Fitness Thread!

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Περιεργο παντως ....γιατι να μην συμβαινει και με τα fit φαγητα :P :P

Γιατί έτσι έχεις συνηθίσει. Τόλμησε να αλλάξεις ριζικά τη διατροφή σου, και θα δεις ότι το σώμα σου θα προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα μετά από ένα σεβαστό χρονικό διάστημα. Έπειτα, δε θα θες να ξανακούσεις για πίτσες και ό,τι άλλο.

Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Εμείς τα κάνουμε κομπλικέ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Καλά το να μη ξανά θελησεις να φας πιτσα είναι κάπως τραβηγμενο
... Πήγαινε σε κανα χωριό τώρα το καλοκαίρι παραθαλλασιο με λιχουδιές... Να δεις για ποτε θα σε βάλει κάτω η γιαγιά και θα σε πςθανει.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
... Πήγαινε σε κανα χωριό τώρα το καλοκαίρι παραθαλλασιο με λιχουδιές... Να δεις για ποτε θα σε βάλει κάτω η γιαγιά και θα σε πςθανει.
Τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι όλα αυτά. Διακοπές μόνο σε εξωτικά μέρη, χωρίς γιαγιάδες και γλυκά. 👌🏻
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,822 μηνύματα.
1623681040575.png


Θα παιξουμε τρελο chest day σημερα και cardio μετα
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Καλά εγώ σαν ανάποδος άνθρωπος που είμαι ξεκινάω αυτή την εβδομάδα με πόδια. Αν προλάβω δηλαδή, γιατί έχω αρκετή γραφειοδουλειά σήμερα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Καλά εγώ σαν ανάποδος άνθρωπος που είμαι ξεκινάω αυτή την εβδομάδα με πόδια. Αν προλάβω δηλαδή, γιατί έχω αρκετή γραφειοδουλειά σήμερα.

Ποια γραφείο δουλειά ; εγώ έχω τελειώσει από τις 3 και κάτι κ είμαι για μπάνιο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Είσαι από τους τυχερούς εσύ Devil. Εγώ δεν έχω ωράριο σε αυτό που κάνω.
Καλή διασκέδαση στο μπάνιο σου! Ρίξε και καμία βουτιά για μας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Μισό κιλό φαι και κάτι... Πολυ πεινα

270 ρυζι 220 τόνος και 10γρ λάδι. Το φαγα σα γουρουνι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα αρχίσω να κάνω σαν τον Μέγα Θεόδωρο να λέω ότι οι ανάγκες για ενέργεια είναι τεράστιες και να χλαπακωνω δίχως αυριο και να κάνω βάρη.

Α το πρωί κτυπησα 2 μπάρες μαζι με τις πίτες που είδατε χθες... Πραγματικά ψοφάω της πεινας μετά τις προπονησεις.

Το πρωινο ήταν 1200 θερμίδες.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210615_063132.jpg
    IMG_20210615_063132.jpg
    1,012.7 KB · Εμφανίσεις: 100
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,822 μηνύματα.
Μισό κιλό φαι και κάτι... Πολυ πεινα

270 ρυζι 220 τόνος και 10γρ λάδι. Το φαγα σα γουρουνι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα αρχίσω να κάνω σαν τον Μέγα Θεόδωρο να λέω ότι οι ανάγκες για ενέργεια είναι τεράστιες και να χλαπακωνω δίχως αυριο και να κάνω βάρη.

Α το πρωί κτυπησα 2 μπάρες μαζι με τις πίτες που είδατε χθες... Πραγματικά ψοφάω της πεινας μετά τις προπονησεις.

Το πρωινο ήταν 1200 θερμίδες.
Αυτό να το φας για pre workout είναι τοπ .Θα πηγαίνεις γυμναστήριο λες και έχεις πάρει pre workout
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Συνήθως πριν την προπόνηση δεν έτρωγα αλλά τελευταία έχω παρατηρήσει ότι το ρόφημα πρωτεινης με φρούτα βοηθάει πάρα πολύ. Χθες έφαγα κοτόπουλο με πουρέ 2 ώρες πριν την προπόνηση και πήγα τελεια. Θα αρχίσω να τρώω πιο συχνά πατάτες λόγω καλλιου και υδατανθράκων γιατί αλλιώς καίνε οι μύες μου και δυσκολεύομαι με τις ασκήσεις.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τουντέιζ γουορκαουτ:

ΣΤΗΘΟΣ
Chest press machine
3x12 και 3x12 με την κάθε χειρολαβή, 7.5kg
0000854_chest-press.jpeg
3x12 chest fly machine 10 kg
3e6ae2dcaf6df5645d2afc4150fdd268.jpg

Τα χεράκια τα σκιπαραμε σήμερα για να μην πάθω αιματωμα απ τις εξετάσεις αίματος που έκανα το πρωί αλλά κανονικά είχα 2 ασκήσεις για δικέφαλο.

ΠΟΔΙΑ
3x12 adduction machine 15 kg
3x12 το μηχάνημα των απαγωγων το όρθιο που σας είχα δείξει την προηγούμενη φορά, 22.5 kg (από 20 που έκανα ως τώρα)
3x12 gluteus machine 17.5 kg (από 15 που έκανα ως τώρα)
3x12 cable glute kickbacks 5 kg γιατί ήταν η πρώτη φορά που το έκανα σήμερα

ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ - ΡΑΧΙΑΙΟΙ
ό,τι έκανα και την προηγούμενη φορά, δηλαδή 3x15 σε οριζόντιο πάγκο, 3x15 με κλίση, 3x15 μηχάνημα ραχιαιων

Προθέρμανση : 10 λεπτά περπάτημα διάδρομο
Αποθερμανση : 10 λεπτά ποδήλατο.

Pre-workout: σπανακορυζο γιατί άργησα να φάω μεσημεριανό :P

Post-workout: το smoothie μου με μια μικρή παραλλαγή γιατί μου τελείωσε το γιαούρτι, οπότε έριξα περισσότερο γάλα, ένα έξτρα κ.γ. Φυστικοβουτυρο και 4 κ.γ. Βρώμη για να πετύχω το ίδιο ιξώδες και να μη βγει νερουλό (έχω κι εγώ τα θεματακια μου) :P

Για βραδινό θα φάω μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα και τυρί :)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τα χεράκια τα σκιπαραμε σήμερα για να μην πάθω αιματωμα απ τις εξετάσεις αίματος που έκανα το πρωί αλλά κανονικά είχα 2 ασκήσεις για δικέφαλο.
🤣🤣🤣
Μη φοβάσαι! Έδωσα αίμα την Πέμπτη το πρωί και το απόγευμα έκανα upper body και δεν έπαθα τίποτα. Απλά ένιωθα μια μικρή ενόχληση στα pushups
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
🤣🤣🤣
Μη φοβάσαι! Έδωσα αίμα την Πέμπτη το πρωί και το απόγευμα έκανα upper body και δεν έπαθα τίποτα. Απλά ένιωθα μια μικρή ενόχληση στα pushups

Δεν ξέρω, εμένα πάντα μετά τις εξετάσεις μου μένει μια μικρή ενόχληση στο χέρι και ο ίδιος ο γυμναστής μου είπε να μην κάνω. Ε δε θα πάθω κάτι αν τις μοιράσω στις επόμενες 2 προπονήσεις μου νομίζω. :P εξάλλου στήθος έκανα κανονικά.

(καλά εγώ αν έδινα αίμα τώρα θα ήμουν του θανατά, εσύ είσαι πιο γεροδεμένη και δυνατή από μένα)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν ξέρω, εμένα πάντα μετά τις εξετάσεις μου μένει μια μικρή ενόχληση στο χέρι και ο ίδιος ο γυμναστής μου είπε να μην κάνω. Ε δε θα πάθω κάτι αν τις μοιράσω στις επόμενες 2 προπονήσεις μου νομίζω. :P εξάλλου στήθος έκανα κανονικά.

(καλά εγώ αν έδινα αίμα τώρα θα ήμουν του θανατά, εσύ είσαι πιο γεροδεμένη και δυνατή από μένα)
Μη το λες. Δεν έδωσα αίμα για αιμοδοσία. 4 φιαλίδια ήταν για την έρευνα που συμμετέχω. Αν πάω για αιμοδοσία θα μείνω στον τόπο γιατί έχω χαμηλή πίεση 😂😂😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι όλα αυτά. Διακοπές μόνο σε εξωτικά μέρη, χωρίς γιαγιάδες και γλυκά. 👌🏻

Χαχα θα σε λιώσει η γιαγιά με τη ποδια....

Αρνάκι στη γάστρα
Παραδοσιακές μυζηθροπιτες... Λαδενια με τομάτα και ελίτσα ξεροψημένο αφράτη σε ξυλο φουρνο
Γεμιστά.... Παπουτσάκια... Με τη θάλασσα θα κάτσεις κάτω ουτε που θα το καταλάβεις! Και μετά έχει κ τα γλυκά... Μπακλαβαδες με παγωτο !!! Χαχα πες εσυ μετά ποσο ζυγίζει να υπολογίσω μάκρος

Θα αρπάξει τη κουταλα η γιαγιά θα σου πει φάε παιδι μου σε βλεπω λίγο κομμενο χαχα θα σου βάλει με μια δόση 400 γρ κομμάτι!
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Χαχα θα σε λιώσει η γιαγιά με τη ποδια....

Αρνάκι στη γάστρα
Παραδοσιακές μυζηθροπιτες... Λαδενια με τομάτα και ελίτσα ξεροψημένο αφράτη σε ξυλο φουρνο
Γεμιστά.... Παπουτσάκια... Με τη θάλασσα θα κάτσεις κάτω ουτε που θα το καταλάβεις! Και μετά έχει κ τα γλυκά... Μπακλαβαδες με παγωτο !!! Χαχα πες εσυ μετά ποσο ζυγίζει να υπολογίσω μάκρος

Θα αρπάξει τη κουταλα η γιαγιά θα σου πει φάε παιδι μου σε βλεπω λίγο κομμενο χαχα θα σου βάλει με μια δόση 400 γρ κομμάτι!
Δε θα με πιάσεις ποτέ ρε Devil. Από όλα αυτά που αναφέρεις, τρώω μόνο το αρνάκι στη γάστρα, άντε και λίγο παγωτό που και μία. Είμαι πολύ ιδιότροπος με τη διατροφή μου, και όχι μόνο. Παπουτσάκια, τυριά και μπακλαβάδες, δεν έχω δοκιμάσει ούτε μια φορά στη ζωή μου. Δυστυχώς, είμαι ο χειρότερος επισκέπτης των γιαγιάδων.

Στο θέμα μας, πόδια σήμερα, στο 75%. Αυτό το 25% δε μπορώ να το πιάσω στο σπίτι. Πρέπει να γυρίσω στο γυμναστήριο.
14.06.2021.png


3D63263D-04D4-4BD6-A349-7B1C524CA7E6_1_201_a.jpeg

Η προηγούμενη εβδομάδα έκλεισε με 6 στις 7 προπονήσεις. Ευχαριστημένος, αν αναλογιστώ ότι ήταν μια από τις πιο δύσκολες εβδομάδες μου μέσα στο 2021. Δεν έχω παράπονο από την προσπάθεια μου.

Επόμενος στόχος, 10 στις 10 προπονήσεις, που ξεκίνησε με τη σημερινή, μέχρι να κατέβω Ελλάδα για την πρώτη δόση μου. Το'χω. :superman:

Never give up!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Romanian deadlifts δυνατη άσκηση και εγω στα 60 κιλα παιζω.... 12 αρες επαναληψεις.

Και κάτι για τον Νίκο που ανησυχει ωρες ωρες αλλα και εμεις με μικρο τραυματισμους

Does Arnold Schwarzenegger have joint problems?
To be fair, the seven-times Mr Olympia hasn't just put a lot of strain on his body through years of exercise and bodybuilding, but he's also had his fair share of painful issues, He's had shoulder, hip and knee surgery.

Γονατο - ωμο και ισχιο χειρουργεια..... την κάρδιά δεν γράφουν.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Romanian deadlifts δυνατη άσκηση και εγω στα 60 κιλα παιζω.... 12 αρες επαναληψεις.
Δυστυχώς η μπάρα που έχω δε χωράει άλλους δίσκους.
Νοέμβρη του 2020 είχα 105.5 kg την 6άρα μου. Από εκεί και πάνω άνοιγαν οι παλάμες μου, κι έχανα τη μπάρα. :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Δυστυχώς η μπάρα που έχω δε χωράει άλλους δίσκους.
Νοέμβρη του 2021 είχα 105.5 kg την 6άρα μου. Από εκεί και πάνω άνοιγαν οι παλάμες μου, κι έχανα τη μπάρα. :P

Πιο δύσκολη άσκηση απο τις κλασσικές άρσεις θανάτου αλλα και πιο ωραια. Εγω πχ κλασσικες αρσεις δεν μπορω πρεπει να αφηνω κατω μπαρα και να ξαναφτιαχνω τη στάση του σώματος και τούμπαλιν.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πιο δύσκολη άσκηση απο τις κλασσικές άρσεις θανάτου αλλα και πιο ωραια. Εγω πχ κλασσικες αρσεις δεν μπορω πρεπει να αφηνω κατω μπαρα και να ξαναφτιαχνω τη στάση του σώματος και τούμπαλιν.
Ποτέ δεν αφήνω μπάρα να ακουμπήσει κάτω. Μόνο όταν τελειώσει το σετ. Αλλά είναι και πως βολεύεται ο καθένας. Λίγη σημασία έχει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top