Fitness Thread!

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν ασχολούμαι πλέον τόσο ένθερμα όσο παλιότερα, τρώω, κάνω τη γυμναστική μου και μέχρι εκεί. Δεν έχω κάποιο στόχο να επιτύχω εννοώ ή να εξετάζω ποια μεθοδος γυμναστικής είναι καλύτερη 🙂 Παλιά το μελετούσα περισσότερο το θέμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Δεν ασχολούμαι πλέον, τρώω, κάνω τη γυμναστική μου και μέχρι εκεί. Δεν έχω κάποιο στόχο να επιτύχω εννοώ ή να εξετάζω ποια μεθοδος γυμναστικής είναι καλύτερη 🙂

Εντάξει. Αλλα να ξέρεις οτι το πιο ευκολο ειναι να πάρεις βάρος. Αλλα πρέπει να χεις προγραμμα και να εχεις προετοιμάσει τα γευματα. Οχι οτι κάτσει και οτι λάχει. Εγω πχ για τους υπολοιπους 3 μήνες ξέρω

- Τι γυμναστική και ποσο πρέπει να κάνω.
- Τι να τρώω (θερμιδες) και τι φαγητά
- Ποση πρωτεινη ποσο υδατάνθρακα

Αναλογα του ποσο σταθερος θα εισαι σε αυτο το προγραμμα θα έρθει κ το αποτέλεσμα.

Και επειδη η διατροφη ειναι συγκεκριμενη πρέπει καθενας να προετοιμαζει τα γευματα του.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω στο ότι είναι πιο εύκολο να πάρεις από το να χάσεις κιλά.

Σίγουρα παίζει το πόσο σταθερός κλπ είσαι, εννοείται αυτό. Τι στόχους έχεις, πόσο διαθέσιμος είσαι να το επιτύχεις :P
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν βάζεις μυς με το κολυμπι.

Προφανώς βάζεις μύες με το κολύμπι, όπως και με τα λάστιχα. Ο μυς το μόνο που καταλαβαίνει είναι time under tention. Το πως το προκαλείς αυτό δεν έχει καμία σημασία, μπορεί να είναι λάστιχα, αντίσταση νερού, μπάρα, πέτρες, σωματικό βάρος κ.ο.κ.

Όταν υπάρχει time under tention και progressive overload υπάρχει και μυική ανάπτυξη.

Αλλα να ξέρεις οτι το πιο ευκολο ειναι να πάρεις βάρος.

Αν εννοείς από θέμα χρόνου όταν λες εύκολο, τότε προφανώς κάνεις λάθος. Είναι πολύ πολύ πιο εύκολο να χάσεις λίπος από το να πάρεις. Σου φαίνεται το ανάποδο γιατί δεν ξέρεις να χάνεις κιλά. Αν είσαι fasted και έχεις μπει σε κέτοση μπορείς να χάσεις 1+ κιλά τη μέρα με moderate άσκηση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Προφανώς βάζεις μύες με το κολύμπι, όπως και με τα λάστιχα. Ο μυς το μόνο που καταλαβαίνει είναι time under tention. Το πως το προκαλείς αυτό δεν έχει καμία σημασία, μπορεί να είναι λάστιχα, αντίσταση νερού, μπάρα, πέτρες, σωματικό βάρος κ.ο.κ.

Όταν υπάρχει time under tention και progressive overload υπάρχει και μυική ανάπτυξη.



Αν εννοείς από θέμα χρόνου όταν λες εύκολο, τότε προφανώς κάνεις λάθος. Είναι πολύ πολύ πιο εύκολο να χάσεις λίπος από το να πάρεις. Σου φαίνεται το ανάποδο γιατί δεν ξέρεις να χάνεις κιλά. Αν είσαι fasted και έχεις μπει σε κέτοση μπορείς να χάσεις 1+ κιλά τη μέρα με moderate άσκηση.

Το κολύμπι ειναι τοσο ελαφρυά άσκηση έντασης που απο μονο του δεν προκειται να σε κάνει να ανεβάσεις τη μυική σου μάζα. Για τα λάστιχα δεν ξέρω ακομη τωρα θα ξεκινήσω.

Ευκολο ειναι για κάποιον που υπολογιζει και ξέρει τι τρώει. Ειναι θέμα βιολογιας. Αν φάς περισσοτερο απο αυτα που καις τοτε θα πάρεις. Με τον Βιεντο παλαιοτερα ειχαμε καταληξει στο οτι οι θερμιδες που παιρνει απο ενα προγραμμα που ειχε βάλει ειναι 2500-2600 για μενα αυτες ειναι συντήρηση. Οποτε θα νομιζω οτι τρωω αρκετά αλλα στη πραγματικοτητα δεν θα ισχύει.

Με 3000+ θερμιδες ανα μήνα εβαζα ενα κιλό. Προφανώς αυτο που σου λέω το έχω κάνει για να στο λέω :P

Μια χαρα ευκολο ειναι να πάρω λίπος... ξεκινάω να τρωω τουρτες και σε 2-3 μήνες θα ειμαι έτοιμος για .... παραλία.

Κοιταξε να δεις σέβομαι την θέση του που σου λεει εγω μέχρι τοσο κάνω δεν με ενδιαφέρει κάτι ιδιαιτερο και ως εκει. Αλλα οχι οτι δεν παιρνεις βάρος καταρχας αν δεν εχεις μπει ποτέ στη διαδικασια να κάνεις ενα πλάνο για αυτο και να το ακολουθησεις τι να συζητάμε; γενικά αυτό.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει. Αλλα να ξέρεις οτι το πιο ευκολο ειναι να πάρεις βάρος. Αλλα πρέπει να χεις προγραμμα και να εχεις προετοιμάσει τα γευματα. Οχι οτι κάτσει και οτι λάχει. Εγω πχ για τους υπολοιπους 3 μήνες ξέρω

- Τι γυμναστική και ποσο πρέπει να κάνω.
- Τι να τρώω (θερμιδες) και τι φαγητά
- Ποση πρωτεινη ποσο υδατάνθρακα

Αναλογα του ποσο σταθερος θα εισαι σε αυτο το προγραμμα θα έρθει κ το αποτέλεσμα.

Και επειδη η διατροφη ειναι συγκεκριμενη πρέπει καθενας να προετοιμαζει τα γευματα του.
Το κολύμπι ειναι τοσο ελαφρυά άσκηση έντασης που απο μονο του δεν προκειται να σε κάνει να ανεβάσεις τη μυική σου μάζα. Για τα λάστιχα δεν ξέρω ακομη τωρα θα ξεκινήσω.

Ευκολο ειναι για κάποιον που υπολογιζει και ξέρει τι τρώει. Ειναι θέμα βιολογιας. Αν φάς περισσοτερο απο αυτα που καις τοτε θα πάρεις. Με τον Βιεντο παλαιοτερα ειχαμε καταληξει στο οτι οι θερμιδες που παιρνει απο ενα προγραμμα που ειχε βάλει ειναι 2500-2600 για μενα αυτες ειναι συντήρηση. Οποτε θα νομιζω οτι τρωω αρκετά αλλα στη πραγματικοτητα δεν θα ισχύει.

Με 3000+ θερμιδες ανα μήνα εβαζα ενα κιλό. Προφανώς αυτο που σου λέω το έχω κάνει για να στο λέω :P

Μια χαρα ευκολο ειναι να πάρω λίπος... ξεκινάω να τρωω τουρτες και σε 2-3 μήνες θα ειμαι έτοιμος για .... παραλία.

Κοιταξε να δεις σέβομαι την θέση του που σου λεει εγω μέχρι τοσο κάνω δεν με ενδιαφέρει κάτι ιδιαιτερο και ως εκει. Αλλα οχι οτι δεν παιρνεις βάρος καταρχας αν δεν εχεις μπει ποτέ στη διαδικασια να κάνεις ενα πλάνο για αυτο και να το ακολουθησεις τι να συζητάμε; γενικά αυτό.

Απαντάς σε άσχετη ερώτηση. Η τοποθέτηση ήταν πως το να χάνεις βάρος είναι πολύ πιο εύκολο από το να πάρεις, όχι το ότι δεν γίνεται να πάρεις βάρος. 1 κιλό το μήνα btw δεν είναι τίποτα. Σου είπα είναι εύκολο να χάσεις 1+ κιλά σε μια μέρα, που σε μήνα αυτό βγαίνει 30-40. Να πάρεις ένα κιλό την μέρα είναι πολύ δύσκολο, πρέπει να τρως 10κ θερμίδες κάθε μέρα. Γίνεται μόνο αν τρως μόνο θερμιδικά πολύ υψηλά φαγητά όπως γλυκά και αν κάθεσαι όλη μέρα για να κρασάρεις τον μεταβολισμό σου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Το να χάσεις 1 κιλο την ημέρα δεν ξέρω που αποσκοπει. Μου θυμιζει κάτι θειτσες που επειδη πάχυναν τιμωρουν τον εαυτο τους με το να ειναι με ενα γιαουρτι ολη μέρα για να τα χάσουν γρηγορα. Αναθεμα και αν ξέρουν τι χάνουν. Οποτε επειδη γενικά ειναι άσχετοι με το πως δουλεύει ολη αυτη η διαδικασια δεν εχει κ νοημα να συζητάμε τέτοιες μεθοδους :D

Βλέπεις κάτι σωματα μετά και αναρωτιέσαι πως έγιναν τοσο χάλια.

Ε απο αυτες τις μαλακιες ειναι. Φάε 1 αυγο την ημέρα... κάνε τη διαιτα του νερού και άλλα τέτοια.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απαντά στην ερώτηση που τέθηκε. Τίποτα παραπάνω. Και sorry θείο, αλλά σε ότι αφορά το fasting εσύ ο πλήρως άσχετος :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Απαντά στην ερώτηση που τέθηκε. Τίποτα παραπάνω. Και sorry θείο, αλλά σε ότι αφορά το fasting εσύ ο πλήρως άσχετος :P


Απάντησα. Το να χάσει κάποιος κιλά ειναι το ιδιο ευκολο με το να πάρει αρκει να ξέρει τις θερμιδες που θα το πετυχει αυτό. Τωρα τα παραδειγματα τύπου μπορω να χάσω 1 κιλο σε μια μέρα (που δεν θα ειναι κιλο αλλα νερά) ενω 1 κιλο την ημέρα δεν μπορώ να πάρω άρα το συμπερασμα βγαινει πως ειναι δυσκολοτερο να παχυνεις απο οτι να χάσεις καταλαβαινεις οτι ειναι ένα παράδειγμα που δεν θα ωφελήσει κανέναν. Κανενας σοβαρος μη ντοπαρισμένος αθλουμενος δεν έχει τέτοιους στοχους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απαντά στην ερώτηση που τέθηκε. Τίποτα παραπάνω. Και sorry θείο, αλλά σε ότι αφορά το fasting εσύ ο πλήρως άσχετος :P

Πιστεύεις οτι με ενδιαφέρει; να γνωριζω ολα τα ειδη διατροφων που κυκλοφορουν; :P

ασκούμενος ειμαι οχι διατροφολογος. Με απασχολει να πετύχω το στοχο μου και οχι να δώσω εξετάσεις στη διατροφολογία.

Απο τη στιγμή που με βλέπουν άτομα και μου λένε οτι απο πέρυσι ειμαι πολύ καλύτερος σωματικά και έχω φτιάξει και έχω γεμίσει κτλπ και οταν τους λέω οτι έχω πάρει 7-8 κιλά με κοιτάνε σαν εξωγήινο και οτι δεν μου φαίνεται πιστευεις οτι με ενδιαφέρει να ξέρω τις βιβλιογραφικές λεπτομέρειες που ψάχνεις εσύ; :P

πιστευεις οτι αν έκανα κάτι πολύ λάθος... αυτα τα κιλά δεν θα φανοντουσαν άσχημα;

Ο καλύτερος εξεταστης ειναι ο καθρέφτης. Ξέρεις τι κάνεις; εχεις αποτέλεσμα και φαίνεται στο καθρέφτη , στη καθημερινοτητα , στην ενέργεια και σε πολλά άλλα.

Θα έβαζα και άλλες φώτο :P αλλα δεν θέλω να ειμαι ο μοναδικός που το κάνει αυτο εδώ ! Και για να μη παρεξηγηθώ δεν εννοω οι γυναικες να βάζουν χωρις μπλούζα :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Φίλος αν θές να πάρεις κιλά πρέπει να υποβάλλεις τον εαυτο σου σε συγκεκριμένη τακτική. Οποτε παιρνεις χαρτι και μολυβι και σημειωνεις κάθε μέρα θερμιδες και βγάζεις Μ.Ο. στο τέλος του μήνα να δεις σε ποιες θερμιδες αρχιζει να ανεβαινει το νουμερο στη ζυγαριά.

Κακά τα ψέμματα , πρέπει να ειμαστε ειλικρινεις.
Αυτο ακριβως. Ξερω εναν που θελει να βαλει κιλα σαν τον viedo και νομιζε οτι τρωει αρκετα. Του ειπα οτι δεν τρωει και δεν με ακουγε. Οταν του ειπα να κατεβασει app και να μετραει θερμιδες διαπιστωσε οτι οχι μονο δεν προσλαμβανε θερμιδες για συντηρηση, αλλα ηταν και κατω απο το οριο. Ετρωγε γυρω στις 1600 θερμιδες και τωρα τρωει 3000.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Για το πρόγραμμα της διατροφής, είναι από διατροφολόγο. Καλύπτει όλες τις διατροφικές ανάγκες. Δεν τρώω μόνο το μεσημέρι, έχω και άλλα γεύματα...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Για το πρόγραμμα της διατροφής, είναι από διατροφολόγο. Καλύπτει όλες τις διατροφικές ανάγκες. Δεν τρώω μόνο το μεσημέρι, έχω και άλλα γεύματα...

Με το συμπάθειο φιλε! Αλλα μια και ειπες για διατροφολογους μου θυμισες ενα σατυρικο βίντεο


έχει γέλιο :D
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Το έχω δει στο παρελθόν το βίντεο :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Αυτο ακριβως. Ξερω εναν που θελει να βαλει κιλα σαν τον viedo και νομιζε οτι τρωει αρκετα. Του ειπα οτι δεν τρωει και δεν με ακουγε. Οταν του ειπα να κατεβασει app και να μετραει θερμιδες διαπιστωσε οτι οχι μονο δεν προσλαμβανε θερμιδες για συντηρηση, αλλα ηταν και κατω απο το οριο. Ετρωγε γυρω στις 1600 θερμιδες και τωρα τρωει 3000.

Προφανώς αυτά τα πράγματα δε γινονται στο περίπου. Εγω σήμερα ξεκίνησα το 3μηνο προγραμμα που εχω κατα νού. Έκανα ωραια προπονηση με τα λάστιχα και ένιωσα παλι αυτα τα ωραια καψίματα που ένιωθα και το χειμώα οταν εκανα τις κυριες προπονήσεις !

Το χέρι δεξιά ενοχλεί που και πού αλλα τι να κάνουμε ο ορθοπεδικος μου ειπε οτι απλά θα ειναι χρονιο. Σε αυτη τη κατάσταση χωρις να γινει κάτι χειροτερο. Τωρα αν περάσει με τα λάστιχα πέρασε, δεν θα κάτσω να καθυστερω και άλλο. 3.5 μήνες το χαλάρωσα. Απο την αρχή της καραντίνας. Το τελευταιο μηνα ειχα ελαφρά προσαρμογή με τα λάστιχα.

Οσο για την διατροφή Σπαρτιάτης. :P

Για 2 - 3 μήνες θα "ζοριστουμε" οπως λέει και ο Phill Strife μην εισαι φλωρος μην εισαι ο ορισμος του βουτυρομπεμπέ! χαχα

Κομμένα ψωμιά - κομμένα μακαρονια - κομμένες σάλτσες - κομμενο τυρί.

Λαχανικά φούλ - πατάτα - ρυζάκι 2 φορές την εβδομάδα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20200628_165356.jpg
    IMG_20200628_165356.jpg
    2.8 MB · Εμφανίσεις: 209

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Προφανώς αυτά τα πράγματα δε γινονται στο περίπου. Εγω σήμερα ξεκίνησα το 3μηνο προγραμμα που εχω κατα νού. Έκανα ωραια προπονηση με τα λάστιχα και ένιωσα παλι αυτα τα ωραια καψίματα που ένιωθα και το χειμώα οταν εκανα τις κυριες προπονήσεις !

Το χέρι δεξιά ενοχλεί που και πού αλλα τι να κάνουμε ο ορθοπεδικος μου ειπε οτι απλά θα ειναι χρονιο. Σε αυτη τη κατάσταση χωρις να γινει κάτι χειροτερο. Τωρα αν περάσει με τα λάστιχα πέρασε, δεν θα κάτσω να καθυστερω και άλλο. 3.5 μήνες το χαλάρωσα. Απο την αρχή της καραντίνας. Το τελευταιο μηνα ειχα ελαφρά προσαρμογή με τα λάστιχα.

Οσο για την διατροφή Σπαρτιάτης. :P

Για 2 - 3 μήνες θα "ζοριστουμε" οπως λέει και ο Phill Strife μην εισαι φλωρος μην εισαι ο ορισμος του βουτυρομπεμπέ! χαχα

Κομμένα ψωμιά - κομμένα μακαρονια - κομμένες σάλτσες - κομμενο τυρί.

Λαχανικά φούλ - πατάτα - ρυζάκι 2 φορές την εβδομάδα.
Στην χειροτερη κανεις μια ενεση κορτιζονης στον τενοντα και ησυχαζεις για ενα διαστημα ή μπορει και για παντα. Μπορεις να δοκιμασεις να παρεις NSAIDs για ενα διαστημα μηπως και δεις διαφορα. Οι τενοντιτιδες θελουν χρονο παντως.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Στην χειροτερη κανεις μια ενεση κορτιζονης στον τενοντα και ησυχαζεις για ενα διαστημα ή μπορει και για παντα. Μπορεις να δοκιμασεις να παρεις NSAIDs για ενα διαστημα μηπως και δεις διαφορα. Οι τενοντιτιδες θελουν χρονο παντως.

Η κορτιζόνη έχει ενοχοποιηθεί για ρήξη του τένοντα. Εκεινο που μου ειπε ο γιατρος ειναι πως μπορει να κάνει κάποιος PRP ενέσεις με πλάσμα δηλαδή απο το ιδιο σου το αιμα. Εκει πάει 300αρι ανα ένεση :P αλλα μπορει να σε πιάσει στην 3η :P οποτε του λέω γάμησε το αστο να πονάει ακριβως μου λεει και γελουσε !

μου ειπε πως εφοσον το έχω απο το 2017 να τσιμπάει χωρις φυσικοθεραπειες έγινε χρονιο. Τον ρώτησα αμα χειροτερευει μου ειπε πως οχι. Απλα θα χεις μου λεει που και που ενοχλήσεις. Θα δούμε μήπως με τα λάστιχα φυγει τελειως.

Κοιτα να δεις η κατάσταση ειναι περιεργη. Γιατι δεν εχω πάντα τις ενοχλησεις. Και επισης δεν τις έχω οταν γυμνάζομαι. Αρα ειναι αστειο να κάτσεις 7-8 μήνες άπραγος μέχρι να περιμένεις να περάσει τελειως και άν περάσει. Το αριστερο εχει να με ενοχλησει καμια βδομάδα. Οποτε ξεχνιέσαι και δεν βάζεις καν πάγο.

Πιστευω αν μεγαλώσω και άλλο τα χέρια μου θα φυγουν ολες αυτες οι μαλακιες. Θέμα χρονου ειναι. Θα συνηθίσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιστεύεις οτι με ενδιαφέρει; να γνωριζω ολα τα ειδη διατροφων που κυκλοφορουν; :P

ασκούμενος ειμαι οχι διατροφολογος. Με απασχολει να πετύχω το στοχο μου και οχι να δώσω εξετάσεις στη διατροφολογία.

Πιστεύω ότι με το να μην ερευνας και να μην δοκιμάζεις διαφορετικά πράγματα εν τέλει καταλήγεις να κάνεις τα πράγματα με suboptimal τρόπους ενώ θα μπορούσες να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα για τον κόπο σου αν είχες αφιερώσει περισσότερο χρόνο στο να δεις διαφορετικά πράγματα.

Προφανώς δεν έχει σημασία το πιστεύω εγώ καθώς ο καθένας θα κάνει εν τέλει αυτό που έχει μέσα του. Οπότε αν εσύ είσαι ικανοποιημένος more power to you.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
https://www.offsite.com.cy/eidiseis...EaWMkdyWKAhh5tTuxzstCWrols5a_lz2AGr6rCQ9777OY
Κάτι σχετικό με τους διατροφολόγους που λέγαμε. Έχει πέσει παρά πολύ η δουλειά τους.


Δεν εχω να πω τιποτα παραπανω τα λέει ολα ο Phil Strife στο βιντεο του.

"Φρουτο επιλογης" άλλο φρουτο και αυτο χαχαχα

δικιο έχει φιλε. Τα λεει αυστηρά αλλα εχει δικιο. Οταν κάνεις μια διατροφη με σκοπο τη καυση του λίπους και δεν εισαι και ΦΕΤΕΣ απο πιτσιρικάς. Δεν εισαι γενετικά 100% προικισμενος κτλπ κτλπ πρέπει να πεινάσεις και να "πονέσεις" περισσοτερο απο κάποιον άλλο που απο πάντα ειχε κοιλιακους και απλά πηρε μερικά κιλά με μια διατροφη ογκου με ψωμια μέλια και μακαρονια και νομιζει οτι έτσι γινεται.

Ετσι γινεται σε ΑΥΤΟΝ. Οποιοσδηποτε άλλος άσχετος πάει να κανει το ιδιο θα τη πατήσει. Εγω εδω και 1 βδομάδα τρωω για βραδινο βραστή πατάτα με γιαουρτι 2% λεμονι - ξυδι - αλάτι και λιγο λάδι και μετά τη πρωτεινη μου. Τιποτε άλλο. Αντέχω ομως ειναι θέμα μυαλού και να εισαι ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ. Φτιάχνεις το χαρακτηρα σου, αντέχεις , ζοριζεσαι αλλα φτιάχνεις. Τα φρουτα τα χω κοψει μονο μπανανα και ανανά ακτινιδιο και ξυνομηλο.

Παιρνω βιταμινη C με δισκιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,772 μηνύματα.
Τα φρουτα τα χω κοψει
Eγω πάλι χωρίς καρπούζι, κεράσι και ροδάκινο δεν καταλαβαίνω καλοκαίρι. Ο ανανάς το καλοκαίρι είναι γευστικοτατος, το καλυτερο φρούτο για πέψη.
και μετά τη πρωτεινη μου.
Σε σκόνη;
Παιρνω βιταμινη C με δισκιο.
Ξέρει κανει τι διαφορά υπάρχει μεταξύ αναβραζουσας και μασωμενης ως προς τα αποτελεσματα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top