Eurovision 2024

Phoenix_

Νεοφερμένος

Η Phoenix_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ το τραγούδι της Ισπανίας! Θυμίζει κάτι από άλλες εποχές! :music2:


Edit: Αν και στις ψιλές θεωρώ ότι θέλει δουλίτσα. 😋
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Phoenix_

Νεοφερμένος

Η Phoenix_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Phoenix_

Νεοφερμένος

Η Phoenix_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Άκουσα της Ιταλίας! Καλό ήταν, αν το πετυχαινα στο ραδιόφωνο, θα το άκουγα.

Προτιμώ, όμως, το τραγούδι της Ισπανίας. :redface:
Εντάξει. Γούστα είναι αυτά. Εγώ προτιμώ του Λουξεμβούργου, του Ισραήλ και της Γαλλίας. Αλλά πρώτα της Ιταλίας. Βέβαια δεν τα έχω ακούσει όλα. :P
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,422 μηνύματα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Αυτός απο την Κροατία γιατι κάνει Πάσχα στο χωριό και απλώνει ζυμάρια με τέτοιο στύλ τραγούδι; :worry:
Επίσης τι παίζει με την Galadriel απο την Σλοβενία;
Η Ισπανία είναι λίγο σε φάση "πόσο υαλουρέν να βάλουμε για το κλίπ;" -"ναι"
Η σκηνική παρουσία της Σουηδίας μου έβγαλε vibes Ρακιντζή
Αυτά για την ώρα και θα επανέλθω :beee:
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,422 μηνύματα.
Αυτός απο την Κροατία γιατι κάνει Πάσχα στο χωριό και απλώνει ζυμάρια με τέτοιο στύλ τραγούδι; :worry:
Επίσης τι παίζει με την Galadriel απο την Σλοβενία;
Η Ισπανία είναι λίγο σε φάση "πόσο υαλουρέν να βάλουμε για το κλίπ;" -"ναι"
Η σκηνική παρουσία της Σουηδίας μου έβγαλε vibes Ρακιντζή
Αυτά για την ώρα και θα επανέλθω :beee:
SNAKE VENOM IN THE EYES – WHAT IS THE WORST THAT CAN HAPPEN?
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.

αρθραρα.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα όταν τα άκουγα όλα μαζεμένα, κατάλαβα γιατί όντως έχει η Σάττι ελπίδες. Σχεδόν όλα τα υπόλοιπα μου φάνηκαν αδιάφορα στο άκουσμα, σαν ποπ τραγούδια του συρμού, συνηθισμένα, ενώ το "Ζάρι", ακόμη και αν σε πολλούς από εμάς δεν άρεσε ιδιαίτερα, ήταν εντελώς διαφορετικό. Και άρα σου μένει περισσότερο σε σχέση με την πλειοψηφία των υπολοίπων.
Οπότε ναι, μια καλή θέση πιστεύω θα την πάρει η Μαρίνα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα όταν τα άκουγα όλα μαζεμένα, κατάλαβα γιατί όντως έχει η Σάττι ελπίδες. Σχεδόν όλα τα υπόλοιπα μου φάνηκαν αδιάφορα στο άκουσμα, σαν ποπ τραγούδια του συρμού, συνηθισμένα, ενώ το "Ζάρι", ακόμη και αν σε πολλούς από εμάς δεν άρεσε ιδιαίτερα, ήταν εντελώς διαφορετικό. Και άρα σου μένει περισσότερο σε σχέση με την πλειοψηφία των υπολοίπων.
Οπότε ναι, μια καλή θέση πιστεύω θα την πάρει η Μαρίνα.
:thumbup: Απο τη πρωτη φορα που το ακουσα αυτο λεω. Δεν γινεται να μη μπουμε 10δα.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
:thumbup: Απο τη πρωτη φορα που το ακουσα αυτο λεω. Δεν γινεται να μη μπουμε 10δα.
Ναι, αφού και πολλά προγνωστικά και στοιχηματικές το θεωρούν ένα από τα φαβορί.
Οπότε όπως είπες, δεκάδα σίγουρα πιστεύω και εγώ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Νομίζω ότι το τραγούδι μας θα πήγαινε καλύτερα αν το θέμα κολλούσε με το βίντεο κλιπ. Μιλάει για μια προδομένη γυναίκα από τον έρωτα και δείχνει τον τουρίστα που έρχεται στην Αθήνα. Άσχετο. Αν ο ξένος διαβάσει τους στίχους, δε θα βγάλει νόημα. Αν η παρουσίαση στο live στηθεί πάνω στους στίχους, δε θα κολλάει με το βίντεο κλιπ, κι αν στηθεί πάνω στο βίντεο κλιπ, δε θα κολλάει με τους στίχους. Πριν ξεκινήσει το τραγούδι, ο παρουσιαστής κάθε χώρας μεταφράζει κάποιους στίχους του τραγουδιού. Θα είναι τελείως άσχετο με το βίντεο κλιπ που θα έχει κάποιος δει πιο πριν.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Meanwhile, η πιο κερδισμένη από όλο αυτό είναι η ίδια η Σάττι. Έχει να συζητηθεί τόσο τραγούδι μας για Γιουροβίζιον από πότε; και την Παπαρίζου ίσως;
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Νομίζω ότι το τραγούδι μας θα πήγαινε καλύτερα αν το θέμα κολλούσε με το βίντεο κλιπ. Μιλάει για μια προδομένη γυναίκα από τον έρωτα και δείχνει τον τουρίστα που έρχεται στην Αθήνα. Άσχετο. Αν ο ξένος διαβάσει τους στίχους, δε θα βγάλει νόημα. Αν η παρουσίαση στο live στηθεί πάνω στους στίχους, δε θα κολλάει με το βίντεο κλιπ, κι αν στηθεί πάνω στο βίντεο κλιπ, δε θα κολλάει με τους στίχους. Πριν ξεκινήσει το τραγούδι, ο παρουσιαστής κάθε χώρας μεταφράζει κάποιους στίχους του τραγουδιού. Θα είναι τελείως άσχετο με το βίντεο κλιπ που θα έχει κάποιος δει πιο πριν.
Το άρθρο που παρέθεσε ο Παράγοντας πιο πάνω δίνει μια ενδιαφέρουσα εξήγηση των στίχων. Δηλαδή ότι φαίνεται πως μιλά για μια προδομένη γυναίκα, ωστόσο στην πραγματικότητα καυτηριάζει τη σύγχρονη Ελλάδα. Δεν ξέρω αν όντως αυτός ήταν ο σκοπός της Σάττι, αν και το άρθρο λέει ότι συνηθίζει στα βίντεο κλιπ της να δείχνει την Ελλάδα με αυτόν τον τρόπο, αλλά σίγουρα είναι ενδιαφέρον.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Πάντως εμένα μου κόλλησε το τραγούδι μας, μόνο που αντί για ζάρι μου βγαίνει να πώ ψάρι (legit)
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,496 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top