Eurovision 2023 - Λίβερπουλ

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Όσον αφορά τον Βίκτορα, θεωρώ λόγω ηλικίας υπεύθυνους μόνο τους δικούς του ανθρώπους που τον βγάλανε στη σκηνή και τον εξέθεσαν. Τα είχε πει ο Μικρούτσικος σε ένα youtube video που είχα δει ότι τον εκθέτουν και θα του γυρίσει μπούμεργανκ από το κράξιμο και την απογοήτευση που θα φάει.
Και ο Λιάγκας που μας την έχει δει τελευταία κράχτης και υποστηρικτής του δικαίου, τον αποκαλούσε στο κράξιμό του "ο κύριος Βερνίκος". Σώπα ρε, άκου κύριος το 16χρονο.
ετσι ειναι scandal.
και αν δεις παιδια ηθοποιους του χολιγουντ ή νεαρους τραγουδιστες που ετρωγαν κραξιμο απο το κοινο, οι μισοι ειναι σε κλινικες απεξαρτησης, οι αλλοι μισοι εξαφανιστηκαν απο την δημοσιοτητα, ελαχιστοι αντεξαν στον κλαδο. Το παιδι αυτο σιγουρα θα εχει ψυχολογικα στο μελλον.
Οσο για την eurovision, θα επρεπε βασικη προϋπόθεση να ειναι οι υποψηφιοι να ειναι ολοι 18 και ανω. Εξαλλου, για ανηλικους υπαρχει ηδη η eurovision junior.
Οσο και να λεει ο κοσμος, ενας εφηβος, ενα παιδι, το σπρωχνουν οι δικοι του για να βγαλουν οι ιδιοι φραγκα. Η χειραγωγηση παει συννεφο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
ετσι ειναι scandal.
και αν δεις παιδια ηθοποιους του χολιγουντ ή νεαρους τραγουδιστες που ετρωγαν κραξιμο απο το κοινο, οι μισοι ειναι σε κλινικες απεξαρτησης, οι αλλοι μισοι εξαφανιστηκαν απο την δημοσιοτητα, ελαχιστοι αντεξαν στον κλαδο. Το παιδι αυτο σιγουρα θα εχει ψυχολογικα στο μελλον.
Οσο για την eurovision, θα επρεπε βασικη προϋπόθεση να ειναι οι υποψηφιοι να ειναι ολοι 18 και ανω. Εξαλλου, για ανηλικους υπαρχει ηδη η eurovision junior.
Οσο και να λεει ο κοσμος, ενας εφηβος, ενα παιδι, το σπρωχνουν οι δικοι του για να βγαλουν οι ιδιοι φραγκα. Η χειραγωγηση παει συννεφο.
Εντάξει το "σίγουρα θα έχει ψυχολογικά" δε μου αρέσει να το λέω για κανέναν, αλλά γενικά συμφωνούμε :) Σε κάνα 4-6μηνο ή μέχρι του χρόνου θα έχει ξεχαστεί το θέμα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,593 μηνύματα.
Όντως ήταν καλή, αλλά η κοπέλα ήρθε κυριολεκτικά με παρόμοιο τραγούδι με εκείνο που κέρδισε το 2012. Γι'αυτό ο κόσμος παραπονιέται, ναι μεν ήταν ωραίο, αλλά θέλαμε κάτι διαφορετικό.
Αα μάλιστα! Και κάτι μου θύμιζε. Ναι, κάκιστο αυτό. Δεν το ήξερα.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Εντάξει το "σίγουρα θα έχει ψυχολογικά" δε μου αρέσει να το λέω για κανέναν, αλλά γενικά συμφωνούμε :) Σε κάνα 4-6μηνο ή μέχρι του χρόνου θα έχει ξεχαστεί το θέμα.
Καλα ναι δεν ήταν τόσο μεγάλο event ώστε να μείνει το όνομά του για χρόνια, οπότε θα την γλυτώσει σε αυτό. Επειδή είναι ακόμη παιδί ελπίζω να μην του καταστραφεί η αυτοπεποίθηση
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
1684089188079.png


νικητες televoting ανα χωρα
δηλαδη στην καθε χωρα το 12αρι πού το εδωσε το κοινο μεσω televoting, οχι τι εδωσε η επιτροπη (jury)
πχ σε εμας ο κοσμος ψηφισε 12αρι στην κυπρο
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Χαίρετε, χαίρετε, ήρθα για την εμπεριστατωμένη μου (!!) ανάλυση επί των αποτελεσμάτων:

Άξια πιστεύω κέρδισε η Σουηδία, και μόνο βλέποντας την εμφάνισή της καταλαβαίνεις ότι είναι κάλλιστα εμφάνιση νικητή. Δεν κέρδισε βέβαια το κοινό, αλλά δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει. Μπράβο στη Loreen για τη δεύτερη νίκη, πολύ δύσκολο κατόρθωμα. Δεν είχε στο τσεπάκι τη νίκη, μην ξεχνάτε ότι το 2018 είχε επιστρέψει και ο Rybak που παρά τον θρίαμβο του Fairytale το 2009, βγήκε μόλις 15ος. Προσωπικά την είχα 4η τη Σουηδία στην κατάταξή μου, προτιμούσα το περσινό της αλλά τι να κάνουμε, κάλλιο αργά παρά ποτέ! :lol: Κάνουν και ωραίες διοργανώσεις οι Σουηδοί. Μία έκκληση όμως: όχι πάλι τον Μανς του χρόνου, συμπαθητικός είναι αλλά δεν θυμάμαι Eurovision που να μην έχει κάνει την εμφάνισή του...

Η Φινλανδία τα πήγε εξαιρετικά στο κοινό, not my cup of tea, αλλά καταλαβαίνω γιατί άρεσε. Επίσης καταλαβαίνω γιατί δεν το ψήφισαν οι επιτροπές, οι επιτροπές αξιολογούν με άλλα κριτήρια και έχει μία λογική να μην τους άρεσε τόσο. Τέλος πάντων, μπορεί να δικαιολογώ λίγο τις επιτροπές γιατί δεν ήθελα με τίποτα να κερδίσει η Φινλανδία, αλλά ας το παραβλέψουμε...

Λογική επίσης η επιτυχία του Ισραήλ και απόλυτα περιττό το ερώτημά της "you wanna see me dance", δεν νομίζω ότι θα έλεγε κανείς όχι! Πραγματικά εξαιρετική η Νόα, 3η την είχα κι εγώ στη λίστα μου. Χάρηκα που τα πήγε καλά, δεν περίμενα ότι θα είχε τέτοια απήχηση στις επιτροπές.

Η 4η Ιταλία με ξάφνιασε, την περίμενα πιο κάτω. Δεν είχε ακουστεί τόσο η συμμετοχή της, αλλά αποδεικνύεται πάντα ότι οι Ιταλοί θα παρουσιάζουν κάτι καλό και θα τα πηγαίνουν εξαιρετικά. Εγώ δεν ξετρελάθηκα, αλλά ας είναι, ήταν μία ποιοτική συμμετοχή.

Και προχωρώ στην πολυαγαπημένη 5η Νορβηγία. Εδώ θα νευριάσω με τις επιτροπές που την είχαν 17η αν θυμάμαι καλά, για όνομα του Θεού! Είχα διαβάσει βέβαια ότι η εμφάνισή της στη jury rehearsal δεν ήταν τόσο δυνατή φωνητικά, αλλά και πάλι, μη μου στενοχωρείτε την Alessandra. :lol: Στο κοινό πήγε εξαιρετικά οπότε κατάφερε να αναδειχθεί στο top-5. Είναι πρώτη φορά που ψηφίζω δύο φορές σε τελικό Eurovision, με έπεισε η άτιμη στο βιντεάκι που βγάζει η εφαρμογή ως ευχαριστία.

Η Γαλλία τα πήγε τραγικά σε σχέση με ό,τι αναμενόταν, και η La Zarra δεν το πήρε τόσο ψύχραιμα... Εμένα μου άρεσε πολύ, ήταν η 2η μου, κρίμα. Πραγματικά δεν το πίστευα όσο έβλεπα την ψηφοφορία, περίμενα ότι θα ήταν στην κορυφή των επιτροπών.

Η Ισπανία κατακρεουργήθηκε από το κοινό, τι 5 βαθμοί; Δεν εκτιμήθηκε δεόντως!

Και για να κλείσω επιτέλους γιατί κάνω ανάλυση λες και διακυβεύεται η εθνική ανεξαρτησία, η επιτροπή μας για άλλη μια φορά αποφασίζει να ψηφίσει ό,τι να 'ναι. 12 στο Βέλγιο, 10 στην Πορτογαλία; 4 στην Κύπρο; Δεν λέω να έδινε 12 στην Κύπρο, αλλά όντως άξιζε παραπάνω φέτος! Είναι κρίμα! Αλλά ας ηρεμήσουν και οι φίλοι Κύπριοι που κοντεύουν να ζητήσουν να τους προσαρτήσει η Τουρκία, μια 5μελής επιτροπή της ΕΡΤ τους έδωσε 4 βαθμούς, δεν βγήκε ο Σεργουλόπουλος να επαναλάβει ότι η Κύπρος κείται μακράν!

Άντε και του χρόνου να κερδίσει η Ελλάδαχαχαχα
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
H Σουδια; και γιατι ρε συ ειναι τρελαρας; Μια εικονα ειναι ,εξτριμ που παντα περναει στην Γιουροβιζιον.
Ομως ειναι το ωραιοτερο τραγουδι και φανταστικη παρουσιαση.

Κατα τα αλλα ανετα ακουω οτι δεν σου αρεσει το τραγουδι,αλλα το τρελαρας δεν το δεχομαι,ειναι αφελες να νομιζουμε οτι ειναι τρελη και εβαλε νυχια και οχι οτι ειναι μερος μιας εξτριμ εικονας.

Κια μαλιστα ειναι και πολυ ασχημο για τους πραγματικα τρελους,με ψυχιατρικη τρελα δηλαδη συνεχεια και συνεχως οταν θελουμε να βρισουμε ή να υποτιμισουμε καποιον να τον λεμε ΤΡΕΛΟ.Οι πραγματικα τρελοι ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ για την τρελα τους και ειναι απολυτα αδικο για αυτους.
Συγγνώμη
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Κια μαλιστα ειναι και πολυ ασχημο για τους πραγματικα τρελους,με ψυχιατρικη τρελα δηλαδη συνεχεια και συνεχως οταν θελουμε να βρισουμε ή να υποτιμισουμε καποιον να τον λεμε ΤΡΕΛΟ.Οι πραγματικα τρελοι ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ για την τρελα τους και ειναι απολυτα αδικο για αυτους.
Όπως τα λες είναι!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
SmartSelect_20230515_201207_Chrome.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,025 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
View attachment 115663

νικητες televoting ανα χωρα
δηλαδη στην καθε χωρα το 12αρι πού το εδωσε το κοινο μεσω televoting, οχι τι εδωσε η επιτροπη (jury)
πχ σε εμας ο κοσμος ψηφισε 12αρι στην κυπρο
Ουσιαστικά την Σουηδία την έφεραν οι κριτές στην. 1η θέση. Στον κόσμο δεν άρεσε. Στην Νορβηγία έγινε το αντίθετο, την έριξαν οι κριτές. Με βάση τι ακριβώς κρίνουν αυτές οι επιτροπές; Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει η βαθμολογία. Πρώτα είχαμε τις γειτονικές χώρες να αλληλοψηφιζονται. Τώρα έχουμε τους κριτές να επηρεάζουν τα αποτελέσματα. Πρέπει να βρεθεί μια μέση λύση γιατί και πέρυσι θυμάμαι η κριτική επιτροπή κόντεψε να βγάλει 1η την Αγγλία που το τραγούδι τους ήταν απαίσιο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Η σουηδια ξετρελανε το κοινο.Μην λεμε οτι θεμε.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Ουσιαστικά την Σουηδία την έφεραν οι κριτές στην. 1η θέση. Στον κόσμο δεν άρεσε. Στην Νορβηγία έγινε το αντίθετο, την έριξαν οι κριτές. Με βάση τι ακριβώς κρίνουν αυτές οι επιτροπές; Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει η βαθμολογία. Πρώτα είχαμε τις γειτονικές χώρες να αλληλοψηφιζονται. Τώρα έχουμε τους κριτές να επηρεάζουν τα αποτελέσματα. Πρέπει να βρεθεί μια μέση λύση γιατί και πέρυσι θυμάμαι η κριτική επιτροπή κόντεψε να βγάλει 1η την Αγγλία που το τραγούδι τους ήταν απαίσιο.
ε κοιτα με 243 ποντους κοινου η σουηδια δεν το λες πως δεν αρεσε, μια χαρα αρεσε, απλα στο κοινο η φινλανδια αρεσε περισσοτερο κατα 133 ποντους
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,025 μηνύματα.
Ο Κοτζιάς ξέρει τα μυστικά σχέδια πίσω από το τεσσάρι.


Μας τά πρηξαν οι Κύπριοι. Τελείως όμως.
Μα δεν είπε κατι κακο το παλικάρι ο καύλαρος ο Άντριου, ίσα ίσα είδα τη συνέντευξη του και ηταν ευγενέστατος και ευχαρίστησε Ελλάδα και Αυστραλία τον κόσμο για τους βαθμούς. Ήξερε πως ηταν η επιτροπή για το τεσσάρι.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ναι το ξέρω, δεν αναφέρομαι στον Αndrew, μια χαρά μίλησε το παιδί. Απλά πολύ δράμα από διάφορες τηλεπερσόνες για το τίποτα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top