Eurovision

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.

Ο Νορβηγος εχει σουπερ τραγουδι με νοσταλγικη συνθεση & παραμυθενιους στιχους, πολυ καλη σκηνικη παρουσια, οπως επισης και η ερμηνεια του ειναι πολυ δυνατη. Εκφραστικοτατος και αμεσος...
Χτες ακουσα for the first time τα πρωτα 18 τραγουδια στο ΝΕΤ. μερικα δεν ακουγονται...γρατζουνανε το τυμπανο, ρε πιδιμ...
ο νορβηγος ομως εχει ωραιο τραγουδι, μ'αρεσε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emma995

Νεοφερμένος

Ο Vasilikoula Pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
αχ αυριο ειναι ο δευτερος ημιτελικος και θα δουμε τον σακη!!!!αντε καλη επιτυχια και με το βραβειο στα χερια!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Neraida έχεις σκεφτεί να μη βλέπεις μεσημεριανά;:P

Χμμ...γιατι το λες αυτο?:confused:
Ισα ισα που ενημερωνομαι και με διασκεδαζουν! :D (
ακομα και να με εκνευριζουν , μ' αρεσει!:redface:)
Μην τα υποτιμας καθολου! Τη "δουλεια" τους την κανουν και μαλιστα πολυ καλα! ;)

Χτες ακουσα for the first time τα πρωτα 18 τραγουδια στο ΝΕΤ. μερικα δεν ακουγονται...γρατζουνανε το τυμπανο, ρε πιδιμ..

Αυτο να λεγεται!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miscka

Νεοφερμένος

Η miscka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μια χαρά θα τα πάει ο Σάκης!:clapup:
Ούτως ή άλλως ξέραμε ότι δεν διαθέτει φωνή που σπάει κόκκαλα αλλά νομίζω πως είναι σαφώς ανώτερος από άλλους που είδα σε σκηνική παρουσία.
Απογοητεύτηκα λίγο με την χορογραφία,μου φάνηκε μάλλον...πρόχειρη!Δεν είμαι και ειδική αλλά δεν μου πολυαρέσει.

Το κακό είναι ότι σύσσωμη η ελληνική αποστολή λυσσάει και τον αποκαλεί στα ξένα media φαβορί,πράγμα που σχεδόν πάντα έχει άσχημα αποτελέσματα μιας και όλοι αποφεύγουν να δίνουν μεγάλοι βαθμολογία στους "επικίνδυνους".
Ειδικά εμείς οι βαλκανικές χώρες που βασιζόμαστε κυρίως μεταξύ μας για 10άρια και 12άρια.:worry:
Και ελπίζω πως η χώρα μας θα βάλει μυαλό φέτος και δεν θα δώσει 8-10 ή 12 στη Χαντισέ που κι αυτή από μόνη της θεωρείται φαβορί(χάρη φυσικά στην ήδη δοκιμασμένη συνταγή της Σερτάμπ...:whistle:)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emma995

Νεοφερμένος

Ο Vasilikoula Pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ο Σακης θα σκισει σημερα!!!!!!!!!!!!πρωτος στον ημιτελικο και στον τελικο!Σακηηηηηηη ολη η Ελλαδα ειναι μαζι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ούτως ή άλλως ξέραμε ότι δεν διαθέτει φωνή που σπάει κόκκαλα
το προβλημα ειναι το ψιλοκονσερβα τραγουδι και οχι η φωνη...η φωνη του ειναι αψογη ποπ(Προστατευομενης Ονομασιας Προελευσης:P:) ) εδω και 20 χρονια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος ντόρος κάθε χρόνο γι αυτό το διαγωνισμό :S
επίσης γιατί πάντα ξεκινάμε με δεδομένο το "είμαστε στα φαβορί" και "θα βγουμε πρώτοι"- κανένας δεν παραδέχεται ότι μπορεί να μην βγούμε πρώτοι, ότι μπορεί να μην είμαστε καν καλοί...

απλά μάλλον έχουμε ανάγκη να ασχοληθούμε με αυτό,
γιατί.. χμ, αν ασχοληθούμε με πιο σοβαρά το πιθανότερο είναι πως θα μας πιάσει απελπισία :X

μμμ πάντως αρκετά από τα τραγούδια τραγούδια φέτος είναι καλά και δεν μας έχουν συνηθίσει σε τέτοια

αυτό μ άρεσε, είναι χαριτωμενάκι :)



και αυτό επίσης

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος ντόρος κάθε χρόνο γι αυτό το διαγωνισμό :S
Σπόνσορες,διαφημίσεις --> φράγκα
υλικό για της πιο in μεσημεριανές εκπομπές,
αφιερώματα στα πρωϊνάδικα,
σχολιασμός των στυλιστικών επιλογών των καλλιτεχνών.
Κράξιμο για να βγάλει ο κάθε πικραμένος τον πόνο του γιατί ο τάδε καλλιτέχνης αμάρτησε στυλιστικά και φόρεσε χρώματα που δεν ταιριάζουν.

Όλα αυτά χρίζουν ώρες συζήτησης στις παραπάνω ψυχαγωγικές εκπομπές.

επίσης γιατί πάντα ξεκινάμε με δεδομένο το "είμαστε στα φαβορί" και "θα βγουμε πρώτοι"- κανένας δεν παραδέχεται ότι μπορεί να μην βγούμε πρώτοι, ότι μπορεί να μην είμαστε καν καλοί...

απλά μάλλον έχουμε ανάγκη να ασχοληθούμε με αυτό,
γιατί.. χμ, αν ασχοληθούμε με πιο σοβαρά το πιθανότερο είναι πως θα μας πιάσει απελπισία :X
Στόχευε το βουνό για να περάσεις το φράχτη λέει μια παροιμία.
Επίσης ποιος θα έβγαινε να πει πάμε για την τρίτη θέση; Θα τον έπαιρναν με τις ντομάτες.

Και πρέπει να ασχοληθούμε με αυτό για να είμαστε μέσα στη μόδα.Τί θα συζητήσεις δηλαδή μετην παρέα σου όταν βγεις έξω;
Για τα προβλήματα που σε απασχολούν;
Για τα μαθήματα;
Για τον καιρό;

Όχι...
Για τη γιουροβίζιον.:clapup:


Δεν έχω ακούσει κανένα τραγούδι και ούτε πρόκειται βασικά..


Ψέματα έχω ακούσει του Σάκη στην τηλεόραση.
Και δε μου άρεσε και καθόλου..Το "έλα μου, είναι ακίνδυνη η τρέλα μου" θα είχε πιο πολλή πέραση στη Γιουροβίζιον.:P

Για τα λεφτά που έχουν πέσει μέσω οικονομικής κρίσης δεν έχει φωνάξει κανένας..αλλά θα μου πεις η γιουροβίζιον είναι γιουροβίζιον, δεν γίνεται να μην τα σκάσουμε.. (και να φάνε όσοι προλάβουν να αρπάξουν)


Τελευταία φορά που είχα δει τη γιουροβίζιον πρέπει να ήταν τότε με τους Αντίκ.Τότε τουλάχιστον έπαιζε και κανά σοβαρό κομμάτι.Α ρε Έλενα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν έχω ακούσει κανένα τραγούδι και ούτε πρόκειται βασικά..

Ψέματα έχω ακούσει του Σάκη στην τηλεόραση.
Και δε μου άρεσε και καθόλου..Το "έλα μου, είναι ακίνδυνη η τρέλα μου" θα είχε πιο πολλή πέραση στη Γιουροβίζιον.:P

Πες μου ότι δεν άκουσες το ντουμ τεκ τεκ, χάνω πάσα ιδέα.

Όποτε το λέει η Τουρκάλα νομίζω ότι θα πεταχτεί ο Σουλεϊμάν ο μεγαλοπρεπής και θα πάρει κεφάλια. Σαν πολεμική ιαχή ακούγεται

ντουμ τεκ τεκ ρεεεεεε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Γιατί είστε κακοί???????????????????????:P:P:P:P:P

Δηλαδή οι Βούλγαροι με τα post medieval κουστουμάκια τους???????????
Οι Αρμένιες ντυμένες α λα Θεοδώρα του Βυζαντίου να τραγουδάνε move your body??????????
Δεν σας λένε τίποτα??????????

εγώ πάλι βρήκα συμπαθητικό και το φινλανδικό, κλαμπάτο και χορευτικό, ξεδίνεις ανέτως θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Δεν σας είδα να μιλάτε για την Ολλανδία με το πανέμορφο shine:slourp:




:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Σπόνσορες,διαφημίσεις --> φράγκα
υλικό για της πιο in μεσημεριανές εκπομπές,
αφιερώματα στα πρωϊνάδικα,
σχολιασμός των στυλιστικών επιλογών των καλλιτεχνών.
Κράξιμο για να βγάλει ο κάθε πικραμένος τον πόνο του γιατί ο τάδε καλλιτέχνης αμάρτησε στυλιστικά και φόρεσε χρώματα που δεν ταιριάζουν.
Ας μην ξεχνάμε ότι η Γιουροβίζιον υπάρχει και στο στοίχημα...:P;)
Γι'αυτό τα φαβορί δεν κερδίζουν συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.


Ενα ακομα πολυ ομορφο τραγουδι αυτο της Σλοβακιας.
Αν και δεν καταλαβαινω τους στιχους, εχει ωραια συνθεση με δυο πολυ δυνατες ερμηνειες...Αι λαικ ιτ...
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εσθονια,παραμυθενιο τραγουδι που μιλαει για διψασμενους νομαδες στην ερημο...
περασε στον τελικο...:)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.


αυτό μ άρεσε, είναι χαριτωμενάκι :)

[youtube ]romania[/youtube]
Κάθε χρόνο αναρωτιέμαι που βρίσκουν τους ενδυματολόγους…
Ο Ευταξίας θα τους έκανε μαθήματα…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με τοση λαμψη..αναρωτιεμαι..τι ρευμα πληρωνουν στη Δεη?:D
χωρις γυαλια ηλιου και αντιηλιακο δεν παρακολουθεις αυτο το τραγουδι...:P(ειδικα εκει στο σταδιο στη Μοσχα..;)
απο το πολυ φως στο τελος καηκαν!:D δεν περασαν στους τελικους!:P
το φχαριστηθηκα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,918 μηνύματα.
Υπέρ της Σουηδίας. :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.


:whistle::) Πολύ μ'άρεσε!!! Αλλά για γιουροβίζιον δε νομίζω πως κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Συγγνωμη, αλλα αυτο της Μολδαβιας, πως περασε στον τελικο?!:confused:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Συγγνωμη, αλλα αυτο της Μολδαβιας, πως περασε στον τελικο?!

γιατι εχει το ethnic στοιχειο,κατι που ειναι απαραιτητο για ψηλες ή πρωτες θεσεις..ο Ρουβας τωρα δεν εχει κανενα και γιαυτο φοβαμαι για τη θεση που θα πιασει..της παπαριζου ειχα τη λυρα ,μην ξεχνατε...Την επομενη φορα ΠΡΕΠΕΙ να στειλουμε κατι με παραδοσιακη μουσικη μεσα....και όχι ξενερωτα εντελως ξενα προς εμας τραγουδια...όλα τα κορυφαια τραγουδια στο διαγωνισμο εχουν καποια παραδοσιακα στοιχεια..
Η Αρμενια μου αρεσει...όταν παιζουν τα παραδοσιακα οργανα πραγματικα ανατριχιαζω..νιωθω σαν να ειμαι σε ταινια της εποχης του Χριστου...Σε ταξιδευει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top