Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Όχι δεν είναι έτσι. Πολλές φορές έρχονται τα bosses να δούνε που πάνε τα λεφτά τους. Και έπειτα, έχουμε κι εμείς στενά meetings με τα bosses. Είμαστε συνδετικοί κρίκοι.
Ααα πασο τοτε γιατι συνηθως (με τα οσα εχω δει μεχρι στιγμης).Τα ανωτερα στελεχοι επιβλεπουν τους middle managers καιουτοκαθεξής
Καλυτερο πλανο παντως ο συνδετικος κρικος
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Hello, fitness thread here?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ευτυχως το δικο μου αφεντικο ειναι της υγιεινης διατροφης και του fasting και δεν εχουμε burgers στην δουλεια :laugh:
Σημερα ποδια. Ειναι η 3η φορα που ξεκιναω αυτο το προγραμμα και εχω εντυπωσιαστει με την προοδο μου. Θυμαμαι την 1η φορα που εκτος απο λιγοτερα κιλα, μου επαιρνε και περισσοτερη ωρα να βγαλω τις ασκησεις. Γυρω στα 60-75 λεπτα. Τωρα εχω ανεβασει κιλα και οι ασκησεις βγαινουν στα 40-50 λεπτα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν προκειται να καλό πιάσω κανένα για να δουλέψει. Είναι υποχρέωση του. Αν δεν θέλει ας κάνει αναφορά να αλλάξει ποστο η ας δηλώσει μια παραιτηση. Αυτά τα θεωρώ λυμένα γιατί έχουμε αλλά να αντιμετωπίσουμε. Να βοηθησω κάποιον αν το αξίζει ναι αλλά δεν θα ασχοληθώ περαιτερω.

Ο προηφουμενος καθόταν ως τις 10 το βράδυ χωρίς να βάζει ρεπο κ να πληρωνεται επειδή κάποιοι το έπαιζαν κουρασμενοι και ήθελε να τα έχει καλά με όλους. Εγώ το ξεκαθάρισα εξαρχής αυτό ναι κατεβαίνω σας βοηθάω αμα τυχει κάτι αλλά θα έχετε ήδη διαβάσει κ ασχοληθεί. Μη περιμενετε να ερθω να σας το λυσω εγώ κ να φυγω. Απλές εξηγήσεις. Εξαρχής για να μην παρεξηγουμαστε.
Εγώ δεν νέος leader τους είπα γεια σας είμαι ο τάδε... Ευτυχώς η δυστυχώς με ορισαν προισταμενο σας. Ελπίζω η μάλλον ελπίζετε να τα παμε καλα... Όλα τα ραντεβου ακυρώνονται έχω να βγω για ποτο κ φαγητό σήμερα. Ευχαριστώ.
Δυο ηγέτες αυτού του βεληνεκούς γεννήθηκαν στη Γη, ένας Αλέξανδρος, ένας Devil
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δυο ηγέτες αυτού του βεληνεκούς γεννήθηκαν στη Γη, ένας Αλέξανδρος, ένας Devil

Το να εισαι οπως περιγράφω ειναι ενα κολπο μέσα στον οργανισμο να ξέρουν οτι δεν θα σου στέλνουν το καθε προβληματικο γιατι θα αρχισεις τις αναφορές.

Ολοι ειναι επαγγελματιες , δεν θα τους νταντέψω εγώ. Θελουν να δουλέψουν καλώς δεν θέλουν ... χαρτί και φεύγεις.

"Δεν ξερω αυτο πως το κάνουμε..." ελα να σου δειξω εγώ. 1 - 2 φορές την 3η του έλεγα στο χω δειξει. Το κάνεις και το στέλνεις. Δεν έφυγε.... εσυ εισαι υπευθυνος αμα μου ζητησουν ευθυνες απο πανω εσενα θα βγαλω στο ντάκο. Δεν θα κατσω να παιξω. Ο προηγουμενος δεν το έκανε έτσι... έλεγε κατι φιλοσοφικα "Ειναι ευχαριστημενα τ παιδια.... " και στο τέλος εβρισκε 3-4 που ηταν φιλοτιμοι κ τα κανανε όλα. Οχι ρε φιλε αυτο δεν ειναι Διοικηση η ευκολη λυση ειναι.

Λοιπον σημερινη προπονηση

ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ 10 επαν. Με 12 κιλά
2ο σετ 8 επαν. με 15 κιλά (50 sec set)
3ο σέτ 12 επαν. Με 21 κιλά (70 sec set σταθερό σέτ σχετικά)
4o σετ 10 επαν. Με 17 κιλά.
Προοδος -> Σταθερά.

2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ
1ο σέτ 18 κιλα 18 επαν.

2ο σέτ 27 κιλά 14 επαν.
3ο σέτ 27 κιλα 13 επαν. (2 λάστιχα μαζί)
Πρόοδος -> Σταθερά.

3) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ
1ο σέτ 8 κιλά 11 επαν. 40 sec time set
2ο σέτ 15 κιλά για 12 επαν.
3ο σέτ 10 κιλά για 15 επαν.
Προοδος -> Σταθερά.

4) LYING FACE PULLS ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΟΠΙΣΘΙΑ ΜΟΙΡΑ ) ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ
1Ο σέτ 15 επαναληψεις με 15 κιλά
2ο σέτ 12 επαν. Με 20 κιλά
3ο σέτ 13 επαν. Με 16.5 κιλα
Προοδος -> -Σταθερά.

5) ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ
1ο σέτ 15 κιλά 15 επαν.
2ο σέτ 20 κιλά 10 επαν.
3ο σέτ 15 κιλά 13 επαν.

ΣΤΗΘΟΣ -> 18 σετ
ΩΜΟΙ -> 22 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 18 σετ
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλή ειναι - απομονωτική.
Και εγω την ειχα σημερα και ειναι απ τις αγαπημενες μου .

Ερωτηση , το ιδιο δεν ειναι αν κανω 3χ10 και σταδιακα ανεβαζω βαρος με το κανω με το ιδιο βαρος 1χ10 1χ12 1χ14?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Και εγω την ειχα σημερα και ειναι απ τις αγαπημενες μου .

Ερωτηση , το ιδιο δεν ειναι αν κανω 3χ10 και σταδιακα ανεβαζω βαρος με το κανω με το ιδιο βαρος 1χ10 1χ12 1χ14?

Το 3 x 10 σημαινει οτι κάνεις ζέσταμα. Δεν προπονεισαι επαρκώς... εγω κάνω λιγοτερα σέτ μεν αλλα δουλευω προς το ζόρι σε 2-3 σετ οχι περισσοτερα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το 3 x 10 σημαινει οτι κάνεις ζέσταμα. Δεν προπονεισαι επαρκώς... εγω κάνω λιγοτερα σέτ μεν αλλα δουλευω προς το ζόρι σε 2-3 σετ οχι περισσοτερα.
μπερδευτικα .Πως κανω ζεσταμα αφου ζεσταμα κανω πριν με κατι λαστιχα ισα ισα την κινηση ξερεις για να συνηθισει ο μυς και οι αρθρωσεις
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
μπερδευτικα .Πως κανω ζεσταμα αφου ζεσταμα κανω πριν με κατι λαστιχα ισα ισα την κινηση ξερεις για να συνηθισει ο μυς και οι αρθρωσεις

Σου εξηγω πως αν βαλω στο πάγκο 40 κιλά και τα κάνω 12 φορές επι 4 σέτ ουσιαστικά δεν κανω προπονηση.... δεν προκαλώ μυικό ερέθισμα. Τα σετ αυτα μου ειναι πολυ εύκολα. Για να μπορώ να τα βγαλω τοσες φορές επι τοσα σέτ.

Απο τη μια υπάρχει το θέμα της ανεπαρκκους προπονησης απο την άλλη το θέμα ττης υπερ προπονησης.... Εκει υπάρχει μια ισορροπια που αν την βρει κάποιος θα κανει σωστη προπονηση και θα βλέπει αποτελεσματα. Χωρις τραυματισμους και κακοποιησεις του σώματος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένας τροπος να δουλεψω σωστα σε μια άσκηση ειναι...

1ο σέτ πιέσεις ωμων 8 κιλα 12 επαναληψεις (ζεσταμα)
2ο σέτ 15 κιλά 12 επαναληψεις..... με την 13η να μη μπορει να βγει - αποτυχια
3ο σέτ 10 κιλα 15 επαναληψεις.... πάλι ως μια αποτυχια.... αλλα ελεγχομενη και με το 60% της δυναμικοτητας μου. Ο μυς ειναι ηδη κουρασμενος απο το 2ο σετ που ηταν το κυριο σέτ .... κάνεις ενα ακομη αλλα με λιγοτερα κιλα και περισσοτερες επαναληψεις.

Το 2ο σετ σε αυτη τη περιπτωση ειναι το challenging. Κάνεις 4-5 ασκησεις των 15-18 σετ συνολικα σε καθε προπονηση σε 2-3 δουλευεις καλά και ζοριζεσαι σχετικά με σωστη τεχνική. Και αυτο ειναι.

καθε σετ εγω το κρατάω 50-60 δευτερολεπτα.

1-1.10 λεπτά προπονηση και έφυγες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ομελεταρα απόψε με 40γρ παξιμαδακι κρίθινο. Έβαλα κρεμμυδι κοκκινη πιπερια κολοκυθακι και λίγη φέτα. Τέλεια βγήκε.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210618_092743.jpg
    IMG_20210618_092743.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 92

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Push προπόνηση σήμερα όπως είχα πει παραπάνω. Ήθελα να την πάω ένα level παραπάνω, οπότε συνδύασα δύναμη μαζί με SuperSet και με έπιασε καλά. Ελαφρώς τροποποιημένο πρόγραμμα :
17.06.2021.png


E40C5E48-94C4-4342-947B-25F8DCC6DE7F_1_201_a.jpeg

Καλή προπόνηση, την ευχαριστήθηκα. Ανέβασα σε όλες τις ασκήσεις των ώμων ελάχιστα, ίσα ίσα για να δυσκολέψει λίγο. Περίπου 2.30 ώρες πρόγραμμα μαζί με τα διαλείμματα. Ευτυχώς, δούλεψα στο αερόβιο κατώφλι οπότε έκαψα και λίπος, πέρα από γλυκογόνο. Εκτός αν μετράει λάθος το ρολόι μου και καταβολίζομαι χωρίς να το ξέρω. Πάντως, σημάδια υπερπροπόνησης δεν έχω, ακόμη.

Πάει το μπέργκερ, στάχτη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
σταχτη και μπουρμπερη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Φιλε με τέτοια προπονηση λογικό. Εγω σημερα εκανα 1 ωρα και 5 λεπτα να φανταστεις.
Όχι ρε 'σύ, οι 3321 kCal είναι για όλη τη μέρα. Η προπόνηση μόνη της πήγε 1136 kCal.
Όμως εκεί είμαι, γύρω στις 3k με 3.2k kCal κάθε μέρα. Γι αυτό πέφτω σε λίπος και σε μάζα. Είμαι υποθερμιδικά, χωρίς να το θέλω ιδιαίτερα βέβαια. Πρέπει να τρώω παραπάνω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Όχι ρε 'σύ, οι 3321 kCal είναι για όλη τη μέρα. Η προπόνηση μόνη της πήγε 1136 kCal.
Όμως εκεί είμαι, γύρω στις 3k με 3.2k kCal κάθε μέρα. Γι αυτό πέφτω σε λίπος και σε μάζα. Είμαι υποθερμιδικά, χωρίς να το θέλω ιδιαίτερα βέβαια. Πρέπει να τρώω παραπάνω.

η να καις λιγοτερο :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
η να καις λιγοτερο :P
Πολύ δύσκολο αυτό, είμαι υπερκινητικός και δε μπορώ να κάτσω σε μια μεριά. Μόνο αν κοιμάμαι περισσότερο θα το καταφέρω αυτό. Αλλά και πάλι, δεν το'χω με τον ύπνο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top