Fitness Thread!

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ας δώσω κανά σημείο ζωής με τη σημερινή μου προπόνηση:

(προθέρμανση με 10 λεπτά διάδρομο περπάτημα)

ΩΜΟΙ
3x12 shoulder press (στο μηχάνημα) με 5 kg
3x24 alternating dumbbell front raise με τρικιλο σε κάθε χέρι
3x12 elbow squeeze press με τρικιλο σε κάθε χέρι

ΠΟΔΙΑ
3x12 seated leg press με 40 kg
3x12 leg extension (στο μηχάνημα) με 12,5 kg
3x12 leg curl (μηχ) με 20 kg
3x12 hip adduction (μηχ) με 15 kg
3x12 σε κάθε πόδι standing abduction (μηχ) με 20 kg
(αυτό εδώ:
δεν είμαι εγώ αυτή obvs :P
acf5485ba8d48332004600db39c902e6.jpg
)
3x12 σε κάθε πόδι gluteus machine με 15 kg
(αυτό εδω:
57279a08d0d4872727e5fe5b2b4dbaea.png
)

ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ - ΡΑΧΙΑΙΟΙ

3x15 crunches σε ίσιο πάγκο
3x15 crunches σε επικλινή πάγκο (προς τα κάτω)
3x12 στο κλασικό μηχάνημα των ραχιαίων (
μηχάνημα-ραχιαίων-roman-chair-with-hyperextension-amila-44716.jpg
)

(αποθερμανση: πάλι 10 λεπτά διάδρομο γιατί όλα τα ποδήλατα ήταν πιασμένα και με το ελλειπτικό θα πέθαινα μετά από τόσα πόδια)

Από Δευτέρα ξεκινάω μάλλον και squat rack, we shall see.

Pre-workout γεύμα: καγιανά με 2 αυγά, φέτα, πουμαρο και λίγο ζαμπόν
Post-workout: το κλασικό μου smoothie με 1 scoop whey isolate, μισό γιαούρτι 5%, 1 μπανανα, 2 γεμάτα κουταλάκια φυστικοβουτυρο και 1 ποτήρι γάλα πλήρες.

Άμα βγούμε λογικά θα τσιμπισω κανα κοτοπουλάκι ή μπριζολάκι με δώρο - επιβράβευση μια ωραιότατη μπύρα.

Edit: άκυρη η μπριζόλα, μόλις πήρα χαμπάρι ότι η μάνα μου ψήνει κεφτέδες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ειχα μια πολυ ήπια τενοντιτιδα περυσι στο δικεφαλο που δεν έκλεινε εύκολα και ειπα να με βοηθησει λιγο και ο φυσικοθεραπευτης να την εξαλειψουμε τελειως (ας πουμε) για να μην την έχω κουσουράκι.

Απο την εξεταση μου ειπε οτι αν ηταν πραγματικη τενοντιτιδα με το που σε πατουσα θα σηκωνοσουν. Ειδε λιγο και την ένταση της προπονησης σε βιντεο και για PULL ειναι οκ. Θα συνεχισω σε αυτα χωρις να ανεβάσω καθολου για 1 μηνα. Για να αφησω λγο και την αναρρωση να κανει τη δουλειά της.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μην πάθουμε κάνα τέτοιο καθώς είμαστε κάτω απ' την μπάρα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Εγώ και καρδιολογικό θέμα να είχα δεν θα έκοβα τη γυμναστική. Απλά θα πηγαινα σε έναν γιατρο αθλιατρο και θα κινουμουν με αυτόν. Οχι απλό γιατρο που σου λέει αμα ποναει θέλει ξεκουραση. Η ξεκουραση είναι η ευκολη λυση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όπως σου ειπα και τις προαλλρς και ο Σβαρτζενέγκερ έκανε επέμβαση καρδιάς. Μη τρελαινεσαι... Εγώ έχω κάνει χειρουργείο κήλης... Δεξιά στη κοιλιά... Αυτό τι σημαίνει ότι δεν πρεπει να ξανακάνω αρσεις θανάτου ; και υπάρχει κινδυνος να μου βγει ξανά σε άλλο σημείο. Αλλά.... Κανεις προπονηση φίλε. Και ότι τυχει θα το αντιμετωπίσεις
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Re ti kανουμε για τη προπονηση


Στο 13ο λεπτο και μέτα έχει πλάκα ο τύπος.

Απο τη δική μου εμπειρια τσάμπα αγχωνεται γιατι ετσι και αλλιως οι μικροτραυματισμοι δεν ενοχλουν οταν εισαι ζεστός.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άκυρο.... το ειδα και στη συνέχεια και δεν μπορεσε να βγάλει εργασιμο σέτ στα 150 κιλα για 5 επαναληψεις. Εμεινε στις 2.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πλάτη
Άσκηση 1
  • Έλξεις στο μονόζυγο, ανοιχτή λαβή: 2 sets x 10 reps, 2 sets x 8 reps
Άσκηση 2
  • Κωπηλατική με μπάρα, σκυφτός: 2 sets x 8 reps (60 kg), 2 sets x 6 reps (70 kg)
Άσκηση 3
  • Kωπηλατική με μπάρα σε επικλινή πάγκο, ανάστροφη λαβή: 2 sets x 8 reps (60 kg), 2 sets x 6 reps (70 kg)
Άσκηση 4
  • Kωπηλατική με μπάρα σε επικλινή πάγκο, τύπου Τ: 2 sets x 8 reps (60 kg), 2 sets x 6 reps (70 kg)
Άσκηση 5
  • Χαμηλή κωπηλατική με λάστιχα: 2 sets x 8 reps (68.1 kg), 2 sets x 6 reps (68.1 kg)
Superset 1
  • Pullover με λάστιχα: 2 sets x 8 reps (45.3 kg) , 2 sets x 6 reps (49.9 kg)
  • Deadlifts με ίσια μπάρα: 4 sets x 10 reps (70 kg)
Tri-set 1
  • Upright rows με EZ bar: 2 sets x 8 reps (26 kg), 2 sets x 6 reps (30 kg)
  • Trap shruggs με ίσια μπάρα, μπροστινή θέση: 4 sets x 15 reps (50 kg)
  • Trap shruggs με αλτήρες στα πλάγια : 4 sets x 10 reps (22.5 kg/χέρι)
Δικέφαλα
Άσκηση 1
  • Κάμψεις δικεφάλων με λάστιχα, υψηλή θέση: 2 sets x 10reps (9.1 kg), 2 sets x 8 reps (13.6 kg)
Άσκηση 2
  • Κάμψεις δικεφάλων με ίσια μπάρα, όρθιος με ανοιχτή λαβή: 2 sets x 8 reps (30 kg), 2 sets x 6 reps (35 kg)
Άσκηση 3
  • Κάμψεις δικεφάλων με ΕΖ bar, όρθιος με ανάστροφη λαβή: 2 sets x 8 reps (25 kg), 2 sets x 6 reps (30 kg)
Άσκηση 4
  • Σφυριά από όρθια θέση : 2 sets x 8 reps (15 kg/χέρι), 2 sets x 6 reps (17 kg/χέρι)
Abs
Superset 1
  • Ροκανίσματα στο στρώμα με λάστιχα από υψηλή θέση: 4 sets x 15 reps (45.3 kg)
  • 'Αρσεις λεκάνης σε ίσιο πάγκο : 4 sets x 15 reps
Superset 2
  • Ροκανίσματα με ΕΖ bar και ορθή γωνία, στο στρώμα: 4 sets x 15 reps (14 kg)
  • Ποδήλατο στο στρώμα : 4 sets x 15 sec
6886D2A8-0B39-44AA-BA7B-95D55D31715B_1_201_a.jpeg

Σήμερα, λόγω δύσκολου ωραρίου στη δουλειά, αποφάσισα να cheatάρω, αντί γι'αύριο. Πάρτε μια ιδέα για το τι παίχτηκε το απόγευμα :
B3DAB9FF-7EFD-4262-9F5E-B21297163448_1_201_a.jpeg

Δεν έχω ιδέα πόσες θερμίδες ήταν. Χρειαζόταν όμως. :bleh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Εγώ γουστάρω πολυ χωριάτικη πιτσα

γενικα πειναω αυτες τις μέρες... σημερα χλαπακωσα 2 κιλα φαγητο 300γρ ρυζι το μεσημερι και 250 τονο

και αποψε 200 κοτοπουλο και 100 ρυζι και μια μπαρα πρωτεινης πριν.... και το πρωι εφαγα τη κουακεροπιτα με γλυκο φραουλα εβαλα και μελι εβαλα και αλλη μια μπαρα πρωτεινης

και ευκολα ετρωγα τωρα και ενα σαντουιτς με μπιφτεκι. Πολυ πεινα.

Σημερα κατεβασα 3000 θερμιδες χαχα ογκος κανονικος... 190 πρωτεινη 260 υδατανθρακα και 90 λιπαρα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Απαιτουμε την παραιτηση δυο μελων απ το θρεντ φιτνες για παραβιαση αγραφων κανονων του GYM :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Γιατί όλα τα ωραία κάποτε πρέπει να τελειώνουν. Ειδάλλως, παύουν να είναι ωραία όταν συνεχίζονται επ'άπειρον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ti einai αυτα τα φιλοσοφικα δεν τα καταλαβαινω... ετσι ελεγε και ενας φιλος

'Εγω λεω μπορει να εξαφανιστω ξαφνικα... να μη μιλησουμε" γιατι τον ρωτουσα τι εγινε και παρεξηγηθηκε με εναν αλλο εκει που ηταν κολλητοι και μου ειπε α μπα τιποτα εγω μπορει να χαθω ξαφνικά....

Τον κοιταζα περιεργα
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Όχι Devil, κανένα φιλοσοφικό εδώ. Απλά θα έχω λιγότερο χρόνο στο μέλλον και δε θα προλαβαίνω να γράφω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ti einai αυτα τα φιλοσοφικα δεν τα καταλαβαινω... ετσι ελεγε και ενας φιλος

'Εγω λεω μπορει να εξαφανιστω ξαφνικα... να μη μιλησουμε" γιατι τον ρωτουσα τι εγινε και παρεξηγηθηκε με εναν αλλο εκει που ηταν κολλητοι και μου ειπε α μπα τιποτα εγω μπορει να χαθω ξαφνικά....

Τον κοιταζα περιεργα
Και εμένα μου το έχει πει ο κολλητός μου αυτό ....ακόμα απορώ τι εννοεί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι Devil, κανένα φιλοσοφικό εδώ. Απλά θα έχω λιγότερο χρόνο στο μέλλον και δε θα προλαβαίνω να γράφω.
Αααα εις ανώτερα 👌🏿
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Νίκο τα μπισκοτάκια βρώμης με πρωτεινη μέσα φίλε κοίτα ποσο ωραία βγήκαν. Ένα κλικ ήμουν να τα κατασπάραξε απόψε .. Ειδικά ζεστά με τη μπάρα να λιώσει από πανω ... Πφφφφ
 

Συνημμένα

  • IMG_20210613_134405.jpg
    IMG_20210613_134405.jpg
    5 MB · Εμφανίσεις: 94

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νίκο τα μπισκοτάκια βρώμης με πρωτεινη μέσα φίλε κοίτα ποσο ωραία βγήκαν. Ένα κλικ ήμουν να τα κατασπάραξε απόψε .. Ειδικά ζεστά με τη μπάρα να λιώσει από πανω ... Πφφφφ
Εμένα τι έπαθαν που δεν βγαίνουν έτσι 👿
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Πάρε μάτι!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210613_225557.jpg
    IMG_20210613_225557.jpg
    939.3 KB · Εμφανίσεις: 94

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top