Eurovision 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DarthFederer

New member

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.
Καταρχας εχω να πω πως ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΤΟ LO MALO? :(

βεβαια μαλλον δε θα τους εβγαινε καλα στη σκηνη, αλλα <3

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,421 μηνύματα.
Απόψε στις 22:00 ώρα Ελλάδας θα διεξαχθεί ο πρώτος ημιτελικός της φετινής Eurovision, που φιλοξενείται στην πρωτεύουσα της Πορτογαλίας, τη Λισαβόνα. Σήμερα το βράδυ λοιπόν, θα παρακολουθήσουμε να διαγωνίζονται 19 χώρες, ανάμεσά τους η Ελλάδα μας με την Γιάννα Τερζή και η Κύπρος μας με την Ελένη Φουρέιρα, με στόχο την πρόκριση στον μεγάλο τελικό που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 12 Μαΐου. Παρουσιάστριες της βραδιάς, που θα μεταδοθεί ζωντανά από την Altice Arena, θα είναι οι Catarina Furtado, Silvia Alberto, Filomena Cautela και Daniela Ruah.
Οι 10 συμμετοχές που θα συγκεντρώσουν τους περισσότερους βαθμούς από την ψηφοφορία του κοινού και των κριτικών επιτροπών, οι οποίες ψήφισαν χθες βράδυ στην jury rehearsal, θα είναι αυτές που θα προκριθούν στον τελικό της 12ης Μαΐου. Στον αποψινό πρώτο ημιτελικό, εκτός από τις 19 χώρες που συμμετέχουν, θα ψηφίσουν και οι Πορτογαλία, Ηνωμένο Βασίλειο και Ισπανία, που διαγωνίζονται απευθείας στον τελικό του Σαββάτου.
Πηγή

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,421 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου άσχημα τα πρώτα 6 τραγούδια! Στο τελευταίο δακρυσα κι εγώ.

Κατάλαβα γιατί αρέσει το τραγούδι του Ισραήλ αλλά αποκλείεται να το ψήφισαν οι επιτροπές που είναι μεγάλοι άνθρωποι.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Φουρέιρα γ...σε!

Μου άρεσαν Βέλγιο, Τσεχία, Λιθουανία, Ισραήλ, Κύπρος

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Well-known member

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,884 μηνύματα.
Φουρέιρα ΘΕΑΡΑ αξίζει τη νίκη για φέτος για να το βουλώσουν όλοι! ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ

Himela

Συντονίστρια

Ουφ ευτυχώς δεν περάσαμε, πόσο ρεζίλι να αντέξουμε ακόμα...

Πάμε Φουρέιρα, τό 'χουμε!

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,590 μηνύματα.
girl show them how it's done. :cool:

Unseen skygge

Well-known member

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 992 μηνύματα.
Νομίζω το δικο μας άξιζε να περάσει τελικό σε σχέση με κάποια άλλα. Έλεος πέρασε η Ιρλανδία; Μια ανύπαρκτη μπαλάντα.

Himela

Συντονίστρια

Μην ξεχνάς ότι πολλές φορές ο κόσμος ψηφίζει άσχημα τραγούδια ώστε στον τελικό να έχει μικρότερο ανταγωνισμό η δική του χώρα. Θυμάμαι τότε που ψήφιζε μόνο ο κόσμος την Μπόκοτα που έλεγε "ακολουθεί η Δανία, είναι μεγάλο φαβορί, μην το ψηφίσετε" (τότε δεν είχε ημιτελικούς, μόνο τον τελικό του Σαββάτου).

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,590 μηνύματα.
Νομίζω το δικο μας άξιζε να περάσει τελικό σε σχέση με κάποια άλλα. Έλεος πέρασε η Ιρλανδία; Μια ανύπαρκτη μπαλάντα.
Δεν μου άρεσε η εμφάνιση της Τερζή. Περισσότερο άκουγες τα φωνητικά παρά την ίδια και η σκηνική παρουσία επιεικώς απαράδεκτη. Περίμενα κάτι άλλο από αυτή, τόσα χρόνια είναι στην Αμερική, έλεγα θα κάνει καμιά πουτανιά.
Πρέπει να πήγε άπατη λογικά, για να την πέρασαν η Αλβανία&Ιρλανδία. ( όχι ότι έχουν κάτι τα τραγούδια, απλά στα προγνωστικά ήταν σχεδόν στον πάτο)

Himela

Συντονίστρια

Το δικό μας ήταν τραγούδι που γράφτηκε σε πεντάλεπτο. Πολύ χάλια.

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Mein Name ist Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,500 μηνύματα.
Με ΣΥΡΙΖΑ ούτε σε Eurovision δεν περνάμε!

Κρίμα όμως!

Johnny15

Well-known member

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,968 μηνύματα.
Καλύτερη η Εσθονία για μένα. Αξίζει να κερδίσει.

Μου άρεσε και της Ελβετίας. Ελπίζω να τα πάει καλά.

Το Ισραήλ ρε παιδιά καλό τραγούδι αλλά απαίσια σκηνική παρουσία. Είναι ο ορισμός του "trying too hard". Υπερβολικές εκφράσεις από την τραγουδίστρια, με έκαναν να κριντζάρω.

Η Ελλάδα ήταν απαίσια μόλις το είδα κατάλαβα ότι δεν περνάμε.

Η Φουρέιρα ήταν καλή σίγουρα στα τοπ κομμάτια του ημιτελικού. Πάει να κοντράρει το έπαθλο.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,729 μηνύματα.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,852 μηνύματα.

Καλησπέρα, πως πάμε;

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,638 μηνύματα.
Περίμενα κάτι άλλο από αυτή, τόσα χρόνια είναι στην Αμερική, έλεγα θα κάνει καμιά πουτανιά.
Έχει κάνει. :P

Η Φουρέιρα ήταν τέλεια! Και το να τραγουδάς και να χορεύεις έτσι ταυτόχρονα είναι πολύ δύσκολο.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 7,314 μηνύματα.
Εμένα επειδή μου αρέσουν τα ρομαντικά, μου άρεσε πολύ η Λιθουανία. :whistle::whistle:

Για τη Φουρέιρα θα πω ότι δεν μου άρεσε σαν τραγούδι, αλλά η κοπέλα είναι απλά Θεά. Έχει τον αέρα της επιτυχημένης Αμερικανίδας divas. :thumbup:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Έχει κάνει. :P

Η Φουρέιρα ήταν τέλεια! Και το να τραγουδάς και να χορεύεις έτσι ταυτόχρονα είναι πολύ δύσκολο.
Things she did: That. :cool2:

Εμένα επειδή μου αρέσουν τα ρομαντικά, μου άρεσε πολύ η Λιθουανία. :whistle::whistle:
Είχε πολύ ωραία vocals η κοπελιά :ok:

Angelique.

New member

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

Για τη Φουρέιρα θα πω ότι δεν μου άρεσε σαν τραγούδι, αλλά η κοπέλα είναι απλά Θεά. Έχει τον αέρα της επιτυχημένης Αμερικανίδας divas. :thumbup:
Αυτό καλό! <3

Κανένα άλλο έχετε να μου προτείνετε να ακούσω από όσα πέρασαν στον τελικό;

Επειδή προφανώς δεν είδα Eurovision, έβλεπα Peaky Blinders. :redface:

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...