Fitness Thread!

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μήπως ειναι στην προσθια επιφάνεια του ώμου... εκει που συνδέει με τον θωρακικο ;
Ο τρικεφαλος ειναι μαλλον αλλα θα με δει και ο αλλος ορθοπεδικος αυριο. Ειναι περιεργος τραυματισμος και πηρε ωρα να προσδιορισουμε που ειναι το προβλημα. Νιωθω οτι ισως τελικα ειναι καποιο νευρο απο τον αυχενα. Τωρα εχω πονο και στην ωμοπλατη. Προς το παρον εκεινη η πλευρα ξεκουραση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Comments Popcorn GIF by HyperX

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Εγκω το κοιλίτσα μου έβαλα μόνο, όχι ολόσωμη :P
Ωχχχ τι κοιλιακούς έχεις χτίσει? @Devil αυτή θα μας έχεις αφήσει πολύ πίσω στους κοιλιακούς
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εντάξει εγω παρηγοριέμαι με τους ώμους τα χέρια κ τα ποδια μου για κοιλιακους δεν εχω υψηλες βλεψεις χαχα μονο να ειναι επιπεδη η κοιλια κάπως να μην εχω κοιλουμπες. Αυτη που βγαινω έχει κοιλιακους καλυτερους απο τους δικους μου... σωματακι μανεκεν φιλος εκανε κ μπαλέτο.

Φιλε τωρα πριν τη δουλεια σταματησα Σκλαβενιτη ειναι στο δρομο μου .... πωπω πηρα μια κοτοπιτα περιπου 270γραμμαρια... τη πελεκησα. Και τωρα νιωθω να την εχω ηδη χωνέψει. Πειναω ρε γαμωτο.

Απο μάκρος ετσι κ ετσι (καλυτερη απο ζαμπονοτυροιπιτες εννοειται)

θερμιδες -> 530 (στα 260γρ)
πρωτεινη -> 13γρ
υδατανθρακας -> 50
λιπαρα -> 30

εχω φερει μαζι κ το αλλο πρωινο θα φαω σε κανα 2ωρο

60γρ κουακερ
25γρ σταφιδα
50γρ καρυδια
20γρ σιροπι αγαυης και θα παρω και 2 γιαουρτια 2% απο κυλικειο...

πειναω ρε γαμωτο :(
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
με αυτό το google lens μπορείς να εντοπίσεις κ άλλους ?? Μη διάσημους? Για μια φίλη ρωτάω

Μια φίλη μου που ρώτησα κι εγώ μου είπε ότι αν η φωτο είναι σε σοσιαλ, τότε δεν την αναγνωρίζει. Μόνο ό,τι υπάρχει στις εικόνες του Google.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωχχχ τι κοιλιακούς έχεις χτίσει? @Devil αυτή θα μας έχεις αφήσει πολύ πίσω στους κοιλιακούς

Τα σιγανά ποταμάκια να φοβάστε :whistle:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Σημερα θα παίξω δυνατή προπονησούλα... αλλά.... οταν θα πάω σπιτι θα φάω κ θα πεσω για ύπνο. Θα παω 8-9 βραδυ να κανω προπονηση πλάτης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Σε 1 μήνα περίπου δλδ :shifty:

Καλά να πάθεις ! Σου λεω απο προχθες να βάλεις φώτο εδω να σε δούν και εσυ μ λες σε πμ να πουμε.

Αν ειχες βαλει τωρα τη φώτο θα άρεσε στην Αγάπη κ θα σου εβαζε κ αυτη μετά. Σου ειπα κ χθές... ανοίξου φίλε.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.
Καλημέρα! Μια γενική ερώτηση...με το τρέξιμο, εκτός από ενδυνάμωση των ποδιών, γίνεται να γυμνάσεις έστω και λίγο τους κοιλιακούς; Ή πρέπει όταν τελειώνεις το τρέξιμο, να κάνεις και μερικά σετ ασκήσεων ειδικά για κοιλιακούς μύες;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Με το τρέξιμο γυμνάζεις τη καρδιά σου. Και μόνο.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλά να πάθεις ! Σου λεω απο προχθες να βάλεις φώτο εδω να σε δούν και εσυ μ λες σε πμ να πουμε.

Αν ειχες βαλει τωρα τη φώτο θα άρεσε στην Αγάπη κ θα σου εβαζε κ αυτη μετά. Σου ειπα κ χθές... ανοίξου φίλε.
Για να δέσει το γλυκό ε ?😋
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
και καύση θερμίδων

Δηλαδη ;

και με την αναπνοη καις θερμιδες πχ. τι εννοεις καυση θερμιδων ;

αν κάποιος τρώει 2000 θερμιδες και κάνει τοσο τρέξιμο ωστε ολες μαζι οι δραστηριοτητες μεσα στην ημερα να χρειαζονται 2000 θερμιδες για αυτον τοτε ΟΧΙ δεν καιει θερμιδες....
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.
Δηλαδη ;

και με την αναπνοη καις θερμιδες πχ. τι εννοεις καυση θερμιδων ;

αν κάποιος τρώει 2000 θερμιδες και κάνει τοσο τρέξιμο ωστε ολες μαζι οι δραστηριοτητες μεσα στην ημερα να χρειαζονται 2000 θερμιδες για αυτον τοτε ΟΧΙ δεν καιει θερμιδες....
εννοώ ότι πρόκειται για αερόβια άσκηση
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δηλαδη ;

και με την αναπνοη καις θερμιδες πχ. τι εννοεις καυση θερμιδων ;

αν κάποιος τρώει 2000 θερμιδες και κάνει τοσο τρέξιμο ωστε ολες μαζι οι δραστηριοτητες μεσα στην ημερα να χρειαζονται 2000 θερμιδες για αυτον τοτε ΟΧΙ δεν καιει θερμιδες....
Εγώ το κάνω αυτό .Για να μην χάσω κιλά τρωω παραπάνω και πάω για το χόμπι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
εννοώ ότι πρόκειται για αερόβια άσκηση

Ναι απλα κοιτα να δεις πως παει γιατι αρκετοι μπερδευονται.... αν εγω συντηρουμαι στις 2200 θερμιδες χωρις καμια δραστηριοτητα μεσα στην ημερα.... και πάω και 20 λεπτά για τρέξιμο τοτε ναι εκαψα 100 θερμιδες αρα ειμαι σε έλλειμα 100 θερμιδων.

Αν μετά που θα γυρισω φάω ενα γιαουρτι τοτε δεν ειμαι σε έλλειμα. Εκαψα μεν θερμιδες αλλα τις αναπληρωσα... οποτε ειναι σαν να μην έκαψα καθολου.

The more cardio you do the more calories you burn. Και το ελλειμα μεγαλωνει εάν δεν φάς.

Προσωπικα δεν προτεινω μεγάλα ελλειματα καθως οπως γραψαμε κ χθες σε ενα αλλο θρεντ απλα πηδάς τον οργανισμο σου χωρις λογο και τρως μυικη μάζα. Βασικα δεν το έγραψα εγώ το έγραψε άλλη αλλα ειναι σωστο... Δεν εχει κανενα νοημα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.
Ναι απλα κοιτα να δεις πως παει γιατι αρκετοι μπερδευονται.... αν εγω συντηρουμαι στις 2200 θερμιδες χωρις καμια δραστηριοτητα μεσα στην ημερα.... και πάω και 20 λεπτά για τρέξιμο τοτε ναι εκαψα 100 θερμιδες αρα ειμαι σε έλλειμα 100 θερμιδων.

Αν μετά που θα γυρισω φάω ενα γιαουρτι τοτε δεν ειμαι σε έλλειμα. Εκαψα μεν θερμιδες αλλα τις αναπληρωσα... οποτε ειναι σαν να μην έκαψα καθολου.

The more cardio you do the more calories you burn. Και το ελλειμα μεγαλωνει εάν δεν φάς.

Προσωπικα δεν προτεινω μεγάλα ελλειματα καθως οπως γραψαμε κ χθες σε ενα αλλο θρεντ απλα πηδάς τον οργανισμο σου χωρις λογο και τρως μυικη μάζα. Βασικα δεν το έγραψα εγώ το έγραψε άλλη αλλα ειναι σωστο... Δεν εχει κανενα νοημα.
Άρα για να γυμνάσεις κοιλιακούς μύες τι προτείνεις συμπληρωματικά με το τρέξιμο;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Άρα για να γυμνάσεις κοιλιακούς μύες τι προτείνεις συμπληρωματικά με το τρέξιμο;

Προτείνω άρσεις θανάτου , εκτασεις κορμού σε μαξιλαράκι και απλούς κοιλιακους με το γονατο να έρχεται στο κεφαλι σου εναλλάξ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top