Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Eπιστρέφω από μια Push προπόνηση, απίστευτα ξενέρωτη. Με έπιασε ξανά το σκαφοειδές οστό στο δεξί χέρι που είχα σπάσει πριν 4 χρόνια και όλες οι πιέσεις πήγαν στο διάολο.
Τρομερή ενόχληση και ο πόνος αρκετός για να φορτώσω όπως θα ήθελα.

Ζέσταμα: 1 km στο διάδρομο με ρυθμό 4'28''.

Στήθος
  • Πιέσεις σε ίσιο πάγκο με μπάρα
1x12 60 kg
3x6 80 kg
  • Πιέσεις σε κατακλινή πάγκο με μπάρα
2x8 70 kg
2x4 80 kg
  • Πιέσεις σε πάγκο επικλινή με αλτήρες, ανά χέρι
1x10 25 kg
2x8 27.5 kg
1x6 30 kg
  • Pullover σε ίσιο πάγκο, με αλτήρα
3x8 20 kg
1x6 25 kg
  • Ανοίγματα στην τροχαλία, ψηλή θέση
1x12 46 kg
2x8 46 kg
1x6 66 kg
  • Ανοίγματα στην τροχαλία, μεσαία θέση
3x8 66 kg
1x6 86 kg
  • Ανοίγματα στην τροχαλία, χαμηλή θέση
3x8 46 kg
1x6 66 kg

Ώμοι
  • Πρέσα ωμών με ελεύθερα βάρη
1x12 30 kg
2x8 40 kg
1x6 60 kg
  • Πλαγιές εκτάσεις στην τροχαλία
3x8 9.1 kg
1x6 13.6 kg

  • Προτάσεις ωμών τροχαλία με EZ Bar
3x8 27.2kg
1x6 31.8kg
  • Οπισθολαιμιες εκτάσεις σε μηχάνημα
3x8 33 kg
1x6 54 kg

Τρικέφαλα
  • Πιέσεις στην τροχαλία με EZ Bar
3x8 55 kg
1x6 65 kg
  • Πιέσεις στην τροχαλία με σχοινί
3x8 35 kg
1x6 45 kg
  • Ανάστροφες εκτάσεις στην τροχαλία με ΕΖ Bar
1x10 35 kg
2x8 45 kg
1x6 55 kg

Πλάγιοι κοιλιακοί
  • Πλάγια ροκανίσματα όρθιος με αλτήρα
4x15 10 kg
  • Russian twists στο στρώμα με δίσκο
4x15 5 kg
  • Heel touches στο στρώμα
4x15
  • Πλάγια ροκανίσματα στο στρώμα
4x15

Αποθεραπεία: 10' στο διάδρομο, στα 6.0 km/h.

View attachment 83318View attachment 83319


Μεγάλη ξενέρα. :mad:
Μήπως γέρνεις τους καρπούς σου κατα την εκτελεση των πιέσεων σε πάγκο και ώμους ;

Οι καρποι δεν γέρνουν πισω πρεπει να ειναι καθετοι στο έ΄δαφος οπως και οι πηχεις... μιλαω για τις γωνιες σε πάγκους και στρατιωτικες πιεσεις με μπάρα ή και με αλτηρες.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Eπιστρέφω από μια Push προπόνηση, απίστευτα ξενέρωτη. Με έπιασε ξανά το σκαφοειδές οστό στο δεξί χέρι που είχα σπάσει πριν 4 χρόνια και όλες οι πιέσεις πήγαν στο διάολο.
Τρομερή ενόχληση και ο πόνος αρκετός για να φορτώσω όπως θα ήθελα.

Ζέσταμα: 1 km στο διάδρομο με ρυθμό 4'28''.

Στήθος
  • Πιέσεις σε ίσιο πάγκο με μπάρα
1x12 60 kg
3x6 80 kg
  • Πιέσεις σε κατακλινή πάγκο με μπάρα
2x8 70 kg
2x4 80 kg
  • Πιέσεις σε πάγκο επικλινή με αλτήρες, ανά χέρι
1x10 25 kg
2x8 27.5 kg
1x6 30 kg
  • Pullover σε ίσιο πάγκο, με αλτήρα
3x8 20 kg
1x6 25 kg
  • Ανοίγματα στην τροχαλία, ψηλή θέση
1x12 46 kg
2x8 46 kg
1x6 66 kg
  • Ανοίγματα στην τροχαλία, μεσαία θέση
3x8 66 kg
1x6 86 kg
  • Ανοίγματα στην τροχαλία, χαμηλή θέση
3x8 46 kg
1x6 66 kg

Ώμοι
  • Πρέσα ωμών με ελεύθερα βάρη
1x12 30 kg
2x8 40 kg
1x6 60 kg
  • Πλαγιές εκτάσεις στην τροχαλία
3x8 9.1 kg
1x6 13.6 kg

  • Προτάσεις ωμών τροχαλία με EZ Bar
3x8 27.2kg
1x6 31.8kg
  • Οπισθολαιμιες εκτάσεις σε μηχάνημα
3x8 33 kg
1x6 54 kg

Τρικέφαλα
  • Πιέσεις στην τροχαλία με EZ Bar
3x8 55 kg
1x6 65 kg
  • Πιέσεις στην τροχαλία με σχοινί
3x8 35 kg
1x6 45 kg
  • Ανάστροφες εκτάσεις στην τροχαλία με ΕΖ Bar
1x10 35 kg
2x8 45 kg
1x6 55 kg

Πλάγιοι κοιλιακοί
  • Πλάγια ροκανίσματα όρθιος με αλτήρα
4x15 10 kg
  • Russian twists στο στρώμα με δίσκο
4x15 5 kg
  • Heel touches στο στρώμα
4x15
  • Πλάγια ροκανίσματα στο στρώμα
4x15

Αποθεραπεία: 10' στο διάδρομο, στα 6.0 km/h.

View attachment 83318View attachment 83319


Μεγάλη ξενέρα. :mad:
Έφυγες για ακτίνες....χθες.
Μη το παραμελήσεις, ειδικά αν έχεις ιστορικό κατάγματος και ειδικά αν αντιμετωπίστηκε συντηρητικά και δεν μπήκε βίδα. Είναι δύσκολο οστό και αν το κάταγμα δεν επουλωθηκε ποτέ ή έπαθες scapholunate dissociation, τότε οδεύεις με μαθηματική ακρίβεια σε SNAC/SLAC wrist και σε salvage procedure στην επόμενη δεκαετία της ζωής σου (proximal row carpectomy, 4 corner fusion, total wrist fusion).
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Έφυγες για ακτίνες....χθες.
Μη το παραμελήσεις, ειδικά αν έχεις ιστορικό κατάγματος και ειδικά αν αντιμετωπίστηκε συντηρητικά και δεν μπήκε βίδα. Είναι δύσκολο οστό και αν το κάταγμα δεν επουλωθηκε ποτέ ή έπαθες scapholunate dissociation, τότε οδεύεις με μαθηματική ακρίβεια σε SNAC/SLAC wrist και σε salvage procedure στην επόμενη δεκαετία της ζωής σου (proximal row carpectomy, 4 corner fusion, total wrist fusion).
Ειμαι σίγουρος ο @SOx τα καταλαβε όλα 😋
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ειμαι σίγουρος ο @SOx τα καταλαβε όλα 😋
Δεν αστειεύομαι. Εγώ θα πήγαινα σε ορθοπεδικό άμεσα. Αν έχεις πρόβλημα με το σκαφοειδες οδηγεισαι σε αρθρίτιδα 100%. Είναι από τα οστά που δεν παραμελείς. Καταρρει ο καρπός. Χάνεις εύρος κινήσεις και ξεχνάς κάμψεις και ασκήσεις που χρειάζεσαι full range
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Δεν αστειεύομαι. Εγώ θα πήγαινα σε ορθοπεδικό άμεσα. Αν έχεις πρόβλημα με το σκαφοειδες οδηγεισαι σε αρθρίτιδα 100%. Είναι από τα οστά που δεν παραμελείς. Καταρρει ο καρπός. Χάνεις εύρος κινήσεις και ξεχνάς κάμψεις και ασκήσεις που χρειάζεσαι full range

Σε αθλιατρο πρεπει να πάει Νελλη ο ορθοπεδικός μπορεί να του πει να κόψει και τα βάρη.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σε αθλιατρο πρεπει να πάει Νελλη ο ορθοπεδικός μπορεί να του πει να κόψει και τα βάρη.
Πρέπει οπωσδήποτε να δει ειδικό τώρα. Αν τον ενοχλεί είμαι σχεδόν 100% σίγουρη ότι δεν γλυτώνει το νυστέρι. Είναι οστό που συνήθως απαιτεί χειρουργείο. Δεν αιματωνεται καλά και αν σπάσει νεκρώνει τμήμα του και θέλει μόσχευμα. Καλύτερα όμως να το φτιάξει τώρα παρά να το αφήσει. Τώρα θα επανέλθει στο 100% ενώ αν το αφήσει και χρειαστεί salvage procedure 10-15 χρόνια μετά θα έχει το 60% του εύρους κίνησης που έχει τώρα. Μπορεί να μην έχει τίποτα αλλά ο πόνος δεν είναι καλό σημάδι. Εγώ θα ανησυχούσα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Πρέπει οπωσδήποτε να δει ειδικό τώρα. Αν τον ενοχλεί είμαι σχεδόν 100% σίγουρη ότι δεν γλυτώνει το νυστέρι. Είναι οστό που συνήθως απαιτεί χειρουργείο. Δεν αιματωνεται καλά και αν σπάσει νεκρώνει τμήμα του και θέλει μόσχευμα. Καλύτερα όμως να το φτιάξει τώρα παρά να το αφήσει. Τώρα θα επανέλθει στο 100% ενώ αν το αφήσει και χρειαστεί salvage procedure 10-15 χρόνια μετά θα έχει το 60% του εύρους κίνησης που έχει τώρα. Μπορεί να μην έχει τίποτα αλλά ο πόνος δεν είναι καλό σημάδι. Εγώ θα ανησυχούσα.

Σίγουρα δεν είμαι ουτε εγώ ειδικός... Εγώ έχω μυικους πονους που και που. Με αξιολόγησε φυσικοθεραπευτης μου είπε δεν είναι κάτι σοβαρό. Απλά η μαλακια με όλα αυτά είναι ότι θέλουν πολυ χρόνο αποκατάστασης.

Εγώ πιστευω ενοχλήσεις στα χέρια πάντα θα έχω. Εκτός κ αν φάνε 2-3 ίντσες μεγάλωσα και πλεον έρθουν στα ίσια τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απλά αυτό το τιπ που έδωσα με τους καρπους κάποιοι δεν το προσεχουν. Και είναι σημαντικό.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ιδρώνει κανεις άλλος σαν ποτάνα με ΗΙΙΤ ή μονο εγω;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Πάμε να μπουμε σε ένα γέρο σετ....

IMG_20210714_222157.jpg
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,241 μηνύματα.
Ευχαριστώ όσους ενδιαφέρθηκαν για το σκαφοειδές μου. Λοιπόν, αυτό έχει δέσει από την αρχή λάθος γιατί δεν έχω πλήρες εύρος κίνησης στον καρπό μου από τότε. Θα φταίει ότι το άφησα 2 εβδομάδες σπασμένο χωρίς να πάω στον ορθοπεδικό γιατί τότε ήμουν στην κοσμάρα μου, κι άρχισε να δένει μόνο του.
Κανόνισα να πάω σε ορθοπεδικό σε λίγες μέρες που κατεβαίνω Ελλάδα.

Μπορεί χέρι να μην έχω, αλλά πόδια πήγε jet η προπόνηση :

Ζέσταμα: 15' στο διάδρομο στα 6.0 km/h.
  • Leg extensions
1x10 25 kg/πόδι
3x8 60 kg
2x6 80 kg
  • Leg press με ελεύθερα βάρη
1x10 150 kg
2x8 200 kg
1x6 250 kg
  • Hack squat μηχάνημα με ελεύθερα βάρη
1x10 40 kg
2x8 60 kg
2x4 90 kg
  • Ελεύθερο Squat
1x10 50 kg
2x8 80 kg
1x6 90 kg
  • Leg curls ορθιος σε μηχανημα, ανά πόδι
1x10 10 kg
2x8 15 kg
1x6 20 kg
  • Μηχάνημα γάμπες, καθιστός
3x20 30 kg
2x20 45 kg
  • Μηχάνημα γάμπες, όρθιος
1x20 45 kg
1x20 55 kg
1x20 65 kg
1x20 75 kg
1x20 85 kg

Κοιλιακοί
  • Ροκανίσματα στο μηχανημα
4x15 40 kg
  • Άρσεις ποδιών στο δίζυγο
4x15
  • Ροκανίσματα στο στρώμα με δίσκο
4x15 10 kg

Αποθεραπεία : ΔΕΝ


97FB6DC5-D7C1-4C05-82E2-8AC288116427_1_201_a.jpeg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Ευχαριστώ όσους ενδιαφέρθηκαν για το σκαφοειδές μου. Λοιπόν, αυτό έχει δέσει από την αρχή λάθος γιατί δεν έχω πλήρες εύρος κίνησης στον καρπό μου από τότε. Θα φταίει ότι το άφησα 2 εβδομάδες σπασμένο χωρίς να πάω στον ορθοπεδικό γιατί τότε ήμουν στην κοσμάρα μου, κι άρχισε να δένει μόνο του.
Κανόνισα να πάω σε ορθοπεδικό σε λίγες μέρες που κατεβαίνω Ελλάδα.

Μπορεί χέρι να μην έχω, αλλά πόδια πήγε jet η προπόνηση :

Ζέσταμα: 15' στο διάδρομο στα 6.0 km/h.
  • Leg extensions
1x10 25 kg/πόδι
3x8 60 kg
2x6 80 kg
  • Leg press με ελεύθερα βάρη
1x10 150 kg
2x8 200 kg
1x6 250 kg
  • Hack squat μηχάνημα με ελεύθερα βάρη
1x10 40 kg
2x8 60 kg
2x4 90 kg
  • Ελεύθερο Squat
1x10 50 kg
2x8 80 kg
1x6 90 kg
  • Leg curls ορθιος σε μηχανημα, ανά πόδι
1x10 10 kg
2x8 15 kg
1x6 20 kg
  • Μηχάνημα γάμπες, καθιστός
3x20 30 kg
2x20 45 kg
  • Μηχάνημα γάμπες, όρθιος
1x20 45 kg
1x20 55 kg
1x20 65 kg
1x20 75 kg
1x20 85 kg

Κοιλιακοί
  • Ροκανίσματα στο μηχανημα
4x15 40 kg
  • Άρσεις ποδιών στο δίζυγο
4x15
  • Ροκανίσματα στο στρώμα με δίσκο
4x15 10 kg

Αποθεραπεία : ΔΕΝ


View attachment 83340
Kουραγιο φιλαρακο.

Ολοι ξέρουμε ποσο άσχημο ειναι να μενουμε εκτος προπονήσεων και ειναι κατι που κανεις δεν θέλει.

Επιστροφή από σημερινή προπονηση πριν λίγο έβαλα να φάω κάτι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικά μην μείνεις εκτός... Λάθος το είπα απλά θα αναγκαστείς να ρίξεις ένταση εκτός προπονησεων δεν προκειται να μείνουμε ποτε εκτός κ αν μπουμε νοσοκομείο.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210714_234236.jpg
    IMG_20210714_234236.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 99

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
ΧΘΕΣΙΝΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΛΑΤΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΛΑΤΗ

1) ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ NEUTRAL POSITION

1o σέτ 7 επαναλήψεις (23 sec time set)
2ο σέτ 6 επαναλήψεις 20 sec time set
3ο σέτ 5 έλξεις
Προοδος -> Σταθερά.

2) LAT - PULL DOWN

1o σέτ 13 επαναληψεις 8 τουβλάκια (ζεσταμα) μάλλον 32 κιλά.
2ο σετ 12 επαναληψεις 10 τουβλάκια
3ο σετ 10 επαναλήψεις το ίδιο
4ο σέτ 13 επαν. στα 34 κιλά.
Προοδος -> Σετ στα 40 κιλά.

3) SEATED ROW - KΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ

1ο σέτ 30 κιλά 12 επαν.
2ο σέτ 35 κιλά 16 επαν.
3ο σέτ 40 κιλά 13 επαν.
Προοδος -> 1 επαναληψη παραπάνω στα 40.

4) ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ

1ο σέτ 4 τουβλάκια 15 επαναλήψεις
2ο σέτ 5 τουβλάκια 13 επαναληψεις
3ο σέτ 5 τουβλάκια 12 επαναλήψεις
Προοδος -> 5 επαναληψεις παραπάνω.

5) ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ.

1ο σέτ 8 κιλά (2 τουβλάκια) 13 επαν.
2ο σέτ 10 κιλά 13 επαν.
3ο σέτ 14 κιλά 12 επαν.
4ο σέτ 14 κιλά 11 επαν.
Πρόοδος -> Μια έξτρα ασκηση για τρικεφάλους.

ΠΛΑΤΗ -> 8 (εργάσιμα)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 12
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 8

ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΟΔΙΩΝ - ΚΟΡΜΟΥ



ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠOΔΙΑ

Ζεσταμα
- Τρέξιμο 5 λεπτά
- 15 καθισματα με το βαρος του σωματος για 3 σέτ.

1) ΠΡΕΣΑ ΠΟΔΙΩΝ
1o σέτ 12 επαναλήψεις 70 ΚΙΛΑ
2ο σέτ 13 επαναλήψεις 120 ΚΙΛΑ
3ο σέτ 12 επαναληψεις 145 ΚΙΛΑ
4ο σέτ 15 επαναληψεις 100 ΚΙΛΑ
Προοδος -> ΣΈΤ στα 145.

2) ΚΑΜΨΕΙΣ ΚΟΡΜΟΥ
1o σέτ 15 επαναληψεις χωρις βάρος
2ο σετ 13 επαναληψεις το ιδιο
3ο σετ 11 επαναλήψεις με 5 κιλο δίσκο.
Προοδος -> -.

3) ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ
1ο σέτ 12 κιλά 15 επαν.
2ο σέτ 15 κιλά 13 επαν.
3ο σέτ 10 κιλά 13 επαν.
Προοδος -> σταθερα.

4) ΡΩΜΑΙΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΜΨΕΙΣ ΚΟΡΜΟΥ
1ο σέτ 16 επαναλήψεις
2ο σέτ 13 επαναληψεις
3ο σέτ 12 επαναλήψεις
Προοδος -> σταθερά.

ΠΟΔΙΑ -> 6 (εργάσιμα)
ΓΛΟΥΤΟΙ -> 3
ΚΟΡΜΟΣ -> 6


Οι προπονησεις του Ιουλιου γινονται ολοενα και δυσκολοτερες παρα το οτι πηγα βραδυ ειχε πολλή ζέστη.

Και μια φωτο απο το πεδίο της μάχης ....

15-7-21 - Αντιγραφή.jpg

Θα την καθαρισουμε και αλλο τη κοιλια... 1-2 κιλα υποθεση να ειναι κάτω. 79-80.
Βεβαια ειναι 10 το βράδυ και εχω φάει απο το πρωι 1.5 κιλο φαγητο και εχω πιει και 3 λιτρα νερό.... το πρωι η κοιλια μου ειναι 3 εκ. μικροτερη.

Θα ριξουμε το βάρος απο τους ώμους που έχουν γινει τούρμπο και θα δουλεψω φούλ κορμό.... στρογγυλους μύς της πλάτης για να πετάγονται πιο εντοντα τα φτερά απο πισω .... και λιγη εμφαση στα χέρια.

Και θα βαλω και μια ασκηση με στροφες στον τροχαλια για τα πλευρά.

Στηθος ειμαι επισης προς το παρον ευχαριστημένος.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
IMG_20210714_144121.jpg
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,241 μηνύματα.
Θα την καθαρισουμε και αλλο τη κοιλια... 1-2 κιλα υποθεση να ειναι κάτω. 79-80.
Βεβαια ειναι 10 το βράδυ και εχω φάει απο το πρωι 1.5 κιλο φαγητο και εχω πιει και 3 λιτρα νερό.... το πρωι η κοιλια μου ειναι 3 εκ. μικροτερη.

Θα ριξουμε το βάρος απο τους ώμους που έχουν γινει τούρμπο και θα δουλεψω φούλ κορμό.... στρογγυλους μύς της πλάτης για να πετάγονται πιο εντοντα τα φτερά απο πισω .... και λιγη εμφαση στα χέρια.

Και θα βαλω και μια ασκηση με στροφες στον τροχαλια για τα πλευρά.

Στηθος ειμαι επισης προς το παρον ευχαριστημένος.
Με αφορμή αυτό, ας γράψω μερικές σκέψεις μέχρι να ετοιμαστεί το φαγητό μου.

Αρχικά, μπράβο για την πρόοδο σου. Σε σχέση με παλαιότερα posts σου έχεις βελτιωθεί και αυτό δείχνει ότι σίγουρα δεν είσαι στη λάθος κατεύθυνση.

Θα ήθελα να προσθέσω ότι σημασία δεν έχει πάντα το αποτέλεσμα. Αλλά η προσπάθεια που κάνουμε και τι θυσιάζουμε για να πετύχουμε τέτοιου είδους στόχους. Το αποτέλεσμα πάντα είναι μια επιβράβευση, αλλά όχι το Άγιο Δισκοπότηρο. Σημασία έχει να ξέρουμε που πατάμε και που βρισκόμαστε, να αξιολογούμε την κατάσταση και να σχεδιάζουμε τη στρατηγική μας αναλόγως. Το ωραίο σώμα πάει, έρχεται και ξαναφεύγει. Η προσήλωση όμως που μαθαίνεις να έχεις, η αυτοπειθαρχία, η συνέπεια, η διαδικασία να κάνεις θυσίες και όλα αυτά τα ωραία, είναι που θα σου μείνουν μέσα από αυτό το process και θα μπορείς να τα εκμεταλλευτείς και για την επίτευξη άλλων στόχων, εντελώς διαφορετικών. Αυτό είναι το κλειδί για μένα. Να μάθεις να δουλεύεις αποτελεσματικά. Με αυτό τον τρόπο, αργά ή γρήγορα το αποτέλεσμα θα έρθει.


Ορίστε κι ένα δικό μου update. Τώρα έχω αρχίσει και ψιλοβλέπομαι στον κορμό, και ξέρω ότι έχω δουλειά μπροστά μου μέχρι τον Αύγουστο. Θα τα καταφέρω όμως. Εκτιμώ ότι είμαι γύρω στο 15-16% αυτή τη στιγμή.

A91DD07D-67A3-49D8-AA71-D5ACFC81AD64_1_201_a.jpeg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Γυρω στο 13-14 σε κόβω. Ποσοστό λίπους.
Φίλε αυτό που είπες είναι πολυ σημαντικό αλλά σε όλα τα θέματα όπως και σε αυτό χρειάζεται καθοδήγηση... Εγώ αρχισα να κάνω σωστή προπονηση μόλις μου είπε κάποια τιπ ο coach.... Οχι οι ψυχολόγοι που λένε σε αλλά θρεντ!!! Οι coaches! Εδώ χρειάζεσαι coach!

Αντε όπου να ναι... Εσυ εισαι σχεδόν έτοιμος εγώ θέλω λίγη δουλειά ακόμη... Είμαστε για εξώφυλλο του men's health χαχα εγώ του χρόνου εσυ σε κανα μηνα θα εισαι έτοιμος.

Αλλά έτσι είναι ρε φίλε δεν πρεπει τίποτα να μας αφήσει πισω πρεπει να γίνουμε η καλυτερη εκδοχή του εαυτό μας επιτέλους κ ενα θρεντ που προαγει την αυτό βελτίωση και όχι την αυτό μουρμουρα και τα δεν μπορώ... Φωτιά στο δεν μπορώ θα βάλουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όσο για το σκαφοειδες και εγώ έχω ενοχλησουλες στον αριστερό δικέφαλο του κάνω και φυσικοθεραπείες αλλά.... Μου λέει ο φυσιοθεραπευτής ε μη βάζεις κιλά... Ρε coach toy λέω 40 κιλά κωπηλατικη βάζω 80 κιλά άρση θανάτου και 7 ελξεις πολλα είναι ;;;; λέει εγώ θα έκανα με 20 κωπηλατικη...

Κατάλαβες τι δράμα τραβάμε ; για αυτό σου λεω είμαστε όμοιο πάθεις εγώ δεν έχω βέβαια θέμα στο οστό αλλά κωλο θλασουλες εκεί της πλακας... Μαλακιουλες. Τετοιες.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Λοιπόν, ας βάλω την σημερινή προπόνηση.

Βάρη
Snatch Practice κάθε 1:30 για 6 γύρους:
Hang Power Snatch
Low Hang Power Snatch

Conditioning
12′ Amrap
5-10-15-20-25 wallballs
30 Double Unders

Ήδη από την προθέρμανση με τσίμπαγε λίγο το χέρι στο οποίο έκανα το εμβόλιο την Δευτέρα (2η δόση). Μετά όλα καλά αλλά τώρα που γύρισα σαν να νιώθω το χέρι μου κάπως. Όχι κάτι τρομερό αλλά το αισθάνομαι λίγο βαρύ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Από τσιμπήματα δεν προκειται να γλιτώσει κανεις όσο καλή προπονηση κ αν κάνει... Απλά θα γλιτώσει με μικρό τραυματισμους όχι τίποτα το σοβαρό. Αλλά κ κάτι να πάθεις θα το αντιμετωπίσεις... Ένα παλιος builder έδειχνε τις προαλλες μερική ρήξη Δικεφάλου στο ένα χέρι... Ολική ρήξη κόψιμο στο δεξί χέρι.... όλα αυτά τα έκανε επεμβάσεις βέβαια κομμένος τετρακέφαλος... Κομμένος δικέφαλος μηριαιος έκανε πολλα κιλά και για πολλα χρονια...

Είναι τα παρασημα από τις μάχες.

Ο τραυματισμός προκυπτει όταν δίνεις περισσοτερη τάση στον μυ από αυτήν που μπορεί να διαχειριστεί. Οι τενοντοπαθειες δεν είναι παντα παθολογικες καταστάσεις. Απεικονιστικα σε εξετάσεις δεν θα φαίνεται καν φλεγμονή εσυ μπορεί να πονας όμως η και όχι

Ένα ασφαλές ευρος επαναλήψεων με χαμηλό ρισκο τραυματισμου είναι οι 12-15 επαναλήψεις στο 70% της έντασης πραγμα που προαγει την υπερτροφια με κατάλληλη διατροφή και αποκατάσταση.
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Η Biotech πρωτείνη χωρίς λακτόζη που πήρα έχει αρκετά κακή διαλυτότητα. Με μίξερ δυνατό για φραπέ και αφήνει αρκετά κομμάτια. Έχουμε καμιά ιδέα μπας και το σώσουμε;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,241 μηνύματα.
Η Biotech πρωτείνη χωρίς λακτόζη που πήρα έχει αρκετά κακή διαλυτότητα. Με μίξερ δυνατό για φραπέ και αφήνει αρκετά κομμάτια. Έχουμε καμιά ιδέα μπας και το σώσουμε;
Νερό βάζεις μέσα ή τη χτυπάς σκέτη; Χαχ, αστειεύομαι.

Δοκίμασε να βάλεις λίγο παραπάνω νερό. Αντί για 200 mL που προτείνει, βάλε 300-350 και θα στρώσει.
Πάντως ρε μου φαίνεται περίεργο, ό,τι κι αν έχω πάρει από BiotechUSA διαλύεται πανεύκολα μέσα σε σέικερ. Ποια πήρες;
Εγώ τώρα χρησιμοποιώ την BiotechUSA ISO Whey Zero Caffè Latte και κλείνει σπιτάκια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top