Eurovision 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μια ερωτηση,που θα διοργανωσουν τον διαγωνισμο; Δεν νομιζω οτι η Κυπρος ειναι χωρα ικανη να διατηρησει εναν τετοιο διαγωνισμο :P .Μηπως αυτο επηρεασει λιγο το αποτελεσμα και το παρει καποια αλλη χωρα η εαν το παρει η Κυπρος ο διαγωνισμος για πρακτικους λογους να μεταφερθει εν τελει σε αλλη χωρα ; :worry:

Δεν καταλαβαίνω τι αντίληψη έχεις για την Κύπρο.
Δεν είναι υποανάπτυκτη χώρα. Έχει άψογο οδικό δίκτυο, είχαν ADSL όταν εμεις μπαίναμε με dial up, μισθοί τουλάχιστον διπλάσιοι από ότι στην Ελλάδα, ιδιωτικά και δημόσια πανεπιστήμια.

Δεν έχει πρόβλημα να διοργανώσει τη eurovision. Απλώς γκρινιάζουν περισσότερο από τους Έλληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Στις 22:00 ξεκινάει. Πιστεύω γύρω στις 12 παρά θα βγει η Φουρέιρα.
Άκουσα το τραγούδι της που το έλεγε η Παπαρίζου και το λέει πολύ ωραία. Το θέμα είναι ότι η Παπαρίζου δε θα μπορούσε και να χορέψει έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Είδα σήμερα στα στοιχήματα βρίσκεται η Ιρλανδία στην 3η θέση. Πραγματικά αν βγει τοσο ψηλά προβλέπω του χρόνου 10 τραγούδια τουλάχιστον να απευθύνονται στους ομοφυλόφιλους οι οποίοι δεν ξερω τι σκέφτονται. Ας ψηφίσουμε αυτό το τραγούδι και ας μην μας αρέσει από άποψη; Μόνο σε εμένα το τραγούδι της Ιρλανδίας ακούγεται πιο βαρετό απτό να κόβω πατάτες και το επίπεδο του είναι σαν να το τραγουδάει ένας μαθητής σε μια σχολική συναυλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Δε συμφέρει το διαγωνισμό να κερδίζουν συνεχώς οι ίδιες χώρες. Αρκετό ήταν που κέρδισε Σουηδία - Δανία - Σουηδία σχεδόν back to back. Εγώ πιστεύω οτι θα ήθελαν να κερδίσει η Κύπρος εφόσον φυσικά και το τραγούδι αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Εντωμεταξύ θα είναι η μόνη χρονιά που δε θα νιώσουμε άσχημα που θα δώσουμε το 12άρι στην Κύπρο! :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εντωμεταξύ θα είναι η μόνη χρονιά που δε θα νιώσουμε άσχημα που θα δώσουμε το 12άρι στην Κύπρο! :loltooth:

Φαντάσου να το δώσουμε σε καμιά Νέττα και να κλαίμε. :loltooth:
Δεν υπάρχει περίπτωση βέβαια, στην Κύπρο θα πάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Νetta who? Βογιατζάκη all the way :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Γενικά δεν μου άρεσαν πολλά τραγούδια φέτος, ίσως επειδή δεν τα έχω ακούσει με προσοχή, αλλά αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι της Πορτογαλιας :D Της Φουρειρα οκει, δεν λέει τίποτα σαν τραγούδι, αλλά ο ρυθμός του σε συνδυασμό με την παρουσία της στην σκηνή το κάνουν πολύ εντυπωσιακό. Ας κερδίσει η Κύπρος τουλάχιστον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Το Ισραήλ χρησιμοποιεί google adv. Δύσκολα τα πράγματα. Νομίζω χάσαμε τη πρωτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Είδα σήμερα στα στοιχήματα βρίσκεται η Ιρλανδία στην 3η θέση. Πραγματικά αν βγει τοσο ψηλά προβλέπω του χρόνου 10 τραγούδια τουλάχιστον να απευθύνονται στους ομοφυλόφιλους οι οποίοι δεν ξερω τι σκέφτονται. Ας ψηφίσουμε αυτό το τραγούδι και ας μην μας αρέσει από άποψη; Μόνο σε εμένα το τραγούδι της Ιρλανδίας ακούγεται πιο βαρετό απτό να κόβω πατάτες και το επίπεδο του είναι σαν να το τραγουδάει ένας μαθητής σε μια σχολική συναυλία;
Εγώ όταν έβλεπα την παρουσίαση του τραγουδιού της Ιρλανδίας κάτι σχετικό σκεφτόμουν: σκεφτείτε ότι δεκαετία '80 και '90 η μόνη παρουσίαση ομοφυλόφιλων ατόμων ήταν στα πλαίσια γέλιου και καρικατούρας στις κωμωδίες στο ευρύ κοινό (μιλάω κυρίως για Ελλάδα, αλλά υποθέτω μαζί με εξωτερικό πορευόμαστε). Είναι πολύ ενθαρρυντικό να βλέπεις την αισθητή διαφορά, 25 - 30 χρόνια μετά. :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Παιδιά το Ισραήλ η αλήθεια είναι πως στέλνει πολλά χρόνια καλά τραγούδια και προφανώς θεωρεί πως επιτέλους φέτος.
θα είναι ίσως, η χρονιά του.

Δεν ξέρω εγώ σας το λέω, φοβάμαι πρωτιά Ισραήλ, 100%.
Πολύ πιασάρικο κομμάτι!


Νetta who? Βογιατζάκη all the way :cool:
:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Το μόνο που με κάνει να μη φοβάμαι το Ισραήλ είναι οτι οι κριτικές επιτροπές με 50% των ψήφων είναι άνθρωποι άνω των 50 ετών ως επί το πλείστον και σίγουρα δε θα ενθουσιαστούν ούτε με το τραγούδι ούτε με τη σκηνική παρουσία.
Πιο πολύ φοβάμαι τη Νορβηγία να σας πω την αλήθεια για λόγους που έχω εξηγήσει (ψήφοι Σκανδιναβών + casuals).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ένας φίλος μου έστειλε πριν μήνυμα " Είδα στον ύπνο μου την Φουρέιρα να τρώει ψάρι. Εγώ το ψάρι το'χω λαχτάρα" xD
Σε λιγότερο από 4 λεπτά αρχίζει, stay tuned!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Το μόνο που με κάνει να μη φοβάμαι το Ισραήλ είναι οτι οι κριτικές επιτροπές με 50% των ψήφων είναι άνθρωποι άνω των 50 ετών ως επί το πλείστον και σίγουρα δε θα ενθουσιαστούν ούτε με το τραγούδι ούτε με τη σκηνική παρουσία.
Πιο πολύ φοβάμαι τη Νορβηγία να σας πω την αλήθεια για λόγους που έχω εξηγήσει (ψήφοι Σκανδιναβών + casuals).

Δεν θυμαμαι εαν το εχω ξαναπει παντως ειχα διαβασει οτι το συστημα ψηφοφοριας βασιζεται πλεον σε exponential weights.
Δηλαδη μια θετικη ψηφος μπορει να σε ανεβασει πολυ ακομα και να υπαρχουν αρκετες αρνητικες απο τους υπολοιπους κριτες.
Ταυτοχρονα εαν ολες ειναι θετικες και μια αρνητικη δεν επηρεαζεται πλεον πολυ η βαθμολογια.Δηλαδη πλεον ο λογος του καθε κριτη επηρεαζει σε μεγαλυτερο βαθμο προς οφελος του τραγουδιου ειτε η ψηφος ειναι θετικη ειτε αρνητικη αναλογα με το τι εχουν ψηφησει οι αλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Eντάξει καλούλα η Ουκρανία παιδιά!


Darkϊλα εμένα μ'άρεσε! :redface:


EDIT:



Λιθουανίααααααααααααα! :cry_x: <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Η σειρά της Γερμανίας με ένα πολύ ωραίο τραγούδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Δεν έμαθαν από πέρυσι ότι η ασφάλεια πρέπει να είναι σε εγρήγορση; Πως αφήνεις τον άλλον να ανεβαίνει στην σκηνή και να παίρνει το μικρόφωνο από αυτή που τραγουδάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Η σειρά της Γερμανίας με ένα πολύ ωραίο τραγούδι!

Δε μου αρέσουν τα τραγούδια που χτυπάνε στο συναίσθημα.

Δεν έμαθαν από πέρυσι ότι η ασφάλεια πρέπει να είναι σε εγρήγορση; Πως αφήνεις τον άλλον να ανεβαίνει στην σκηνή και να παίρνει το μικρόφωνο από αυτή που τραγουδάει;

Τρόμαξα και την λυπήθηκα την κοπέλα. Μπορεί να το ξαναπεί στο τέλος. Έτσι κάνουν συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Τελείωσε η γερμανια ένα τραγούδι με νόημα έλιωσα το μόνο αλλα δεν θα νικήσει γιατί στην Eurovision μετράω ποιος χορεύει καλύτερα και όχι η φωνή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top