Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Τότε ξεκινάνε οι καλοκαιρινές μου διακοπές. Σκέφτομαι να μην κάνω γυμναστική στις διακοπές μου. Αν και ξέρω ότι θα μου τη βαρέσει και θα πάω 4-5 φορές CrossFit. Καλά, μπορεί και παραπάνω. 😋
Και εγω ειχα πει τη προηγουμενη εβδομαδα θα ριξω λιγο στο στηθος ... @@ πηγα προχθες και εκανα 1 παραπανω επαναληψη χαχα οχι μονο δεν εριξα ανεβηκα κιολας.

Ολο στα γυμναστηρια θα τριγυρναμε μεχρι τα γεραματα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση, ΨΟΦΗΣΑ

ΩΜΟΙ
1x12 με 2,5 kg shoulder press machine
2x12 με 5 kg - >> -

1x12 με 3 kg σε κάθε χέρι bent arm lateral raise
2x12 με 4 kg σε κάθε χέρι το ίδιο

3x12 με 4 kg σε κάθε χέρι front shoulder raise


ΠΟΔΙΑ
1x12 με 15 kg leg extension machine
2x12 με 17,5 kg το ίδιο

1x12 με 22,5 kg leg curl machine
2x12 με 25 kg το ίδιο

2x12 με 40 kg leg press
1x12 με 50 kg leg press

Προσαγωγοι-μηχανημα
1ο σετ 15 kg x12
2ο σετ 15 kg x12 όρθια στάση
3ο σετ 20 kg x 12

Απαγωγοί - σε όρθιο μηχάνημα (multi hip)
3x12 σε κάθε πόδι με 30 kg

Μηχάνημα γάμπες
3x12 με 17,5 kg

Cable crossover kickbacks
3x12, το 1ο σετ με 7,5 kg, τα άλλα 2 με 8,5 kg (σε κάθε πόδι)

3x12 προβολές στο squat rack με 17 kg (σε κάθε πόδι)


Κοιλιακοί 3 σετ των 15 crunches από χαμηλά
Ραχιαιοι 3 χ12 στο μηχάνημα

Προθέρμανση 10 λεπτά διάδρομο
Αποθερμανση 10 λεπτά ποδήλατο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
όποιος ψήνεται για προπονησάρα στην Θεσσαλονικη σε μερικές μέρες ειμαι μέσα πάντως.

Χθεσινη πλάτη

ΠΛΑΤΗ
1) ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ
1o σέτ 12 επαναληψεις 40 κιλά (ζεσταμα)
2ο σετ 5 επαναληψεις 70 κιλά (ζέσταμα)
3ο σετ 5 επαναλήψεις 90 κιλά
4ο σέτ 10 επαν. 80 κιλά
Προοδος -> 90 κιλά 5 reps - PR στα 90.

2) LAT - PULL DOWN
1o σέτ 14 επαναληψεις 8 τουβλάκια (ζεσταμα) μάλλον 32 κιλά.
2ο σετ 13 επαναληψεις 10 τουβλάκια (40 kg)
3ο σετ 10 επαναλήψεις το ίδιο
4ο σέτ 12 επαν. στα 34 κιλά.
Προοδος -> Σταθερά - 1 rep sta 40kg.

3) SEATED ROW - KΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
1ο σέτ 30 κιλά 12 επαν.
2ο σέτ 35 κιλά 16 επαν. 42 time set
3ο σέτ 40 κιλά 15 επαν.
Προοδος -> Σταθερά στα 35 κιλά και 15 επαν. στα 40.

4) ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ
1ο σέτ 4 τουβλάκια 15 επαναλήψεις
2ο σέτ 5 τουβλάκια 14 επαναληψεις
3ο σέτ 5 τουβλάκια +1.25 13 επαναλήψεις
Προοδος -> 2 επαναληψεις παραπάνω στα πρωτα 2 σέτ + 3 σέτ με 1,25 παραπάνω.

5) ΑΡΣΕΙΣ ΓΑΜΠΩΝ
1ο σέτ 30 χωρις βάρος
2ο σέτ 25 με εξτρα 10 κιλα (ορθιος σε σκαλοπάτι)
3ο σέτ 22 με 15 κιλά.
Πρόοδος -> Σταθερά.

6) ΡΩΜΑΙΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ
1ο σέτ 16 επαναλήψεις
2ο σέτ 14 επαναληψεις 42 set time
3ο σέτ 13 επαναλήψεις με ενταση το τελευταιο.
2 επαναληψεις παραπαανω.


ΠΛΑΤΗ -> 16 (εργάσιμα)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 9
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 19
ΠΟΔΙΑ -> 11


15αρισαμε στα 40 κιλα κωπηλατική... θέλω να φτασω τις 20 επαναληψεις ομως.

90 κιλά αρσεις για 5 επαναληψεις στο παρελθον ειχα κάνει 3. Δεν μπορω να πω οτι με ζορισαν δουλεψα σε ενα 60-70% της έντασης. Γενικα ωραια προπονησούλα χθές.

Εχω σιγουρα επαναληψη και στα 110 αλλα δεν θα το επιχειρησω προς το παρόν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α! Μπήκα με ζώνη εννοειται στο 90άρι σέτ.
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εγώ παίζει να είμαι Χαλκιδική, αλλά σε περίπτωση που είμαι Θεσσαλονίκη και κανονίσετε κάτι μέσα θα είμαι λογικά.

Αν και είστε πιο προχωρημένοι εσείς δεν πειράζει, πάμε για τον χαβαλέ :p
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Εγώ παίζει να είμαι Χαλκιδική, αλλά σε περίπτωση που είμαι Θεσσαλονίκη και κανονίσετε κάτι μέσα θα είμαι λογικά.

Αν και είστε πιο προχωρημένοι εσείς δεν πειράζει, πάμε για τον χαβαλέ :p

Καμια φορά αυτος που κανει λιγοτερα κιλά ειναι πιο προχωρημένος απο αυτον που κάνει περισσοτερα.

Ακουγα χθες τον Μωυσιδη τον bodybuilder τον ειχαν φερει στο Raw Mad strength και τον ρωτησε ακροατης εαν πάει σε ολα τα σετ μέχρι αποτυχιας... ο τύπος ειπε οτι οχι και πως αν εχει πχ 20 επαναληψεις στα 60 κιλα τυχαιο νουμερο κάνει 17-18 κανω λεει πάντα λιγοτερες απο αυτες που μπορω κ ετσι ανεβαινω σιγα σιγα.


Εδω ειναι η συζητηση για οποιον θέλει να την παρακολουθησει ειναι πραγματι πολυ ενδιαφερουσα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τεσπα η δικια μου η σχολή λεει οτι σημασια εχει και η εκτελεση οχι μονο τα κιλά.

Επισης μπορεις να παιξεις με το τέμπο ειναι επισης πολυ ωραια προπονηση. Να δουλευεις δηλαδη τους χρονους στην εκκεντρη και συγκεντρη φάση της κινησης μιας άσκησης.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ας ξεθάψω το thread. Αφού πέρασαν 3 μέρες από τη 2η μου δόση της Pfizer, επέστρεψα σήμερα στις προπονήσεις μου. Αν εξαιρέσουμε τον πρησμένο ώμο λόγω του τσιμπήματος, κανένα πρόβλημα. Και αερόβιο δούλεψα χωρίς δυσκολία, και βάρη. Πήγα συντηρητικά βέβαια σε σχέση με προηγούμενες προπονήσεις μου, αλλά μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος. Θεωρώ ότι ξεμπέρδεψα με το κεφάλαιο του εμβολιασμού. :D
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ας ξεθάψω το thread. Αφού πέρασαν 3 μέρες από τη 2η μου δόση της Pfizer, επέστρεψα σήμερα στις προπονήσεις μου. Αν εξαιρέσουμε τον πρησμένο ώμο λόγω του τσιμπήματος, κανένα πρόβλημα. Και αερόβιο δούλεψα χωρίς δυσκολία, και βάρη. Πήγα συντηρητικά βέβαια σε σχέση με προηγούμενες προπονήσεις μου, αλλά μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος. Θεωρώ ότι ξεμπέρδεψα με το κεφάλαιο του εμβολιασμού. :D
Ας μη γίνω απαισιόδοξη... αλλά η τριτη δόση μάλλον κοντοζυγώνει.
Καλή ανοσία πάντως (και γαμω τις ευχές) :hehe:
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ας μη γίνω απαισιόδοξη... αλλά η τριτη δόση μάλλον κοντοζυγώνει.
Καλή ανοσία πάντως (και γαμω τις ευχές) :hehe:
Firmware update λέγεται. Ασχετάκι. :redface:
Άντε, με το καλό και στα δικά σου. (υπάρχουν και χειρότερα. Καλή ανο(η)σία πχ.)

EDIT: Κάτι μας χρωστάς εσύ, μην ξεχνιόμαστε. :rolleyes:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ακριβώς έτσι ! Αυτος ειναι ο σκοπος αυτου του θρέντ. Να προάγει την αυτοβελτιωση να σε σηκωσει απο το καναπε να πάς στο γυμναστηριο να φτιαξεις τις ορμονες σου. Η μερα με τη νυχτα πως ειμαι τωρα με παλιά που δεν εκανα.... φιλε νιωθω τουρμπο ολη τη μέρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Παντως εγω 5-7 Αυγουστου θα ειμαι Θεσσαλονικη αμα ψηνετε καμια προπονηση στη ζουλα έρχομαι.... ακομη και στην εκδρομη πάω για προπονηση εγω χαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ενας φιλος απο Αθηνα ανεβαινει Θεσσαλονικη για γαμο οποτε... ειπαμε μετα τις θρυλικες μας βολτες στην Αθηνα Γκαζι θα κάνουμε και στην Θεσσαλονικη..... Έχουμε συνταρακτικα night out απο εδω που ειμαι ειναι 300 χλμ αλλα δεν πειραζει ειπα να ανεβω μια βολτα... καλα θα περάσουμε.
Αν δεν εχω φυγει σε κανενα νησι ή χαλκιδικη, ειμαι και εγω μεσα για Θεσσαλονικη.

Χθες ηταν active rest day. Εκανα 15 λεπτα tabata και 12χλμ περπατημα. Προχθες βαρη upper body και μιση ωρα ΗΙΙΤ. Το jetlag με εχει διαλυσει. Ηθελα να κανω περισσοτερη ασκηση, αλλα σερνομαι τη μερα. Κλεινουν τα ματια απο την νυστα. Με monster ειμαι και παλι δυσκολευομαι.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θα σας βάλω να δείτε την σημερινή προπόνηση σε περίπτωση που οι κυρίες του φόρουμ (ή και οι κύριοι why not) θέλουν να δουλέψουν γλουτούς. Εγώ σερνόμουν μετά από το συγκεκριμένο workout (αν και σημειωτέον ότι ήταν το 5ο wod της εβδομάδας).

2 σετ από:
50 single leg romanian deadlifts (με βάρη σε κάθε χέρι)
50 bulgarian split squats (με βάρη)
50 hip thrusts (επίσης με βάρη)

και σαν μην έφτανε το παραπάνω κακό, 10 γύροι από:
25 διπλές/ 75 μονές επαναλήψεις σκοινάκι
15 bodyweight squats

περαστικά σας (μας) :strong:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θα σας βάλω να δείτε την σημερινή προπόνηση σε περίπτωση που οι κυρίες του φόρουμ (ή και οι κύριοι why not) θέλουν να δουλέψουν γλουτούς. Εγώ σερνόμουν μετά από το συγκεκριμένο workout (αν και σημειωτέον ότι ήταν το 5ο wod της εβδομάδας).

2 σετ από:
50 single leg romanian deadlifts (με βάρη σε κάθε χέρι)
50 bulgarian split squats (με βάρη)
50 hip thrusts (επίσης με βάρη)

και σαν μην έφτανε το παραπάνω κακό, 10 γύροι από:
25 διπλές/ 75 μονές επαναλήψεις σκοινάκι
15 bodyweight squats

περαστικά σας (μας) :strong:
παλευεται, εκτος απο τα 50 bulgarian split squats με βαρη. To σχοινακι επισης θα μου καψει τις γαμπες. Θα το δοκιμασω αυριο που ειναι rest day!

Σημερα εκανα 10χλμ περπατημα και 30' AMRAP (5 ασκησεις: 15 plank ups, 30 skater jumps, 10 burpees με βαρη, 30 bicycle crunches, 15 squat jumps με βαρακι σε θεση goblet). Εβγαλα 7 γυρους. Ικανοποιητικη αποδοση.

Ποσο τελεια να πηδας και να μη σου βαραει κανενας το πατωμα. Η μονη βλακεια ειναι οτι τα βαρακια μου ειναι για πεταμα. Χαλασε στο ενα μια βιδα (μιλαμε για τραγικο μηχανισμο να κραταει τις πλακες στην θεση τους) και εχω βαλει κολλητικη ταινια. Κουνιουνται πολυ οι πλακες και δεν μπορω να στηριχτω πανω τους σε συγκεκριμενες ασκησεις. Πρεπει να βρω εξαγωνα βαρακια των 5 κιλων. Δεν ειναι πολλα κιλα αλλα κανουν και για χερια και ποδια για τις διακοπες μου.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
παλευεται, εκτος απο τα 50 bulgarian split squats με βαρη. To σχοινακι επισης θα μου καψει τις γαμπες. Θα το δοκιμασω αυριο που ειναι rest day!
Παλεύεται αλλά εγώ σήμερα δεν νιώθω γλουτούς και πόδια :P
Αναλόγως και το πόσα κιλά θα σηκώσεις υποθέτω. Ίσως αν το κάνεις όλο bodyweight να είναι πιο εύκολο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Παλεύεται αλλά εγώ σήμερα δεν νιώθω γλουτούς και πόδια :P
Αναλόγως και το πόσα κιλά θα σηκώσεις υποθέτω. Ίσως αν το κάνεις όλο bodyweight να είναι πιο εύκολο.
Δεν εχω πολλα κιλα εδω. Μεχρι 7 το καθενα παει. Απλα κανω συχνα romanian deadlifts, hip thrusts, bodyweight squats και μου αρεσουν οποτε τα εχω συνηθισει. Ειδικα τα bodyweight squats τα εχω για προθερμανση. Εχω κανει drop set και ειχα φτασει τα 300 και βαρεθηκα γιατι δεν κουραζομουν για να σταματησω!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν την παλεψα σημερα. Πηγα για hiking στις 3 το μεσημερι και πεθανα απο την ζεστη και δεν εκανα τιποτα αλλο μετα. Τρωω μπουγατσες, γλυκα, τυροπιτες, γυρους και αντι να βαζω κιλα χανω. 62. Εφυγα στα 63.3. Το τερματησα. Η αληθεια ειναι οτι ειμαι ολη μερα στο ποδι (17,000 steps το λιγοτερο καθημερινα) και ασκουμαι και απο πανω. Αγορασα και ζυγαρια να ζυγιζω τις τροφες μου :P
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν την παλεψα σημερα. Πηγα για hiking στις 3 το μεσημερι και πεθανα απο την ζεστη και δεν εκανα τιποτα αλλο μετα. Τρωω μπουγατσες, γλυκα, τυροπιτες, γυρους και αντι να βαζω κιλα χανω. 62. Εφυγα στα 63.3. Το τερματησα. Η αληθεια ειναι οτι ειμαι ολη μερα στο ποδι (17,000 steps το λιγοτερο καθημερινα) και ασκουμαι και απο πανω. Αγορασα και ζυγαρια να ζυγιζω τις τροφες μου :P

Πώς απ' τα γλυκά, τις μπουγάτσες και τους γύρους πήγες στο άλλο άκρο του να ζυγίζεις τις τροφές; :P Τρώγε υγιεινές τροφές κατάλληλες για bulking αν θες να ξαναπάρεις κιλά, όπως ρύζι, πατάτες, ξηρούς καρπούς, γαλακτοκομικά, μπανάνες, smoothies κλπ και κάνε βάρη για να μειώσεις το fidgeting κατά την υπόλοιπη διάρκεια της μέρας. Τσέκαρε και το σαιτ bonytobombshell αν θες more info αλλά νομίζω το 'χεις, δεν είσαι άπειρη.


Ας πω λίγο και το δικό μου progress. Από 53 που ξεκίνησα το γυμναστήριο, τώρα είμαι κάπου στα 54,5 με 55 κιλά και ταυτόχρονα έχω πάρει 2 πόντους στην περιφέρεια κι έχω χάσει 1 στήθος (αν και αυτό μεταβάλλεται πολύ και με τον εμμηνορυσιακό κύκλο) κι 1 μέση. Από 92-64-92 που ήμουν πριν κανά δίμηνο τώρα είμαι στα 91-63-94 ΚΑΙ επίσης άρχισα να βλέπω λίγη επιπλέον γράμμωση στην κοιλιά, είναι κάπως έτσι τώρα (πριν φάω μεσημεριανό και γίνω βουβαλάκι ofc):

1556961128412.jpg






Σήμερα έχω ώμους - πόδια και έχω ένα προαίσθημα ότι δε θα μπορώ να περπατήσω αύριο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Να κάνω ένα update για το workout του Σαββατου: ακόμα πονάω 😂
Ωστόσο, έκανα και σήμερα προπόνηση και πήγε καλύτερα από ο, τι περίμενα.
Το βασικό wod ήταν 21-15-9 επαναλήψεις από deadlift και bar over burpees. Έπαιξα safe και σήκωσα μόνο 35 κιλά αλλά ένιωθα ότι μπορούσα και στα 45.

@Nelliel είσαι διακοπές. Φάε ο, τι τραβάει η όρεξη σου (με μέτρο φυσικά), κάνε και την γυμναστική σου (όπως ήδη κάνεις) και όλα καλά θα πάνε. Αλίμονο αν αγχωνομαστε γι' αυτά και σε περιόδους ξεκούρασης.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς πολύ παραπάνω από 35 κιλά deadlift, μεγάλο μέρος της άσκησης είναι πόδια. Γιαγιάδες ξεκινάνε με 30
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ποιες γιαγιάδες είναι αυτές που ξεκίνησαν dl με 30 κιλά;

Ψάξε Mark Rippertoe, Starting strength, ειχε παλαιότερα κατι βίντεο που προπονουσε ηλικιωμένες, οι οποίες ξεκινούσαν με μπάρα που είχε πάνω 10 κιλά, δηλαδή 30 κιλα σύνολο.

Οι γυναίκες δεν είναι είναι πολύ πιο αδύναμες από τους άντρες σε lower body και το dl είναι κυρίως lower body άσκηση. Άμα ξέρεις να το κάνεις σωστά, δηλαδή δεν έχεις θέμα με την σωστή τεχνική τότε ξεκινά να ανεβαζεις κιλά μέχρι να δεις που χαλάει η τεχνική σου και το φειλαρεις, και μετά θα αρχίσεις να κάνεις με ένα 10 - 20% πιο κάτω από αυτό το σημείο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
παλευεται, εκτος απο τα 50 bulgarian split squats με βαρη. To σχοινακι επισης θα μου καψει τις γαμπες. Θα το δοκιμασω αυριο που ειναι rest day!

Σημερα εκανα 10χλμ περπατημα και 30' AMRAP (5 ασκησεις: 15 plank ups, 30 skater jumps, 10 burpees με βαρη, 30 bicycle crunches, 15 squat jumps με βαρακι σε θεση goblet). Εβγαλα 7 γυρους. Ικανοποιητικη αποδοση.

Ποσο τελεια να πηδας και να μη σου βαραει κανενας το πατωμα. Η μονη βλακεια ειναι οτι τα βαρακια μου ειναι για πεταμα. Χαλασε στο ενα μια βιδα (μιλαμε για τραγικο μηχανισμο να κραταει τις πλακες στην θεση τους) και εχω βαλει κολλητικη ταινια. Κουνιουνται πολυ οι πλακες και δεν μπορω να στηριχτω πανω τους σε συγκεκριμενες ασκησεις. Πρεπει να βρω εξαγωνα βαρακια των 5 κιλων. Δεν ειναι πολλα κιλα αλλα κανουν και για χερια και ποδια για τις διακοπες μου.

Καλύτερα αλτήρες για να αγοράζεις δίσκους και να μπορείς να αυξήσεις βάρος, no? Και παίρνεις πιο ακριβά για να είναι καλής ποιότητας και να μη χαλάνε τόσο εύκολα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορείς πολύ παραπάνω από 35 κιλά deadlift, μεγάλο μέρος της άσκησης είναι πόδια. Γιαγιάδες ξεκινάνε με 30

Το deadlift είναι πολύ εύκολο να σου καταστρέψει τη μέση αν κάνεις την παραμικρή κίνηση λάθος, εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να ανέβαζα βάρος μέχρι να τελειοποιήσω την τεχνική μου πρώτα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top