Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τεχνικές συμβουλές για το facebook

μόνο αυτή: κάνε Like στο "αποσύνδεση"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Είναι χρήσιμο για μερικά πράγματα, όπως να ενημερώνεσαι για γενέθλια και γιορτές (θα μου πεις να τα γράψω, αλλά με τη βαρεμάρα που έχω, σιγά μην το κάνω).

να άλλο ένα που με εκνευρίζει (εσύ θα την πληρώσεις:P)
γιατί να βλέπει ο καθένας πότε έχω γενέθλια ή γιορτή? όποιος θέλει να με θυμηθεί θα με θυμηθεί!
εκεί που δεν με θυμόταν κανείς για τα γενέθλιά μου, ξαφνικά με "θυμόνταν" 50!

γιατί το άλλο? η γιορτή μου δεν είναι πολύ γνωστή (ή μάλλον,καθόλου γνωστή).. πάντα με θυμόταν μόνο οι γονείς μου και τα τελευταία χρόνια και μια φίλη μου (που το εκτιμώ πάρα πολύ!) ..
ε αν είσαι μάγκας σημείωσε το και μην με ξεχνάς,μην περιμένεις να στο θυμίσει το fb..

και το άλλο που με τσαντίζει (πω πω μες τα νεύρα είμαι σήμερα!!), σου γράφουνε όλοι (πχ 50 άτομα) "χρόνια πολλά" και αντί να απαντήσεις στον καθένα που σε τίμησε με το να σου γράψει, κοτσάρεις ένα "σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές σας".. ε όχι ρε μάγκα μου, έτσι όπως σου γραψε ο καθένας ξεχωριστά, έτσι να ευχαριστήσεις και τον καθένα ξεχωριστά..

αυτά.. δώστε μου και άλλο "ερέθισμα" και θα επανέλθω.. :whistle: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Χιχιχιι! Καλά, αμα δεν θες να το βλέπει, διαλέγεις και το κρύβεις. Εγώ ρε συ είμαι πραγματικά στόκος με τις ημερομηνίες, μόνο 5 πολύ κοντινών ατόμων θυμάμαι. Εχουμε μεγάλο σόι και θέλω να κρατάω τα "τυπικά", οπότε γενικά το facebook είναι καλό για αυτό. Ασε που παίζεις ποκερ χωρίς λεφτα (εδώ με κράζεις ελεύθερα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Χιχιχιι! Καλά, αμα δεν θες να το βλέπει, διαλέγεις και το κρύβεις. Εγώ ρε συ είμαι πραγματικά στόκος με τις ημερομηνίες, μόνο 5 πολύ κοντινών ατόμων θυμάμαι. Εχουμε μεγάλο σόι και θέλω να κρατάω τα "τυπικά", οπότε γενικά το facebook είναι καλό για αυτό. Ασε που παίζεις ποκερ χωρίς λεφτα (εδώ με κράζεις ελεύθερα!)

ναι βρε,δεν έχει να κάνει με εσένα, απλά μου δωσες την ευκαιρία να αναφερθώ σε κάτι που χα ξεχάσει.. ;)
εγώ απλά πλέον δεν είμαι των "τυπικών".. τα σούταρα και έμεινα στην ουσία..

όσο για το πόκερ..δεν ξέρω ούτε με τράπουλα,άρα δεν είμαι αρμόδια να σε κράξω σε αυτό..
πες μου για τάβλι να σου πω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Εξαφανίζονται σχόλια από τον τοίχο μου (που όμως εμφανίζονται στο news feed). Γιατί συμβαίνει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαφανίζονται σχόλια από τον τοίχο μου (που όμως εμφανίζονται στο news feed). Γιατί συμβαίνει αυτό;

Δεν το έχω παρατηρήσει στο προφίλ μου αυτό, αλλά σε ομάδες. Ό,τι κι όποτε θέλει εμφανίζει comments και likes.
Δικό τους θέμα είναι, το οποίο έχει ξανασυμβεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
λοιπόν εχω προβλημα με τη δημιουργια εκδήλωσης. ειναι η πρωτη φορα που κανω κ τα εχω βρει μπαστουνια.
κατ αρχας η εκδήλωση μου διαρκει παραπανω απο 1 μερα και στο πεδιο "ποτε" δε βλεπω αυτη τη δυνατοτητα..
επίσης στο πεδιο "ποy" μπορω να γραψω το μερος αλλα δε μπορώ να βρω την επιλογή ώστε να μπορεί ο κόσμος να το δει και στο χαρτη...

any help?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
λοιπόν εχω προβλημα με τη δημιουργια εκδήλωσης. ειναι η πρωτη φορα που κανω κ τα εχω βρει μπαστουνια.
κατ αρχας η εκδήλωση μου διαρκει παραπανω απο 1 μερα και στο πεδιο "ποτε" δε βλεπω αυτη τη δυνατοτητα..
επίσης στο πεδιο "ποy" μπορω να γραψω το μερος αλλα δε μπορώ να βρω την επιλογή ώστε να μπορεί ο κόσμος να το δει και στο χαρτη...

any help?
Όπως το βλέπω τώρα, στο πινακάκι δεξιά έχει την ώρα, και αριστερά μπορείς να αλλάξεις τη μέρα...
Για το μέρος αν δε μπορείς να το βρεις τότε γράψε μόνο τη διεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
εμ, για μια μέρα είναι μόνο οι εκδηλώσεις στο fb. :/:
Στο λέω με σιγουριά γιατί είχα φτιάξει πριν λίγο καιρό για τη μητέρα του κολλητού μου και το θυμάμαι.
Όσο για το 2ο κομμάτι της ερώτησής σου, νομίζω βάζεις περιοχή και σου βγάζει μετά το χάρτη,
όταν ολοκληρώσεις τη δημιουργία της εκδήλωσης. Δεν είμαι σίγουρη όμως.
Προτείνω, για καλό κ για κακό να γράψεις στις λεπτομέρεις κάποια... λεπτομέρεια :P για τη περιοχή, ή
να βάλεις κάποιο λινκ από google map για όποιον βαριέται να ψάξει.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Εξαφανίζονται σχόλια από τον τοίχο μου (που όμως εμφανίζονται στο news feed). Γιατί συμβαίνει αυτό;

Καθυστερημένη η απάντηση αλλά δεν πειράζει.

Προφανώς όποιος προέβη στο σχόλιο, το αναίρεσε μετά.
Με το που γίνεται σχόλιο η ειδοποίηση σου έρχεται αμέσως στο news feed ακόμη κι αν ο συντάκτης του το πήρε πίσω το επόμενο δευτερόλεπτο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ναι αλλα μπορω να επιλεξω μια μονο μερα.
δεν μπορω να επιλεξω διαρκεια. η εκδηλωση μου διαρκει 3 μερες.
επισης δε μπορω να δω απο που θα βρω το χαρτη

εδιτ: εμμα κ ομως εχω δει εκδηλωσεις που διαρκουν πολλες μερες και φαινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
εμ, για μια μέρα είναι μόνο οι εκδηλώσεις στο fb. :/:
Στο λέω με σιγουριά γιατί είχα φτιάξει πριν λίγο καιρό για τη μητέρα του κολλητού μου και το θυμάμαι.
Τι εννοείς?Για event δε μιλάμε?Εγώ βλέπω ότι μπορώ να βάλω όσες μέρες θέλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • aa.png
    aa.png
    13 KB · Εμφανίσεις: 106

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εγω παλι οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ScreenShot001.jpg
    ScreenShot001.jpg
    68.3 KB · Εμφανίσεις: 98

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
εγω παλι οχι..

Όταν γράψεις την ώρα, θα σου εμφανίσει δεξιά επιλογή "end time"..όταν το πατήσεις αυτό, μπορείς να διαλέξεις μέρα που τελειώνει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • bb.png
    bb.png
    18.3 KB · Εμφανίσεις: 94

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
:hmm: Δεν ήξερα ότι γίνεται αυτό.
Σοζ
Ώρα λήξης πατάς, ναι. Σωστός ο Bill!

Για το χάρτη τέλειωσε την εκδήλωση και θα στο βγάλει.
Έτσι το είχα κάνει εγώ και είχε γίνει αυτόματα(το τσέκαρα μόλις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τελεια! σ ευχαριστω bill!

η επιλογη του χαρτη δε μου βγαινει..
εχω γραψει μονο το ονομα του μαγαζιου, οχι διευθυνση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Βλέπω εδώ ότι βγάζει επιλογές στο χάρτη μόνο μέρη στα οποία έχει κάνει check in η συγκεκριμένη...
μάλλον αυτό φταίει και δε στο βγάζει... χρειάζεσαι το check in υποθέτω.

Πάντως είδα κι άλλες εκδηλώσεις στο χάρτη βλέπω σε μη συγκεκριμένα μέρη πχ. Μύκονος, Αθήνα

για πάτα εδώ https://www.facebook.com/places/editor?flow=7&module=1&seed=858901&source=city_edit
μήπως και μπορείς να τη φτιάξεις μόνη σου σαν τοποθεσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Μου κλείδωσαν το προφίλ στο facebook... Μπορώ να πάρω την σελίδα που είχα φτιάξει και να κάνω διαχειριστή κάποιο άλλο άτομο;

Υπάρχει τρόπος επικοινωνίας με την ομάδα υποστήριξης του fb;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ευκαιρια για απεξαρτηση! :D Αιντε με το φμπ!! :P
Καλα μην παιζω με τον πονο σου, δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανεις. Στειλε σε διαχειριστη και ρωτησε. Δεν υπαρχει κατι που να λεει -επικοινωνια ή διαχειριση ή υποστήριξη; -
Αλλα αυτο δεν το ξερα, γινεται να κλειδωθουν ετσι στο ασχετο τα προφιλς; Βρε μπας κι ειχες τιποτα παρανομο κει μεσα βαλει; Τεσπα... καλη τυχη...
Παντως σκεψου λιγακι αυτο που σου εγραψα στην αρχη- καλοκαιρακι ειναι, πλατσα πλουτσα, κοριτσακια, φιλαρακια, μουσικουλα, βολτιτσες... συγκρινονται με το φμπ?? ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εννοείς κλειδώθηκε;

1. Σου χακάρανε το προφίλ και άλλαξαν τους κωδικούς;
2. Σου το κλείδωσε το facebook; Και με ποια εξήγηση; Για μόνιμα ή προσωρινά;

Όπως και να 'χει η μέθοδος επικοινωνίας με τους υπεύθυνους του facebook είναι οι φόρμες επικοινωνίας, μέσω της επιλογής "Βοήθεια".



Αν δεν δεις φως στο τούνελ, τότε θα πρέπει να φτιάξεις νέο προφίλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top