Fitness Thread!

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν σ άρεσε η ιδέα του φιλτατου ντεβιλ? Έχουμε πολλά κοινά :shifty:

Πρέπει μέσα σε 10-20 λεπτά να με πείσεις να σου δώσω τηλεφωνακι αλλιώς το έχασες το τρένο... Έτσι λέει ο κόουτς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα αποπειραθώ να την φτιάξω αύριο με κάποιες αλχημείες και θα καταφθάσω με τα αποτελέσματα :playboy:

Δεν έβαλα καθόλου σοκολάτα ακριβώς γιατί απεχθανομαι το μπανάνα-σοκολάτα. Με αναγουλιαζει ένα τσακ γιατί είμαι περίεργη με αυτά :hehe:
Πανκέικς πρωτεϊνικά με μπανανα πχ δεν τρώω καν γιατί τη «νιώθω» στη ζύμη.

Χμμμμ το έχω δοκιμάσει και με κόκκινο μηλο, εκεί του πάει και γαρύφαλλο. Όσο για το scoop πρωτεΐνης το σκέφτηκα, αλλά θα ναι λίγο δύσκολο να επιτευχθεί η σωστή αναλογία. Δηλαδή δεν έχω αποπειραθεί για το τι γραμμάρια θέλει, ώστε να μη βγει μπετόν αρμέ ή γενικά «περίεργο». Πέρα απ αυτό υπάρχει ένας ακόμη προβληματισμός... η γεύση. Προσθέτοντας πρωτεΐνη θα έβαζα μάλλον και τη διπλάσια μπανάνα (ή μηλο χτυπημένο στο μούλτι και στραγγισμένο σε πετσέτα) ή για όποιον βάζει μέλι, τότε λίγο επιπλέον. Όλα αυτά έχοντας υπόψιν άγευστη πρωτεΐνη. Θα το πήγαινα συντηρητικά πάντως βάζοντας υλικά για 2 ή 3 μπάρες, ώστε να μην «πεταχτούν» υλικά και στανταρ θα έπαιζα με λίγα γραμμάρια πρωτεΐνης. Πάντως μια άλλη καλή λύση για να βγει πιο πηχτό χωρίς να μπλέξεις πολύ με όλα τα παραπάνω είναι να βάλεις λίγες κουταλιές αλεύρι αμυγδάλου (έχει στον ΑΒ σίγουρα).
*Απλώς με τόσα ασπράδια υπάρχει περίπτωση τραγανό να μη βγει ακόμη και να ρίξεις διαφορα για να πήξει, δηλ φοβάμαι μη βγει πιο πολύ σα στουμπωμένο ψωμί

Με scoop πρωτεΐνης πάντως έχω μια άλλη παραλλαγή πιο σέιφ (χωρίς ασπράδια) που δε μπαίνει φούρνο αλλά καταψύκτη (θέλει λίγα λεπτά να έρθει σε θερμοκρασία κατάλληλη για κατανάλωση). Επίσης τίμια και εύκολη

κάθε αρχή και δύσκολη :giveup:

Με ενέπνευσες και έκανα μια δική μου αλχημεία, όντως χωρίς τα ασπράδια. Είναι στην κατάψυξη τώρα για να πλάθεται πιο εύκολα, περισσότερες λεπτομέρειες σε λίγο!!!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Όταν κάνετε γραφείο συνοικεσίων εδώ μέσα παρακαλώ ενημερώστε με. Έτσι και εντοπίσετε αυτό που θέλω θα γίνω η καλύτερη πελάτισσα:euro::euro::euro:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πρέπει μέσα σε 10-20 λεπτά να με πείσεις να σου δώσω τηλεφωνακι αλλιώς το έχασες το τρένο... Έτσι λέει ο κόουτς.
Sexy Temptation Island GIF by RTL


69...? ή insta 😉
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Αυτό το ξέραμε ήδη, άρα να το εκλάβω ως μηδενική προσπάθεια;

@Gate4 Βαλε μια Αννίτα Πάνια να χτυπάει το κυμβαλο για να περάσει το επόμενο περιστατικό σε παρακαλώ πολύ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν, σχεδόν έτοιμα και τα πρωτεϊνοτετοια μου, αποφάσισα να τα κάνω σαν μπιφτεκάκια γιατί έτσι.

IMG_20211116_181806.jpg



Είναι ακόμη λίγο μελατα, θέλουν κι άλλη ψύξη για να δέσουν αλλά ένα που δοκίμασα ήταν πολύ ωραίο.

Έβαλα μέσα βρώμη αλεσμενη στο μπλέντερ, 2 scoop άγευστη πρωτεΐνη, τριμμένα φουντουκια, κακάο (ναι τα έβαλα όλα με το μάτι ενώ σκόπευα να μοιραστώ τη συνταγή, είμαι ΤΟΣΟ έξυπνη), φυστικοβουτυρο, μέλι, ινδοκαρυδο και λίγο γάλα αμυγδάλου με extra πρωτεΐνη. Τα ανακάτεψα όλα με το χέρι, έμεινε η μισή ζύμη πάνω στο χέρι μου γιατί κολλούσε απελπιστικά, τελικά κατάφερα να την ξεκολλήσω με τα χίλια ζόρια και την έβαλα κατάψυξη για 20 λεπτά. Μετά την επλασα σε μπιφτεκάκια και τώρα τα χω ψυγείο μέσα σε κάτι φορμακια για να δω πώς θα είναι μέχρι αύριο. Ίσως βγουν λίγο μαλακα και την επόμενη φορά να χρειαστεί περισσότερο απ τα στεγνά υλικά. Θενκιου αγαπητή @yorkie για το inspo ✨✨❤️
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,474 μηνύματα.
Όταν κάνετε γραφείο συνοικεσίων εδώ μέσα παρακαλώ ενημερώστε με. Έτσι και εντοπίσετε αυτό που θέλω θα γίνω η καλύτερη πελάτισσα:euro::euro::euro:
Μη μου πεις οτι αυτός που τις προάλλες περιπλανιόταν στα όνειρα σου είναι απο το φόρουμ;
:popcorn:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-11-16-18-39-15-051_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-11-16-18-39-15-051_com.miui.gallery.jpg
    216.1 KB · Εμφανίσεις: 73

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θεωρεις την προσεγγίση (που να βρεις τετοια αυτοπεποίθηση στις μερες μας)μου μηδενικη ? Θεσσαλονικιζεις λιγο :P

Ήταν λίγο "ζήτα μου κι ευχαριστώ που υπάρχω" η όλη φάση, λυπάμαι αλλά μπορείς και καλύτερα. @Devil σε παρακαλώ πες του τι κάνει λάθος γιατί με χάνεις από πελάτισσα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,474 μηνύματα.
ο χρονος κυλαει τικ τοκ τικ τοκ ..... χανεις και την ευκαιρια να εισαι με εναν νεοτερο σου (!):)
Συγνώμη που επεμβαίνω αλλα σιγά τη διαφορά ηλικίας.
Σε αφήνω να συνεχίσεις το κριτζ πέσιμό σου :bleh:(και επειδή δεν με ξέρεις,χαριτολογώντας το λεω)
 
Τελευταία επεξεργασία:

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
Μαλακές πρωτεϊνικές μπάρες (υλικά για 6 μερίδες)

Υλικά
  • 250 γρ ασπράδι αυγού (παίρνω το παστεριωμένο από το ψυγείο των σουπερ μάρκετ) χωρίς γεύση (εσείς μπορείτε να βάλατε και σοκολάτας)
  • 100 γρ νιφάδες βρώμης
  • 50 γρ μιξ ξηρών καρπών
  • 2 κοφτές κουταλιές της σούπας μαύρη σταφίδα (είτε μπορείτε να βάλετε λίγους χουρμάδες, αφού τους βυθίσετε σε νερό να μαλακώσουν και έπειτα τους αλέσετε στο μπλέντερ)
  • μισή ώριμη μπανάνα
  • 2 κτγ κακάο
  • 25 γρ φουντουκοβουτυρο με κακάο (ή οποιοδήποτε άλλο βούτυρο ξηρών καρπών προτιμάτε). Προσωπικά παίρνω από το wild souls που αποτελούνται από 100% ξηρούς καρπούς, δεν περιέχουν ζάχαρη και φυσικά είναι χωρίς φοινικέλαιο
  • λίγη κανέλα
Προαιρετικά μπορείτε να βάλετε 1 κουταλιά της σούπας μέλι ή όσο επιθυμείτε. Προσωπικά θεωρώ τη γλυκήτα που προσδίδουν η μπανάνα και οι σταφίδες υπέρ αρκετή (αλλά! Προσοχή μου αρέσουν τα ψιλοαγλυκα γενικώς... αφού είναι παστεριωμένο το ασπράδι, δοκιμάστε το μείγμα). Επίσης, μπορείτε να βάλετε και σταγόνες σοκολάτας.


Εκτέλεση

Σε ένα μπωλ ανακατεύετε το ασπράδι με τη βρώμη και το φουντουκοβούτυρο. Έπειτα πρόσθετε τη μπανάνα (λιωμένη), τους ξηρούς καρπούς ελαφρώς κομματιασμένους, τις σταφίδες, το κακάο και ο,τι άλλο βάζετε. Ανακατεύετε πάλι και έπειτα απλώνετε το μείγμα ιδανικά σε μακρόστενη φόρμα κέικ (ενώ έχει λαδόκολλα από πάνω) ή σε κάποιο μικρο ταψάκι/πυρέξ. Αν δεν έχετε μικρό σκεύος, για να μην σας απλώσουν πολύ οι μπάρες μπορείτε να κάνετε «φωλίτσες» με το αντικολλητικό χαρτί.

Ψήνετε σε προθερμασμένο φούρνο (στην τελευταία σχάρα) για 50’ περίπου στους 170 βαθμούς.
Αφήνετε να κρυώσει και ξεφορμάρετε κόβοντας σε ίσα μέρη (η κάθε μπαρα δίνει 10 γρ πρωτεΐνης).

View attachment 88075

γιααααα τσεκάρετε @dum dum boy @meetmeinmontauk μιας που το συζητούσαμε προ ημερών.
Επισης, @vassilis498 δεν έχεις καμία δικαιολογία, είναι 3’ «μαγείρεμα» 🤓

θερμίδες ανά 100gr;;;;; :)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Συγνώμη που επεμβαίνω αλλα σιγά τη διαφορά ηλικίας.
Σε αφήνω να συνεχίσεις το κριτζ πέσιμό σου :bleh:(και επειδή δεν με ξέρεις,χαριτολογώντας το λεω)
Δεν της την πέφτω , να με γυρίσει στα στέκια της Θεσσαλονίκης θέλω 😋
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,474 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
χανεις και την ευκαιρια να εισαι με εναν νεοτερο σου (!):)

Έχω ξαναϋπάρξει, δεν πήγε και πολύ καλά (!) :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν της την πέφτω , να με γυρίσει στα στέκια της Θεσσαλονίκης θέλω 😋

Επίσης δε θέλω να στο χαλασω αλλά έχω ξενοικιασει απ τη Θεσσαλονίκη από Ιούλιο του 2019, άργησες λίγο
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Έχω ξαναϋπάρξει, δεν πήγε και πολύ καλά (!) :)
Μαζί μου όλα θα πάνε αστραφτη αρκεί να λες ναι (το νόημα στην ζωή είναι το ναι για να αποκτήσεις εμπειρίες 😉)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης δε θέλω να στο χαλασω αλλά έχω ξενοικιασει απ τη Θεσσαλονίκη από Ιούλιο του 2019, άργησες λίγο
Δεν θα σε χαλαγε ένα ταξίδι πιστεύω ....
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
καλά είναι. φαντάζομαι θα εξαρτάται και από τι είδους ξηρούς καρπούς θα βάλεις.
Ναι, αλλά μη φανταστείς μεγάλες αποκλείσεις. Εγώ έβαλα μιξ πάντως. Έχω από τον ΑΒ ένα μιξ ανάλατων ψημένων. Σου μένουν και οι άλλοι για γιαουρτάκια ή για νέα δόση για μπάρες είτε αυτές είτε αλλου τύπου, πχ τις πιο μπισκοτενιες - crunchy.

θεωρώ καλύτερες αυτές γιατί το ασπράδι δεν είναι ακριβό να αγοραστεί, σου μένει και για ομελέτες και δεν σε βάζει στο τρυπακι να κανεις μπάρες είτε με χαμηλη πρωτεΐνη είτε να αγοράσεις που πρωτεΐνη (πχ φαντάζομαι δεν έχεις και ούτε χρειάζεται να πάρεις με βάση το στόχο σου κτλ).

Στις θερμίδες είναι υπολογισμένο το μέλι που θα βάλεις (και δεν έβαλα).
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,474 μηνύματα.
Έχω ξαναϋπάρξει, δεν πήγε και πολύ καλά (!) :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Επίσης δε θέλω να στο χαλασω αλλά έχω ξενοικιασει απ τη Θεσσαλονίκη από Ιούλιο του 2019, άργησες λίγο
Καλε Αγάπη γεια στα χέρια σου, θέλω τη συνταγη για την χυλόπιτα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top