Eurovision 2021

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Ο Διαγωνισμός Τραγουδιού της Eurovision 2021 αναμένεται να είναι η 65η έκδοση του Διαγωνισμού Τραγουδιού Eurovision. Αναμένεται να πραγματοποιηθεί στο Ρότερνταμ της Ολλανδίας, μετά την νίκη της χώρας στον διαγωνισμό του 2019 στο Ισραήλ, με τον Ντάνκαν Λόρενς. Η Ολλανδία είχε προγραμματιστεί να φιλοξενήσει τον Διαγωνισμό Τραγουδιού 2020, προτού ακυρωθεί λόγω της πανδημίας του κορονοϊού 2019-20. Αυτή θα είναι η πέμπτη φορά που ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Ολλανδία, με την τελευταία φορά να είναι το 1980.
1920px-eurovision_song_contest(1).png

Η EBU ανακοίνωσε την διεξαγωγή άλλων σόου μεταξύ των διαγωνισμών 2020 και 2021, μεταξύ των οποίων ήταν το Eurovision Song Contest Home Edition, μια σειρά επτά επεισοδίων στα οποία συμμετείχαν αρκετές χώρες και καλλιτέχνες που έχουν ήδη συμμετάσχει στον Διαγωνισμό και που θα συμμετείχαν το 2020, καθώς και το Eurovision: Europe Shine A Light, που έλαβε χώρα την ημέρα που είχε προγραμματιστεί να διεξαχθεί ο τελικός του διαγωνισμού του 2020.

Σαράντα μία χώρες θα συμμετάσχουν στον διαγωνισμό, ο ίδιος αριθμός χωρών που προοριζόταν να συμμετέχουν στον ακυρωμένο διαγωνισμό του 2020. Η Ουκρανία και η Βουλγαρία επιστρέφουν στο διαγωνισμό μετά από την απουσία τους το 2019. Οι δύο χώρες είχαν επιβεβαιώσει την συμμετοχή τους στον διαγωνισμό του 2020, προτού ακυρωθεί. Ενώ, το Μαυροβούνιο και η Ουγγαρία αποχώρησαν έχοντας συμμετάσχει στον τελευταίο διαγωνισμό που πραγματοποιήθηκε, το 2019.

Άντε με το καλό!! :dance3::dance3::dance3::rockon:

Όλα τα βιντεοκλίπ των τραγουδιών εδώ και εδώ!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Ωραίο, αλλά κλεμμένη από Gaga η ιδέα του χορευτικού :)
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Άκουσα τα 11 τραγούδια που έχουν βγει, νομίζω τόσα είναι, και το ένα είναι πιο μαλακία απόό το άλλο. Μόνο το γαλλικό έχει μία ιδιαιτερότητα. Πρέπει να έκαναν πολλή προσπάθεια μέσα σε όλη αυτή την πανδημία για να βγάλουν τόσο χάλια τραγούδια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.
Εμείς ποιο θα στείλουμε?
Last Dance - Στεφανία, θα βγει στις 10 Μαρτίου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραίο, αλλά κλεμμένη από Gaga η ιδέα του χορευτικού :)
Μόνο Gaga; Ρεφρέν Ρίτα Όρα, αισθητική βίντεου Zara Larsson και γενικά η δημιουργικότητα δεν είναι και πολύ παρούσα
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Last Dance - Στεφανία, θα βγει στις 10 Μαρτίου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μόνο Gaga; Ρεφρέν Ρίτα Όρα, αισθητική βίντεου Zara Larsson και γενικά η δημιουργικότητα δεν είναι και πολύ παρούσα
Tρομακτικος ο τιτλος. Μου θυμιζει μαικλ τζορνταν ή βασιλη σπανουλη στην εθνικη. ο Τελευταιος χορος. Λες και δεν θα ξαναστειλουμε τραγουδι στη eurovision. Θα μας πεις εσυ τη γνωμη σου για το γαλλικο τραγουδι
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.
Tρομακτικος ο τιτλος. Μου θυμιζει μαικλ τζορνταν ή βασιλη σπανουλη στην εθνικη. ο Τελευταιος χορος. Λες και δεν θα ξαναστειλουμε τραγουδι στη eurovision. Θα μας πεις εσυ τη γνωμη σου για το γαλλικο τραγουδι
Είπαν ότι είναι ακριβώς το αντίθετο, ότι αυτός δεν θα είναι ο τελευταίος μας χορός :P

Για το γαλλικό φυσικά και το αγαπώ, όμορφοι στίχοι και δομή γαλλικού chanson σε λίγο πιο μοντέρνα εκδοχή. Το έχω ήδη κάνει και καραόκε :laugh:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.
Προς το παρόν έχω ακούσει τα τραγούδια Γαλλίας, Λιθουανίας, Κύπρου και Ουκρανίας (τα παρέθεσα με τη σειρά από αυτό που μου άρεσε περισσότερο προς αυτό που μου άρεσε λιγότερο).

Δεν μπορώ να πω πως έχω ενθουσιαστεί ιδιαίτερα με κάποιο από τα τραγούδια ώστε να πω ότι θα κερδίσει. Θέλω να ακούσω και τα υπόλοιπα που έχουν βγει, που θα βγουν και φυσικά της Ελλάδας! Για το τελευταίο, κρατώ μικρό καλάθι... :lol:

Αναμένουμε λοιπόν!
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα προτιμούσες να είχε πάρει κάνα λαϊκό, ε; :lol:
oxi oxi απλα δεν ξερω ποιο δινουν οι στοιχηματικες φαβορι για να το παιξω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αυτό δεν διαγωνίζεται, το παρέπεμψε η Εκλιψ επειδή το Κυπριακό έχει παρόμοιο ρυθμό με το Anywhere
αμα το σηκωσει η Γαλλια να πας στο Πυργο του Αιφελ να πανηγυρισεις
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.
oxi oxi απλα δεν ξερω ποιο δινουν οι στοιχηματικες φαβορι για να το παιξω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


αμα το σηκωσει η Γαλλια να πας στο Πυργο του Αιφελ να πανηγυρισεις
Μπα μπροστά από την αψίδα θα μαζευτούμε ως συνήθως :laugh:
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Άκουσα τα 11 τραγούδια που έχουν βγει, νομίζω τόσα είναι, και το ένα είναι πιο μαλακία απόό το άλλο. Μόνο το γαλλικό έχει μία ιδιαιτερότητα. Πρέπει να έκαναν πολλή προσπάθεια μέσα σε όλη αυτή την πανδημία για να βγάλουν τόσο χάλια τραγούδια.
Και της Φινλανδίας δεν ήταν άσχημο. Αλλά τα υπολοιπα που βγηκαν μου φαινονται τραγικά μεχρι στιγμής, ειδικά της Ουκρανίας. Της Αλβανίας αρκετά συνηθισμένο, κλασσικά ένα τραγούδι που δεν είναι ωραίο αλλά έχει ωραία vocals. Της Κύπρου μια αντιγραφή από άλλα τραγούδια και καλλιτέχνες. Pff it's a no from me για αυτον το χρόνο.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άκουσα τα 11 τραγούδια που έχουν βγει, νομίζω τόσα είναι, και το ένα είναι πιο μαλακία απόό το άλλο. Μόνο το γαλλικό έχει μία ιδιαιτερότητα. Πρέπει να έκαναν πολλή προσπάθεια μέσα σε όλη αυτή την πανδημία για να βγάλουν τόσο χάλια τραγούδια.
Aπό τη μουσική και μόνο , μου θύμισε τραγούδι που λες και είχε χωρίσει ένα ζευγάρι, και βρέθηκε μετά από χρόνια σε ένα χώρο και βλεπόντουσαν. Για τους στίχους θα ρωτήσω το μεμετσι
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.
Aπό τη μουσική και μόνο , μου θύμισε τραγούδι που λες και είχε χωρίσει ένα ζευγάρι, και βρέθηκε μετά από χρόνια σε ένα χώρο και βλεπόντουσαν. Για τους στίχους θα ρωτήσω το μεμετσι
Δεν είναι ερωτικό τραγούδι :P Μιλάει πιο πολύ για την αποδοχή και συμφιλίωση του εαυτού μας(και πιο συγκεκριμένα του εαυτού της γιατί είναι κάπως αυτοβιογραφικό), σε στυλ "ορίστε τα καλά μου, ορίστε και τα στραβά μου".
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Βγήκε το ελληνικό τραγούδι. Δεν είναι άσχημο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Βγήκε το ελληνικό τραγούδι. Δεν είναι άσχημο.
Θα γινει κεκλεισμενων των θυρων λογο κοβιντ και το κοινο θα ψηφιζει; Πως αναμενεται να γινει; Σορυ δεν χω παρακολουθησει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top