Fitness Thread!

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
1. 15-30 λεπτά intro. Μιλάμε για ασκήσεις που είναι τόσο απλές που τις βγάζει άνετα. Τις έχουμε κάνει ουκ ολίγες φορές και δεν είχε θέμα. Δεν την βάλαμε να κάνει box jumps για 30 λεπτά. Έλεος.
2. Τα 10χλμ μόνη της ήθελε και τα έκανε. Εγώ απλά πήγα για παρέα και καθίσαμε όσο ήθελε και σταματήσαμε και για να φάει. Εγώ πάω συχνά για 5χλμ και τις λέω να έρχεται μαζί μου αλλά δεν το κάνει και το κάνει οπότε της την βαρεσει να πάει για περπάτημα. Εμένα με ρώτησε αν ήθελα να κάνω 10χλμ εκείνη τη μέρα; Αυτή έκανε 10 εγώ όμως έκανα 16 τότε. Συν 1 ώρα βάρη. Να την βοηθήσουμε αλλά όχι και να μας καβαλάει από πάνω.
3. Την έχω ήδη βοηθήσει με την διατροφή. Και μου στέλνει μια μέρα φωτό με deep fried φαγητά και μου λέει δες τι μας κέρασε σήμερα το αφεντικό. Είχε την επιλογή να διαλέξει ότι ήθελε και διάλεξε τα τηγανητά. Τόσο καιρό της λέω τι να αποφεύγει και μου λέει ότι επειδή κέρασε πήρε το πιο ακριβό.
4. Καμιά σχέση, δεν την αντιμετωπίζουμε έτσι. Ελεος. Το αντίθετο μάλιστα την ενθαρρύνω πάρα πολύ και στο παραπάνω γεύμα πχ της είπα ότι την επόμενη φορά καλό είναι να διαλέξει κάτι πιο υγιεινό και ότι δεν βλάπτει να έχει ένα cheat meal την εβδομάδα. Δεν την ζοριζουμε όσο νομίζεις και προσωπικά της λέω να μην χάσει πάνω από 2-3 κιλά τον μήνα γιατι θα καταλήξει με χαλαρό δέρμα. Το πρόβλημα μας δεν είναι ότι δεν ασκείται αλλά ότι μας γράφει και δεν μπαίνει σε πρόγραμμα. Πχ τελευταία φορά που έκανε 15 λεπτά άσκηση ήταν η περασμένη Τρίτη. Από τότε την παρακαλάμε και μας γράφει. Την ρωτάμε ποτέ θέλει και δεν απαντάει. Σήμερα μου έστειλε μήνυμα και ουσιαστικά χωρίς να λάβει υπόψη και το δικό μου πρόγραμμα και διάθεση θέλει γυμναστική στις 4.30. Δε νομίζεις ότι πρέπει να σεβαστεί και τον δικό μας χρόνο που στην τελική το κάνουμε εθελοντικά;
Συγγνώμη αλλά έτσι όπως το είπες οριακά φαίνεσαι αγενής στη φίλη σου. Μπορεί να φταίει ο τρόπος που γράφεις οπότε δεν θα το αναλύσω παραπάνω. Αυτό που θέλω να πω είναι πως για να αλλάξει κανείς σε τέτοιο βαθμό την καθημερινότητα του δεν γίνεται από τη μία μέρα στην άλλη. Και αν έχει πρόβλημα παχυσαρκίας μπορεί να πηγαίνει πακέτο με ψυχολογικά του τύπου "γιατί δεν μπορώ το ένα το άλλο" και να την πιάνει πανικός.
Οπότε αν είναι φίλη σου τα εξετάζεις κάτι τέτοια και δεν ασχολείσαι για να της κάνεις χάρη.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγγνώμη αλλά έτσι όπως το είπες οριακά φαίνεσαι αγενής στη φίλη σου. Μπορεί να φταίει ο τρόπος που γράφεις οπότε δεν θα το αναλύσω παραπάνω. Αυτό που θέλω να πω είναι πως για να αλλάξει κανείς σε τέτοιο βαθμό την καθημερινότητα του δεν γίνεται από τη μία μέρα στην άλλη. Και αν έχει πρόβλημα παχυσαρκίας μπορεί να πηγαίνει πακέτο με ψυχολογικά του τύπου "γιατί δεν μπορώ το ένα το άλλο" και να την πιάνει πανικός.
Οπότε αν είναι φίλη σου τα εξετάζεις κάτι τέτοια και δεν ασχολείσαι για να της κάνεις χάρη.

Τι ακριβώς πρέπει να κάνει δηλαδή για την φίλη της? Πρώτα απ'όλα το να πηγαίνεις να κάνεις γυμναστική με άτομο που είναι πολύ πιο αγύμναστο από εσένα είναι κατά κύριο waste of time για εσένα, γιατί ή θα πρέπει να πηγαίνεις με τον ρυθμό του για να είστε μαζί και να το παροτρύνεις και άρα δεν θα κάνεις ουσιαστική προπόνηση εσύ, ή θα πρέπει να πας και μόνος μου μετά για δική σου προπόνηση οπότε χάνεις διπλό χρόνο.

Επίσης όταν συμφωνήσεις να κάνεις κάτι τέτοιο πρέπει και ο άλλος να καταλαβαίνει λίγο ότι δεν του χρωστάς τίποτα να το κάνεις αυτό και να προσπαθεί να σε διευκολύνει και εσένα.

Έχω ακριβώς αυτόν τον καιρό ίδια περίπτωση εδώ με έναν τύπο που είναι χοντρός και ζητάει να έρχεται μαζί μου στο βουνό. Επειδή δεν μπορεί να ανέβει εκεί που πάω εγώ αναγκαστικά πάμε σε πιο ήπια μέρη που εμένα δεν μου κάνει τίποτα, αντιθέτως χάνω και ότι πρόοδο έχω. Και σαν να μην φτάνει αυτό απαιτεί κιόλας να πάμε όποτε του καπνίσει αυτουνού, πρωί δεν μπορεί κοιμάται, μεσημέρι παίζει FIFA κ.ο.κ. Παρτακισμός δηλαδή. Το κάνεις μία, το κάνεις δύο, το κάνεις τρεις μετά λες αι γαμήσου. Ειδικά όταν βλέπεις ότι ο άλλος ξεσκίζεται και στο φαΐ μετά.

Όσοι έχουν σκοπό να αδυνατίσουν και είναι σοβαροί το κάνουν μόνοι τους. Άμα δεν μπορείς μόνος σου να πας να περπατήσεις μισή ώρα κάθε μέρα άστο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Βγήκε το spring challenge και ξεκινάω 5 Απριλίου. Θα το κάνω με φίλη και θα πηγαίνουμε σε πάρκα τώρα που ο καιρός είναι καλός και θα μπορώ να κάνω τα πηδήματα μου με άνεση χωρίς να ανησυχώ για τον μαλακά από κάτω. Σε εμένα το πρόγραμμα με 2-3 ΗΙΙΤ τη βδομάδα και 2 βάρη μου κάθεται καλύτερα. Οπότε συνεχίζω τα βάρη μέχρι 4 Απριλίου και μετά 6 βδομάδες challenge και λέω να προσέξω και την διατροφή μου λίγο γιατί έχω ξεφύγει τελευταία. Είπα και στην άλλη φίλη μου να το κάνει μαζί μας. Ελπίζω να δεχτεί. Μπορεί άνετα να προσαρμοστεί στις ανάγκες της και το επίπεδο της.

@hack3r υπομονή φίλε μου. Σε νιώθω. Θέλει και η δική μου φίλη hiking αλλά ειλικρινά δεν ξέρω πως θα τα καταφέρει στις δύσκολες διαδρομές που θέλει να κάνει. 1500μ ανάβαση; Θα μας μείνει στον τόπο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.

πάρτε μάτι πως κοβεται ο τένοντας.... οταν εισαι κάγκουρας.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Δεν παιζιε να κάνω πρόοδο τώρα ....καλά είμαι στα κιλά που παίζω

Δεν το έβαλα για να πάθεις φοβία. Αλλα για να δειτε τι γινεται οταν προσπαθεις να υπερβεις τα όρια ! Πολύ γρηγορα. Αυτος ειχε μεγαλομανια... αλλα ο μυς ειναι μυς εχει συνηθισει να δέχεται την Χ τάση. Αν εσυ του βάλεις 2Χ ξαφνικά τοτε πάς για τενοντιτιδα στη καλυτερη.... ή μια μικρή μερική ρήξη , ο τύπος εδω τα γάμησε ολα... ολικη ρηξη απευθειας. Εισαγωγή χειρουργίο.

Εγω τι σου ειπα προχθές ; δεν σου ειπα οτι εισαι 7-8 επαναληψεις στα 50 κιλα ; o τυπος έπαιξε μονή... την οποια δεν ειχε κιολας.

Έπρεπε να κκανουμε μαζι προπονηση ρε μπαγάσα... να σε ξαπλώσω στο πάγκο... θα πετουσες το στήθος έξω... αγκώνες μέσα ποδια σταθερά στο έδαφος πηχεις ευθυγραμισμενοι και ξεκινάμε με 40 κιλά.... για 10 σταθερές επαναλήψεις... μετα αν τις έβγαζες εύκολα θα βάζαμε τα 50. Λογικα αν ειχες 10-12 στα 40

ειχες 7 επαναληψεις στα 50. Και μετά δεν θα ανέβαζες απλα θα έκανες ενα ακομη σέτ. Επομενος στοχος οι 10 καλες επαναληψεις στα 50 κιλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν το έβαλα για να πάθεις φοβία. Αλλα για να δειτε τι γινεται οταν προσπαθεις να υπερβεις τα όρια ! Πολύ γρηγορα. Αυτος ειχε μεγαλομανια... αλλα ο μυς ειναι μυς εχει συνηθισει να δέχεται την Χ τάση. Αν εσυ του βάλεις 2Χ ξαφνικά τοτε πάς για τενοντιτιδα στη καλυτερη.... ή μια μικρή μερική ρήξη , ο τύπος εδω τα γάμησε ολα... ολικη ρηξη απευθειας. Εισαγωγή χειρουργίο.

Εγω τι σου ειπα προχθές ; δεν σου ειπα οτι εισαι 7-8 επαναληψεις στα 50 κιλα ; o τυπος έπαιξε μονή... την οποια δεν ειχε κιολας.

Έπρεπε να κκανουμε μαζι προπονηση ρε μπαγάσα... να σε ξαπλώσω στο πάγκο... θα πετουσες το στήθος έξω... αγκώνες μέσα ποδια σταθερά στο έδαφος πηχεις ευθυγραμισμενοι και ξεκινάμε με 40 κιλά.... για 10 σταθερές επαναλήψεις... μετα αν τις έβγαζες εύκολα θα βάζαμε τα 50. Λογικα αν ειχες 10-12 στα 40

ειχες 7 επαναληψεις στα 50. Και μετά δεν θα ανέβαζες απλα θα έκανες ενα ακομη σέτ. Επομενος στοχος οι 10 καλες επαναληψεις στα 50 κιλά.
Θυμήθηκα το 16 κιλό που σήκωσα και μου είπε ότι είναι πολυ ....και σκέφτηκα για φαντάσου τώρα από 33cm να κατεβενα 0

Μετά από κάτι τέτοιο παπαλα η γυμναστική ή κάνεις κανονικά ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Θυμήθηκα το 16 κιλό που σήκωσα και μου είπε ότι είναι πολυ ....και σκέφτηκα για φαντάσου τώρα από 33cm να κατεβενα 0

Μετά από κάτι τέτοιο παπαλα η γυμναστική ή κάνεις κανονικά ?

Ποιος ανόητος σου ειπε να κάνεις κάμψεις δικεφάλων με 16 κιλά ; :P

Δηλαδη κάνεις πιέσεις ωμων με 25 κιλά αλτηρες για να κάνεις καμψεις δικεφάλων με 16; :)

Μετά απο μια ολική ρηξη του τένοντα εισαι εκτος για 6 μηνες. Και μετά ξεκινας φυσιοθεραπειες και με αλτηρες των .... 1-2 κιλών.

Εφυγε και η άλλη και δεν θα ειχες παρέα στη προπονηση με τα βαράκια των.... 2 κιλών !
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ποιος ανόητος σου ειπε να κάνεις κάμψεις δικεφάλων με 16 κιλά ; :P

Δηλαδη κάνεις πιέσεις ωμων με 25 κιλά αλτηρες για να κάνεις καμψεις δικεφάλων με 16; :)

Μετά απο μια ολική ρηξη του τένοντα εισαι εκτος για 6 μηνες. Και μετά ξεκινας φυσιοθεραπειες και με αλτηρες των .... 1-2 κιλών.

Εφυγε και η άλλη και δεν θα ειχες παρέα στη προπονηση με τα βαράκια των.... 2 κιλών !
Χαχαχαχαχα ,ναι 16 έκανα με ένα χέρι ,ένιωθα ότι ήταν τα κιλά προόδου μου ..ότι πρέπει να ανέβω εκεί σε αυτά τα κιλά


Πλέον κάνω συντήρηση ρε ,την μπάρα 20κγ την πετάω για πλάκα στην ταράτσα .Κάνω με λάστιχο πλέον δηλαδή ενσωματωμένο και αυτά μαζί
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα ,ναι 16 έκανα με ένα χέρι ,ένιωθα ότι ήταν τα κιλά προόδου μου ..ότι πρέπει να ανέβω εκεί σε αυτά τα κιλά


Πλέον κάνω συντήρηση ρε ,την μπάρα 20κγ την πετάω για πλάκα στην ταράτσα .Κάνω με λάστιχο πλέον δηλαδή ενσωματωμένο και αυτά μαζί

Οι αλτηρες ειναι πιο απομονωτική κινηση απο τη μπάρα. Εχω την εντύπωση.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Χαιρετώ την παρέα. Σήμερα το πρόγραμμα ήταν ζόρικο αλλά άξιζε. Έχουμε και λέμε :

Στήθος
Superset 1
1) Πιέσεις με αλτήρες σε οριζόντιο πάγκο: 4 set x 8 reps
2) Flyes με τον ίδιο τρόπο: 4 set x 15 reps
Superset 2
1) Πιέσεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο (30º): 4 set x 8 reps
2) Flyes με τον ίδιο τρόπο: 4 set x 15 reps
Superset 3
1) Πιέσεις με αλτήρες σε κατακλινή πάγκο: 4 set x 15 reps
2) Flyes με τον ίδιο τρόπο: 4 set x 15 reps
Superset 4
1) Pullover με αλτήρα σε οριζόντιο πάγκο: 4 set x 8 reps
2) Πιέσεις με αλτήρες με κλειστή λαβή : 4 set x 12 reps

Ώμοι
Superset 1
1) Πιέσεις ώμων, καθιστός σε πάγκο : 4 set x 15 reps
2) Πιέσεις ώμων, καθιστός σε πάγκο, κλειστοί ώμοι : 4 set x 10 reps
Superset 2
1) Πλάγιες εκτάσεις με αλτήρες, καθιστός σε πάγκο: 4 set x 10 reps
2) Πλάγιες εκτάσεις με λάστιχο, όρθιος: 4 set x 15 reps
Superset 3
1) Προτάσεις με αλτήρες, καθιστός σε πάγκο: 4 set x 10 reps
2) Προτάσεις με λάστιχο, όρθιος: 4 set x 15 reps
Superset 4
1) Εκτάσεις με αλτήρες, μπρούμυτα σε επικλινή πάγκο (για την πίσω μοίρα των ώμων) : 4 set x 10 reps
2) Εκτάσεις με λάστιχο, σκυφτός: 4 set x 15 reps

Τρικέφαλα

Superset 1
1) Skull crushers με αλτήρες σε οριζόντιο πάγκο: 4 set x 10 reps
2) Kickbacks με λάστιχο : 4 set x 15 reps
Superset 2
1) Οπισθολαίμιες εκτάσεις με αλτήρα: 4 set x 10 reps
2) Πιέσεις με λάστιχο, παλάμες προς τα κάτω: 4 set x 15 reps
Superset 3
1) Ανάστροφες πιέσεις με λάστιχο : 4 set x 15 reps
2) Πιέσεις με λάστιχο κλασικές : 4 set x 15 reps

Και κάπως έτσι καίγονται 1165 kCal. :ok:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Ποσα κιλά αλτηρες οι πιέσεις στον οριζοντιο ;

εκτάσεις και πιέσεις ωμων ;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ποσα κιλά αλτηρες οι πιέσεις στον οριζοντιο ;

εκτάσεις και πιέσεις ωμων ;
Στις πιέσεις στον οριζόντιο είχα αλτήρες 22.5 kg έκαστος γι' αυτό και οι χαμηλές επαναλήψεις.
Στους ώμους χρησιμοποίησα αλτήρες 7.5 kg έκαστος. Είναι πολλά τα 22.5 για να τα χτυπήσω από τώρα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οι αλτηρες ειναι πιο απομονωτική κινηση απο τη μπάρα. Εχω την εντύπωση.
Αξίζει ! Περισσότερο απομονωτικη ...με ένα σετ έφαγα πρήξιμο φουλ .....άμα είχα τέτοιο στο σπίτι σαφώς και θα είχα πολύ πρόοδο ,όπως επίσης και με πάγκο ....καινθαβεφταξα άνετα εκεί που ήθελα χωρίς συμπλήρωματα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Στις πιέσεις στον οριζόντιο είχα αλτήρες 22.5 kg έκαστος γι' αυτό και οι χαμηλές επαναλήψεις.
Στους ώμους χρησιμοποίησα αλτήρες 7.5 kg έκαστος. Είναι πολλά τα 22.5 για να τα χτυπήσω από τώρα.

7.5 σε εκτάσεις ειναι μια χαρά.... για πιέσεις έτσι κ έτσι.

Και τα 22.5 μια χαρά ειναι. Εγω να φανταστεις επαιζα με 18-20 στο γυμναστηριο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
7.5 σε εκτάσεις ειναι μια χαρά.... για πιέσεις έτσι κ έτσι.

Και τα 22.5 μια χαρά ειναι. Εγω να φανταστεις επαιζα με 18-20 στο γυμναστηριο.
Πιέσεις δουλεύω με πολύ αργό ρυθμό, με έμφαση στην αρνητική φάση, superset πάλι με πιέσεις. Πιάνει πολύ καλά προς το παρόν! :)
Στο γυμναστήριο συνήθως έκανα πυραμίδα με 20-22.5-25-27.5. Αλλά σπάνια γιατί πιο πολύ χρησιμοποιούσα μπάρα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Αξίζει ! Περισσότερο απομονωτικη ...με ένα σετ έφαγα πρήξιμο φουλ .....άμα είχα τέτοιο στο σπίτι σαφώς και θα είχα πολύ πρόοδο ,όπως επίσης και με πάγκο ....καινθαβεφταξα άνετα εκεί που ήθελα χωρίς συμπλήρωματα

Απλα εγω νομιζω οτι ειναι πολλά τα κιλά για δικεφαλους. Στις κάμψεις του βραχιονα συμμετέχουν οι δικεφαλοι οι δικεφαλοι έχουν δυο κεφαλές.... Σκεψου τωρα οτι στο πάγκο αν επαιρνες αλτηρες για στηθος θα έκανες 20-22 κιλά. Λογικο γιατι εκει συναγωνιστες μυς ειναι ο θωρακικός ο τρικεφαλος και ο προσθιος δελτοειδης. 5-6 μυς μαζι δηλαδη. Αντι των 2. Δηλαδη εγω νομιζω οτι κάποιος που κάνει 16 κιλα στους δικεφαλους πάγκο θα παιζει σιγουρα 30-35 κιλά με αλτήρες. Τωρα ντάξει εσυ ξέρεις. Εγω σου λέω μερικες παγιδες του γυμναστηριου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιέσεις δουλεύω με πολύ αργό ρυθμό, με έμφαση στην αρνητική φάση, superset πάλι με πιέσεις. Πιάνει πολύ καλά προς το παρόν! :)
Στο γυμναστήριο συνήθως έκανα πυραμίδα με 20-22.5-25-27.5. Αλλά σπάνια γιατί πιο πολύ χρησιμοποιούσα μπάρα.

27.5 κιλά πρεπει να εισαι στις 5 επαναληψεις.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Απλα εγω νομιζω οτι ειναι πολλά τα κιλά για δικεφαλους. Στις κάμψεις του βραχιονα συμμετέχουν οι δικεφαλοι οι δικεφαλοι έχουν δυο κεφαλές.... Σκεψου τωρα οτι στο πάγκο αν επαιρνες αλτηρες για στηθος θα έκανες 20-22 κιλά. Λογικο γιατι εκει συναγωνιστες μυς ειναι ο θωρακικός ο τρικεφαλος και ο προσθιος δελτοειδης. 5-6 μυς μαζι δηλαδη. Αντι των 2. Δηλαδη εγω νομιζω οτι κάποιος που κάνει 16 κιλα στους δικεφαλους πάγκο θα παιζει σιγουρα 30-35 κιλά με αλτήρες. Τωρα ντάξει εσυ ξέρεις. Εγω σου λέω μερικες παγιδες του γυμναστηριου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



27.5 κιλά πρεπει να εισαι στις 5 επαναληψεις.
Εξαρτάται τη μέρα. Συνήθως είχα τελευταίο σετ 8άρες με αυτά τα κιλά. Κι αν ένιωθα καλά, έβγαζα 2 σετ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top