Fitness Thread!

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια γενικά τα γεύματα του φίλου @Devil, λίγο μικρούλικα μου φαίνονται και εμένα. Για το βάρος του 85 κιλά.

Κρατάω μία επιφύλαξη για το μέγεθος του πιάτου και τη μερίδα γιατί δημιουργεί ψευδαίσθηση πολλές φορές (Delboeuf Illusion).

Βέβαια, είναι και θέμα μεταβολισμού και λιπαρών κυττάρων που έχει ο καθένας μας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Σημερινο γευμα (μεσημερι)
 

Συνημμένα

  • auga.jpg
    auga.jpg
    3.4 MB · Εμφανίσεις: 215

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το χθεσινο μεσημεριανο μου και ο λογος που δεν μπορω να πιασω την ημερησια ποσοτητα υδατανθρακων :laugh: Μπριζολα με σαλατα μαρουλι (μαρουλι+στιμμενο λεμονι). Χθες παρολο που εφαγα γλυκο και ηπια και gatorade 2 φορες, ημουν στα 142γρ υδατανθρακες (36%), 73γρ λιπαρα (43%), 82γρ πρωτεινη (21%). Δεν εκανα γυμναστικη, περα απο 8χλμ περπατημα. Πρεπει να αυξησω την πρωτεινη σε τετοιες περιπτωσεις; Πρεπει να κανω κατι με τους υδατανθρακες γιατι νιωθω τους μυες, κυριως στα ποδια μου, κουρασμενους.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Τρέλανέ μας θείε, πέθανα με το auga.jpg 😂

μαμ.jpg



Δυνατό βραδινο γεύμα για δυνατούς θείους !!! Μετά απο προπονηση ειναι οτι πρέπει.

@Nelliel ωραιο γευμα αλλα βάλε βρε λιγο ρυζάκι λιγη πατατουλα. Τα gatorade δε σου χρειάζονται απλα πεταξε το στα σκουπιδια ! Έχουν ζάχαρη που δεν κάνει καλό! Αν θές ενα "ενεργειακο" drink βάλε σε ενα μπουκαλάκι νερο πριν τη προπονηση 1 κουταλια της σουπας μέλι ανακατεψε το και πιές το. ;)
Αν θες κάτι ακομη καλυτερο.... βρασε τσαγάκι... πάγωσε το! και ριξε μέσα μια καψουλα βιταμινη C με γευση πορτοκάλι , και παιζεις μπαλιτσα σαν αναψυκτικο αλλα χωρις τη ΖΑΧΑΡΗ!

Και οντως ειμαι 85 κιλά ζυγιστηκα σημερα .... 84.7 για την ακριβεια! Γιατι κάποιος ειπε οτι τρώω λιγο για το βάρος μου !

IMG_20200605_152407.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια αν τρως καλά λίγο ή πολύ.😅 Για εμένα πάντως αυτά τα γεύματα είναι πολύ λίγα. Είμαι 1.78 60 κιλά αδύνατος αλλά γυμνασμένος. Η ζυγαριά δεν πάει παραπάνω 58-62 πάντα έπαιζα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια αν τρως καλά λίγο ή πολύ.😅 Για εμένα πάντως αυτά τα γεύματα είναι πολύ λίγα. Είμαι 1.78 60 κιλά αδύνατος αλλά γυμνασμένος. Η ζυγαριά δεν πάει παραπάνω 58-62 πάντα έπαιζα.

Κανονικα τρώω - στη συντηρηση. Το ξέρω γιατι το παρακολουθω. Δε θέλω να χάσω κιλά. Πέρυσι ήμουν πιο αδυνατος. Φέτος ειμαι 7-8 κιλά πάνω.

Και επειδη μ αρεσει να μιλάω με στοιχεια ιδου μια περσινη μου κατάσταση στα 77 κιλά.

2019.jpg



Νομιζω η διαφορά φαινεται.
Στα ποδια ήμουν πάντα γενετικά καλός οπως και στη μέση-κορμο. Πηραν και αυτά αλλα μ αρεσε που ειδα μια αυξησουλα και πάνω. Στηθος-ώμοι και χέρια.

Καθενας μπορει να αλλάξει το σωμα του αμα προσπαθησει. Κ εγω απο το 2013 γυμνάζομαι. Ειχα πάντοτε μια αθλητικη σχετικά εμφάνιση απλα φέτος δουλεψα πιο στοχευμενα για αυξηση σε συγκεκριμενα σημεία.

Δεν υπάρχει αυτο που λένε δεν μπορω να πάρω κιλά, απλα πρέπει να δουλέψεις οπως πρέπει ως το τέλος. Στρατιωτης σε γυμναστική και διατροφη. Και μετα αυτο ειναι τροπος ζωής. Ετσι και αλλιως για ενα πολυ δυνατο αποτέλεσμα θέλεις 2-3 χρονια στοχευμενες προπονησης και διατροφης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καθενας απο εδω αλλα κ εξω μπορει να πάρει κιλά κ οχι σαβουρα να φτιάξει το σχημα του να μη παχαινει στη κοιλιά μονο. Αρκει οπως εχω πει και στο παρελθον να εστιάσει στις ουσιώδεις πληροφοριες και να τις ακολουθησει και να μη μπλέκεται με αχρειαστες λεπτομέρειες.

Εγω πχ περυσι ήμουν λιγο μπακαλιάρος :P και μη νομιζεις οτι χρειάζεται να πάρεις αναβολικά και άλλες ουσιες για να φτιάξεις ενα μυώδες ωραιο σώμα στα 70-80 άντε 85 κιλά. Τωρα νταξει αν θες να εισαι 90-100 κιλά με 10% λιπος και κομματια απο πάνω μέχρι κάτω ναι εκει θές φάρμακα. Δε γινεται με φυσικο τροπο ειναι πολυ δυσκολο. Απλα θέλει υπομονή και χρονο και φυσικα σωστη καθοδηγηση.

Επομενος μου στοχος ειναι σε 1 χρονο απο τωρα να δειχνω ακομη καλυτερος!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και θα σου εξηγησω κ το λογο που κάποιος στα 90-100 κιλά με χαμηλο ποσοστο λίπους παιρνει φάρμακο για να ανέβει. Εστω οτι εισαι πχ 65-70 κιλά ή κ παρακάτω αν το κάνεις με φυσικο τροπο τοτε μέσα σε μια 5ετια πές θα εισαι +10 κιλά πάνω όλα καθαρά. Πάς 75-80 άντε να πάρεις αλλα 2-3 κιλά το πολύ γιατι κάθε χρονο η προοδος αργει περισσοτερο. Στα 82-83 κιλά ο οργανισμος σου βαράει "πλατο". Σου λεει ωπα μεγάλε ... ως εδω ειμαστε εγω παράγω τοση τεστοστερονη - τοση αυξητική μέχρι εδω μπορω να σε φτάσω. Οποτε ο άλλος σκέφτεται τι θα κάνει γιαα να σπάσει το φυσικο -γενετικο του οριο ... και το ριχνει στη φαρμακοδιέγερση. Δυστυχως που ειναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

Αφηνει κουσουρια κ προκαλει μονιμες βλάβες νεφρα - συκωτι - καρδια. Και μη φανταστεις οτι τα 10 κιλά μυικά ειναι λιγα. Ακομη και στα 5 έχεις δραματική αλλαγή στο καθρέφτη και στη φυσική κατάσταση. Αλλα σε κάποιους δε φτάνει και επιχειρούν υπερβολές. Στο τέλος καταστρέφονται απλά. Γιατι οταν κοψεις το φάρμακο ολα αυτα τα gains εξαφανιζονται. Για αυτο τους βλέπεις και κάνουν πολυ βαριές προπονησεις γιατι αναρρώνουν γρηγορα με τις ουσιες που παιρνουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Ναι συμφωνω με τον Viedo. Ο καθε ένας εχει αλλες ανάγκες και για 1.80 ειναι μικρες οι μεριδες αλλα ισως ο Devil επειδη τρωει πολυ το πρωι να ναι χορτάτος την υπολοιπη ημερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Οταν τρως ποιοτιικο ΑΑ φΑγητο σε κραταει. Βαλτε κ εσεις τα δικα σας!
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εμενα η διατροφή είναι η εξής:
1ο γεύμα στις 9:00
100gr βρώμη, 1 μπανάνα, 40gr καρύδια και 200ml γάλα 1.5% λιπαρά.

2ο γεύμα στις 12:00
3 ασπράδια και μία μπάρα (ξηροί καρποί και μέλι βρώμη) (τις απλές digestive/fitness ) 21.5gr

3ο γεύμα στις 14:00
200ml χυμός πορτοκάλι (τον life καλημέρα)
3 μεγάλα μαρουλόφυλλα και 1 τομάτα για σαλάτα με λίγο βαλσάμικο ξίδι
+είτε 150 γρ (άβραστα) σπαγγέτι ολικής άλεσης είτε 150 γρ ρύζι (άβραστο το Bens παίρνω) με 200γρ φιλέτο κοτόπουλο στήθος ή μοσχαρίσιο κιμά (τρανς, νουά, ουρά) ή φιλέτο μοσχάρι ή τόνο σε νερό (μάρκα rio mare/τράτα) τον 160γρ ή σολομό 150γρ. [όλα γίνονται στο τηγάνι με 1 κουτάλια ελαιόλαδο εκτός από τον τόνο που τον κάνω στην κατσαρόλα με 1 φρέσκια τομάτα για σάλτσα] τα μπαχαρικά εννοείται λίγο αλάτι πιπέρι κύμινο ρίγανη.

4ο γεύμα στις 17:00
60 γρ ψωμί του τοστ ολικής άλεσης με φυστικοβούτυρο Calve 1 κουτάλια γεμάτη της σούπας και ένα μήλο ή σταφύλι ή ακτινίδιο

5ο γεύμα στις 20:00
Είτε κοτόπουλο είτε μοσχάρι 150γρ με ρύζι 100γρ, 30 γραμμάρια ανθότυρο και μια τομάτα κόβω μαζί.

Και το βράδυ στις 23:00 ένα γιαούρτι τοτάλ 2% 200γρ.

Οι ώρες μπορεί να πάνε λίγο πάνω λίγο (30-45 λεπτά απόκλιση).

Τρώω από έξω 2-3 φορές το μήνα το βραδινό μόνο. Επίσης, τρώω και λίγη σοκολάτα ή παγωτό αν έχω όρεξη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εμενα η διατροφή είναι η εξής:
1ο γεύμα στις 9:00
100gr βρώμη, 1 μπανάνα, 40gr καρύδια και 200ml γάλα 1.5% λιπαρά.

2ο γεύμα στις 12:00
3 ασπράδια και μία μπάρα (ξηροί καρποί και μέλι βρώμη) (τις απλές digestive/fitness ) 21.5gr

3ο γεύμα στις 14:00
200ml χυμός πορτοκάλι (τον life καλημέρα)
3 μεγάλα μαρουλόφυλλα και 1 τομάτα για σαλάτα με λίγο βαλσάμικο ξίδι
+είτε 150 γρ (άβραστα) σπαγγέτι ολικής άλεσης είτε 150 γρ ρύζι (άβραστο το Bens παίρνω) με 200γρ φιλέτο κοτόπουλο στήθος ή μοσχαρίσιο κιμά (τρανς, νουά, ουρά) ή φιλέτο μοσχάρι ή τόνο σε νερό (μάρκα rio mare/τράτα) τον 160γρ ή σολομό 150γρ. [όλα γίνονται στο τηγάνι με 1 κουτάλια ελαιόλαδο εκτός από τον τόνο που τον κάνω στην κατσαρόλα με 1 φρέσκια τομάτα για σάλτσα] τα μπαχαρικά εννοείται λίγο αλάτι πιπέρι κύμινο ρίγανη.

4ο γεύμα στις 17:00
60 γρ ψωμί του τοστ ολικής άλεσης με φυστικοβούτυρο Calve 1 κουτάλια γεμάτη της σούπας και ένα μήλο ή σταφύλι ή ακτινίδιο

5ο γεύμα στις 20:00
Είτε κοτόπουλο είτε μοσχάρι 150γρ με ρύζι 100γρ, 30 γραμμάρια ανθότυρο και μια τομάτα κόβω μαζί.

Και το βράδυ στις 23:00 ένα γιαούρτι τοτάλ 2% 200γρ.

Οι ώρες μπορεί να πάνε λίγο πάνω λίγο (30-45 λεπτά απόκλιση).

Τρώω από έξω 2-3 φορές το μήνα το βραδινό μόνο. Επίσης, τρώω και λίγη σοκολάτα ή παγωτό αν έχω όρεξη.

Θερμιδικα ειμαστε πάνω κάτω sτα ιδια αντε να εισαι 200 θερμιδες πάνω :)

Λογικά δεν υπάρχει πλεόνασμα για να μη βάζεις βάρος αλλα δεν ειναι θέσφατο γιατι υπάρχει και αλλος τροπος να αυξησεις το βαρος σου ποιοτικα χωρις να εισαι σε θερμιδικο πλεονασμα. Πάντως σιγουρα τρως παρα πολυ υδατάνθρακα ο οποιος απλα μενει. Μιλαμε περιπου για 330γρ υδατανθρακα την ημέρα. Τοσο χρειάζεται ενας powerlifter ο οποιος ταυτοχρονα δουλευει και ολη μέρα στα χωράφια. Εγω ειμαι στα 200-220γρ.

πρωινο
102370814_532360650793822_171828495822562265_n.jpg
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν τρως ποιοτιικο ΑΑ φΑγητο σε κραταει. Βαλτε κ εσεις τα δικα σας!

Αγαπητέ Devil, επειδή πραγματικά το έχω απορία θα ήθελα να σε ρωτήσω.
Εσένα δεν σου δημιουργείται ποτέ η επιθυμία να τσακίσεις ένα κιλό παϊδάκια, μια μερίδα τηγανητές πατάτες, 2-3 ορεκτικά και να πιεις και 2 μπύρες;
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμενα η διατροφή είναι η εξής:
1ο γεύμα στις 9:00
100gr βρώμη, 1 μπανάνα, 40gr καρύδια και 200ml γάλα 1.5% λιπαρά.

2ο γεύμα στις 12:00
3 ασπράδια και μία μπάρα (ξηροί καρποί και μέλι βρώμη) (τις απλές digestive/fitness ) 21.5gr

3ο γεύμα στις 14:00
200ml χυμός πορτοκάλι (τον life καλημέρα)
3 μεγάλα μαρουλόφυλλα και 1 τομάτα για σαλάτα με λίγο βαλσάμικο ξίδι
+είτε 150 γρ (άβραστα) σπαγγέτι ολικής άλεσης είτε 150 γρ ρύζι (άβραστο το Bens παίρνω) με 200γρ φιλέτο κοτόπουλο στήθος ή μοσχαρίσιο κιμά (τρανς, νουά, ουρά) ή φιλέτο μοσχάρι ή τόνο σε νερό (μάρκα rio mare/τράτα) τον 160γρ ή σολομό 150γρ. [όλα γίνονται στο τηγάνι με 1 κουτάλια ελαιόλαδο εκτός από τον τόνο που τον κάνω στην κατσαρόλα με 1 φρέσκια τομάτα για σάλτσα] τα μπαχαρικά εννοείται λίγο αλάτι πιπέρι κύμινο ρίγανη.

4ο γεύμα στις 17:00
60 γρ ψωμί του τοστ ολικής άλεσης με φυστικοβούτυρο Calve 1 κουτάλια γεμάτη της σούπας και ένα μήλο ή σταφύλι ή ακτινίδιο

5ο γεύμα στις 20:00
Είτε κοτόπουλο είτε μοσχάρι 150γρ με ρύζι 100γρ, 30 γραμμάρια ανθότυρο και μια τομάτα κόβω μαζί.

Και το βράδυ στις 23:00 ένα γιαούρτι τοτάλ 2% 200γρ.

Οι ώρες μπορεί να πάνε λίγο πάνω λίγο (30-45 λεπτά απόκλιση).

Τρώω από έξω 2-3 φορές το μήνα το βραδινό μόνο. Επίσης, τρώω και λίγη σοκολάτα ή παγωτό αν έχω όρεξη.
Αυτές πρέπει να είναι κάπου 2500-2600; Πολύ παράξενο τέτοιο πλάνο και μόνο 60 κιλά; Επίσης, πολύ δύσκολο με τέτοιο ύψος στα 60 κιλά να είσαι γυμνασμένος no offence. Εκτός, αν έχεις νουμπι γκέινς που και πάλι σε αυτά τα κιλά δεν μπορώ να το σκεφτώ καν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Αγαπητέ Devil, επειδή πραγματικά το έχω απορία θα ήθελα να σε ρωτήσω.
Εσένα δεν σου δημιουργείται ποτέ η επιθυμία να τσακίσεις ένα κιλό παϊδάκια, μια μερίδα τηγανητές πατάτες, 2-3 ορεκτικά και να πιεις και 2 μπύρες;

Όλα με μέτρο. Οχι καθε μερα αλλα ναι μερικες φορές οταν θέλω κάτι πολύ θα το φάω. Αλλα με συχνοτητα 1-2 φορές το μήνα.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μπορει να μου φανουν, εχω πολλους μηνες να φαω. Βαζω ομως αλατι και ειναι διαφορετικη η αισθηση απο το να τρως φρουτο. Βουτυρο μονο αγελαδας τρωω και εγω.

Χθες αγορασα μικρα βαρακια γιατι αυτα που εχω ειναι βαρια και με διελυσαν με το ΗΙΙΤ. Κατεβασα το FitOn στο κινητο και εχει παρα πολλες καλες ασκησεις. Δεν παιζει να βαρεθεις. Το συνδεσα με το google fit και το google fit με το lifesum. Τωρα ψηνομαι να παρω fitbit
Το fiton είναι υπέροχη εφαρμογή και για αρχάριους, έχει άπειρα προγράμματα και το έχω λατρέψει. Μου αρέσει πολύ να συνδυάζω προγράμματα πχ να ξεκινάω με hiiit και μετά να κάνω pilates. Δε ξέρω αν πιο σωστό θεωρείται το αντίστροφο αλλά τεσπά έτσι με βολεύει
Είχα σκεφτεί να ξεκινήσω γυμναστήριο αλλά λόγω του ότι είναι μακριά και δεν έχω δίπλωμα και θα έχω και την πρακτική, νομίζω είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων. Οπότε λέω να βολευτω με γυμναστική στο σπίτι που κάνω σχεδόν καθημερινά και έχω δει τεράστια αλλαγή και να ξεκινήσω κολυμβητήριο με μια φίλη μου(έχει πολύ ωραία προγράμματα aqua aerobics).
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλα με μέτρο. Οχι καθε μερα αλλα ναι μερικες φορές οταν θέλω κάτι πολύ θα το φάω. Αλλα με συχνοτητα 1-2 φορές το μήνα.

Χαίρομαι!
Ασφαλώς δεν εννοώ κάθε μέρα αλλά κάποιες φορές επιβάλλονται και οι παρασπονδίες!
Ελπίζω την επόμενη να μην αυτομαστιγώνεσαι! :girl_angel:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Χαίρομαι!
Ασφαλώς δεν εννοώ κάθε μέρα αλλά κάποιες φορές επιβάλλονται και οι παρασπονδίες!
Ελπίζω την επόμενη να μην αυτομαστιγώνεσαι! :girl_angel:

Αυτομαστιγωνομαι με .... τηγανητα λουκάνικα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτές πρέπει να είναι κάπου 2500-2600; Πολύ παράξενο τέτοιο πλάνο και μόνο 60 κιλά; Επίσης, πολύ δύσκολο με τέτοιο ύψος στα 60 κιλά να είσαι γυμνασμένος no offence. Εκτός, αν έχεις νουμπι γκέινς που και πάλι σε αυτά τα κιλά δεν μπορώ να το σκεφτώ καν.

177 60 κιλά δεν γίνεται να είσαι γυμνασμένος. Το πιθανότερο είναι να έχει απλά πολύ χαμηλό ποσοστό λίπους και να φαίνονται οι μύες λόγο γράμμωσης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
177 60 κιλά δεν γίνεται να είσαι γυμνασμένος. Το πιθανότερο είναι να έχει απλά πολύ χαμηλό ποσοστό λίπους και να φαίνονται οι μύες λόγο γράμμωσης.


o τύπος ειναι 55 κιλά 30 κιλά κάτω απο μένα και μας έχει και τους 2 μας :P δεν ξέρω για σενα εμενα σιγουρα θα με δυσκολευε. Το χω ξαναπει χωρις φωτο να δουμε τη φυσικη κατάσταση κάποιου ή βιντεο με προπονηση δεν μπορουμε να έχουμε καμια αξιοπιστη εικονα ωστε να τον κρινουμε ή να λάβουμε στα σοβαρά τις αποψεις του. Βεβαια εγω εν θα κρινω κάποιον εκτος και αν μου το ζητήσει - για εσάς το λέω που λέτε για το αν γινεται να ειναι γυμνασμένος κάποιος με τοσα λιγα κιλά.

Οσο για την εκτέλεση των περισσοτερων ασκησεων στο παραπανω βιντεο έχω να πω πως ειναι τραγική διοτι βιάζονται να τις βγάλουν γρηγορα και ειναι ο λογος που δεν θα συμμετειχα σε τέτοια αν και γουστάρω σαν ιδέα. Κοιτα τον πως κατεβαινει σε κάθισμα με αλτήρες στο 6 και 20 του βιντεο... απλα θα διαλυσει τη μέση του. Τα γονατα κουνιούνται στο κατέβασμα ενω δεν πρέπει και επισης τα χέρια του στην έκταση τεντώνουν μέχρι τέλους επιβαρυνοντας τους αγκώνες. Θέλουν να την κάνουν πολυαρθρικη καθισματα με πιέσεις ώμων με αλτήρες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top