Fitness Thread!

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, πιστεύετε πως μπορείτε να τρώτε ζαχαρίνη και στεβια χωρίς συνέπειες;
Με την ελάχιστη ποσότητα που βάζω 1-2 φορές τη βδομάδα ? 😂
Και τις υπόλοιπες 2-3 καστανη ζάχαρη (την οποια και προτιμω);
Μιλάμε για 1 καφέ τη μέρα -και ούτε-με λίγη ποσότητα στη μύτη του κουταλιού...
Ο καθένας δεν μπορεί ή δεν θέλει να κόψει και κάτι...
Ε αυτό στην παραπάνω ποσότητα δε νομίζω να ναι έγκλημα.
Αν για σένα είναι, μην το επιλέγεις.
Προσωπικά δε με επηρέασε κάπως και κάνω και εξετάσεις συχνά
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με την ελάχιστη ποσότητα που βάζω 1-2 φορές τη βδομάδα ? 😂
Και τις υπόλοιπες 2-3 καστανη ζάχαρη (την οποια και προτιμω);
Μιλάμε για 1 καφέ τη μέρα με λίγη ποσότητα στη μύτη του κουταλιού...
Ο καθένας δεν μπορεί ή δεν θέλει να κόψει και κάτι...
Ε αυτό στην παραπάνω ποσότητα δε νομίζω να ναι έγκλημα.
Αν για σένα είναι, μην το επιλέγεις.
Προσωπικά δε με επηρέασε κάπως και κάνω και εξετάσεις συχνά
Απλα βάλε ζάχαρη. Είναι το ίδιο πράγμα και πιο φτηνή.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Απλα βάλε ζάχαρη. Είναι το ίδιο πράγμα και πιο φτηνή.
Νομίζω σου πα ήδη ότι βάζω, απλά όχι πάντα. Αν είχα κόλλημα θα την είχα αποκλείσει προφανώς, δεν το κάνω για εναλλαγή.

Έκανες ένα λογικό άλμα, δεν έχω παντού και τα δυο διαθεσιμα και δεν θα επιβάλω να αγοράσει κάποιος για μένα.

Πάντως βολεύομαι το ίδιο και σε τόσο μικρή ποσότητα δε έχω δει επιπτώσεις.

Σ ευχαριστώ πάντως
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σημερα εχω METCON. 5 ασκησεις 5 rounds. Διαλειμμα οσο αντεχω. Στοχευω για χρονο. Υπολογιζω να μου βγουν σε 20 λεπτα. Αυριο εχω AMRAP. Εμεινα πισω μια μερα.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Κι εγώ έμεινα πίσω 6 μέρες επειδή γύρισα Ελλάδα, αλλά στοχεύω να επιστρέψω δυναμικά. Και φυσικά, ανυπομονώ να δοκιμάσω και τον καινούριο μου εξοπλισμό από εβδομάδα που θα έρθει. Ο Αύγουστος είναι κοντά και έμεινα πίσω φέτος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Αυριανή προπόνηση , θα παιξουμε δυνατά.... θα ανεβάσω σε 2 βασικές ασκησεις στις κάμψεις και στις πιέσεις ωμων.

ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) PUSH UPS (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ) ME BAΡΟΣ
1o σέτ 10 ΕΠΑΝ. ζέσταμα χωρις βάρος
2ο σέτ 10 επαν. με 5 κιλα βάρος
3ο σέτ ... επαν. με 10 κιλά βάρος
4ο σέτ 10 επαν. με 5 κιλά βάρος
Πρόοδος -> Με βάρος +10 κιλά.

2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ (ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ 12 ΕΠΑΝ. με κόκκινο (18)
2o σέτ επαν. το ίδιο με 13 επαν.
3o σετ επαν. το ίδιο 12 επαν.
Πρόοδος -> Σταθερά - καλή ένταση.

3) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΤΩ ΜΟΙΡΑ

1ο σέτ 16 ΕΠΑΝ. μαυρο (18)
2o σέτ 12 επαν. με κόκκινο super band (23)
3ο σέτ 13 επαν. με κόκκινο super band (23) .
Προοδος -> Σταθερά.

4) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ

1ο σέτ 15 επαν. 7.5 κιλά
2ο σέτ .... 14 κιλά
3ο σέτ 12 επαν. 10 κιλά.
Προοδος -> Αύξηση κατα 1 κιλό , σέτ με 14 κιλά αλτήρες σε κάθε χέρι.

5) ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ 15 επαναλήψεις με 6.2 κιλά
2ο σέτ 15 επαναληψεις με 6.9 κιλά
3ο σέτ 12 επαναλήψεις με 5.7 κιλά
Προοδος -> Σταθερά.

ΣΤΗΘΟΣ -> 10 σετ
ΩΜΟΙ -> 10 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 7 σετ

Θα ανεβάσω σε 2 ασκήσεις οπως έγραψα ολα τα υπολοιπα σταθερά.

Συνολικα σέτ 16 , καμια ωρα με βλεπω να με παιρνει.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
View attachment 79876

Eγω θα εκοβα τα αναψυκτικα μαχαιρι. Εμενα μου ειπε να κοψω αναψυκτικα, χυμους, ντοματες, γλυκα, ξηρους καρπους μεχρι και bagels. Εγω δεν θα επαιρνα ρισκο παντως. Αν σου γινουν οπως στην παραπανω φωτο διορθωνονται μονο με veneers.

Εφοσον κανεις διατροφη και ασκεισαι, επρεπε ηδη να τα ειχες κοψει.
Επίσης, για αυτόν τον λόγο συνιστώ να δείτε ένα πείραμα βρασμένου αυγού με το τσόφλι του μέσα σε κόκα κόλα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Επίσης, για αυτόν τον λόγο συνιστώ να δείτε ένα πείραμα βρασμένου αυγού με το τσόφλι του μέσα σε κόκα κόλα

Χθές είδα Θρίλερ :P

Παρασκευη βραδάκι ειναι... χαλαρα μετα τη τρελα της εβδομαδας ασε να ριλαξάρουμε λιγο !
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
3ο γευμα ημέρας

75 γρ ρυζι
156γρ γαριδα
λιγη μουσταρδα
12 μλ λάδι
50γρ αβοκάντο

πολύ δυνατό!
Να σου πω, επειδή σε βλέπω που όλο ανεβάζεις για φαγητό, βραδινό στυλ μαρούλι, ντομάτα, λίγη γραβιέρα και ελάχιστο ελαιόλαδο είναι καλό λες?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Να σου πω, επειδή σε βλέπω που όλο ανεβάζεις για φαγητό, βραδινό στυλ μαρούλι, ντομάτα, λίγη γραβιέρα και ελάχιστο ελαιόλαδο είναι καλό λες?

Εξαρτάται. Η γραβιέρα δεν ενδεικνυται για διατροφη γιατι εχει πολλα λιπαρά και θα ξεφευγεις αλλα τι θα ήθελες να πετυχεις ; :)
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εξαρτάται. Η γραβιέρα δεν ενδεικνυται για διατροφη γιατι εχει πολλα λιπαρά και θα ξεφευγεις αλλα τι θα ήθελες να πετυχεις ; :)
Βασικά αυτό που θέλω είναι απώλεια κιλών 👉👈, αλλά σκέφτηκα στην αρχή πως από την στιγμή που τα τυριά έχουν πρωτεϊνη (και δεν είχα εύκαιρο ξέρω γω κοτόπουλο ή κάνα βραστό αυγό) πως θα ήταν καλή εναλλακτική. Αλλά όντως, τα λιπαρά είναι ένα μεγάλο θέμα με τα τυριά
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Βασικά αυτό που θέλω είναι απώλεια κιλών 👉👈, αλλά σκέφτηκα στην αρχή πως από την στιγμή που τα τυριά έχουν πρωτεϊνη (και δεν είχα εύκαιρο ξέρω γω κοτόπουλο ή κάνα βραστό αυγό) πως θα ήταν καλή εναλλακτική. Αλλά όντως, τα λιπαρά είναι ένα μεγάλο θέμα με τα τυριά

ποσα κιλα και υψος εισαι ;
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ποσα κιλα και υψος εισαι ;
Σε ύψος είμαι 1.74 και κιλά είμαι *αρκετά* (δεν τα λέω γενικά, αλλά θέλω μακροπρόθεσμα μεγάλη απώλεια κιλών). Κατάφερα μέσα στην πρώτη καραντίνα μέχρι τον Σεπτέμβριο να χάσω 10 κιλά αλλά από τότε έμεινα στάσιμος έχοντας σκαμπανεβάσματα. Αλλά τώρα στην δεύτερη καραντίνα πήρα 3 κιλα από τα οποία έχασα τα 2 αλλά ζοριζομαι πάλι...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Σε ύψος είμαι 1.74 και κιλά είμαι *αρκετά* (δεν τα λέω γενικά, αλλά θέλω μακροπρόθεσμα μεγάλη απώλεια κιλών). Κατάφερα μέσα στην πρώτη καραντίνα μέχρι τον Σεπτέμβριο να χάσω 10 κιλά αλλά από τότε έμεινα στάσιμος έχοντας σκαμπανεβάσματα. Αλλά τώρα στην δεύτερη καραντίνα πήρα 3 κιλα από τα οποία έχασα τα 2 αλλά ζοριζομαι πάλι...

έχεις κάποιο προβλημα υγειας που να χρηζει ειδικη συμβουλη γιατρου ;
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
έχεις κάποιο προβλημα υγειας που να χρηζει ειδικη συμβουλη γιατρου ;
Προς το παρόν, πέρα από κάποια ταχυκαρδία που είχε δει ένας γιατρός σε ένα τσεκαπ, δεν έχω. Αν και ίσως έχω θέμα στον μεταβολισμό
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Προς το παρόν, πέρα από κάποια ταχυκαρδία που είχε δει ένας γιατρός σε ένα τσεκαπ, δεν έχω. Αν και ίσως έχω θέμα στον μεταβολισμό

η ταχυκαρδια αυτη ειναι παθολογικη ή το καρδιογραφημα έδειξε κάποιες έκτακτες συστολες απλώς ;
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
η ταχυκαρδια αυτη ειναι παθολογικη ή το καρδιογραφημα έδειξε κάποιες έκτακτες συστολες απλώς ;
Αυτό είχε δειξει έκτακτες συστολές. Μπορεί κιόλας να μην ήταν και σωστή γιατί όταν έκανα το τσεκ απ αυτό. Αλλά δεν είπε κάτι το ιδιαίτερο ο γιατρός πέρα από το ότι πρέπει να αδυνατίσω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Αυτό είχε δειξει έκτακτες συστολές. Μπορεί κιόλας να μην ήταν και σωστή γιατί όταν έκανα το τσεκ απ αυτό. Αλλά δεν είπε κάτι το ιδιαίτερο ο γιατρός πέρα από το ότι πρέπει να αδυνατίσω

Τι έκανες καρδιογράφημα ηρεμίας ; σου εκανε και υπέρηχο ; αν μετρήσεις τωρα τους παλμους σου σε ηρεμία ποσοι ειναι ;

ρωταω οχι επειδη ειμαι γιατρος αλλα πανω κατω οσοι γυμναζονται για χρονια κάποια πράγματα βασικά πρεπει να τα ξέρουν...

πχ βασικά υγειας, βασικα διατροφης , μυολογια , κινησιολογια κτλπ ακομη και βιολογικά για κάποια αμινοξέα.

το γυμναστηριο δεν ειιναι απλή υπόθεση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Επειδη ειχα και εγω σιδερακια μεχρι τον περασμενο Αυγουστο, τα ανθρακουχα ηταν εντελως απαγορευεμενα. Εγω στην θεση σου δεν θα επινα. Εχεις σιδερακια ή invisalign?
Με καλαμάκι....γενικά με καλαμάκι αυτα τα ποτά για τα δόντια κυρίως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικά αυτό που θέλω είναι απώλεια κιλών 👉👈, αλλά σκέφτηκα στην αρχή πως από την στιγμή που τα τυριά έχουν πρωτεϊνη (και δεν είχα εύκαιρο ξέρω γω κοτόπουλο ή κάνα βραστό αυγό) πως θα ήταν καλή εναλλακτική. Αλλά όντως, τα λιπαρά είναι ένα μεγάλο θέμα με τα τυριά
Νομίζω ντεβιλ ένα φαστ εδώ θα φέρει αποτελέσματα πολύ γρήγορα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top