Fitness Thread!

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ερώτηση ακροατή για να επαναφέρω το θέμα.
@Devil, πόσα γεύματα από αυτά που μας βάζεις εδώ, πρέπει να φάω για να είμαι 10% υπερθερμιδικά, μετά από αυτή τη μέρα; 🤷🏻

A9E7A0A4-4B6B-4071-A562-AAB18C820320.jpeg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
χαχαχα ασε φιλε κ εγω το χω πδηξει.... σημερα εφτασα 3100 θερμιδες με 2700 συντηρηση.... πλακωσα και μια τομπλερον... το απογευμα με 400γρ γιαουρτι.... τρωω πολύ ρε διαολε. Φταινε και τα φαγητα στη δουλεια οταν σου δινει αφρατο ασπρο ψωμάκι μαζι με το φαγητο πως να μην κανεις παπάρες... άσε δράμα πρέπει να κοψω λιγο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
χαχαχα ασε φιλε κ εγω το χω πδηξει.... σημερα εφτασα 3100 θερμιδες με 2700 συντηρηση.... πλακωσα και μια τομπλερον... το απογευμα με 400γρ γιαουρτι.... τρωω πολύ ρε διαολε. Φταινε και τα φαγητα στη δουλεια οταν σου δινει αφρατο ασπρο ψωμάκι μαζι με το φαγητο πως να μην κανεις παπάρες... άσε δράμα πρέπει να κοψω λιγο.
Εγώ όσο και αν φάω τώρα, λόγω προγράμματος, δεν ξεπερνάω το μέσο όρο μου που είναι γύρω στις 3400 kCal/day. Με το powerlifting, λόγω αναερόβιας δραστηριότητας το σώμα μου καίει σα δαίμονας τις θερμίδες. Είχα να το δω από τα 16 μου αυτό το φαινόμενο, που βαρούσα 2 2ωρες προπονήσεις, 3 φορές την εβδομάδα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Εγώ όσο και αν φάω τώρα, λόγω προγράμματος, δεν ξεπερνάω το μέσο όρο μου που είναι γύρω στις 3400 kCal/day. Με το powerlifting, λόγω αναερόβιας δραστηριότητας το σώμα μου καίει σα δαίμονας τις θερμίδες. Είχα να το δω από τα 16 μου αυτό το φαινόμενο, που βαρούσα 2 2ωρες προπονήσεις, 3 φορές την εβδομάδα.

Να πάρω σταρψ για τις άρσεις θανατου ή να το παιδεψω με την λαβή μου χωρις στραψ ;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Να πάρω σταρψ για τις άρσεις θανατου ή να το παιδεψω με την λαβή μου χωρις στραψ ;
Να πάρεις ή αν μπορείς, φτιάξε. Εγώ έφτιαξα με δικό μου ύφασμα (το πήγα σε μοδίστρα και μου το έφτιαξε, στις διακοπές μου), και έχω δει θαύματα. Εξαιτίας του τραυματισμού μου, άνοιγε το χέρι μου και δε μπορούσα να ξεπεράσω τα 140 kg. Με τα straps είμαι παραπάνω. Να έχεις κορμό/πλάτη/μοιριαίους δικεφάλους και να μένεις από καρπό. Έξαλλος!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Να πάρεις ή αν μπορείς, φτιάξε. Εγώ έφτιαξα με δικό μου ύφασμα (το πήγα σε μοδίστρα και μου το έφτιαξε, στις διακοπές μου), και έχω δει θαύματα. Εξαιτίας του τραυματισμού μου, άνοιγε το χέρι μου και δε μπορούσα να ξεπεράσω τα 140 kg. Με τα straps είμαι παραπάνω. Να έχεις κορμό/πλάτη/μοιριαίους δικεφάλους και να μένεις από καρπό. Έξαλλος!

χαχαχα οντως μαλακια ρε... κ εγω το επαθα αυτο στα 100 κιλά που εκανα 4-5 επαναληψεις πάω να κανω στην επομενη προπονηση λεω σημερα θα παιξω δυνατά... θα προσπαθησω 7-8 επαναληψεις με 100 κιλα πάνω μου... κ δεν έκανα ουτε 3 ! χαχα εμεινα απο τη λαβη... τραγικο. Ποσο δικιο έχεις.

Ειχα κοιμηθει κιολας το μεσημεράκι... σου λεω τα 100 τα ειχα πένα για 7 επαναληψεις... ε ουτε 3 δεν βγηκαν. Οτι να ναι.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Επιτελους πιαστηκε ο κ*λος μου :laugh: :clapclap:
Χθες εκανα lower body βαρη και δεν εκανα καθολου διαλειμμα. Στο τελος της προπονησης ενιωθα τα ποδια μου τερμα αδυναμα που ενιωθα οτι δεν με βαστανε!
Εκανα τα εξης:
1. goblet καθισματα (20 κιλα αλτηρα), 15/12/10 επαναληψεις και επειτα 50 καθισματα χωρις αλτηρα
2. αρσεις θανατου με ενα ποδι (20 κιλα αλτηρα), 15/12/10 και επειτα 50 glute bridges
3. bulgarian squats με βαρακι σε καθε χερι (5 κιλα γιατι δεν την παλευα), 15/12/10 συν 50 lunges
4. burpees με τα παραπανω βαρακια 15/12/10 συν 50 squat jumps

Tα φτυσα χωρις διαλειμμα αλλα το ευχαριστηθηκα παρα πολυ.
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Μέχρι πριν upper/lower, αλλά εδώ και λίγο καιρό τα έχω παρατήσει. Μετά τις γιορτές, λέω να ξεκινήσω πάλι, γιατί το παραξεφτίλισα. :p

Α επειδη απο το αβαταρ σου θα νομιζε κάποιος οτι κάνεις μπαλέτο ή εισαι χορευτρια... :)
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Α επειδη απο το αβαταρ σου θα νομιζε κάποιος οτι κάνεις μπαλέτο ή εισαι χορευτρια... :)
Αν πάμε με βάση τα avatar, εσύ πρέπει να παίζεις επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Champions Λύγκ, βλέπω. Υψηλού επιπέδου μπαλίτσα ο θείος. :P
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Α επειδη απο το αβαταρ σου θα νομιζε κάποιος οτι κάνεις μπαλέτο ή εισαι χορευτρια... :)
Θα μ' άρεσε ο χορός. Το μπαλέτο δεν είναι του γούστου μου - μόνο να χαζεύω όσους ασχολούνται.

-Στα απλά και ταπεινά είμ' εγώ, όμως. :p Βάρη, bodyweight, λίγη αερόβια... τέτοια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Αν πάμε με βάση τα avatar, εσύ πρέπει να παίζεις επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Champions Λύγκ, βλέπω. Υψηλού επιπέδου μπαλίτσα ο θείος. :P

Εγω ειμαι πάνθηρας.... μ αρεσει η δραση. Καθομαι πισω απο τα φυλλα και παραμονεύω... μεσα στη νυχτα. :D
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Εγω ειμαι πάνθηρας.... μ αρεσει το κυνηγι. Καθομαι πισω απο τα φυλλα και παραμονεύω... μεσα στη νυχτα. :D
Μου θυμίζεις εμένα όταν έπαιζα Counter-Strike πριν πολλά χρόνια. Κι εγώ, καθόμουν πίσω από τα φύλλα σε νυχτερινή πίστα με Sniper. Ωραία χρόνια. Τώρα, ούτε μαχαιράκι. :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Μου θυμίζεις εμένα όταν έπαιζα Counter-Strike πριν πολλά χρόνια. Κι εγώ, καθόμουν πίσω από τα φύλλα σε νυχτερινή πίστα με Sniper. Ωραία χρόνια. Τώρα, ούτε μαχαιράκι. :P

Πάνθηρας φιλε.... πάνθηρας ! χαχα


:P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πάνθηρας φιλε.... πάνθηρας ! χαχα


:P
Σοβαρά τώρα ή φταίει η αϋπνία μου και φαντάζομαι καλσόν; Τι βλέπουν οι σκουρόχρωμες ματάρες μου πρωί πρωί;
Έφυγα, είσαι κακή επιρροή. Έχουμε να σχεδιάσουμε κι έναν αντιδραστήρα και δε θα μας αφήσεις μυαλό όρθιο. :superman:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα ή φταίει η αϋπνία μου και φαντάζομαι καλσόν; Τι βλέπουν οι σκουρόχρωμες ματάρες μου πρωί πρωί;
Έφυγα, είσαι κακή επιρροή. Έχουμε να σχεδιάσουμε κι έναν αντιδραστήρα και δε θα μας αφήσεις μυαλό όρθιο. :superman:

xaxa απλα εβαλα το πανθηρας που εγραψα στην αναζητηση και μου έβγαλε και αυτο... χαχαχα

αντε καλημέρα φιλε μου καλη συνέχεια.

Σημερα θα πάω κ για τα στραψ απο ενα εξτριμ στορ ! Αυριο θα κανω προπονηση πλατης και θελω να παιξω δυνατά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Απ τους 18-20 βαθμους που εχει σημερα κατεβαινει ξαφνικα στους κατω απο 5 ....θα εχεις αρκετο κρυο αλλα νομιζω με τα κυρα ντους θα εχω συνηθισει το σωμα μου ...αρα ελπιζω να μην εχω προβληματα στην αποδοση λογω κρυου
1640085506115.png



Τωρα βρεχει(ψιχαλιζει) ....το μονοζυγο το πιανει η βροχη . Εχω μεχρι τις 2:30 περιθωριο να βγαλω την προπονηση .Για να δουμε πως θα ειναι οι ελξεις στην βροχη
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Πρωινο πριν τη προπονηση πλάτης - ποδια !

kouakeropita.jpg



το έφτιαξα μονος μου φυσικά....

πολυ απλη συνταγη

80 κουακερ
200 ασπράδι

και στο τέλος 25γρ φυστικοβουτυρο και 40γρ μαρμελάδα φράουλα....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σημερα ειμαι με δυο γνώμες να παιξω άρσεις χαλαρα στα 70-80 κιλά ή να συνεχισω στα 100 για επαναληψεις... θα δούμε... αναλογα πως θα με κόψω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση στήθος - χέρια.....

Οπως ειπε και ο coach καθε βδομάδα "ξεσκιζομαι" ανεβάζω

σήμερα έσπασα το φράγμα των 12 στα 70 κιλά... 12 επαναληψεις για 70 κιλα με τον coach απο πισω για σπότερ !!!

Πάμε πολύ καλά... Νομιζω έχω σίγουρα 4-5 καλες επαναληψεις στα 80 κιλά περιπου δηλαδη το σωματικο μου βάρος στον πάγκο.

Συγκεριμένα :

1) ΠΙΕΣΕΙΣ ΙΣΙΟΥ ΠΑΓΚΟΥ ΜΕ ΜΠΑΡΑ
1ο σέτ 20 κιλά 8 επαναληψεις (ζέσταμα)
2ο σέτ 40 κιλά 9 επαναλήψεις (ζέσταμα)
3ο σέτ 70 κιλά 12 επαναλήψεις (κύριο - σκληρό σέτ)

Προοδος -> +2 επαναληψεις στα 70 κιλά.

*tip -> Προσοχή στις ανάσες παιζουν μεγάλο ρόλο , οταν κατεβάζεις μην βγάλεις πολλές ανάσες γιατι μετα θα ξεμεινεις και δεν θα εχεις για τη 1-2 τελευταιες επαναληψεις που θές να σπάσεις το ρεκόρ σου.


2) ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΕΠΙΚΛΗΝΗ ΠΆΓΚΟ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ
1ο σέτ 50 κιλά για 9 επαναλήψεις (νόρμαλ σέτ)
2ο σέτ 60 κιλά για 12 επαναλήψεις (κύριο σκληρό σέτ) progressive : +2 reps
3ο σέτ 55 κιλά για 10 επαναληψεις (κύριο σκληρό σέτ)
4ο σέτ 55 κιλά για 7 επαναλήψεις

Προοδος -> 60 κιλά για 12 στον επικληνή +2.

3) PEC DEC ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ - ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
1ο σέτ 25 κιλά για 12 επαν.
2ο σέτ 25 κιλά για 9 επαν.
3ο σέτ 22 κιλά για 11 επαν.

Προοδος -> 2 σέτ στα 25 κιλά

*tip -> κινείς τις λαβές του μηχανήματος με τους αγκώνες για καλύτερη ενεργοποιηση του θωρακικού - πλατη στο κάθισμα σταθερή ώμοι πισω στη φυσική τους θεση.

Πρέσα στήθους SINGLE SET -> 50kg για 11 επαναληψεις.


4) ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗ
1ο σετ
8 κιλά για 10 επαν. (ζέσταμα)
2ο σέτ 10 κιλά για 15 επαναληψεις ! progressive +3 reps
3o σετ 9 κιλά για 12 επαναλήψεις
Προοδος -> 10 κιλά για 15 επαναληψεις - τραβάνε αρκετά οι ώμοι.

*tip -> φάση εκκινησης χέρια μπροστά απο τον κορμό για καλύτερη ενεργοποίηση του ώμου και λιγοτερο της πλάτης.

5) ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
1ο σέτ
7 κιλά για 12 επαν. (ζέσταμα)
2ο σέτ 13 κιλά σε κάθε χέρι για 12 επαναληψεις progressive : +2 reps
3o set 9 κιλά για 11 επαναληψεις (12η δεν μπορούσα)
Προοδος -> 13 κιλά για 12.

6) ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ

1ο σέτ 7 κιλά για 12 επαν.
2ο σέτ 7 κιλά για 11 επαν.
3ο σέτ 7 κιλά 7 επαναληψεις (αποτυχια στην 8η)

δυνατή προπόνηση , μ άρεσε!!!!! :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top