Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1. Φτιάχνεις έναν καινούριο λογαριασμό e-mail και το περνάς και στο facebook
2. Αλλάζεις κωδικό
3. Απ' την Ασφάλεια ενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις σύνδεσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση,
εγώ στο φέισ ενώ έχω επιλογή να μη βλέπει κανένας το τοίχο μου,μόνο οι φίλοι μου έκανα μια δοκιμή και είδα πως τελικά φαίνεται σε όλους...
πως σκατά γίνεται αυτό;;;; :mad:
Με διέγραψα από το λογαριασμό της φίλης μου, μετά πήγα από το προφίλ της στο δικό μου και έδειχνε τα πάντα κανονικά...προσπαθώ να βγάλω άκρη αλλά τίποτα...
Επίσης υπάρχει τρόπος να επιλέξω κάτι ώστε να μη με βγάζει στην αναζήτηση; Δηλαδή να είναι κρυφός ο λογαριασμός μου να μη μπορεί κάποιος που δεν είναι φίλος μου να με αναζητήσει αν έχει όνομα ή μειλ...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση,
εγώ στο φέισ ενώ έχω επιλογή να μη βλέπει κανένας το τοίχο μου,μόνο οι φίλοι μου έκανα μια δοκιμή και είδα πως τελικά φαίνεται σε όλους...
πως σκατά γίνεται αυτό;;;; :mad:
Με διέγραψα από το λογαριασμό της φίλης μου, μετά πήγα από το προφίλ της στο δικό μου και έδειχνε τα πάντα κανονικά...προσπαθώ να βγάλω άκρη αλλά τίποτα...

Επίσης υπάρχει τρόπος να επιλέξω κάτι ώστε να μη με βγάζει στην αναζήτηση; Δηλαδή να είναι κρυφός ο λογαριασμός μου να μη μπορεί κάποιος που δεν είναι φίλος μου να με αναζητήσει αν έχει όνομα ή μειλ...?

Για το 2ο: ναι άμα πας στο privacy settings έχει επιλογή "Who can look me up" και μπορείς να επιλέξεις "everyone/friends of friends/friends".
Για το 1ο: Μήπως τα ποστ που κάνεις έχουν επιλογή public? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!!!! :)
Λοιπόν όχι δεν έχουν επιλογή public, ίσα ίσα έχω επιλεγμένο να είναι εμφανήσιμα μόνο σε στενούς φίλους, ούτε καν σε όλους!!!
Επίσης για αυτό με την αναζήτηση το κοίταξα και συγκεκριμένα αναφέρει για το ποιος θέλω να με βρίσκει μέσω e-mail ή τηλεφώνου (μου) στην αναζήτηση και έχω επιλεγμένο το φίλοι, παρ΄όλα αυτά κάποιος που δεν τον έχω φίλο αν πατήσει το όνομα που έχω στο φεισ στην αναζήτηση με βρίσκει κανονικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!!!! :)
Λοιπόν όχι δεν έχουν επιλογή public, ίσα ίσα έχω επιλεγμένο να είναι εμφανήσιμα μόνο σε στενούς φίλους, ούτε καν σε όλους!!!
Επίσης για αυτό με την αναζήτηση το κοίταξα και συγκεκριμένα αναφέρει για το ποιος θέλω να με βρίσκει μέσω e-mail ή τηλεφώνου (μου) στην αναζήτηση και έχω επιλεγμένο το φίλοι, παρ΄όλα αυτά κάποιος που δεν τον έχω φίλο αν πατήσει το όνομα που έχω στο φεισ στην αναζήτηση με βρίσκει κανονικά...
Ναι έχεις δίκιο.Το έψαξα λίγο και διάβασα πως πλέον δε γίνεται να κρύψεις το προφίλ σου από την αναζήτηση, το facebook απέσυρε την επιλογή επειδή θα βάλει ένα καινούριο graph search. Για το άλλο που λες δεν ξέρω αλλά μου ακούγεται περίεργο αφού έχεις επιλέξει μόνο στενούς φίλους και μάλιστα σε διέγραψες από τη λίστα φίλων της φίλης σου.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκιο.Το έψαξα λίγο και διάβασα πως πλέον δε γίνεται να κρύψεις το προφίλ σου από την αναζήτηση, το facebook απέσυρε την επιλογή επειδή θα βάλει ένα καινούριο graph search. Για το άλλο που λες δεν ξέρω αλλά μου ακούγεται περίεργο αφού έχεις επιλέξει μόνο στενούς φίλους και μάλιστα σε διέγραψες από τη λίστα φίλων της φίλης σου.. :P

Ναι και εγώ πάνω σε αυτό έπεσα...
Άντε τώρα να βρεις όλους τους ανεπιθύμητους και να τους μπλοκάρεις, πωωωωωω. :mad:
Όσο για τις δημοσιεύσεις και γενικά το τοίχο πραγματικά δε ξέρω τι γίνεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα, δοκίμασα τα πάντα!
Θα το κοιτάξω πάλι να κάνει πειράματα με τη φίλη μου και βλέπουμε, τι να πω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είμαι Άνω Γλυφάδα με provider την hol και εδώ και τουλάχιστον μιάμισι ώρα το facebook δεν ανοίγει από κανέναν υπολογιστή (δοκίμασα σε δύο διαφορετικούς) ή το κινητό μου (με 3g). Έκανα reboot το modem, αλλά και πάλι τίποτα. Κατά τα άλλα, όλες οι υπόλοιπες σελίδες ανοίγουν κανονικά. Η κολλητή μου, που μένει λίγο πιο κάτω, μπαίνει κανονικά αλλά μου είπε πως είχε πρόβλημα και ο φίλος της να μπει που μένει Πειραιά. Έψαξα στο google, αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό, ενώ τα sites που δείχνουν αν μια σελίδα έχει "πέσει" δίνουν διάφορα αποτελέσματα, οπότε ούτε από εκεί βρίσκω κάποια άκρη.

Έχει κάποιος άλλο ανάλογο θέμα; Είναι μήπως πρόβλημα της hol ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Έχει κανείς καμία ιδέα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Είμαι Άνω Γλυφάδα με provider την hol και εδώ και τουλάχιστον μιάμισι ώρα το facebook δεν ανοίγει από κανέναν υπολογιστή (δοκίμασα σε δύο διαφορετικούς) ή το κινητό μου (με 3g). Έκανα reboot το modem, αλλά και πάλι τίποτα. Κατά τα άλλα, όλες οι υπόλοιπες σελίδες ανοίγουν κανονικά. Η κολλητή μου, που μένει λίγο πιο κάτω, μπαίνει κανονικά αλλά μου είπε πως είχε πρόβλημα και ο φίλος της να μπει που μένει Πειραιά. Έψαξα στο google, αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό, ενώ τα sites που δείχνουν αν μια σελίδα έχει "πέσει" δίνουν διάφορα αποτελέσματα, οπότε ούτε από εκεί βρίσκω κάποια άκρη.

Έχει κάποιος άλλο ανάλογο θέμα; Είναι μήπως πρόβλημα της hol ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Έχει κανείς καμία ιδέα; :redface:

Εμένα μου αργεί να φορτώσει, αλλά μετά από 1-2 λεπτά φορτώνει. Οι άλλες σελίδες κανονικά. Και εγώ hol έχω 24άρα και είμαι Κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μήν ανησυχείς,είναι το προγραμματισμένο ρίξιμο που κάνει η αντιτρομοκρατική...Κατεβάζει δεδομένα για τυχόν βλάσφημες σελίδες τύπου ταλιμπανέζοι ανθ-ελληνες,Γέροντας παστίτσιος-μάιπρίσιους και δεν συμμαζεύεται...Επίσης σκανάρει συνομιλίες,αναρτήσεις,ψάχνοντας για ύποπτα στοιχεία.Αλλά οι μαλάκες δεν έχουν αλλάξει ακόμα τα ρολόγια(ή μάλλον τα άλλαξαν πολύ) και το έκαναν βράδυ...

Σοβαρά τώρα,και εγώ Hol έχω και δεν μπαίνω...φαντάζομαι κάποια μαλακία παίχτηκε απο τον πάροχο...
ps.Ούτε η Μάριαν μπαίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ναι, έμαθα τελικά πως πολλοί δεν μπορούσαν να μπουν, αλλά οκ, το πρόβλημα αποκαταστάθηκε μόλις δημοσίευσα το θέμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όταν κάποιος απλά σε ακολουθεί στο facebook, ενώ δεν σε έχει φίλο, μπορεί να δει τις φωτο σου; (εννοείται πως έχω ρυθμίσει, να τις βλέπουν μόνο φίλοι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δεν ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Αν έχεις ρυθμίσει να τις βλέπουν μόνο φίλοι τότε όχι. Αυτοί που σε ακολουθούν βλέπουν μόνο τις δημόσιες αναρτήσεις σου.

υγ. βαριέμαι το facebook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Οδηγός Χρήσης του Facebook
Όταν ακολουθείτε κάποιον στο Facebook, μπορείτε να βλέπετε τις δημόσιες ενημερώσεις του στις Ενημερώσεις της αρχικής σελίδας σας.

Πρέπει να προσθέτετε κάποιον ως φίλο μόνο αν γνωρίζεστε προσωπικά. Αν δεν γνωρίζετε κάποιον προσωπικά αλλά θέλετε να λαμβάνετε νέα του, μπορείτε να τον ακολουθήσετε. Όταν ακολουθείτε κάποιον, μπορείτε να βλέπετε μόνο τις δημόσιες ενημερώσεις του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ευτυχώς. Σας ευχαριστώ πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εκανα μια πολυ μεγαλη βλακεια στο προφιλ μου plz βοηθηστε με. Εκει που λεει 'περισσοτερα' στο προφιλ μου και συγκεκριμενα στην 'μουσικη' πατησα καταλαθως αποκρυψη ενοτητας και τωρα δεν μπορω να το επαναφερω τι να κανω βοηθειαα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλημέρα.Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο θέμα για μια απορία που έχω αλλά δεν ήξερα πού να το γράψω.
Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν δύο άτομα γίνουν φίλοι στο facebook εγώ π.χ. (σαν τρίτο άτομο) μπορώ να καταλάβω ποιος έκανε αίτημα φιλίας σε ποιον, αν έχω έναν από τους δύο φίλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Καλημέρα.Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο θέμα για μια απορία που έχω αλλά δεν ήξερα πού να το γράψω.
Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν δύο άτομα γίνουν φίλοι στο facebook εγώ π.χ. (σαν τρίτο άτομο) μπορώ να καταλάβω ποιος έκανε αίτημα φιλίας σε ποιον, αν έχω έναν από τους δύο φίλους?
Nομίζω πως αυτό δεν φαίνεται.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Α, οκ σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Facebook: Τεχνικές Συμβουλές
Τεχνικη συμβουλή: Μην κανετε Facebook:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top