Fitness Thread!

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
🤬
Πάει και το περπάτημα σήμερα. Δεν βγαίνουν ούτε 6χλμ. Έβγαλα φούσκες στις πατούσες μου χθες και τώρα κουτσαινω. Τέλεια. Να δω πως θα βγάλω το AMRAP μετά. Είναι η τελευταία προπόνηση της εβδομάδας και του προγράμματος 😭
Τσέκαρε κάποια ειδικά επιθέματα, με έχουν σωσει για τέτοιες φάσεις, γιατί λόγω χορού είχα θεματάκια ανά περιόδους.
Της scholl ήταν αρκετά τίμια
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Η ώρα της μασάς.... Έξω για δουλειές με ταπεράκι!!! Χαχα 😂😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Νικ αμα κάνω το στήθος μου σαν τα ποδια μ δεν θέλω τίποτα άλλο!!!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210518_052436.jpg
    IMG_20210518_052436.jpg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 140
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Πήγα από τον οδοντίατρο μου κ μ είπε πως έχει κάτω στο σπίτι γυμναστήριο με παγκο χαχα του λέω δικε μου την επόμενη που θα έρθω θα τα στησουμε ;;;;; λέει ναι αμεεε ααχαχαχα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πήγα από τον οδοντίατρο μου κ μ είπε πως έχει κάτω στο σπίτι γυμναστήριο με παγκο χαχα του λέω δικε μου την επόμενη που θα έρθω θα τα στησουμε ;;;;; λέει ναι αμεεε ααχαχαχα
Μια χαρά σε βρίσκω εσένα ...θα σου χρειαστούν τέτοια άτομα απ' τον φθινόπωρο
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ταπεράκι στο γραφείο, για πάμε:

230 g φιλέτο στήθος κοτόπουλο + 130 gr μανιτάρια + πρασινάδα : 419 kCal -> 4.6 g C/ 74.8 g P/ 9.6 g F
 

Συνημμένα

  • 18.05.2021.jpeg
    18.05.2021.jpeg
    658.1 KB · Εμφανίσεις: 109

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Κολλάει στα σιδεράκια και μου ανάβουν τα λαμπάκια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Να αμφιβάλω για τέτοιες σκευάσματα?(ότι δεν είναι whey)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Ταπεράκι στο γραφείο, για πάμε:

230 g φιλέτο στήθος κοτόπουλο + 130 gr μανιτάρια + πρασινάδα : 419 kCal -> 4.6 g C/ 74.8 g P/ 9.6 g F

Ωραιος!!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια χαρά σε βρίσκω εσένα ...θα σου χρειαστούν τέτοια άτομα απ' τον φθινόπωρο

Θα παρω παγκο να παν να γαμηθουνε παλι μαλακιες θα κάνουνε κ θα μας κλείσουν κάτσε να δεις πλακα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Τώρα κατάλαβες ότι θα μας ξανακλεισουν ?😂

Νομίζεις με αγχώνει; παγκος αλτηρες κ Άγιος ο θεος. Έτσι κ αλλιώς όπου να ναι σε 3-4 μήνες θα χω τελειώσει κ τη βασική προπονηση με τις καμψεις κ τα μονοζυγα. Σήμερα έκανα 20 καμψεις με έξτρα βάρος πανω μου 7.5 κιλά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νομίζεις με αγχώνει; παγκος αλτηρες κ Άγιος ο θεος. Έτσι κ αλλιώς όπου να ναι σε 3-4 μήνες θα χω τελειώσει κ τη βασική προπονηση με τις καμψεις κ τα μονοζυγα. Σήμερα έκανα 20 καμψεις με έξτρα βάρος πανω μου 7.5 κιλά.
Δεν θα έπρεπε να σε αγχωνει?🤔

Και εγώ άλλαξα την προπόνηση ,σε κάποιες ασκήσεις έβαλα λίγο επιπλέον βάρος και θα το κρατάω εκεί σταθερά μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός σε αυτό το βαρος
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Δεν θα έπρεπε να σε αγχωνει?🤔

Και εγώ άλλαξα την προπόνηση ,σε κάποιες ασκήσεις έβαλα λίγο επιπλέον βάρος και θα το κρατάω εκεί σταθερά μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός σε αυτό το βαρος


Oχι ρε τι να με αγχώσει... οτι ειναι να γινει θα γίνει.

ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΔΥΝΑΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ PUSH

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ( 2 λεπτά διάλειμα αναμεσα στα σέτ)

ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ

1) PUSH UPS (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ) ME BAΡΟΣ


1o σέτ 8 ΕΠΑΝ. ζέσταμα χωρις βάρος

2ο σέτ 20 επαν. με 7.5 κιλά βάρος.

3ο σέτ 15 επαν. με 5 κιλά βάρος

4o σέτ 12 επαν. χωρις βάρος μέχρι αποτυχίας.

Πρόοδος -> 20 επαναλήψεις με + 7.5 κιλά βάρος.



2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ (ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ
με μαυρο λάστιχο 9 επαν.

2o σέτ επαν. 14 ΕΠΑΝ. με κόκκινο (18)

3o σετ επαν. 15 επαν. με το κόκκινο.

Πρόοδος -> +3 επανάληψεις παραπάνω.



3) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΤΩ ΜΟΙΡΑ


1ο σέτ 17 ΕΠΑΝ. μαυρο (18)

2o σέτ 15 επαν. με κόκκινο super band (23)

3ο σέτ 12 επαν. με κόκκινο super band (23)

Προοδος -> Σταθερά – πιάσιμο του λάστιχου πιο μέσα για αυξηση της αντιστασης στο τελευταιο σέτ.



4) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ


1ο σέτ 10 επαν. 8 κιλά (ζέσταμα)

2ο σέτ 15 επαναλήψεις με 13 κιλά.

3ο σέτ 11 επαν. 12 κιλά.

Προοδος -> 13 κιλά για 15 επαναλήψεις με καλύτερη τεχνική – συνεχιζει να ειναι δύσκολο – δυνατό σέτ.



5) ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ)


1ο σέτ 15 επαναλήψεις με 7 κιλά

2ο σέτ 14 επαναληψεις με 7.5 κιλά

3ο σέτ 13 επαναλήψεις με 7 κιλά

Προοδος ->Σταθερά.



6) ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ


1ο σέτ 15 επαν. 5 κιλά

2ο σέτ 14 επαν. 10 κιλά

3ο σέτ 15 επαν. Με 8 κιλά μέχρι αποτυχίας....

Προοδος ->15 reps στα 10 κιλά.



ΣΤΗΘΟΣ -> 10 σετ

ΩΜΟΙ -> 10 σετ

ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 7 σετ

ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 3 σετ

Στις 33 καμψεις με 7.5 κιλα ή στις 32 κάμψεις με 10 κιλά ή στις 39 κάμψεις χωρις βάρος απλα με το σωμα σου το strength standard σε βγάζει Intermidiate !

Να κάνεις 39 κάμψεις μου φαινεται αερόβιο ρε φίλε. Το 32 μου φαινεται λιγο πιο οκ.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Pull δύναμης με Obliques σήμερα.

Πλάτη
Άσκηση 1
  • Έλξεις στο μονόζυγο, ανοιχτή λαβή: 2 sets x 10 reps, 2 sets x 7 reps
Άσκηση 2
  • Κωπηλατική με μπάρα, σκυφτός: 2 sets x 8 reps (50 kg), 2 sets x 6 reps (60 kg)
Άσκηση 3
  • Kωπηλατική με μπάρα σε επικλινή πάγκο, ανάστροφη λαβή: 2 sets x 8 reps (50 kg), 2 sets x 6 reps (60 kg)
Άσκηση 4
  • Kωπηλατική με μπάρα σε επικλινή πάγκο, τύπου Τ: 2 sets x 8 reps (50 kg), 2 sets x 6 reps (60 kg)
Άσκηση 5
  • Χαμηλή κωπηλατική με λάστιχα: 2 sets x 8 reps (49.9 kg), 2 sets x 6 reps (63.6 kg)
Superset 1
  • Pullover με λάστιχα: 2 sets x 8 reps (31.8 kg) , 2 sets x 6 reps (49.9 kg)
  • Deadlifts με ίσια μπάρα: 2 sets x 10 reps (60 kg), 2 sets x 8 reps (70 kg)
Tri-set 1
  • Upright rows με EZ bar: 2 sets x 8 reps (26 kg), 2 sets x 6 reps (30 kg)
  • Trap shruggs με ίσια μπάρα, μπροστινή θέση: 4 sets x 15 reps (50 kg)
  • Trap shruggs με αλτήρες στα πλάγια : 4 sets x 10 reps (22.5 kg/χέρι)
Δικέφαλα
Άσκηση 1
  • Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης με αλτήρα, καθιστός σε πάγκο : 2 sets x 8 reps (12 kg), 2 sets x 6 reps (15 kg)
Άσκηση 2
  • Κάμψεις δικεφάλων με ΕΖ bar, μπρούμυτα στον επικλινή, ανοιχτή λαβή: 2 sets x 8 reps (30 kg), 2 sets x 6 reps (35 kg)
Άσκηση 3
  • Κάμψεις δικεφάλων με ΕΖ bar, μπρούμυτα στον επικλινή, ανάστροφη λαβή: 2 sets x 8 reps (25 kg), 2 sets x 6 reps (30 kg)
Άσκηση 4
  • Σφυριά στον επικλινή πάγκο : 2 sets x 8 reps (12 kg/χέρι), 2 sets x 6 reps (15 kg/χέρι)
Obliques
Superset 1
  • Στρέψεις κορμού με λάστιχο : 4 sets x 15 reps (9.1 kg)
  • Πλάγια ροκανίσματα με αλτήρα, όρθιος : 4 sets x 15 reps (15 kg)
Superset 2
  • Russian twists με αλτήρα, στο στρώμα: 4 sets x 15 reps (7.5 kg)
  • Heel touches, στο στρώμα : 4 sets x 15 reps

Και bonus, μια φώτο με την πρόοδο μου, κυρίως πλάτη-ώμων. Γενικά είμαι ευχαριστημένος με την προσπάθειά μου, αλλά έχω δρόμο μπροστά μου. Πολύ λαχανικό... :hehe:

 

Συνημμένα

  • 18.05.2021.jpeg
    18.05.2021.jpeg
    632.5 KB · Εμφανίσεις: 99

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Δεν σας έλλειψε να βλέπετε τι τρώω κάθε πρωί; Να, πάρτε.
Κλικ για την συνταγή (δεν έβαλα ολόκληρο αυγό αλλά ασπράδια, δεν είδα κάποια διαφορά στην σύσταση).

2021-05-19_08-27-59.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
@SOx Εντυπωσιακός φίλε ! Μπαλαρισμένοι στρογγυλοι μύς , γεμισμα στους πισω δελτοειδεις , αναπτυξη στον τραπεζοειδη. Μπράβο πολύ καλός.

Και ενα βιντεάκι απο τον Γκρέκ με τον οποιο έχω λιωσει στα γέλια !


εξαιρετικος !

Και βεβαια αυτο που λέει για το fasting. Δεν υπάρχει ο μυθος που λέει οτι κάνοντας φάστιν θα χάσεις λίπος. Το έλλειμα σε θερμιδες ειναι το κλειδι. Οχι το φάστιν. Αν έχεις ελλειμα ειτε σε κανονικη διατροφη ειτε σε κέτο ειτε σε φάστιν θα χάσεις λίπος. Αν θές να κάνεις φάστιν κάνε αλλα δεν ειναι μια μαγικη συνταγή για να χάσεις λίπος. Η παπατζα πάει συννεφο στο γιουτιουμπ βλέπω.

Ένας ακομη μύθος "ΚΆΡΔΙΟ ΜΕ ΑΔΕΙΟ ΣΤΟΜΑΧΙ". Λες και αμα φάς μετά δεν θα αναπληρώσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σήμερα μεταφέρθηκα στο υπόγειο γιατί πλέον στο σπίτι κάνει πολλή ζέστη για γυμναστική. Το κακό είναι ότι δεν έχω ίντερνετ κάτω οπότε δεν μπορώ να κάνω από βίντεο αλλά οκ, την παλεύω μέχρι ν' ανοίξει το γυμναστήριο.

Ο εξοπλισμός μου:
IMG_20210519_174723.jpg
IMG_20210519_174731.jpg


Αν και μερικά όπως το μονόζυγο πόρτας δεν τα χρησιμοποιώ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σήμερα μεταφέρθηκα στο υπόγειο γιατί πλέον στο σπίτι κάνει πολλή ζέστη για γυμναστική. Το κακό είναι ότι δεν έχω ίντερνετ κάτω οπότε δεν μπορώ να κάνω από βίντεο αλλά οκ, την παλεύω μέχρι ν' ανοίξει το γυμναστήριο.

Ο εξοπλισμός μου:
View attachment 81188View attachment 81189

Αν και μερικά όπως το μονόζυγο πόρτας δεν τα χρησιμοποιώ.
Να το κάνεις τι το γυμναστήριο όταν έχεις γυμναστήριο σπίτι :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και βεβαια αυτο που λέει για το fasting. Δεν υπάρχει ο μυθος που λέει οτι κάνοντας φάστιν θα χάσεις λίπος. Το έλλειμα σε θερμιδες ειναι το κλειδι. Οχι το φάστιν. Αν έχεις ελλειμα ειτε σε κανονικη διατροφη ειτε σε κέτο ειτε σε φάστιν θα χάσεις λίπος. Αν θές να κάνεις φάστιν κάνε αλλα δεν ειναι μια μαγικη συνταγή για να χάσεις λίπος. Η παπατζα πάει συννεφο στο γιουτιουμπ βλέπω.
Το ίδιο πράγμα λέει αλλά με δύο διαφορετικές έννοιες

Το φαστ δεν είναι μόνο για χάσιμο λίπους για φιτνες .Είναι για ιατρικούς λόγους ...τώρα πως μπήκε το φαστ στο φιτνες ένας θεός ξέρει .Γιατί άμα είσαι σε ένα Χ σωματικό λίπος όπως ο μέσος άνθρωπος σε συμφέρει να κάνεις recomp .Τώρα αν ο άλλος είναι κατά πολύ σε κιλά τότε το συμφέρει να κάνει φαστ ας πούμε μέχρι να κατέβει όπως ο μέσος άνθρωπος και από εκεί να κάνει recomp
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,825 μηνύματα.
Αν κοιταζεσαι στο καθρεφτη κ βλέπεις ότι δεν σ αρέσει το ποσοστο λίπους σου πεφτεις σε ελλειμα. Εάν το ποσοστο λίπους σου αρέσει αλλά δεν έχεις μυικοτητα μένεις στα ίδια κιλά... Εάν παλι είσαι τσιρος 60 κιλά με 8% λίπος και ελάχιστη μυικοτητα τότε πρεπει να αρχίσεις να τρως σιγά σιγά για να ανεβάσεις κ λιγο λίπος αλλά κ μυικοτητα.

Το φαστ που εμπλέκεται στη μείωση του λιπους; πουθενα. Είναι απλά ένα πλανο διατροφής και όχι μια τακτική για να κατεβείς σε λίπος. Αυτό λέει και ο Γκρέκο κ έχει δίκιο. Από μόνο του είναι απλά ένα πλανο μια κατανομή της ενέργειας μέσα στη μέρα που παιρνεις από το φαγητό. Αν συνεχίζεις να παιρνεις τις ίδιες θερμίδες δεν θα χάσεις λίπος θα μείνεις σταθερός.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top