Eurovision 2021

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν ψήφιζα κάποια αποστολή θα ήταν η αφινιασμένη με το πράσινο ή η Ρωσίδα. :look:
Τελικα χτες που τα ξαναειδα μου αρεσε πολυ της Ουκρανιας,δεν ξερω αν εννοεις αυτην την αφηνιασμενη με το πρασινο,της ταιριαζει παντως ταμαμ ο χαρακτηρισμος! :hehe:

Παρολο που την 1η φορα δεν μου αρεσε χτες μου αρεσε παρα πολυ!

Λοιπον της Ιταλιας οκ καλο ηταν,αν και προτιμουσα της φινλανδιας.

Θα φανω πολυ κακια αλλα χαιρομαι που η Κυπρος πατωσε διοτι δεν μου αρεσε καθολου της κυπρου,πονταρε σε πολυ σεξιστικα στοιχεια και σε κλεμενο τραγουδι και χορευτικο απο γκαγκά,κακα τα ψεμματα!

Της σερβιας ηταν απογοητευτικο,μια χωρα που συνηθιζε να φερνει πολυ ωραια τραγουδια με ωραιες παρουσιες και με παραδοσιακες πινελιες,φετος εφερε ενα ανοητο τραγουδι με τραγουδιστριες ΣΑΝ ΠΟΡΝΟΣΤΑΡ,και το λεω λαιτ.

Εμεις πηγαμε καλα πιστευω λογω της μικρης που εχιε μεγαλωσει Ολλανδια.Κια παλι το θεωρησα πιο αξιοπρεπες τραγουδι και παρουσιαση απο της κυπρου.

Επιμενω παντως στην αρχικη μου εκτιμηση.καλυτερο για μενα ηταν της Σουηδιας,μετα θα βαλω τελικα Ουκρανια και μετα Τη ματα χαρι που πολυ μου αρεσε ο ρυθμος και η τασχπινια της τραγουδιστριας.:hehe:

Γαλλια σορυ δεν μου αρεσε καθολου.Αδιαφορο και πολυ................Γαλλικο! :hehe: Αλλα οκ αξιοπρεπεστατο.

Ξεχασα.Της γερμανιας απαισιο αλλα το πιο αηδιαστικο της Αγγλιας.Ελεος ρε παιδι μου πχια!

Αυτα απο μενα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ιταλία .
Μ΄άρεσε.
Ουκρανία μ΄αρεσε που πήγε καλά .
Αζερμπαϊτζάν ήθελα που πάτωσε .
Και Λιθουανία , Φιλανδία παλευόταν που πήγαν καλά σχετικά.
Η Ελλάδα περίμενα πιο κάτω. Κύπρος Ισραήλ πιο πάνω
Ε τα άλλα δεν τα θυμάμαι, θα τα έβαζα στον πάτο .

Αποκομίσαμε κανένα τραγούδι για άκουσμα μετά από όλο αυτό ; όχι φίλες και φίλοι...
Ε ναι το χαρακτηριστικο αν θες της eurovision δεν ειναι να κανει τραγουδια που θα μεινουν, θα παιχτουν ενα καλοκαιρι σε μπαρακια σε ραδιοφωνα και μετα δεν θα τα θυμαται κανεις. Μονο οταν κανουμε flash back με αφορμη τη eurovision και παλι.
Ενα γλεντι ειναι ειδες και ο Βρετανος το απεδειξε, σου λεει ενα παρτυ ειναι τελειωσαμε περασαμε καλα. 😂👍
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Ε ναι το χαρακτηριστικο αν θες της eurovision δεν ειναι να κανει τραγουδια που θα μεινουν, θα παιχτουν ενα καλοκαιρι σε μπαρακια σε ραδιοφωνα και μετα δεν θα τα θυμαται κανεις. Μονο οταν κανουμε flash back με αφορμη τη eurovision και παλι.
Ενα γλεντι ειναι ειδες και ο Βρετανος το απεδειξε, σου λεει ενα παρτυ ειναι τελειωσαμε περασαμε καλα. 😂👍
Και ομως εχουν μεινει τραγουδια και εγιναν κλασσικα απο τη γιουροβιζιον,ΑΒΑ ,dead can dance κλπ.Εξαιρετικα τραγουδια.
Εμενα της Σουηδιας αυτο μου αρεσε,δεν ηταν τοσο γιουροβιζιονικο και εμενα θα μου μεινει.Ειναι κανονικο τραγουδι με πολυ ωραια μελωδια.


 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και ομως εχουν μεινει τραγουδια και εγιναν κλασσικα απο τη γιουροβιζιον,ΑΒΑ ,dead can dance κλπ.Εξαιρετικα τραγουδια.
Εμενα της Σουηδιας αυτο μου αρεσε,δεν ηταν τοσο γιουροβιζιονικο και εμενα θα μου μεινει.Ειναι κανονικο τραγουδι με πολυ ωραια μελωδια.


Εμειναν καποια ναι απλα η βιομηχανια της μουσικης τα επικαλυψε με αλλα.
Υπαρχουν τα κλασικα κομματια οντως αλλα ειναι σε οσους επιλεγουν να τα ακουσουν.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Εμειναν καποια ναι απλα η βιομηχανια της μουσικης τα επικαλυψε με αλλα.
Υπαρχουν τα κλασικα κομματια οντως αλλα ειναι σε οσους επιλεγουν να τα ακουσουν.
Ολα τα τραγουδια επιλεγουν καποιοι να τα ακουσουν και καποιοι οχι.

Οταν λεμε ειναι διαχρονικα σημαινει οτι ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ απο τα ραδιο,πωλησεις cd κλπ σε βαθος χρονου ακομα και σημερα,και οντως εχουν μεινει πολλα κομματια διαχρονικα απο την γιουροβιζιον.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
H καλύτερη στιγμή της eurovision

Δεν καταλαβαίνω πως οι επιτροπές μας έβαλαν πάνω από την Κύπρο. Ούτε φωνή δεν είχαμε ούτε χορευτικά. Απλώς ένα ψευδοεφε με green screen. Ψευδοεφε με την λογικη οτι οι θεατές στο στάδιο (άρα και η επιτροπή) βλέπανε χορευτές να φοράνε πράσινα. Όλα ήταν θέμα επεξεργασίας του video.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Λοιπον τωρα ειχε στην ΕΡΤ ανταποκριση απο την Ολλανδια για τον σχολιασμο της γιουροβιζιον ,καταλαβα γιατι πατωσε η Κυπρος.
Η εκκλησια της ρωσιας εβγαλε ανακοινωση καταδικαζοντας το τραγουδι της Κυπρου οπως ειχε κανει και η εκκλησια της κυπρου κλπ Και βεβαια τα πιστα χριστιανα ανα τον κοσμο δεν ψηφισαν κυπρο.

Γελοιος λογος.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λοιπον τωρα ειχε στην ΕΡΤ ανταποκριση απο την Ολλανδια για τον σχολιασμο της γιουροβιζιον ,καταλαβα γιατι πατωσε η Κυπρος.
Η εκκλησια της ρωσιας εβγαλε ανακοινωση καταδικαζοντας το τραγουδι της Κυπρου οπως ειχε κανει και η εκκλησια της κυπρου κλπ Και βεβαια τα πιστα χριστιανα ανα τον κοσμο δεν ψηφισαν κυπρο.

Γελοιος λογος.
Αν ειναι δυνατον😂
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω πως οι επιτροπές μας έβαλαν πάνω από την Κύπρο. Ούτε φωνή δεν είχαμε ούτε χορευτικά. Απλώς ένα ψευδοεφε με green screen. Ψευδοεφε με την λογικη οτι οι θεατές στο στάδιο (άρα και η επιτροπή) βλέπανε χορευτές να φοράνε πράσινα. Όλα ήταν θέμα επεξεργασίας του video.
Εμένα το ψευδοεφε μου άρεσε, το βρήκα πρωτότυπο και ενδιαφέρον. Τα χορευτικά αδιάφορα, δεν τα κοιτάζω ιδιαίτερα. Φωνή φωνάρα έχει η Στεφ, οκ σίγουρα υπάρχουν καλύτερες αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχει φωνή.

Εμένα της Κύπρου μου είχε καθίσει άσχημα από την πρώτη φορά που το άκουσα επειδή είναι κόπια από Gaga και Rita Ora, θα έπρεπε να είχε κοπεί λόγω copyright πριν καν πάει Ολλανδία για ημιτελικό. Σαν μελωδία μέτριο οκαυ.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Χθες δεν είδα τον τελικό γιατί στη Θεσσαλονίκη είχαμε πανηγύρια. :look:

Καλό τραγούδι κέρδισε - της το χρωστούσαν της Ιταλίας από άλλες χρονιές - αν και με άρεσε ένα τσακ παραπάνω της Φινλανδίας. Η Ουκρανία δεν είχα πολλές ελπίδες να κερδίσει αλλά τα πήγε καλά έστω. :P
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.
Λοιπον τωρα ειχε στην ΕΡΤ ανταποκριση απο την Ολλανδια για τον σχολιασμο της γιουροβιζιον ,καταλαβα γιατι πατωσε η Κυπρος.
Η εκκλησια της ρωσιας εβγαλε ανακοινωση καταδικαζοντας το τραγουδι της Κυπρου οπως ειχε κανει και η εκκλησια της κυπρου κλπ Και βεβαια τα πιστα χριστιανα ανα τον κοσμο δεν ψηφισαν κυπρο.

Γελοιος λογος.
Κοπια απο lady gaga ηταν της κυπρου στη θεση που της αξιζε πηγε μη τρελαθουμε κιολας.Επισης αυτι που κραταμε φετος ειναι το γεματο σταδιο χωρις μασκεςκαιο αποστασεις.Αμα υπαρχει θεληση και οργανωση μπορουν να γινουν συναυλιες και αγωνες με θεατες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Κοπια απο lady gaga ηταν της κυπρου στη θεση που της αξιζε πηγε μη τρελαθουμε κιολας.Επισης αυτι που κραταμε φετος ειναι το γεματο σταδιο χωρις μασκεςκαιο αποστασεις.Αμα υπαρχει θεληση και οργανωση μπορουν να γινουν συναυλιες και αγωνες με θεατες.
Ναι,πρωτη σχεδον το ειπα οτι ηταν κοπυ της Γκάγκα,δες παραπανω ,ειπα επισης οτι το ευχαριστηθηκα βασικα που δεν βγηκε,ειναι ασχετο ομως με αυτο που εγραψα εγω.Η εκκλησια δεν εχει κανενα λογο να βγαζει ανακοινωσεις τοσο πανηλιθιες,οπως πανηλιθιος ειναι και ο κοσμος που δεν το ψηφισε ΛΟΓΩ ΔΙΑΒΟΛΟΥ.
Κατα τα αλλα εχω πει την κριτικη μου για το κομματι.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Λοιπον τωρα ειχε στην ΕΡΤ ανταποκριση απο την Ολλανδια για τον σχολιασμο της γιουροβιζιον ,καταλαβα γιατι πατωσε η Κυπρος.
Η εκκλησια της ρωσιας εβγαλε ανακοινωση καταδικαζοντας το τραγουδι της Κυπρου οπως ειχε κανει και η εκκλησια της κυπρου κλπ Και βεβαια τα πιστα χριστιανα ανα τον κοσμο δεν ψηφισαν κυπρο.

Γελοιος λογος.
Αααα, για αυτό η Ρωσία έδωσε το 12αρι της στην Κύπρο στο televoting :P
Τώρα εξηγούνται όλα!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Εμένα το ψευδοεφε μου άρεσε, το βρήκα πρωτότυπο και ενδιαφέρον. Τα χορευτικά αδιάφορα, δεν τα κοιτάζω ιδιαίτερα. Φωνή φωνάρα έχει η Στεφ, οκ σίγουρα υπάρχουν καλύτερες αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχει φωνή.

Εμένα της Κύπρου μου είχε καθίσει άσχημα από την πρώτη φορά που το άκουσα επειδή είναι κόπια από Gaga και Rita Ora, θα έπρεπε να είχε κοπεί λόγω copyright πριν καν πάει Ολλανδία για ημιτελικό. Σαν μελωδία μέτριο οκαυ.
Στην ενόργανη γυμναστική κυρίως συντελεστής είναι ο βαθμός δυσκολίας και όχι το θέαμα. Ο κόσμος μπορεί να ψηφίσει ότι θέλει. Η κριτική επιτροπή πρέπει να λαμβάνει κάποια κριτήρια.

Η Ελλάδα ούτε την τρομερή φωνή είχε η εκπρόσωπος μας, ούτε και δύσκολο χορευτικό. Τα CGI είναι εύκολο να γίνουν και δεν πρέπει να τους δίνουμε τόση αξία. Σημασία έχει αυτά τα που βλέπει ο κόσμος στο στάδιο.

Ο κόσμος μια χαρά ψήφισε εχτές σε αντίθεση με την κριτική επιτροπή.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Αααα, για αυτό η Ρωσία έδωσε το 12αρι της στην Κύπρο στο televoting :P
Τώρα εξηγούνται όλα!
Δεν ειναι η Ρωσικη επιτροπη ομως τα πιστα φιλε ειρωνικε πάντα.Μιλησα για τα ΠΙΣΤΑ.
Κατα τα αλλα χεστηκα για την κυπρο,η εκκλησια ομως μαλακιζεται κανονικα.Μαζι με τα πιστα,Αυτο λεω.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Δέχτηκε να υποβληθεί σε τεστ για ανίχνευση λήψης ναρκωτικών.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.
Ναι το ξερω τα χω δει αυτά, απλά το βιντεο δεν τον κολακευει.
Αμα προσεξετε καρε καρε τα χερια τα χει και τα δυο πανω στο τραπεζι και ο αριστερος του τον σκουνταει μισογελωντας. Δεν ξερω. Θα φανει στο τεστ. Ελπίζω όντως να μην εκανε τιποτα τετοιο και να λεει αληθεια, γιατι θα ειναι πολυ κριμα να γινει σκανδαλο και να αμαυρωθει η νικη τους ή μη χειροτερα τους ακυρωθει η συμμετοχη
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ναι το ξερω τα χω δει αυτά, απλά το βιντεο δεν τον κολακευει.
Αμα προσεξετε καρε καρε τα χερια τα χει και τα δυο πανω στο τραπεζι και ο αριστερος του τον σκουνταει μισογελωντας. Δεν ξερω. Θα φανει στο τεστ. Ελπίζω όντως να μην εκανε τιποτα τετοιο και να λεει αληθεια, γιατι θα ειναι πολυ κριμα να γινει σκανδαλο και να αμαυρωθει η νικη τους ή μη χειροτερα τους ακυρωθει η συμμετοχη
ναι οντως κι εγω δεν πιστευω πια να εγινε εκτος και αν το εκαναν για τη διασημοτητα που λεμε, το συγκεκριμενο ενσταντανέ :D
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top