Facebook & Instagram

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ποια είναι η στάση σας απέναντι στο Facebook και το Instagram;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,170 μηνύματα.
το facebook το έσβησα σε κάποια φάση, σε άλλη μια κρίση φυγής, για να γλιτώσω απ' το παρελθόν. κυρίως.

αλλά και γιατί είχα ξενερώσει με το να παίρνω μάτι σε ό,τι είχε ο καθένας στην κεφάλα του κάθε στιγμή. χαοτικό feed. εκεί που έβλεπες ένα πιάτο με σουβλάκια, καπάκι ένα αδέσποτο κακοποιημένο σκυλάκι, καπάκι ένα ηλιοβασίλεμα και καπάκι δηλώσεις του τσίπρα. ότι να 'ναι.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,661 μηνύματα.
Αν έχει κάποιος τα "κότσια" να χρησιμοποιεί τα σόσιαλ, να ελέγχει το χρόνο που αφιερώνει σε αυτά
και όχι να επιτρέπει να του καθορίζουν την καθημερινότητά του, να γίνονται επίκετρο της ζωής του,
it's ok. :)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απέχω εκ πεποιθήσεως από τα social media.
Ο μόνος διαδικτυακός χώρος που συμμετέχω είναι εδώ και προέκυψε ως εξέλιξη της συμμετοχής μου στο ischool.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
αλλά και γιατί είχα ξενερώσει με το να παίρνω μάτι σε ό,τι είχε ο καθένας στην κεφάλα του κάθε στιγμή. χαοτικό feed. εκεί που έβλεπες ένα πιάτο με σουβλάκια, καπάκι ένα αδέσποτο κακοποιημένο σκυλάκι, καπάκι ένα ηλιοβασίλεμα και καπάκι δηλώσεις του τσίπρα. ότι να 'ναι.

trueeee..
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το facebook το έσβησα σε κάποια φάση, σε άλλη μια κρίση φυγής, για να γλιτώσω απ' το παρελθόν. κυρίως.

αλλά και γιατί είχα ξενερώσει με το να παίρνω μάτι σε ό,τι είχε ο καθένας στην κεφάλα του κάθε στιγμή. χαοτικό feed. εκεί που έβλεπες ένα πιάτο με σουβλάκια, καπάκι ένα αδέσποτο κακοποιημένο σκυλάκι, καπάκι ένα ηλιοβασίλεμα και καπάκι δηλώσεις του τσίπρα. ότι να 'ναι.
Νομίζω "φιλαράκια" σου δεν ήταν όλοι αυτοί που ποσταραν τα συγκεκριμένα ??
Επιλογής σου δηλαδή ?


Αν ξέρεις να τα χρησημοποιεις σωστά είναι απίστευτα εργαλεία για την επαγγελματική σου δραστηριότητα αλλά και ένας χώρος όπου έχεις πραγματικά τους φίλους σου και όχι απλώς άσχετους ίσα ίσα για να λες ότι έχεις κόσμο στα social και χαίρεσαι με την χαρά τους όταν θα ποσταρουν ένα ωραίο μέρος που πήγαν διακοπές ή αντίστοιχα προβληματίζεσαι μαζί τους όταν βάζουν κάτι αντίστοιχο ..

Όλα είναι θέμα χειρισμού και επιλεκτικότητας πλέον και έχεις ότι αντέχεις 😉
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως υπάρχουν ορισμένοι που απέχουν απο τα σοσιαλ μιντια καθώς θέλουν να παραμείνουν ανώνυμοι, δεν νιώθουν ασφαλείς κτλ κτλ.
Καλό θα ήταν να διευκρινήσουμε πως απο τη στιγμή που μπαίνεις στο ίντερνετ (on ή off social media) τα προσωπικά σου στοιχεία βρίσκονται σε κίνδυνο.
Μόνο αν δεν χρησιμοποιείς το ίντερνετ ποτε και για τίποτα θα το επιτύχεις αυτό.
Απέχω απο τα μίντια καθώς με κουράζουν, παρόλα αυτά συμφωνώ με την Μαργαρίτα πως είναι τρελό εργαλείο ώστε να το χρησιμοποιήσεις για επαγγελματικό σκοπό και δεν αποκλείω να τα χρησιμοποιήσω έτσι στο μέλλον.(όχι ως ινφλουένσερ:redface:)
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,170 μηνύματα.
Νομίζω "φιλαράκια" σου δεν ήταν όλοι αυτοί που ποσταραν τα συγκεκριμένα ??
Επιλογής σου δηλαδή ?


Αν ξέρεις να τα χρησημοποιεις σωστά είναι απίστευτα εργαλεία για την επαγγελματική σου δραστηριότητα αλλά και ένας χώρος όπου έχεις πραγματικά τους φίλους σου και όχι απλώς άσχετους ίσα ίσα για να λες ότι έχεις κόσμο στα social και χαίρεσαι με την χαρά τους όταν θα ποσταρουν ένα ωραίο μέρος που πήγαν διακοπές ή αντίστοιχα προβληματίζεσαι μαζί τους όταν βάζουν κάτι αντίστοιχο ..

Όλα είναι θέμα χειρισμού και επιλεκτικότητας πλέον και έχεις ότι αντέχεις 😉

Σκέφτομαι να κάνω μια νέα αρχή στα σοσιαλ και συγκεκριμένα στο facebook.
αλλά να είμαι πιο επιλεκτικός στους "φίλους" και κυρίως στο τι θα εκτίθεται από μένα ή από άλλους για μένα.
θα ήθελα κάποιες συμβουλές πάνω σ' αυτά. :popcorn:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,853 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω μια νέα αρχή στα σοσιαλ και συγκεκριμένα στο facebook.
αλλά να είμαι πιο επιλεκτικός στους "φίλους" και κυρίως στο τι θα εκτίθεται από μένα ή από άλλους για μένα.
θα ήθελα κάποιες συμβουλές πάνω σ' αυτά. :popcorn:
Ανοιγεις προφιλ στο φεεις,πολυ καλυτερο απο ινστα που βαζεις μονο φωτο,σιγα τα λαχανα δηλαδη..καλεις καποιους που τους ξερεις και τους εμπιστευεσαι και δεν κανεις αντ την κουτση μαρια,δηλαδη οποιον σου χτυπησει την πορτα.ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΞΕΝΑ ΟΝΟΜΑΤΑ εκτος αν ξερεις αυτον που θα σε καλεσει.
Αν δεν θες να σε βρισκουν γνωστοι δεν θα βαλεις το πραγματικο σου επιθετο,εκτος αν θες να σε βρισκουν.
Δεν διαδιδεις αυτες τις μαλακιες που βλεπω να γραφουν οι περισσοτεροι του τυπου: Δηλωνω οτι δεν θελω να χρησιμοποιηθει η φωτο μου κλπ κλπ....καντε share για να μην σας μπλοκαρουν το προφιλ και κατι τετοιες μαλακιες... :hehe:
Α,,στις ρυθμισεις θα βαλεις να βλεπουν τις δημοσιευσεις σου ΜΟΝΟ φιλοι σου και ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΑ.
Επισης νομιζω μπορεις να ρυθμισεις να μην βλεπουν οι αλλοι που γραφεις σε αλλα προφιλ.
Eννοειται οτι μου το λες να σου κανω προταση φιλιας.:D
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,695 μηνύματα.
Μπορεί να μην συμπαθώ καθόλου το facebook αλλά το να βάζεις το όνομα και την φωτογραφία σου δεν είναι μικρό πράγμα.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,170 μηνύματα.
Ανοιγεις προφιλ στο φεεις,πολυ καλυτερο απο ινστα που βαζεις μονο φωτο,σιγα τα λαχανα δηλαδη..καλεις καποιους που τους ξερεις και τους εμπιστευεσαι και δεν κανεις αντ την κουτση μαρια,δηλαδη οποιον σου χτυπησει την πορτα.ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΞΕΝΑ ΟΝΟΜΑΤΑ εκτος αν ξερεις αυτον που θα σε καλεσει.
Αν δεν θες να σε βρισκουν γνωστοι δεν θα βαλεις το πραγματικο σου επιθετο,εκτος αν θες να σε βρισκουν.
Δεν διαδιδεις αυτες τις μαλακιες που βλεπω να γραφουν οι περισσοτεροι του τυπου: Δηλωνω οτι δεν θελω να χρησιμοποιηθει η φωτο μου κλπ κλπ....καντε share για να μην σας μπλοκαρουν το προφιλ και κατι τετοιες μαλακιες... :hehe:
Α,,στις ρυθμισεις θα βαλεις να βλεπουν τις δημοσιευσεις σου ΜΟΝΟ φιλοι σου και ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΑ.
Επισης νομιζω μπορεις να ρυθμισεις να μην βλεπουν οι αλλοι που γραφεις σε αλλα προφιλ.
Eννοειται οτι μου το λες να σου κανω προταση φιλιας.:D

με τι μούτρα μετά από τόσο καιρό να ξανακάνω friend request σε κάποια άτομα;
αφού υποτίθεται είχα εξαφανιστεί.
:(

από κάπου πρέπει να ξεκινήσω, δλδ από φίλους και γνωστούς. αλλά φοβάμαι πως η δουλειά θα καταλήξει πάλι μια από τα ίδια. να με ξενερώσουν.

και το χειρότερο απ΄όλα, να μην μπορώ να είμαι ο εαυτός μου. :'(
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,853 μηνύματα.
με τι μούτρα μετά από τόσο καιρό να ξανακάνω friend request σε κάποια άτομα;
αφού υποτίθεται είχα εξαφανιστεί.
:(

από κάπου πρέπει να ξεκινήσω, δλδ από φίλους και γνωστούς. αλλά φοβάμαι πως η δουλειά θα καταλήξει πάλι μια από τα ίδια. να με ξενερώσουν.

και το χειρότερο απ΄όλα, να μην μπορώ να είμαι ο εαυτός μου. :'(
Πολυ τα σκεφτεσαι βρε συ τα απλα πραγματακια.Εγω μια χαρα ειμαι ο εαυτος μου στο φεεις.Και γελαμε τρελλα και περναμε και ομορφα! :hehe:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
με τι μούτρα μετά από τόσο καιρό να ξανακάνω friend request σε κάποια άτομα;
αφού υποτίθεται είχα εξαφανιστεί.
:(

από κάπου πρέπει να ξεκινήσω, δλδ από φίλους και γνωστούς. αλλά φοβάμαι πως η δουλειά θα καταλήξει πάλι μια από τα ίδια. να με ξενερώσουν.

και το χειρότερο απ΄όλα, να μην μπορώ να είμαι ο εαυτός μου. :'(
Nασο πας μέχρι εκεί που αντέχεις .
Σαν και εσένα είναι πάρα πολλά άτομα και για αυτό είναι συνειδητή επιλογή τους να απέχουν από όλο αυτό .

Αν ειναι να κάνεις σελίδα και να σκέφτεσαι το οτιδήποτε και να επηρεάζει την ψυχολογία σου καλύτερα να μην κάνεις .

Άλλωστε σε άτομα που αντιμετωπίζουν θεματακια με αυτοπεποίθηση και διαφόρων άλλων συμπεριφορών όλοι συστήνουν αποχή μέχρι να αισθάνονται εκείνοι πρώτα καλά με τον εαυτό τους 😉
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,170 μηνύματα.
Nασο πας μέχρι εκεί που αντέχεις .
Σαν και εσένα είναι πάρα πολλά άτομα και για αυτό είναι συνειδητή επιλογή τους να απέχουν από όλο αυτό .

Αν ειναι να κάνεις σελίδα και να σκέφτεσαι το οτιδήποτε και να επηρεάζει την ψυχολογία σου καλύτερα να μην κάνεις .

Άλλωστε σε άτομα που αντιμετωπίζουν θεματακια με αυτοπεποίθηση και διαφόρων άλλων συμπεριφορών όλοι συστήνουν αποχή μέχρι να αισθάνονται εκείνοι πρώτα καλά με τον εαυτό τους 😉

νιώθω ότι ζω παράλληλες ζωές. παράλληλοι κόσμοι, σύμπαντα που δεν θα ήθελα να τα φέρω σε τομή στο facebook.
άσε που κάποιοι κόσμοι ανήκουν στο παρελθόν, και θέλω να ξεφύγω.... :(
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,853 μηνύματα.
νιώθω ότι ζω παράλληλες ζωές. παράλληλοι κόσμοι, σύμπαντα που δεν θα ήθελα να τα φέρω σε τομή στο facebook.
άσε που κάποιοι κόσμοι ανήκουν στο παρελθόν, και θέλω να ξεφύγω.... :(
Ε οκ.Μην ανοιγεις λογαριασμο/.
Ποιο το προβλημα; :hehe:
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,170 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,695 μηνύματα.
νιώθω ότι ζω παράλληλες ζωές. παράλληλοι κόσμοι, σύμπαντα που δεν θα ήθελα να τα φέρω σε τομή στο facebook.
άσε που κάποιοι κόσμοι ανήκουν στο παρελθόν, και θέλω να ξεφύγω.... :(

Άν βάλεις την φωτογραφία σου (καλά δεν λέω το επώνυμο μπορεί να είναι και ψεύτικο) τέλος δεν υπάρχει παράλληλο σύμπαν.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,170 μηνύματα.
Άν βάλεις την φωτογραφία σου (καλά δεν λέω το επώνυμο μπορεί να είναι και ψεύτικο) τέλος δεν υπάρχει παράλληλο σύμπαν.

αφού δεν μπορούν να σε αναζητήσουν με βάση την φωτογραφία. έχουν βάλει κάνα τέτοιο ΑΙ feature; :eek:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,853 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,170 μηνύματα.
για απλούς χρήστες λέω. fbi, cia, kgb κλπ έχουν πάψει να ασχολούνται μαζί μου. :beach:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top