Fitness Thread!

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Υπομονή, σε ένα μήνα και κάτι τελειώνουν όλα αυτά. Πίσω στο γυμναστήριο. Άντε να κάνουμε καμία σοβαρή προπόνηση. 👌🏻
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και κανα μηνα γυμναστήριο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Σήμερα με έκοψε νωρίς, το παραδέχομαι.
B66D4D72-E6C9-4A50-A4C1-C2A220CC6D17.jpeg


100g μακαρόνια ολικής, 200g mix θαλασσινών με κόκκινη σάλτσα και 50g BiotechUSA Zero Black Whey :

710 kCal —> 73.4 g C / 87.0 g P/ 7.1 g F
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Εγώ έφαγα κατά τις 11 πρωινο


75 κουακερ
300 γιαουρτι τοταλ 2%
35 καρυδια
40 πρωυεινη μπάρα σοκολάτα
20 σιροπακι στεβιας

Ωραίο ηταν. Σε κανα 2ωρο έχει προπονηση.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Τελικά αυτό το σύμπαν συνωμοτεί για να είμαι χοντρός σ’αυτή τη ζωή, lol.

A4BF8C2E-A059-469B-B595-42E6552B48E0.jpeg


Κέρασμα από τον ανώτερο μου, το οποίο δε μπορώ να αρνηθώ αν και θέλω πολύ.

Δεν έχω ιδέα για πόσες θερμίδες μιλάμε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Τελικά αυτό το σύμπαν συνωμοτεί για να είμαι χοντρός σ’αυτή τη ζωή, lol.

View attachment 82451

Κέρασμα από τον ανώτερο μου, το οποίο δε μπορώ να αρνηθώ αν και θέλω πολύ.

Δεν έχω ιδέα για πόσες θερμίδες μιλάμε.

100gr πατάτες με 10 γρ λάδι.... Γυρω στις 150

Ψωμί κανα 100αρι Μαξ γυρω στις 300 θερμίδες

Οι σος βάλε κανα 100αρι ... Το μπιφτέκι κανα 250αρι εεε γυρω στις 700 σε κόβω
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τελικά αυτό το σύμπαν συνωμοτεί για να είμαι χοντρός σ’αυτή τη ζωή, lol.

View attachment 82451

Κέρασμα από τον ανώτερο μου, το οποίο δε μπορώ να αρνηθώ αν και θέλω πολύ.

Δεν έχω ιδέα για πόσες θερμίδες μιλάμε.
Ως leader επιβραβευσε εναν συνεργατη σου :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ως leader επιβραβευσε εναν συνεργατη σου :P

Πριν 3 εβδομάδες είχα επιβραβεύσει το team μου (5 άτομα) και είχα παραγγείλει 12 πίτσες. Δεν έμειναν ούτε τα κουτιά. Μετά από Κυριακή, 12ωρο, τα γαμήσαμε όλα. 😇
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πριν 3 εβδομάδες είχα επιβραβεύσει το team μου (5 άτομα) και είχα παραγγείλει 12 πίτσες. Δεν έμειναν ούτε τα κουτιά. Μετά από Κυριακή, 12ωρο, τα γαμήσαμε όλα. 😇
Τους εχεις προτεινει ποτε για σαλατες ? ....ή ουτε για αστειο ? :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Τους εχεις προτεινει ποτε για σαλατες ? ....ή ουτε για αστειο ? :P

Σαν νέος Leader που είμαι, προσπαθώ να δίνω κίνητρα στην ομάδα μου. Ε μάντεψε, η σαλάτα δεν είναι κίνητρο. Ούτε και η πίτσα βέβαια, αλλά λέμε τώρα.
Αλλά ας μη βγαίνουμε off-topic. Μπορώ να σου αναλύσω τις απόψεις μου για το leadership σε άλλο τοπικ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Εχω εδώ μια ταβέρνα έκανες άνετα υγιεινό γευμα μέχρι σκασμου κ γουσταρες κιόλας ψητό κοτοπουλάκι φιλέτο στα καρβουνα μια πολιτικη σαλάτα με σκορδάκια κ αβοκάντο κ ρυζάκι με σταφίδα και κουκουνάρι... Αντε κ λιγο τζατζίκι... Πρωτεινικοτατο... Και μια κ μιλάμε για δουλειές σήμερα Αρπάχτηκα με εναν στο τηλεφωνο.... Μου λεγε ποιος σου δώσε το τηλέφωνο μου κτλπ κτλπ άκου εδώ στο help desk είναι πηγε να μου ζητήσει και το λόγο... Κυριε μου του κάνω ξέρεις να με εξυπηρετήσεις ;;; λέει μέχρι εκείνο το σημείο ωραία ευχαριστώ πολυ του λέω γεια σας... Και κλείσιμο.

Οχι πλεον είμαι 35 υπομονή να είναι εριστικουλης ο καθένας δεν ανέχομαι.
Λες και τον πηρα να παμε για καφε να πουμε. Αντε βρε κουνάβι χαχαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σαν νέος Leader που είμαι, προσπαθώ να δίνω κίνητρα στην ομάδα μου. Ε μάντεψε, η σαλάτα δεν είναι κίνητρο. Ούτε και η πίτσα βέβαια, αλλά λέμε τώρα.
Αλλά ας μη βγαίνουμε off-topic. Μπορώ να σου αναλύσω τις απόψεις μου για το leadership σε άλλο τοπικ.

Εγώ δεν νέος leader τους είπα γεια σας είμαι ο τάδε... Ευτυχώς η δυστυχώς με ορισαν προισταμενο σας. Ελπίζω η μάλλον ελπίζετε να τα παμε καλα... Όλα τα ραντεβου ακυρώνονται έχω να βγω για ποτο κ φαγητό σήμερα. Ευχαριστώ.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εγώ δεν νέος leader τους είπα γεια σας είμαι ο τάδε... Ευτυχώς η δυστυχώς με ορισαν προισταμενο σας. Ελπίζω η μάλλον ελπίζετε να τα παμε καλα... Όλα τα ραντεβου ακυρώνονται έχω να βγω για ποτο κ φαγητό σήμερα. Ευχαριστώ.
Διαφορετική προσέγγιση έχω να πω, διαφωνώ αλλά θα βγούμε off. Το management ανθρώπων θέλει παρατήρηση και αντίληψη. Πρώτα είσαι ο ψυχολόγος τους και μετά ο άνθρωπος που τους καθοδηγεί. Πρέπει να βρεις τις ισορροπίες, αυτό είναι το κλειδί, και το challenge ταυτόχρονα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Διαφορετική προσέγγιση έχω να πω, διαφωνώ αλλά θα βγούμε off. Το management ανθρώπων θέλει παρατήρηση και αντίληψη. Πρώτα είσαι ο ψυχολόγος τους και μετά ο άνθρωπος που τους καθοδηγεί. Πρέπει να βρεις τις ισορροπίες, αυτό είναι το κλειδί, και το challenge ταυτόχρονα.

Πως ;;; λολ 😃😆

Πάω για προπονηση...
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πως ;;; λολ 😃😆

Πάω για προπονηση...
Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι πρώτα πρέπει να περάσεις από τις θέσεις τους, και μετά να γίνεις Leader τους. Αν δεν έχεις περάσει από εκεί, πως θα ταυτιστείς για να ξέρεις πως νιώθει ο άλλος και να το διαχειριστείς; Εκεί είναι το μυστικό. Να ξεκινήσεις από χαμηλά και να ανέβεις. Το μόνο που μπορείς να καθορίσεις, είναι το πόσο γρήγορα θ'ανέβεις. ;)

Καλή προπόνηση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Δεν προκειται να καλό πιάσω κανένα για να δουλέψει. Είναι υποχρέωση του. Αν δεν θέλει ας κάνει αναφορά να αλλάξει ποστο η ας δηλώσει μια παραιτηση. Αυτά τα θεωρώ λυμένα γιατί έχουμε αλλά να αντιμετωπίσουμε. Να βοηθησω κάποιον αν το αξίζει ναι αλλά δεν θα ασχοληθώ περαιτερω.

Ο προηφουμενος καθόταν ως τις 10 το βράδυ χωρίς να βάζει ρεπο κ να πληρωνεται επειδή κάποιοι το έπαιζαν κουρασμενοι και ήθελε να τα έχει καλά με όλους. Εγώ το ξεκαθάρισα εξαρχής αυτό ναι κατεβαίνω σας βοηθάω αμα τυχει κάτι αλλά θα έχετε ήδη διαβάσει κ ασχοληθεί. Μη περιμενετε να ερθω να σας το λυσω εγώ κ να φυγω. Απλές εξηγήσεις. Εξαρχής για να μην παρεξηγουμαστε.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Δεν προκειται να καλό πιάσω κανένα για να δουλέψει. Είναι υποχρέωση του. Αν δεν θέλει ας κάνει αναφορά να αλλάξει ποστο η ας δηλώσει μια παραιτηση. Αυτά τα θεωρώ λυμένα γιατί έχουμε αλλά να αντιμετωπίσουμε. Να βοηθησω κάποιον αν το αξίζει ναι αλλά δεν θα ασχοληθώ περαιτερω.

Ο προηφουμενος καθόταν ως τις 10 το βράδυ χωρίς να βάζει ρεπο κ να πληρωνεται επειδή κάποιοι το έπαιζαν κουρασμενοι και ήθελε να τα έχει καλά με όλους. Εγώ το ξεκαθάρισε εξαρχής αυτός ναι κατεβαίνω σας βοηθάω αμα τυχει κάτι αλλά θα έχετε ήδη διαβάσει κ ασχοληθεί. Μη περιμενετε να ερθω να σας το λυσω εγώ κ να φυγω. Απλές εξηγήσεις. Εξαρχής για να μην παρεξηγουμαστε.

Εσύ είσαι boss, εγώ είμαι leader. Μιλάμε για διαφορετικό πράγμα, οπότε δεν έχει νόημα να συνεχιστεί εδώ η κουβέντα, βγαίνουμε off.

Για να επαναφέρω τη ροή, σήμερα το βράδυ έχει Push Day το πρόγραμμα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εσύ είσαι boss, εγώ είμαι leader.
Τωρα που μου το θυμισες και το διαβαζω λογω εξεταστικης . Ειχα πει μ@@@κια οτι ενας πρεπει να ειναι μπος και λιντερ ....στον ιδιο οργανισμο πρεπει να εχεις μπος και λιντερ οχι σε ενα ατομο:)
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Τωρα που μου το θυμισες και το διαβαζω λογω εξεταστικης . Ειχα πει μ@@@κια οτι ενας πρεπει να ειναι μπος και λιντερ ....στον ιδιο οργανισμο πρεπει να εχεις μπος και λιντερ οχι σε ενα ατομο:)

Boss είναι ο επιχειρηματίας της εταιρίας, συνήθως.
Leader είναι η καρδιά που κρατάει το σύστημα ζωντανό.

Έχω συναντήσει και τους 2 τύπους στη ζωή μου. Εμπνεύστηκα μόνο από τον 2ο, γι αυτό και προσπαθώ να είμαι έτσι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Έχω συναντήσει και τους 2 τύπους στη ζωή μου. Εμπνεύστηκα μόνο από τον 2ο, γι αυτό και προσπαθώ να είμαι έτσι.
Προφανως εφοσον μονο με τον leader εχουν επαφες οι κατωτερες εργασιακες ταξης λογω της μηχανιστικης δομης της οργανωσης
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Προφανως εφοσον μονο με τον leader εχουν επαφες οι κατωτερες εργασιακες ταξης λογω της μηχανιστικης δομης της οργανωσης

Όχι δεν είναι έτσι. Πολλές φορές έρχονται τα bosses να δούνε που πάνε τα λεφτά τους. Και έπειτα, έχουμε κι εμείς στενά meetings με τα bosses. Είμαστε συνδετικοί κρίκοι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top