Fitness Thread!

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγω εκανα ποδια, 4x4 με burnout 2 ασκησεις για 2 γυρους απο 120" ο καθε γυρος. 25 βαθμους εχω μεσα. Το κλιματιστικο το εχω ανοιχτο 24/7 απο την ωρα που ηρθα :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εμείς εδώ έχουμε 34 βαθμους και ήρθα απλά για μπάνιο δεν θα κάνω προπονηση.

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Ο στόχος που έχουμε κάθε φορά, είτε είναι αύξηση μυϊκής μάζας, είτε συντήρηση, είτε γράμμωση, πάντα εξαρτάται κατά 70% από τη διατροφή. Συνεπώς, αν δε γίνουν τραγικά λάθη στην προπόνηση, εφόσον φας και ξεκουραστείς σωστά θα αναπτυχθείς. Και μάλιστα γρήγορα, μιας που είσαι αρχάριος, όπως υποστηρίζεις.

Τώρα για το κομμάτι της προπόνησης, είναι κάτι που πάντα πρέπει να βάζεις τον προσωπικό σου τόνο. Πέρα από το γεγονός ότι κάθε σώμα ανταποκρίνεται διαφορετικά στις ασκήσεις των αντιστάσεων, εξαρτάται πολύ και από το τι σου αρέσει. Πρέπει να σου αρέσει αυτό που κάνεις, αλλιώς είτε δε θα το κάνεις καλά, είτε θα το αφήσεις. Οπότε σε αυτό, πέρα από έναν έμπειρο γυμναστή που θα βρεις, χρειάζεται να σημειώνεις και την πρόοδο σου από μόνος σου, για να δεις τι δουλεύει πάνω σου και τι όχι. Είναι μεγάλη ιστορία αυτό και παίρνει αρκετό χρόνο. Όμως η μέθοδος είναι μια, trial and error. Δεν ταιριάζουν όλα τα προγράμματα σε όλους. Αυτό κράτα το για το μέλλον κυρίως, αφού για τα πρώτα 2 χρόνια, όπως και να γυμναστείς, θα αναπτυχθείς, όπως είπα και παραπάνω.

Αν δεν υπάρχει η ικανότητα πρόσληψης κάποιου προπονητή, βρες ένα καθαρό γυμναστήριο. Ο εξοπλισμός είναι το 2ο σημείο που πρέπει να κοιτάς. Κι αυτό γιατί υπάρχουν σχεδόν άπειρες παραλλαγές ασκήσεων για όλες τις μυϊκές ομάδες, που ακόμη και με ελάχιστα μηχανήματα/ελεύθερα βάρη/μπάρες, μπορείς να κάνεις πολύ καλή δουλειά. Η υγιεινή, ειδικά στην κατάσταση που βρισκόμαστε τώρα, είναι το παν.

Να θυμάσαι ότι για να αλλάξεις το σώμα σου, αρχικά θα πρέπει να αλλάξεις τον τρόπο ζωής σου. Δε μπορείς να αλλάξεις, χωρίς κόπο και θυσίες, ιδιαίτερα ως προς τη διατροφή σου. Αλλά αυτό είναι κάτι που θα σε απασχολεί όσο προχωράς σε επίπεδο. Στην αρχή, όλα τείνουν να δουλεύουν πιο εύκολα και συνήθως πιο γρήγορα.

Τέλος, για να μην κουράζει άλλο το post μου, θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις για ένα μήνα με total body workouts 2-3 φορές/εβδομάδα, τα οποία θα σε προετοιμάσουν για να μπεις στα γνωστά splits προχωρώντας.
Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε από τη @yorkie παραπάνω, κράτα ελεγχόμενο τον ενθουσιασμό σου για να έχεις διάρκεια στο χώρο. Θέλει μεγάλη προσοχή όταν ξεκινάς κάτι καινούριο. Πρώτα θα το μάθεις κι έπειτα θα το βελτιώσεις. Το ανάποδο, συνήθως φέρνει καταστροφικά αποτελέσματα. Γι αυτό λοιπόν ξεκίνα χαλαρά να προσαρμοστεί το σώμα σου στα νέα ερεθίσματα που θα του δώσεις, τρώγε σωστά, ξεκουράσου όσο πρέπει, και θα δεις και το αποτέλεσμα.
Εννοείται ότι η προσπάθεια σου για να είναι ολοκληρωμένη πρέπει να συνοδευτεί κι από καθοδήγηση διατροφολόγου, όμως αν αυτό δεν είναι εφικτό, ενδεχομένως να μπορούσαμε να απαντήσουμε σε απορίες σου εδώ. Δυστυχώς ή ευτυχώς, η πληροφορία είναι άπειρη και κυκλοφορεί ελεύθερα εκεί έξω, οπότε εύκολα και γρήγορα μπορείς να έχεις πρόσβαση σε θεμελιώδεις αρχές διατροφολογίας.

Και κάτι τελευταίο : https://www.muscleandstrength.com Εδώ θα βρεις αρκετά πράγματα για να δεις πως κινείται ένα πρόγραμμα γυμναστικής. Προσοχή, δεν είναι για να ακολουθήσεις αυτά που λέει μέσα κατά γράμμα, αλλά για να καταλάβεις λίγο πως παίζεται το παιχνίδι.

Για απορίες που θα προκύψουν, εδώ είμαστε.

Υγ: Το επάγγελμα μου ουδεμία σχέση έχει με τη γυμναστική. Απλά είμαι στο χώρο μερικά χρόνια, έχω διαβάσει πολύ για να βελτιωθώ, είχα από πάνω μου ομάδα προπονητών που με καθοδήγησε και έχω αποκομίσει κάποια εμπειρία. Ξανατονίζω ότι για να κάνεις σωστά και εγγυημένα τη δουλειά σου, χρειάζεσαι προσωπικό γυμναστή και διατροφολόγο.

Βασικά ο coach θα σου δώσει πιο γρήγορα αποτελέσματα για τον απλό λόγο ότι θα σε βάλει σε προγραμμα με τη μια.

Πρόγραμμα σημαίνει παω γυμναστήριο κάνω τη προπονηση που πρεπει... Παω σπιτι τρώω το φαι που πρεπει... Πάει 11-12 η ώρα κοιμάμαι την ώρα που πρεπει. Περιοριζω τις πολλες εξόδους καθώς οδηγουν και σε αλλά όπως αλκοόλ και βρώμικο φαγητό απέξω. Τη μια θα παρεις ένα κοκτέιλ η μια κοκα κολα λαιτ τη δευτερη θα σε κοίτανε περιεργα οι άρχοντες εκεί του τσίπουρου και της βότκας. Κάνουν διαγωνισμό ποιος θα τελειώσει πιο γρήγορα το μπουκάλι.

Αυτός ο τρόπος ζωής δεν ταιριάζει με τον αθλητισμό. Αντηχεί κουλ στη παρεα να λες οτι γυμνάζεσαι και να έχεις σώμα αλλά στη πραξη δεν είναι και τόσο απλό. Είναι αλλαγή τρόπου ζωής.

ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΎ εχω μια νευρικότητα γιατι περιμένω την απάντηση απο τη δουλειά για το έξτρα πλάνο λογω καλοκαιριού , δεν πηγα και γυμναστηριο και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα. Ελπιζω σε αυτο να ειμαι τυχερ΄΄ος τουλάχιστον φοβαμαι μη πάρουν κανα κωλοβυσμα και θα γινει φασαρία μετά. Γιατι γενικά κυνηγαω ευκαιριες και δεν μ αρεσει η στασιμοτητα ΚΑΘΟΛΟΥ.

Κατα τα άλλα δεν ξερω ουτε αυριο αν θα πάω γυμναστηριο.... γιατι εχει χαλασει το air condition και δεν έχουν ενδιαφερθει να το φτιάξουν κ έτσι προπονηση δε γινεται ή αν γινει θα γινει στο 50%.

Δε σκοπευω να πάθω έμφραγμα. Στα 34 μου.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμενα παιδια μου πανε ολα καλα τελευταια. Ο σφυγμος μου το βραδυ επεσε απο το 75 στο 62 (ειχα τρελο αγχος μηνες τωρα και επιτελους χαλαρωσα), η γυμναστικη παει καλα, περναω καλα, και μου ηρθε και ενα αναπαντεχο email απο pfizer προχθες που ζητανε συνεργασια και μαλλον θα παρουμε καλη χρηματοδοτηση. Δεν πιστευα οτι ηταν αληθινο οταν το ελαβα :laugh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εμενα παιδια μου πανε ολα καλα τελευταια. Ο σφυγμος μου το βραδυ επεσε απο το 75 στο 62 (ειχα τρελο αγχος μηνες τωρα και επιτελους χαλαρωσα), η γυμναστικη παει καλα, περναω καλα, και μου ηρθε και ενα αναπαντεχο email απο pfizer προχθες που ζητανε συνεργασια και μαλλον θα παρουμε καλη χρηματοδοτηση. Δεν πιστευα οτι ηταν αληθινο οταν το ελαβα :laugh:

και μενα η προταση που λέω ηταν αναπάντεχη και μου τη σφυριξε μια συναδελφος ρε φιλε με πηρε τηλεφωνο μπράβο της. Με συγκινησε. Οταν επιστρέψω αν τελικά με πάρουν θα της προτεινω με τον αντρα της να βγουμε να τους κεράσω ενα κρασάκι εννοειται οχι ξεροσφύρι.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
και μενα η προταση που λέω ηταν αναπάντεχη και μου τη σφυριξε μια συναδελφος ρε φιλε με πηρε τηλεφωνο μπράβο της. Με συγκινησε. Οταν επιστρέψω αν τελικά με πάρουν θα της προτεινω με τον αντρα της να βγουμε να τους κεράσω ενα κρασάκι εννοειται οχι ξεροσφύρι.
ελα ρε τελεια!!! Καλη επιτυχια!!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
ελα ρε τελεια!!! Καλη επιτυχια!!!

Σου λέω περιμενω σε αναμένα κάρβουνα ! Δεν ξέρεις για τι ανάσα μιλάμε ! Το αποδιδω στο οτι με εκτιμάνε κάποιοι στη δουλεια γιατι έχουν δει οτι δεν ειμαι κλόουν και οταν σε εκτιμάνε σου λένε κ πράγματα ξέρεις πληροφορίες τωρ ντάξει αν δεν μιλάς με κανεναν τι πληροφοριες να έχεις θα περνανε ευκαιριες κατω απο τη μυτη σου χαμπάρι δεν θα παιρνεις..... δεν ειναι όλοι να ψάχνονται να πιαστουν απο μια μαλακία να στην πούν. Εν τω μεταξυ αυτο ακριβως το γνωμικο το ειχα πει παλιά κάπου για να βοηθήσω μονο που δεν με έδειραν... χαχα και ποιος εισαι εσυ που θα μας χειριστεις και θα μας πεις τι θα κάνουμε... ρε συ λεω μια συμβουλη λέω επειδη ψάχνεις για δουλεια απέκτησε καμια γνωριμια πρώτα στο μιλητο γινονται αυτά. Όχι τις συμβουλές μου αλλού.

Τα χω ακουσει κ αυτα να ξέρεις.

Τεσπα πάω να πάρω κανα ρεντ μπουλ χωρις ζάχαρη να πιώ θέλει κανεις τιποτα απέξω ; :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ας επαναφέρω το thread από την ψιλή κουβεντούλα που έστησε ο Θείος, χαχ.

Σήμερα η φιλοσοφία της Leg Day ήταν διαφορετική. Έκανα προεξάντληση ποδιών τρέχοντας 5 km με ρυθμό 4'30''/km κι έπειτα μπήκα στα βάρη. Εννοείται πως από άποψη φορτίων έπεσα στο 80% από το συνηθισμένο, όμως ένιωσα να με πιάνουν καλύτερα οι ασκήσεις. Δε γράφω το πρόγραμμα, μιας που είναι το κλασικό με 3 ασκήσεις για τετρακεφάλους, 3 ασκήσεις για μοιριαίους δικεφάλους και 3 ασκήσεις για γάμπες. Τώρα τα κιλά και οι επαναλήψεις σε κάθε σετ έπαιζαν, ανάλογα με την κούρασή μου.

Αξίζει όμως να βάλω τα στατιστικά της προπόνησης:

1) Τρέξιμο 5km και splits ανά km
7ADDC69B-5688-452F-9997-9770E98E21CC_1_201_a.jpeg58A34FC3-C16A-44D7-94D8-A3636788A7D1_1_201_a.jpeg

2) Κύρια προπόνηση ποδιών
B6BDF5AD-C882-490C-AB0C-723FAEC566D8_1_201_a.jpeg

Σύνολο: 1.098 kCal. Αλλά μου φάνηκε σαν να έκαψα τα διπλά, μιας που δεν είμαι συνηθισμένος πλέον να τρέχω στο αερόβιο. Καλά πήγε όμως, είναι σημάδι ότι έχω ρίξει λίπος και είμαι πιο άνετος. Η καρδούλα έκανε υπερωρίες πάλι σήμερα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σου λέω περιμενω σε αναμένα κάρβουνα ! Δεν ξέρεις για τι ανάσα μιλάμε ! Το αποδιδω στο οτι με εκτιμάνε κάποιοι στη δουλεια γιατι έχουν δει οτι δεν ειμαι κλόουν και οταν σε εκτιμάνε σου λένε κ πράγματα ξέρεις πληροφορίες τωρ ντάξει αν δεν μιλάς με κανεναν τι πληροφοριες να έχεις θα περνανε ευκαιριες κατω απο τη μυτη σου χαμπάρι δεν θα παιρνεις..... δεν ειναι όλοι να ψάχνονται να πιαστουν απο μια μαλακία να στην πούν. Εν τω μεταξυ αυτο ακριβως το γνωμικο το ειχα πει παλιά κάπου για να βοηθήσω μονο που δεν με έδειραν... χαχα και ποιος εισαι εσυ που θα μας χειριστεις και θα μας πεις τι θα κάνουμε... ρε συ λεω μια συμβουλη λέω επειδη ψάχνεις για δουλεια απέκτησε καμια γνωριμια πρώτα στο μιλητο γινονται αυτά. Όχι τις συμβουλές μου αλλού.

Τα χω ακουσει κ αυτα να ξέρεις.

Τεσπα πάω να πάρω κανα ρεντ μπουλ χωρις ζάχαρη να πιώ θέλει κανεις τιποτα απέξω ; :P
Η καλη δουλεια ανταμοιβεται. Αυτοι που δεν μιλανε με συναδελφους χανουν πολλες ευκαιριες. Οσες περισσοτερες διασυνδεσεις εχεις, τοσες περισσοτερες ευκαιριες αποκτας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ας επαναφέρω το thread από την ψιλή κουβεντούλα που έστησε ο Θείος, χαχ.

Σήμερα η φιλοσοφία της Leg Day ήταν διαφορετική. Έκανα προεξάντληση ποδιών τρέχοντας 5 km με ρυθμό 4'30''/km κι έπειτα μπήκα στα βάρη. Εννοείται πως από άποψη φορτίων έπεσα στο 80% από το συνηθισμένο, όμως ένιωσα να με πιάνουν καλύτερα οι ασκήσεις. Δε γράφω το πρόγραμμα, μιας που είναι το κλασικό με 3 ασκήσεις για τετρακεφάλους, 3 ασκήσεις για μοιριαίους δικεφάλους και 3 ασκήσεις για γάμπες. Τώρα τα κιλά και οι επαναλήψεις σε κάθε σετ έπαιζαν, ανάλογα με την κούρασή μου.

Αξίζει όμως να βάλω τα στατιστικά της προπόνησης:

1) Τρέξιμο 5km και splits ανά km
View attachment 83724View attachment 83725

2) Κύρια προπόνηση ποδιών
View attachment 83726

Σύνολο: 1.098 kCal. Αλλά μου φάνηκε σαν να έκαψα τα διπλά, μιας που δεν είμαι συνηθισμένος πλέον να τρέχω στο αερόβιο. Καλά πήγε όμως, είναι σημάδι ότι έχω ρίξει λίπος και είμαι πιο άνετος. Η καρδούλα έκανε υπερωρίες πάλι σήμερα.

Εννοείται ότι ένιωσες να σε πιανουν καλυτερα οι ασκήσεις φίλε και αυτό γιατί έριξες το φορτίο! Όποτε είχες καλυτερο έλεγχο των κιλών.... Μεγαλυτερο ευρέος κίνησης πιο σταθερή εκτέλεση. Όσο και σταθερός να είσαι το 90% του 1RM είναι 90% τέλος. Δεν είναι ουτε 50 ουτε 60 ουτε 70% . Στα οποία εχεις μια σχετική άνεση να παιξεις με άλλες παραμετρους χρόνος σετ.... Ευρος κίνησης... Τέμπο και πολλα ακόμη.

Επίσης κάποιοι δεν το ξέρουν αλλά υπερτροφια μπορείς να χεις και στο 60% του 1 RM. Αρκεί να το κάνεις κ να σε πιάνει όπως έγραψες.

Αυτά είναι διαχείριση για έμπειρους με τα βάρη βέβαια γιατί η προπονηση με βάρη δεν είναι απλά μετακινω ένα βάρος από σημείο Α στο Β. Θέλει και άλλη συγκέντρωση. Εγώ στο γυμναστήριο παω κ δε μιλάω αμα πας κ ξεκινήσεις χαβαλέ τελείωσες.

Σήμερα ένας συνάδελφος στη δουλειά μ λέει σε θυμάμαι παλαιοτερα κ δεν έχεις καμια σχεση.... Και αμα μ λέει το συνεχίσεις όπως είσαι με τη συνέπεια που έχεις τελείωσε μη κατεβείς κ σε αγώνες σε λίγο καιρό...Οχι για να βγεις κ πρωτος ντε κ καλα αλλά για την εμπειρία.

Γιατί νταξει αμα ξεκινήσεις αγωνιστικά πλεον εισαο αθλητής. Ακόμη κ αν δεν το κάνεις επαγγελματικά ππυ εκεί δεν μπορείς να σταθείς χωρίς φάρμακα κακά τα ψέμματα είναι πιο πανω απο το ερασιτεχνικό. Δεν είναι πια απλά ένα χόμπι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η καλη δουλεια ανταμοιβεται. Αυτοι που δεν μιλανε με συναδελφους χανουν πολλες ευκαιριες. Οσες περισσοτερες διασυνδεσεις εχεις, τοσες περισσοτερες ευκαιριες αποκτας.

Ξέρεις τι κατάλαβα ; όλα σχετικά είναι.... Και καμια φορα νομίζουμε ότι έχουμε επιλέξει λίγους κ καλους αλλά εν τέλει έχουμε επιλέξει άτομα που μοιράζονται τις ίδιες απόψεις με εμάς κ νομίζουμε ότι είναι ντε και καλά οι καλυτεροι. Κάθε άνθρωπος μπορεί να σε βοηθήσει σε κάτι. Αυτα. Αντε να δουμε ποτε θα κάνουμε προπονηση. Μπορεί να παω αυριο. Πιστευεις θα είναι οκ Σάββατο μεσημέρι έκανα το εμβόλιο και Κυριακή μ έκανε πυρετο. Χθες κ σήμερα δεν είχα πυρετο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εννοείται ότι ένιωσες να σε πιανουν καλυτερα οι ασκήσεις φίλε και αυτό γιατί έριξες το φορτίο! Όποτε είχες καλυτερο έλεγχο των κιλών.... Μεγαλυτερο ευρέος κίνησης πιο σταθερή εκτέλεση. Όσο και σταθερός να είσαι το 90% του 1RM είναι 90% τέλος. Δεν είναι ουτε 50 ουτε 60 ουτε 70% . Στα οποία εχεις μια σχετική άνεση να παιξεις με άλλες παραμετρους χρόνος σετ.... Ευρος κίνησης... Τέμπο και πολλα ακόμη.

Επίσης κάποιοι δεν το ξέρουν αλλά υπερτροφια μπορείς να χεις και στο 60% του 1 RM. Αρκεί να το κάνεις κ να σε πιάνει όπως έγραψες.

Αυτά είναι διαχείριση για έμπειρους με τα βάρη βέβαια γιατί η προπονηση με βάρη δεν είναι απλά μετακινω ένα βάρος από σημείο Α στο Β. Θέλει και άλλη συγκέντρωση. Εγώ στο γυμναστήριο παω κ δε μιλάω αμα πας κ ξεκινήσεις χαβαλέ τελείωσες.

Σήμερα ένας συνάδελφος στη δουλειά μ λέει σε θυμάμαι παλαιοτερα κ δεν έχεις καμια σχεση.... Και αμα μ λέει το συνεχίσεις όπως είσαι με τη συνέπεια που έχεις τελείωσε μη κατεβείς κ σε αγώνες σε λίγο καιρό...Οχι για να βγεις κ πρωτος ντε κ καλα αλλά για την εμπειρία.

Γιατί νταξει αμα ξεκινήσεις αγωνιστικά πλεον εισαο αθλητής. Ακόμη κ αν δεν το κάνεις επαγγελματικά ππυ εκεί δεν μπορείς να σταθείς χωρίς φάρμακα κακά τα ψέμματα είναι πιο πανω απο το ερασιτεχνικό. Δεν είναι πια απλά ένα χόμπι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Ξέρεις τι κατάλαβα ; όλα σχετικά είναι.... Και καμια φορα νομίζουμε ότι έχουμε επιλέξει λίγους κ καλους αλλά εν τέλει έχουμε επιλέξει άτομα που μοιράζονται τις ίδιες απόψεις με εμάς κ νομίζουμε ότι είναι ντε και καλά οι καλυτεροι. Κάθε άνθρωπος μπορεί να σε βοηθήσει σε κάτι. Αυτα. Αντε να δουμε ποτε θα κάνουμε προπονηση. Μπορεί να παω αυριο. Πιστευεις θα είναι οκ Σάββατο μεσημέρι έκανα το εμβόλιο και Κυριακή μ έκανε πυρετο. Χθες κ σήμερα δεν είχα πυρετο.
Ναι, μια μέρα διαρκούν οι παρενέργειες. Εγώ έκανα άσκηση την ημέρα που έκανα το εμβόλιο και έπειτα κανονικά την μεθεπομενη. Δεν είχα πυρετό αλλά κοιμομουν και δεν είχα όρεξη για γυμναστική εκείνη την ημέρα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ναι, μια μέρα διαρκούν οι παρενέργειες. Εγώ έκανα άσκηση την ημέρα που έκανα το εμβόλιο και έπειτα κανονικά την μεθεπομενη. Δεν είχα πυρετό αλλά κοιμομουν και δεν είχα όρεξη για γυμναστική εκείνη την ημέρα.

Το γυμναστήριο που παω είναι κοντά μου και έχει χαλάσει το air condition δυστυχώς όσο έχει καυσωνα δεν θα μπορώ να παω. Βέβαια αν με ρωτάς δεν έχω πληρωσει κάτι. Μου χει δώσει κάρτα ένας φίλος και μπαίνω. Έψαχνα τον υπευθυνο να μου βγάλει κάρτα αλλά δεν τον έβρισκα. Πάλι καλά θα πληρωνα για να είναι σε ένα γυμναστήριο χωρίς air condition.

Ίσως παω μια βόλτα από το παλιο να κάνω κ καναν σοβαρό παγκο με εξαγωνους αλτηρες θέλω να τεντωσω το στήθος με 22 κιλά σε κάθε χέρι πιστευω το έχω για 10-12 επαναλήψεις.

Όσο για το άλλο που είπες ότι έχω τακτοποιημένο σπίτι... Ευκολα! Μέσα έπεσες γενικά δεν γουστάρω σακουλακια μες τη μέση. Και έχω απαγορευσει κ το κάπνισμα εντός αυτοκινήτου. Κοίτα πως είναι η οροφή του αμαξιου.... Κοντευει 3 χρόνια...

Η καθαριότητα είναι η μισή αρχοντιά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210728_122929.jpg
    IMG_20210728_122929.jpg
    6.4 MB · Εμφανίσεις: 102

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Νελλη ποσο είπες έχεις παλμους ;;;;

Το μόνο μου αεροβιο που δίνει ιδρώτα είναι οι αρσεις θανάτου μια 15 άρα επαναλήψεις στα 60 κιλά 😁😆
 

Συνημμένα

  • IMG_20210728_102625.jpg
    IMG_20210728_102625.jpg
    1.4 MB · Εμφανίσεις: 98

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Νελλη ποσο είπες έχεις παλμους ;;;;

Το μόνο μου αεροβιο που δίνει ιδρώτα είναι οι αρσεις θανάτου μια 15 άρα επαναλήψεις στα 60 κιλά 😁😆
Θείο, κάποια σε εκνεύρισε μάλλον. Σε βλέπω ελαφρώς “elevated” στην συστολική σου πίεση.
Για να σε παρηγορήσω, όταν με αφήνουν στο διαβάστηκε, πάω 140 mmHg και 85 mmHg αντίστοιχα. 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Θείο, κάποια σε εκνεύρισε μάλλον. Σε βλέπω ελαφρώς “elevated” στην συστολική σου πίεση.
Για να σε παρηγορήσω, όταν με αφήνουν στο διαβάστηκε, πάω 140 mmHg και 85 mmHg αντίστοιχα. 😂

Οχι ρε μια χαρά είναι η συστολικη. Μέχρι 13.5 είναι οκ. Από 12 και κάτω έχεις χαμηλή πιεση.

Όσο για τα διαβάστηκε αγόρι μου δεν κάθομαι να ασχολουμαι καν με κάποια που δεν απαντάει η που όταν λέω κάτι ειρωνευεται... Επόμενη απευθείας.

Ας παει να μιλήσει με κανέναν πιτσιρικα όμοιο της 😜

Για την δουλειά έχω λίγη αγωνία να με καλέσουν να παμε σε νέες περιπετειες. Είχα μια σκασιλα αν δεν απάντησει κάποια....

Με πιτσιρικες δεν ασχολουμαι πολυ... Οποία θέλει να ζήσει κάτι καινουργιο και να ρισκάρει εδώ είμαστε. Τώρα εκ του ασφαλους κ φοβάμαι μη βραχω εγώ αυτά τα βαριέμαι. Ας μιλάνε με όσους τους συστήνει η παρεα τους κ ολα καλα!!! Αυτή τη ζωή επιλέγουν αυτή θα παρουν.

Δεν αναφέρομαι σε κάποια συγκεκριμένα αλλά γενικά. Στο βασανιστικο ερώτημα με άφησε στο διαβάστηκε που ταλανίζει τους νέους... Στα @@ σου. Εσυ ξέρεις ποιος είσαι κ τι μπορείτε να κάνεις. Αλλά δεν μπορουν να το ξέρουν όλοι κ ολες... Δυστυχώς δεν έχουμε όλοι σωστή κρίση αγαπητέ Σοξ αυτό έχω καταλάβει.

Ο Θείος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Νελλη ποσο είπες έχεις παλμους ;;;;

Το μόνο μου αεροβιο που δίνει ιδρώτα είναι οι αρσεις θανάτου μια 15 άρα επαναλήψεις στα 60 κιλά 😁😆
62 μεσος ορος το βραδυ αλλα σε καποιες φασεις κατα την διαρκεια του υπνου μπορει να πεσει και 55!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή έχει πολύ καύσωνα εδω περα 42-43 βαθμους μεσημέρι το βραδυ παιζει να εχει 32-35 , θα κάνω προπονηση σπιτι μου μεσα με το air condition.... ευκαιρια για λιγο deload. Θα κάνω απλές κάμψεις ή και ενα σέτ με σακιδιο μέσα με 5 ή 7.5 κιλά έξτρα....

2 ασκησεις ανοιγματων στηθους με λάστιχα.....

και 2 ασκήσεις ώμων με αλτηρες μια πιεσεις και μια εκτάσεις. Παιδια δυστυχως προπονηση σε γυμναστηριο χωρις κλιματισμο δεν γινεται. Η Προεδράρα εδω του γυμναστηριου ξέχασε να κανει συντηρηση στο κλιματιστικο οποτε μια που θα κανεις προπονηση και μια που θα πάθεις έμφραγμα. Και ας εχει και ολα τα παραθυρα ανοιχτα εννοειται.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγω επαθα δηλητηριαση σημερα, αφυδατωθηκα απο την δηλητηριαση και την βολτα το μεσημερι και εχω πονοκεφαλο. Δεν εχει ασκηση σημερα. Αυριο θα κανω πρωι πρωι για να μην εχω παλι τετοια απροοπτα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εγω επαθα δηλητηριαση σημερα, αφυδατωθηκα απο την δηλητηριαση και την βολτα το μεσημερι και εχω πονοκεφαλο. Δεν εχει ασκηση σημερα. Αυριο θα κανω πρωι πρωι για να μην εχω παλι τετοια απροοπτα.

Ε από κάποια μαλακια που εφαγες θα την έπαθες.

Σωστά ;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ιδεα δεν εχω. Σημερα το μονο ακυρο που ηπια ηταν μια κρυα σοκολατα εξω χωρις ζαχαρη και το νερο που την συνοδεψε. Κατα τα αλλα τα γευματα μου ηταν ενταξει. Καμια παρατυπια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υποψιαζομαι επισης το νερο της βρυσης. Εκανα το λαθος να βρασω ρυζι σε νερο βρυσης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ιδεα δεν εχω. Σημερα το μονο ακυρο που ηπια ηταν μια κρυα σοκολατα εξω χωρις ζαχαρη και το νερο που την συνοδεψε. Κατα τα αλλα τα γευματα μου ηταν ενταξει. Καμια παρατυπια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υποψιαζομαι επισης το νερο της βρυσης. Εκανα το λαθος να βρασω ρυζι σε νερο βρυσης.

Οχι ρε ! Το κάνω συνέχεια !
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top