Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Επειδή με ρωτησε καποιος... Να ξέρετε vegan protein χωρίς τα απαραίτητα αμινοξέα δεν κάνει τίποτα στην αποκατάσταση. Γενικά αυτό είναι ένα προβλημα το οποίο οι Vegan αντιμετωπίζουν. Η φυτική πρωτεινη έχει ελλείψεις σε αμινοξέα τα οποία είναι απαραίτητα για την αποκατάσταση.
Το αντιθετο δεν συμβαινει και με την κανονικη πρωτεινη ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι εννοείς Νίκο μου ;
Π.χ στην διατροφη χρειαζεσαι πηγες πρωτεινων απ ολα ,και απο κρεας αλλα και απο ξηρους καρπους ,οσπρια κλπ

Το ιδιο δεν θα μπορουσε να ισχυει στα συμπληρωματα ? Δηλαδη εκτος απ την κανονικη πρωτεινη να ειχες και συνδυασμο vegan protein ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Π.χ στην διατροφη χρειαζεσαι πηγες πρωτεινων απ ολα ,και απο κρεας αλλα και απο ξηρους καρπους ,οσπρια κλπ

Το ιδιο δεν θα μπορουσε να ισχυει στα συμπληρωματα ? Δηλαδη εκτος απ την κανονικη πρωτεινη να ειχες και συνδυασμο vegan protein ?

Εγώ δεν παιρνω καν πρωτεινη σε συμπλήρωμα. Ασπράδι παιρνω για τις πιτες και καμια φορα το πινω έτσι. Ποιος ο λόγος να παρεις συμπλήρωμα ενώ δεν κάνεις καν σκληρές προπονησεις ρε συ Νίκο ; επειδή είναι της μόδας ; όπως είπε και ο @Αλκης Κ. Αυτά είναι πεταμενα λεφτά. Τώρα αν γουστάρεις να πονεις πρωτεινη με γευση είτε να τη ρίχνεις σε smoothie ναι οκ καλά κάνεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγώ δεν παιρνω καν πρωτεινη σε συμπλήρωμα. Ασπράδι παιρνω για τις πιτες και καμια φορα το πινω έτσι. Ποιος ο λόγος να παρεις συμπλήρωμα ενώ δεν κάνεις καν σκληρές προπονησεις ρε συ Νίκο ; επειδή είναι της μόδας ; όπως είπε και ο @Αλκης Κ. Αυτά είναι πεταμενα λεφτά. Τώρα αν γουστάρεις να πονεις πρωτεινη με γευση είτε να τη ρίχνεις σε smoothie ναι οκ καλά κάνεις.
Μα αυτό το παίρνεις ούτος η άλλος για να συμπληρώσεις το ποσοστό που σου λείπει ,αν σου λείπει
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Μα αυτό το παίρνεις ούτος η άλλος για να συμπληρώσεις το ποσοστό που σου λείπει ,αν σου λείπει

Δε παιρνω σκόνη παιρνω ασπράδι. Η whey isolate είναι πρωτεινη καθαρή και γρήγορης απορρόφησης. Αλλά πρεπει να ξέρεις γιατί θα την παρεις... Πχ εγώ ξέρω ότι χρειάζομαι συμπλήρωμα γιατί είμαι και 81 κιλά ο άλλος ξέρει ότι χρειάζεται; 😃
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
@Devil 1γρ πρωτεΐνη ανα kg σωματικού βάρους δεν είναι το ιδανικό?

Εντάξει είναι η εύκολη και γρήγορη λύση η σκόνη, και οικονομικά τα ασπράδια βγαίνουν πιο ακριβά
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δε παιρνω σκόνη παιρνω ασπράδι. Η whey isolate είναι πρωτεινη καθαρή και γρήγορης απορρόφησης. Αλλά πρεπει να ξέρεις γιατί θα την παρεις... Πχ εγώ ξέρω ότι χρειάζομαι συμπλήρωμα γιατί είμαι και 81 κιλά ο άλλος ξέρει ότι χρειάζεται; 😃
Χαχαχαχα όχι ότι παίρνεις εσύ ρε .Γενικά λέω για το συμπλήρωμα

Αλλά σε ότι και βάρος να είσαι άμα δεν προλαμβάνεις την κατάλληλη ποσότητα θα είναι τον ίδιο πιστεύω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
@Devil 1γρ πρωτεΐνη ανα kg σωματικού βάρους δεν είναι το ιδανικό?

Εντάξει είναι η εύκολη και γρήγορη λύση η σκόνη, και οικονομικά τα ασπράδια βγαίνουν πιο ακριβά

Εγώ είμαι στα 2γρ για να είμαι σίγουρος. Επιστημονικά είναι στο 1.5 με 2 οχι 1 είναι για όσους δεν γυμνάζονται.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.

πολυ καλο βίντεο. λεει αυτα που εχω πει και εγώ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Και εγώ για 1.5-2γρ ανά κιλό ξέρω. 1 είναι για όσους δεν γυμνάζονται.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Nίκο αυτος που βλέπεις ειναι πολυ φορτωμένος πάνω του... με μια διατροφη γράμμωσης για ενα 4 μηνο θα τον δεις και δεν θα τον αναγνωριζεις.

Εκτος ομως απο αυτό.... λέει σοβαρά πράγματα. Το πιο βασικο απο όλα που λέει ειναι πως το φιτνες ειναι ενας αγωνας δρομου και θέλει διάρκεια. Και οχι πάμε να τα δωσουμε όλα με τη μία και να καταντησουμε ερειπια.

Άσε τι λέει ο μαλακας ο διπλανος σου...... όταν νιώθεις πόνο μετα τις προπονησεις σημαινει οτι ηδη προπονεισαι ΑΡΚΕΤΑ. Αν πάλι δεν νιωθεις τιποτα... και δε βλεπεις και προοδο και μπορεις να κανεις κ την αμεσως επομενη ημέρα τοτε δεν προπονεισαι επαρκώς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σκέφτομαι να δοκιμασω να πάρω κάποια πιστοποιηση για personal να την έχω αρκει βεβαια να ειναι σοβαρη και ας ειναι και 2 χρόνια.... ξέρει κανεις τιποτα ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάω για 2 σετάκια των 15 ανοιγμάτων να αιματωσω λιγο τον θωρακικο που με ενοχλει (λιγοτερο) απο χθες και μετα ετοιμαζω πρωινο....

Μετα θα πάω για μπάνιο σημερα και χθες δεν εχει προπονηση.... και μαλλον ουτε και αυριο εκτος και αν αυριο κάνω πλάτη. Αναλογα πως νιωθω. Χθες και προχθες κοιμηθηκα απο 8-9 ώρες και αρκετο φαί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τελικα υπαρχει καποιος φυσικος ετσι.....παμε να γινουμε σαν τον Briand :P
1622972494169.png

1622972754834.png
1622972754469.png



@Devil Κοιτα εγω πηγα με την εννοεια οτι αμα εσυ ο ιδιος δεν εχεις σωμα πως ο αλλος θα σε παρει στα σοβαρα (αμφιλεγομενη δηλωση αλλα οκ :P )
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Xαχαχαχα σας δουλεύουν ψιλό γαζί οι instragramάκηδες.
Από πεπαλαιωμένο/διαφορετικό δείγμα ούρων μέχρι και γρήγορο εστέρα θα πω εγώ και θα το αφήσω να πλανάται. Τα έχουμε δει και στους Ολυμπιακούς Αγώνες κατά καιρούς, υπάρχουν και ξέρουμε το μηχανισμό.
Και όχι, δεν κράζω επειδή είναι πιο γυμνασμένος από μένα και βγάζω κόμπλεξ, αλλά γιατί δε γουστάρω να προσβάλλουν τη νοημοσύνη μου.
Κι επίσης, σε κάθε αγώνα, μια εβδομάδα πριν τα κόβουν όλα, είναι φυσιολογικό να βρεθούν καθαροί. Ειδικά όταν τον τελευταίο μήνα χρησιμοποιούν χημεία με μικρό χρόνο ημιζωής.

Φύγαμε για προπόνα Push γιατί ήδη με γαργαλάει η β-Αλανίνη. :bleh:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Xαχαχαχα σας δουλεύουν ψιλό γαζί οι instragramάκηδες.
Από πεπαλαιωμένο/διαφορετικό δείγμα ούρων μέχρι και γρήγορο εστέρα θα πω εγώ και θα το αφήσω να πλανάται. Τα έχουμε δει και στους Ολυμπιακούς Αγώνες κατά καιρούς, υπάρχουν και ξέρουμε το μηχανισμό.
Και όχι, δεν κράζω επειδή είναι πιο γυμνασμένος από μένα και βγάζω κόμπλεξ, αλλά γιατί δε γουστάρω να προσβάλλουν τη νοημοσύνη μου.
Κι επίσης, σε κάθε αγώνα, μια εβδομάδα πριν τα κόβουν όλα, είναι φυσιολογικό να βρεθούν καθαροί. Ειδικά όταν τον τελευταίο μήνα χρησιμοποιούν χημεία με μικρό χρόνο ημιζωής.

Φύγαμε για προπόνα Push γιατί ήδη με γαργαλάει η β-Αλανίνη. :bleh:
Πως γινεται να μην βρησκουν την χρηση αναβολικων ? Δηλαδη μονο για λιγο διαστημα πιανουν αυτες οι εξετασεις ?

Τελικα ισως να μην υπαρχει κανενας φυσικος σε τετοιο μεγεθος τοτε:(
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,797 μηνύματα.
Τελικα υπαρχει καποιος φυσικος ετσι.....παμε να γινουμε σαν τον Briand :P
View attachment 82061
View attachment 82064View attachment 82063


@Devil Κοιτα εγω πηγα με την εννοεια οτι αμα εσυ ο ιδιος δεν εχεις σωμα πως ο αλλος θα σε παρει στα σοβαρα (αμφιλεγομενη δηλωση αλλα οκ :P )

Ο συγκεκριμενος πιστευεις οτι δεν έχει σώμα ; ναι αν για σένα το σώμα ειναι οι κοιλιακοι οπωσδηποτε εντάξει.

Ωστοσο ο συγκεκριμενος εχει φορτωσει και λιπος επειδη τρωει σαβουρα χθες βράδυ τον ειδα ειχε φορτώσει στο τραπέζι 2 μπουγάτσες μια με τυρι μια με κρέμα 1.5 κιλο στις 12 το βράδυ και τις πελεκαγε.

Και καλα ειναι για τις μαλακιες που κάνει στη διατροφη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω πριν δυο εβδομαδες έκατσα να φάω μια πιτσα χωριατικη που μου ειχε λειψει .... εφαγα 5 κομματια και ηπια και μια κοκα κολα λαιτ αλλα αυτα τα έφαγα στις 5 το απογευμα και μετά απο προπονηση. Οχι στις 12 το βράδυ να πάω να κοιμηθω σαν αρκουδα μετα που πεφτει σε χειμερια ναρκη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καταρχας ετσι καταστρεφεις και το στομαχι σου .... ρωτα αι τον Αλκη που ειναι γιατρος. Να φας τετοια γευματα βαρια και να πας για υπνο μετα οτι χειροτερο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλα οχι οτι ο τυπος δεν έχει σώμα μη τρελαθουμε κ τελειως εχει ποδια σαν ελεφαντας πλάτη σαν ντουλάπα και χέρια σαν σφυριά.

Εννοειται πως με τις μαλακιες που τρωει και εφοσον κανει προπονηση και τρωει επαρκη πρωτεινη με κάποια συμπληρωματα ακομη κ με σαβουρα δεν θα χασει τους μυς του απλα θα χει υψηλο ποσοστο λιπους. Δεν τον νοιαζει ομως γιατι ξέρει οτι σε 4 μηνες μπορει να το χάσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ο συγκεκριμενος πιστευεις οτι δεν έχει σώμα ; ναι αν για σένα το σώμα ειναι οι κοιλιακοι οπωσδηποτε εντάξει.

Ωστοσο ο συγκεκριμενος εχει φορτωσει και λιπος επειδη τρωει σαβουρα χθες βράδυ τον ειδα ειχε φορτώσει στο τραπέζι 2 μπουγάτσες μια με τυρι μια με κρέμα 1.5 κιλο στις 12 το βράδυ και τις πελεκαγε.

Και καλα ειναι για τις μαλακιες που κάνει στη διατροφη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω πριν δυο εβδομαδες έκατσα να φάω μια πιτσα χωριατικη που μου ειχε λειψει .... εφαγα 5 κομματια και ηπια και μια κοκα κολα λαιτ αλλα αυτα τα έφαγα στις 5 το απογευμα και μετά απο προπονηση. Οχι στις 12 το βράδυ να πάω να κοιμηθω σαν αρκουδα μετα που πεφτει σε χειμερια ναρκη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καταρχας ετσι καταστρεφεις και το στομαχι σου .... ρωτα αι τον Αλκη που ειναι γιατρος. Να φας τετοια γευματα βαρια και να πας για υπνο μετα οτι χειροτερο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλα οχι οτι ο τυπος δεν έχει σώμα μη τρελαθουμε κ τελειως εχει ποδια σαν ελεφαντας πλάτη σαν ντουλάπα και χέρια σαν σφυριά.

Εννοειται πως με τις μαλακιες που τρωει και εφοσον κανει προπονηση και τρωει επαρκη πρωτεινη με κάποια συμπληρωματα ακομη κ με σαβουρα δεν θα χασει τους μυς του απλα θα χει υψηλο ποσοστο λιπους. Δεν τον νοιαζει ομως γιατι ξέρει οτι σε 4 μηνες μπορει να το χάσει.
Εεεε κοιτα ,αυτος δεν ξερω τι ειναι ,αν ειναι powerlifter κλπ Υπαρχουν χιλια δυο τυποι που θεωρουνται αθλητες αλλα αλλαζει το ποργραμμα τους .Εμενα με ενδιαφερει ποιο πολυ να εχει γραμμωση και ογκο μυων το προγραμμα .(maingain lol :P )
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top