Fitness Thread!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θέλω να πάρω medical ball για ball slams. Φοβερή άσκηση και ξεδινεις. Αλλά δυστυχώς είναι μόνο για έξω ή για γυμναστήριο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Τι εχεις κανει στο πρωτο μαγκα ? Εγω απο σημερα αυξησα τα αυγα απο 2-->3 4 φορες την εβδομαδα (οταν εχω push pull)

Ολα τα γευματα ηταν τρομερά.

Θα τα ετρωγα ετσι κ αλλιώς κάνω δεν κανω διατροφή....

1ο γευμα λοιπον

σημερινο 200γρ γλυκοπατατα ξεροψημενη (δεν τη πετυχαινεις παντα αλλα αμα τη πετυχεις τη γλυκοπατατα ειναι τρομερη) 170γρ τονο (μετα τη προπονηση αυτο το γευμα) οποτε με τη μια τσιμπησα 44γρ πρωτεινη μονο απο το τονο... λιγη μουσταρδα χωρις ζαχαρη , 10γρ λάδι.

2ο γευμα χθεσινο

150γρ αυγα βρασμενα στο μπρικι αυτη τη φορά.... 100γρ λαχανο μαρουλι σαλατα , 10γρ λάδι 100γρ γλυκοπατατα

3ο γευμα προχθες... 300γρ φακη βρασμένη (περιπου 100γρ αβραστη) , 200γρ ομελετα , 25γρ φέτα, 10γρ λάδι.

Πέφτει φαγητο αι στο recomp να ξέρετε ! Αυτα τα κανω διαιτα κ ειμαι με ενα γιαουρτι τη μερα κ ενα μήλο ειναι παπαριές !
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πςςςς τρομερα meals , τετοια θελω να τρωω καθε μερα αλλα ...money money ahaha .

Πως γινεται να βαλω σε PPL , και 3η μερα στηθους ? Σκεφτηκα να κανω 3 φορες την εβδομαδα μηπως και το αναπτυξω ή εχω προοδο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Πςςςς τρομερα meals , τετοια θελω να τρωω καθε μερα αλλα ...money money ahaha .

Πως γινεται να βαλω σε PPL , και 3η μερα στηθους ? Σκεφτηκα να κανω 3 φορες την εβδομαδα μηπως και το αναπτυξω ή εχω προοδο

Νίκο , σου ξαναλέω.... πάρε εξοπλισμο να κάνεις άμεση προοδο ! Εισαι πιτσιρικάς 21 χρονων ουτε καν 34 οπως εγώ... το σώμα σου εχει μεγαλυτερη ικανοτητα ανάρρωσης. Ο λογος ειναι οτι παράγεις περισσοτερο κολαγονο οταν εισαι πιο μικρος (δεν ειμαι 100% σιγουρος ας μας πει ο γιατρος) το κολαγονο ειναι αυτο που κάνει την αποκατασταση στους τένοντες και τις αρθρώσεις. Στοχος ειναι να φτάσεις απο τα 40 κιλά που κάνεις στον πάγκο τα 70 !

Προσεξε ομως... το οτι κάνεις τωρα 40 δε σημαινει οτι αυτο ειναι το ταβάνι σου πιστευω έχεις 7-8 καλες επαναληψεις στα 50 κιλά. Και ισως μονή στα 60. Εγω τα 60 τα έκανα (οταν εκανα πάγκο) 12 αρες επι 3 σετ ;)

Βασικα ρε φιλε εσυ έχεις τη μπάρα έτοιμη.... πάρε αλλες 2 πλάκες των 10 κιλών και πάρε και εναν πάγκο με δοσεις 150 ευρώ κάνει.

Οσο για τα γευματα αυτα που βλέπεις... κοστισαν.... το πολύ 10 ευρώ. Αυγα ειναι λιγη φετούλα.... φακές και γλυκοπατατες.... α και τονος (1,50 ευρω το κουτάκι) απο τον Σκλαβενιτη.... παραδοξως μ αρεσει περισσοτερο απο τον ριο μάρε που υποτιθεται ειναι πιο "καθαρος".
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν έχεις 7-8 επαναληψεις στα 50 κιλα οτι και να βάλεις πάνω στη μπάρα.... θα κανεις απλή συντηρηση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νίκο , σου ξαναλέω.... πάρε εξοπλισμο να κάνεις άμεση προοδο ! Εισαι πιτσιρικάς 21 χρονων ουτε καν 34 οπως εγώ... το σώμα σου εχει μεγαλυτερη ικανοτητα ανάρρωσης. Ο λογος ειναι οτι παράγεις περισσοτερο κολαγονο οταν εισαι πιο μικρος (δεν ειμαι 100% σιγουρος ας μας πει ο γιατρος) το κολαγονο ειναι αυτο που κάνει την αποκατασταση στους τένοντες και τις αρθρώσεις. Στοχος ειναι να φτάσεις απο τα 40 κιλά που κάνεις στον πάγκο τα 70 !

Προσεξε ομως... το οτι κάνεις τωρα 40 δε σημαινει οτι αυτο ειναι το ταβάνι σου πιστευω έχεις 7-8 καλες επαναληψεις στα 50 κιλά. Και ισως μονή στα 60. Εγω τα 60 τα έκανα (οταν εκανα πάγκο) 12 αρες επι 3 σετ ;)

Βασικα ρε φιλε εσυ έχεις τη μπάρα έτοιμη.... πάρε αλλες 2 πλάκες των 10 κιλών και πάρε και εναν πάγκο με δοσεις 150 ευρώ κάνει.

Οσο για τα γευματα αυτα που βλέπεις... κοστισαν.... το πολύ 10 ευρώ. Αυγα ειναι λιγη φετούλα.... φακές και γλυκοπατατες.... α και τονος (1,50 ευρω το κουτάκι) απο τον Σκλαβενιτη.... παραδοξως μ αρεσει περισσοτερο απο τον ριο μάρε που υποτιθεται ειναι πιο "καθαρος".
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν έχεις 7-8 επαναληψεις στα 50 κιλα οτι και να βάλεις πάνω στη μπάρα.... θα κανεις απλή συντηρηση.
Θα κολλησω για αρχη κατι βαρακια που εχω για να φτασω τα 50 κιλα συνολικα μπαρας

Δεν προχωραω σε τετοια κινηση γιατι δεν ξερω το μελλον μου , δηλαδη του χρονου φευγω εξω για πρακτικη ερασμους ,μετα γυρναω παω στρατο και μετα παλι εξω οπου με βγαλει για να μεινω .Τοτε θα σκεφτω να χτισω σιγα σιγα γυμναστηριο οπως κανεις και εσυ (πολυ καλο αυτο που λιγοι σκεφτονται )
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Θα κολλησω για αρχη κατι βαρακια που εχω για να φτασω τα 50 κιλα συνολικα μπαρας

Δεν προχωραω σε τετοια κινηση γιατι δεν ξερω το μελλον μου , δηλαδη του χρονου φευγω εξω για πρακτικη ερασμους ,μετα γυρναω παω στρατο και μετα παλι εξω οπου με βγαλει για να μεινω .Τοτε θα σκεφτω να χτισω σιγα σιγα γυμναστηριο οπως κανεις και εσυ (πολυ καλο αυτο που λιγοι σκεφτονται )

Moνόζυγο ποσα κάνεις 10 επαναληψεις επι 4 σέτ ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Moνόζυγο ποσα κάνεις 10 επαναληψεις επι 4 σέτ ;
Πάλι καλά υπάρχει και ένα θρεντ που μπορείς να χαλαρώσεις γιατί μας τα έχουν κάνει ουμπαλα οι ξέρω τα πάντα

Ναι ,σήμερα έκανα ,έχω αλλάξει πλάνο .
Κάνω 3χ10 και το τελευταίο σετ όσο μπορέσω με τσάντα κάπου στα 10-12 κιλά ....νομίζω κάνω πρόοδο έτσι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Πάλι καλά υπάρχει και ένα θρεντ που μπορείς να χαλαρώσεις γιατί μας τα έχουν κάνει ουμπαλα οι ξέρω τα πάντα

Ναι ισχύει. Και εγω έχω βαρεθει τα υπόλοιπα θρέντ ειδικα εκεινα στα οποια μπαινει ο φεμινιστικος τομέας του σάιτ και ξεκινάνε να λένε τα ιδια κ τα ιδια.

Ναι ,σήμερα έκανα ,έχω αλλάξει πλάνο .
Κάνω 3χ10 και το τελευταίο σετ όσο μπορέσω με τσάντα κάπου στα 10-12 κιλά ....νομίζω κάνω πρόοδο έτσι

Σε ζηλευω στο μονοζυγο ρε μπαγάσα... εγω δεν ειμαι τοσο καλός και το προσπαθώ.

Τωρα που ξεβρώμισε το θρέντ (ξέρεις που αναφέρομαι) θα πούμε και μερικά σοβαρά πράγματα χωρις να χουμε άσχετους να γράφουν ανακριβειες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ναι ισχύει. Και εγω έχω βαρεθει τα υπόλοιπα θρέντ ειδικα εκεινα στα οποια μπαινει ο φεμινιστικος τομέας του σάιτ και ξεκινάνε να λένε τα ιδια κ τα ιδια.



Σε ζηλευω στο μονοζυγο ρε μπαγάσα... εγω δεν ειμαι τοσο καλός και το προσπαθώ.

Τωρα που ξεβρώμισε το θρέντ (ξέρεις που αναφέρομαι) θα πούμε και μερικά σοβαρά πράγματα χωρις να χουμε άσχετους να γράφουν ανακριβειες.
Μα δεν γίνεται ρε φίλε ,δηλαδή πάντα να σε κοντραρουν ,δεν κοιτάνε να ασκούν κρητική στα λάθος αλλά να σε κοντραρουν .


Μα εσύ είσαι 80 κιλά ρε , εγώ που είμαι 72.4 +10-12 κιλά σάκος ( πες χοντρά 80κιλα ) ....τότε βγάζω μόνο 5 με πολυ ζόρι το τελευταίο rep
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Μα δεν γίνεται ρε φίλε ,δηλαδή πάντα να σε κοντραρουν ,δεν κοιτάνε να ασκούν κρητική στα λάθος αλλά να σε κοντραρουν .


Μα εσύ είσαι 80 κιλά ρε , εγώ που είμαι 72.4 +10-12 κιλά σάκος ( πες χοντρά 80κιλα ) ....τότε βγάζω μόνο 5 με πολυ ζόρι το τελευταίο rep
Eγώ με 80 + 4 που έκανα με δυσκολία έφτανα τις 8. Όντως είναι πολύ το +10
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Eγώ με 80 + 4 που έκανα με δυσκολία έφτανα τις 8. Όντως είναι πολύ το +10
Δεν ξέρω ,για το κάποιο λόγο νομίζω ότι άμα κάνω το τελευταίο σετ έτσι θα έχω πρόοδο

Επίσης ,για το κάποιο λόγο έχω ανισομορφιες και στα χέρια ,και στο στήθος και στα φτερά 😂. Νταξ δεν φαίνονται αλλά εγώ το παρατηρώ που.με βλέπω κάθε μέρα .Στο ένα χέρι έχω φλέβα στην έσω πλευρά του μπράτσου ,ενώ στο άλλο όχι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Μα δεν γίνεται ρε φίλε ,δηλαδή πάντα να σε κοντραρουν ,δεν κοιτάνε να ασκούν κρητική στα λάθος αλλά να σε κοντραρουν .

Εγω έχω εναν στη δουλειά.... που αμα τον δεις στο φβ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ... Τηλεδικαστης - φανατικος πόστερ - ξέρει τα πάντα απο πολιτικη - ιστορια τα πάντα σου λέω... εεε στη δουλειά δεν ξέρει τιποτα, ρωτάει συνέχεια και δεν παιρνει ΟΥΤΕ ΜΙΑ πρωτοβουλια. Αυτο για να καταλαβεις :P
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σκετο βάρος σώματος βγάζεις 10 ; με καλή τεχνική όμως.
Στα τελευταία 2 ρεπ του 3ου σετ και στο τελευταίο Ρεπ του τελευταίου σετ λάθος τεχνική κάνω ,το νιώθω ότι χανω την τεχνική
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Egv ama de ft;as... γαμω τα γκρικλις

εγω αμα δε φτασω λοιπον να βαράω 10 επαναληψεις στα 2 πρωτα σετ δεν σκέφτομαι κάν το έξτρα βάρος... κ μιλάμε να τη κάνω καλά την άσκηση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγω έχω εναν στη δουλειά.... που αμα τον δεις στο φβ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ... Τηλεδικαστης - φανατικος πόστερ - ξέρει τα πάντα απο πολιτικη - ιστορια τα πάντα σου λέω... εεε στη δουλειά δεν ξέρει τιποτα, ρωτάει συνέχεια και δεν παιρνει ΟΥΤΕ ΜΙΑ πρωτοβουλια. Αυτο για να καταλαβεις :P
Τραγικό τραγικοοοοοο
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Σκετο βάρος σώματος βγάζεις 10 ; με καλή τεχνική όμως.
Φαντάζομαι πως ναί. Πρώτα έκανα 8 με σωματικό βάρος, μετά 8 με +2 και τέλος με 8 +4. Όλα καθαρά, με εξαίρεση ίσως τα 2 τελευταία στο +4

(αρκετοί μήνες απο το ένα στο άλλο)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Φαντάζομαι πως ναί. Πρώτα έκανα 8 με σωματικό βάρος, μετά 8 με +2 και τέλος με 8 +4. Όλα καθαρά, με εξαίρεση ίσως τα 2 τελευταία στο +4

Εγω αμα δεν έφτανα τα 10-12 δεν θα εβαζα προσθετο βάρος...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top