Eurovision 2024

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,082 μηνύματα.
Γενικά δεν είμαι καθόλου του τζόγου και δεν έχω παίξει ποτέ στοίχημα, αλλά μόλις μου έστειλε ένας φίλος μου να παίξουμε ένα για την Eurovision and I’m tempted :cry_x:Βλέπω στο site σου δίνουν 20€ για κατάθεση αν είσαι νέος χρήστης, οπότε δεν βάζεις τίποτα εσύ. Είμαι 10% να το κάνω και 90% να κάτσω στα αυγά μου γιατί έχω και μια επιρρέπεια στους εθισμούς.
Εγώ θα το πω, αντίπροχθές έκανα λογαριασμό στη novibet με στόχο να στοιχηματίσω (50 - 100 EUR) όμως για τον ίδιο λόγο ζήτησα διαγραφή λογαριασμού και δεν το προχώρησα! Αυτό μου έλειπε στα πίσω πίσω να εθιστώ :P
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,659 μηνύματα.
Εγώ θα το πω, αντίπροχθές έκανα λογαριασμό στη novibet με στόχο να στοιχηματίσω (50 - 100 EUR) όμως για τον ίδιο λόγο ζήτησα διαγραφή λογαριασμού και δεν το προχώρησα! Αυτό μου έλειπε στα πίσω πίσω να εθιστώ :P
Δεν θα έβαζα ποτέ δικά μου λεφτά αλλά αν όντως νικούσα μπορεί να έμπαινα στην λούπα «Έλα μωρέ ένα τάληρο».
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
Η καλύτερη παρουσίαση για μένα: Μολδαβία 2018. Fun fact: Επιτρέπονται μόνο 5 άτομα στη σκηνή. Βρήκαν τρόπο να φαίνονται 6.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,082 μηνύματα.
Είμαστε όλοι Σαττ-ανιστές. :rockon:
438079102_2785287174952882_1125002064547901707_n.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,177 μηνύματα.
Πόλεμος της Ρωσσίας στην Ουκρανία: αποκλεισμός της Ρωσσίας.

Γενοκτονία του Ισραήλ στην Γάζα: No Politica :cool2:

Δεν μ'αρέσει η γιούχα που έφαγε η Ισραηλινή αντιπροσωπεία στην πρόβα της (Οι καλλιτέχνες, οι αθλητές και γενικότερα οι άνθρωποι δεν μπορούν να γίνονται σάκοι του μποξ για τα πεπραγμένα των κυβερνήσεων τους) όμως την πολιτικοποίηση την ξεκίνησαν οι ίδιοι οι υπεύθυνοι όταν απέκλεισαν δύο χώρες χωρίς λόγο, όταν κρατάνε άλλες που έκαναν χειρότερα αλλά ανήκουν στη σωστή πλευρά της ιστορίας.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Πόλεμος της Ρωσσίας στην Ουκρανία: αποκλεισμός της Ρωσσίας.

Γενοκτονία του Ισραήλ στην Γάζα: No Politica :cool2:

Δεν μ'αρέσει η γιούχα που έφαγε η Ισραηλινή αντιπροσωπεία στην πρόβα της (Οι καλλιτέχνες, οι αθλητές και γενικότερα οι άνθρωποι δεν μπορούν να γίνονται σάκοι του μποξ για τα πεπραγμένα των κυβερνήσεων τους) όμως την πολιτικοποίηση την ξεκίνησαν οι ίδιοι οι υπεύθυνοι όταν απέκλεισαν δύο χώρες χωρίς λόγο, όταν κρατάνε άλλες που έκαναν χειρότερα αλλά ανήκουν στη σωστή πλευρά της ιστορίας.
Ετσι ακριβως γιαννη. Εμενα δεν με πειραξε καθολου η γιουχα. Το κρατος τους διαπραττει γενοκτονια , επρεπε να περιμενουν τετοια και χειροτερη αντιμετωπιση. Μαλιστα ακουσα οτι εκδιωχθηκαν ατομα με μαντηλες παλαιστινης με χρηση βιας εξω απο το σταδιο.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,682 μηνύματα.
Η καλύτερη παρουσίαση για μένα: Μολδαβία 2018. Fun fact: Επιτρέπονται μόνο 5 άτομα στη σκηνή. Βρήκαν τρόπο να φαίνονται 6.
το ξερεις οτι την εχει κανει την σκηνικη αυτη ο φωκας ;
Γενικα στο εξωτερικο εχει κανει τρομερες σκηνικες , και εδω μονο μαλακιες κανει . Ειμαστε τα πειραματοζωα του
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,082 μηνύματα.
Δείτε το πριν το κατεβάσουν!!
Κακός φωτισμός;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,082 μηνύματα.
Jury show λέει, άρα δεν θα έχει τρομερές διαφορές το τελικό.
Ένιωσα τον πόνο στη φωνή της εκεί που ξάπλωσε στο έδαφος και έκανε τις ψηλές :P
Και στο τελευταίο πλάνο που τελειώνει το τραγούδι φαίνεται ότι δεν ήταν καλά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
το ξερεις οτι την εχει κανει την σκηνικη αυτη ο φωκας ;
Γενικα στο εξωτερικο εχει κανει τρομερες σκηνικες , και εδω μονο μαλακιες κανει . Ειμαστε τα πειραματοζωα του
Όχι δεν το ήξερα!!! Μπράβο, ήταν τέλεια.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
όμως την πολιτικοποίηση την ξεκίνησαν οι ίδιοι οι υπεύθυνοι
Η πολιτκοποιήση του διαγωνισμού υπάρχει εδώ και μισό αιώνα. Όταν πχ εμείς στείλαμε το 76 τη Μαρίζα Κωχ να τραγουδήσει υπέρ της Κύπρου με το Παναγιά μου, όταν στις αρχές των 00ς η Τουρκία έκανε τα πάντα για να δείξει ότι ανήκει στην Ευρώπη και είχε το σύνθημα όταν έγινε στην Κωσταντινούπολη Under the same sky, όταν νίκησε το Ισραήλ και ο Λίβανος έκοψε απότομα τη μετάδοση και είπε πως νίκησε το Βέλγιο που ηταν 2ο, όταν το 2017 η Ουκρανία είχε προσπαθήσει να απαγορεύσει να τραγουδήσουν όσοι είχαν συμμετάσχει σε συναυλία στην Κριμαία, όταν το 2019 ήθελε το Ισραήλ να την κάνει στην Ιερουσαλήμ και της το απαγόρευσαν για να γλίτώσουν τα δράματα και άλλα πολλά. Δεν είναι σημερινό όλο αυτό και όπως έγραψε και ο Ασπιρίνης, ισραηλινοί είναι οι χορηγοί, τα συμφέροντα πάντα θα υπερισχύουν.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,177 μηνύματα.
Ετσι ακριβως γιαννη. Εμενα δεν με πειραξε καθολου η γιουχα. Το κρατος τους διαπραττει γενοκτονια , επρεπε να περιμενουν τετοια και χειροτερη αντιμετωπιση. Μαλιστα ακουσα οτι εκδιωχθηκαν ατομα με μαντηλες παλαιστινης με χρηση βιας εξω απο το σταδιο.
Τα ίδια που είχαν γίνει και τότε με την εισβολή στην Κύπρο που μας απαγόρευσαν να πούμε ένα τραγούδι για το ζήτημα και οι Τούρκοι απειλούσαν πως θα υπάρχει ελεύθερος σκοπευτής, κάτι τέτοιο. Η ευαισθησία πάντα ήταν επιλεκτική, ανάλογα με το ποιος ανήκει στη σωστή πλευρά της ιστορίας με τα δυτικά κριτήρια. Και εμείς ανήκουμε απλά εμείς είχαμε την ατυχία να έχουμε αντίπαλο που επίσης ανήκει στην σωστή πλευρά.

Παρ'όλα αυτά προσωπικά επιμένω πως δεν θέλω να γίνονται αυτά τα αίσχη σε βάρος ανθρώπων που δεν παίρνουν αποφάσεις για τέτοια ζητήματα. Όπως σιχαίνομαι την δυτική στάση απέναντι σε Ρώσσους αθλητές, καλλιτέχνες ή ακόμα και φοιτητές (μέχρι και στην ρεζιλοχώρα μας δύο μικρές Ρωσσίδες σε τουρνουά τένις τις έγραφαν χωρίς πατρίδα, ουστ γαμώ στα παιδιά μαγκιές ξεφτίλες εξουσιαστές) έτσι σιχαίνομαι και την "επίθεση" στην Ισραηλινή.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
Πού στο διάολο βρήκε αυτό το βίντεο αυτός; Κάτι μαγειρεύεται
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
Παιδιά τα πράγματα είναι απλά. Η Eurovision είναι διαγωνισμός τραγουδιού και έχει δικαίωμα να έχει τους κανόνες της. Μέσα στους κανόνες αυτούς είναι να μην υπάρχουν πολιτικές - θρησκευτικές αναφορές. Δεν είναι πυρηνική φυσική. Όποιος δε θέλει δε συμμετέχει και τέλος.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top