έχουμε πήξει από τέτοιους :mad: )


Εδώ ο Αλκαίος το πηγαίνει ..όχι σε όλα , μα σε αρκετά σημεία , μονοκοπανιά , και αυτό φαίνεται
από τις … ανάσες του , ένα έμπειρο αφτί μπορεί να το ξεχωρίσει για να μη μιλήσω για τη μουσική
το μεγαλείο της απλότητας των στίχων – ποιος Τζόνι Λόγκαν δηλαδής και τα απαυτά μας ερυθροπυρώθηκαν .
( πω- πω στόμα πρέπει να κόψω τις παρέες με τους παίχτες του Αστέρα κάτω Κατω-μαγούλας :P)
Ένα έμπειρο αυτί όμως, ακούει και τα απειράριθμα φάλτσα του συγκεκριμένου "τραγουδιστή" (ο θεός να τον κάνει), τα οποία ξεπηδάν από τα ηχεία, απειλώντας όχι μόνο τ' αυτιά, αλλά και τα καημένα μας τα ματάκια ρε φιλενάδα...

Εάν είναι να κάνουμε το φάλτσο σημαία και ύφος, τότε φυσικά δεν υπάρχει ανάγκη για διορθώσεις, ακόμη κι εσύ ή εγώ το πάμε μονοκοπανιά το κομμάτι. Όσο για τους στίχοι, κρίμα γιατί πίστευα πως έχεις καλύτερο γούστο επί του θέματος...Η λέξη φληναφήματα δεν νομίζω πως αντικατοπτρίζει επαρκώς τη γνώμη μου επ' αυτών, ενώ εάν την εκφράσω αλλέως, θα κινδυνέψει με κλείδωμα το τόπικ...:whatever: :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απο τα υπολοιπα που πηγαν ηταν το καλυτερο ,,τα αλλα υποψηφια τραγουδια ηταν ή μπασταρδα στο στυλ ή κοιμισμενα μεχρι θανατου..αυτο τουλαχιστον εχει για πρωτη φορα εδω και κατι χρονια εληνικο στιχο ,,και μας αντιπροσωπευει περισσοτερο σαν λαο -στα μπουζουκια τετοια ακουμε ) απο το ΣΙΧΑΜΕΝΟ μπασταρδο My number one...
τουλαχιστον ειναι κατι που θα χορευουν πολλοι στα κλαμπ και οχι μια ξενικη μπουρδα που δεν θα την ξανακουσουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το τραγούδι που μας εκπροσωπεί είναι κάκιστο.

Βλέποντας λοιπόν το θέμα που ανοιξε η Χιμέλα μου έκανε εντυπωση ο τίτλος του τραγουδιού του Βελγίου.
"Me and My Guitar". Μπήκα και το άκουσα και πραγματικά είναι ένα εξαιρετικό κομμάτι.

Μπράβο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το τραγούδι που μας εκπροσωπεί είναι κάκιστο.

Βλέποντας λοιπόν το θέμα που ανοιξε η Χιμέλα μου έκανε εντυπωση ο τίτλος του τραγουδιού του Βελγίου.
"Me and My Guitar". Μπήκα και το άκουσα και πραγματικά είναι ένα εξαιρετικό κομμάτι.

Μπράβο!:)

Συμφωνώ. Μου αρέσουν αρκετά και της Σουηδίας και της Ιρλανδίας, και από μουσική άποψη και από άποψη σκηνικής παρουσίας, και μου αρέσει και της Λετονίας, είναι πολύ σουρεάλ και πολύ όμορφη η δεσποινίς και με φωνή που τρώγεται. Βγάζει πολύ γέλιο. H Mάλτα επίσης πολύ καλή αν και αλήθωρη. Οι δικοί μας γιατί φοράνε αυτά τα δερμάτινα ; Είναι σαν κραγμένες που έχουν ξεπηδήσει από gay leather show, μου θυμίζουν τον Ρακιντζή και το s.a.ga.p.o. Αηδία.

Το τελευταίο αξιοπρεπές τραγούδι που στείλαμε στην Γιουροβίζιον, τουλάχιστον ήταν μουσική :
https://www.youtube.com/watch?v=GtQzdmAvdoE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εκεινο το ου που λενε μετα απο καθε προταση ρε παιδι μου τι το θελανε? λες και ειναι ζουλου γυρω απο καζανι...:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εκεινο το ου που λενε μετα απο καθε προταση ρε παιδι μου τι το θελανε? λες και ειναι ζουλου γυρω απο καζανι...:eek:

χαχαχα αυτό σκέφτηκα κι εγώ όταν το άκουσα ΟΥ ΟΥ ΟΥΓΚΑ ΟΥ

κάποιες στιγμές, όταν ξεκινάει και κάπου στη μέση ακούγεται και κάτι σαν να χτυπάει κινητό. Πετάχτηκα για μια στιγμή να το σηκώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ναι κι εμένα του Βελγίου είναι το αγαπημένο μου, αν και μπαλάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εμενα μου φαινεται απιστευτα βαρετο ...για νανουρισμα κατι μπορει να εκανε...:P

επειδη απο οτι εχω δει τα περισσοτερα τραγουδια φετος ειναι κοιμισμενες μπαλαντες κλπ ,ισως το δικο μας ξυπνησει τον κοσμο και παει καλα..:D

και αυτο το "ου" :D που λενε ειναι και θεμα γουστου..εμενα μου αρεσει πολυ..ειμαι πολυ βαρβαρος φαινεται..:P

παντως το τραγουδι ειναι σιγουρα καλυτερο απο το My number one που τοσο προβληθηκε αλλα -κατα τη γνωμη μου- και απο τα τραγουδια του Ρουβα και της Βίσση που ειχαμε στειλει..εχει ενα ρυθμο τουλαχιστον..μπορει να μν αρεσει σε ολους αλλα τουλαχιστον δεν ειναι αδιαφορο....

επισης καμια φορα ανθρωποι κατακρινουν τετοια τραγουδια αλλα μετα τα χορευουν στα κεντρα και τα clubs(ήδη το τραγουδι ξεσηκωνει κοσμο στα clubs απο οτι εχω ακουσει)..υπαρχει συχνα μια "κουλτουριαρικη υποκρισια" με αλλα διασκεδαζουμε και χορευουμε και αλλα θελουμε να στειλουμε στους ξενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Του Βελγίου δεν χορταίνω να το ακούω.

Και της Σουηδίας όντως είναι πολύ καλό αλλά έχει κάτι το συνηθισμένο. Η φωνή της κοπέλας ομως τρομερή.


Πάντως από οσο έχω δει, οι απόψεις για το δικό μας τραγούδι κυμαίνονται στα δύο άκρα. Κανείς δεν λέει "ετσι και ετσι". Ή το θάβουμε ή το επαινούμε. (Τί μπορεί να σημαίνει αυτό?:hmm:)

(Τί προβληματισμός και αυτός...?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οτι δεν ειναι ισως εντελως κακο τραγουδι ,αλλα πολυ ειδικο για συγκεκριμενα γουστα..σαν το sagapo ενα πραγμα...για αυτους που θελουν ηρεμα τραγουδια(ή για του φανατικους ροκαδες ,κλπ) ειναι χαλια,για αυτους που θελουν εντονα αγρια και ζωηρα-εθνικ ειναι καλο...

δεν ειναι σαν του ρουβα κλπ παλαιοτερα φαστφουντ ξενερωτα που στελναμε..εχει προσωπικοτητα οι οποια σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι..
κατι ειναι και αυτο..δεν ειναι κονσερβα και αυτο ειναι καλο για εμενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Και των Lordi ήταν για πολύ συγκεκριμένα γούστα αλλά κέρδισε.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και των Lordi ήταν για πολύ συγκεκριμένα γούστα αλλά κέρδισε.:confused:

Ναι γιατί ποτέ αλλοτε ένα metal κομμάτι δεν είχε πάει στον διαγωνισμο...Και οι φαν αυτου του ειδους της μουσικης βρηκαν κινητρο να παρακολουθήσουν και να ψηφίσουν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ναι γιατί ποτέ αλλοτε ένα metal κομμάτι δεν είχε πάει στον διαγωνισμο...Και οι φαν αυτου του ειδους της μουσικης βρηκαν κινητρο να παρακολουθήσουν και να ψηφίσουν...:)

Κι άλλα έχουν πάει από τότε αλλά δεν κέρδισαν. Και στην τελική ήταν τόσοι πολλοί οι φαν της χέβι μέταλ που εκαναν τους Lordi να κερδίσουν;:hmm:

Γενικά το διαφορετικό αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κι άλλα έχουν πάει από τότε αλλά δεν κέρδισαν. Και στην τελική ήταν τόσοι πολλοί οι φαν της χέβι μέταλ που εκαναν τους Lordi να κερδίσουν;:hmm:

Γενικά το διαφορετικό αρέσει.

Πιστεύω πως ναι...ειναι παρα πολλοι οι φαν της metal που τόσα χρονια στον διαφωνισμο κανεις δεν ειχε στειλει αντιστοιχο τραγουδι...ηταν κατι διαφορετικο...


Ωστόσο το δικό μας μόνο διαφορετικό δεν είναι...Εχουν χιλιοακουστει παρα πολλα παρομοια τραγουδια με τσιφτετελοδιαθεση και εθνικ και ουγκα μπουγκα μουσικη που σιγα μην ξεχωρίσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Πιστεύω πως ναι...ειναι παρα πολλοι οι φαν της metal που τόσα χρονια στον διαφωνισμο κανεις δεν ειχε στειλει αντιστοιχο τραγουδι...ηταν κατι διαφορετικο...

Με αυτή τη λογική όλα τα χέβι μέταλ τραγούδια πρέπει να κερδίζουν.

Για μένα αυτό το τραγούδι έπρεπε να κερδίσει:

https://www.youtube.com/watch?v=riMSxOc7ZyA

Κλάσης ανώτερο από τους Lordi (με εκφράζουν και τα λόγια:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Με αυτή τη λογική όλα τα χέβι μέταλ τραγούδια πρέπει να κερδίζουν.

Δεν ειναι αυτη λογική. Απλα ηταν το πρωτο. Εφοσον πηγε αυτο το ειδος και κερδισε δυσκολα ξανακερδιζει...

Κατσε να σταλει πλεον κανενα ska ή indie κομματι και θα σου πω...

:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top