Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εγώ χωρίς πρωινό δεν λειτουργώ. Απλά τρώω το βράδυ το αργότερο 9 η ώρα. 12 με 13 ώρες μετά παίρνω το πρωινό μου.
Μέλι χρησιμοποιώ μόνο μια κουταλιά στο πρωινό ανακατεμένο με κανέλα.
Ταχινι (σπάνια) κ μέλι βάζω ελάχιστο στην καθημερινή βρώμη μου με σπόρους τσια, κολοκυθόσπορους και ηλιόσπορους.


Αντιλαμβάνομαι οτι για να φτάσεις να δεις και τους 6-8 κοιλιακους πρεπει να κόψεις και τα μέλια και τα ταχινια αλλά ο τυπος ειναι υπερβολικός.

Πολλά πρεπει να κόψεις τους τελευταίους 2-3 μήνες.

Γιαουρτια μέλια φυστικοβουτυρο ψωμια...

Και για τα δημητριακά έχει δίκιο. Έχουν ζάχαρη.

Ε τι νομίζεις είναι ευκολο να κάνεις διατροφή ;σοβαρά παντα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Αντιλαμβάνομαι οτι για να φτάσεις να δεις και τους 6-8 κοιλιακους πρεπει να κόψεις και τα μέλια και τα ταχινια αλλά ο τυπος ειναι υπερβολικός.
Εμείς δεν πάμε για διαγωνιστικό επίπεδο. Απολαμβάνουμε αυτό που κάνουμε. Ποιο πολύ για συντήρηση το κάνω και για μακροζωία.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εμείς δεν πάμε για διαγωνιστικό επίπεδο. Απολαμβάνουμε αυτό που κάνουμε. Ποιο πολύ για συντήρηση το κάνω και για μακροζωία.

Ναι εγώ θέλω να στεγνώσω τελείως κάτω στη κοιλιά όμως όποτε θα βελαξουμε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ο καθένας έχει τις δικές του προτεραιότητες.

Ε δεν με έχω ξαναδεί έτσι γιατί παντα κρατουσα εκεί χαμηλά αυτό το επίμονο λιπακι αλλά τώρα θα φυγει και αυτό.

Μέχρι 78 κιλά κατεβαίνω αλλά θα παρει λίγο καιρό. 9-10 μήνες. Τώρα είμαι 87.5 περιπου.

Τα cheat meals θα είναι απλά για τόνωση ψυχολογίας μια φορά το 20μερο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Για απλά χάσιμο βάρους κάποιοι συνδυάζουν διαλειμματική νηστεία και κετογονικη δίαιτα.
H κετογονική δίαιτα είναι πλούσια σε τροφές που περιλαμβάνουν καλά λιπαρά, όπως για παράδειγμα οι ξηροί καρποί, το αβοκάντο, τα ψάρια, το ταχίνι, το λάδι.

Απαγορευμένες τροφές της κετογονικής δίαιτας είναι τα δημητριακά, το ψωμί, το ρύζι, τα ζυμαρικά, τα αμυλούχα λαχανικά, πολλά φρούτα, τα γλυκά, η ζάχαρη, το μέλι και τα όσπρια.
Εγώ όσπρια τρώω και αρκετά φρούτα τώρα το καλοκαίρι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Για απλά χάσιμο βάρους κάποιοι συνδυάζουν διαλειμματική νηστεία και κετογονικη δίαιτα.


Με τη κετο δεν θα βγάλω προπονηση. Χρειάζεται υδατάνθρακας.

Ωστόσο τον έχω ελεγχόμενο το πολυ 200γρ την ημέρα.

Η φιλοσοφία δεν είναι δύσκολη.

Υψηλή προσληψη πρωτεινης πχ σήμερα πηρα 180γρ συνολικά.

Προπόνηση προοδευτικοτητας με βάρη.

Πολυ μικρό έλλειμα 200-300γρ απώλεια βάρους την εβδομάδα. Το πολυ.

Πειθαρχία - όχι βιασυνες

Και να γυμνάζεσαι σαν άνθρωπος.

Train harder does not mean insane.

Από τότε που έκοψα τα πολλα σετ μαλακιες αναρρώνει το σώμα κ καλυτερα.

12-15 σετ την εβδομάδα ανά μυϊκή ομάδα αν δεν είσαι προχωρημενος ειναι υπέρ αρκετά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Με τη κετο δεν θα βγάλω προπονηση. Χρειάζεται υδατάνθρακας.

Ωστόσο τον έχω ελεγχόμενο το πολυ 200γρ την ημέρα.

Η φιλοσοφία δεν είναι δύσκολη.

Υψηλή προσληψη πρωτεινης πχ σήμερα πηρα 180γρ συνολικά.

Προπόνηση προοδευτικοτητας με βάρη.

Πειθαρχία

Και να γυμνάζεσαι σαν άνθρωπος.

Train harder does not mean insane.

Από τότε που έκοψα τα πολλα σετ μαλακιες αναρρώνει το σώμα κ καλυτερα.

12-15 σετ την εβδομάδα ανά μυϊκή ομάδα αν δεν είσαι προχωρημενος ειναι υπέρ αρκετά.
Τα λίγα σετ με πολλά βάρη είναι για όγκο. Τα πολλά σετ με λίγα βάρη για γράμμωση. Αυτά θυμάμαι από παλιά. Πολλά βέβαια θα έχουν αλλάξει από τότε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Τα λίγα σετ με πολλά βάρη είναι για όγκο

Το πολλα είναι υποκειμενικο. Όσα χρειάζονται για να βγάζεις τη τελευταία επανάληψη οριακά.

Το μυϊκό ερέθισμα χρειάζεται. Απλά όταν κάνεις πολλα σαμποταρεις την ανάρρωση σου κ μπορεί να χεις κ απώλεια μάζας.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Λογικό μου φαίνεται. Και καλός ύπνος, ενυδάτωση, χαλάρωση...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Λογικό μου φαίνεται. Και καλός ύπνος, ενυδάτωση, χαλάρωση...

Ένα άλλο λάθος που κάνουν είναι πολλές επαναλήψεις με λίγα βάρη. Αυτό δεν δημιουργεί μυϊκό ερέθισμα.

Μυϊκό ερέθισμα έχεις όταν προπονεισαι κοντά στην αποτυχία.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Ένα άλλο λάθος που κάνουν είναι πολλές επαναλήψεις με λίγα βάρη. Αυτό δεν δημιουργεί μυϊκό ερέθισμα.
Για τους hard gainers είναι εντελώς άχρηστες αυτές οι πολλές επαναλήψεις. Ειδικά αν δεν είναι σωστά εστιασμένες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

1,6 λέει το άρθρο εγω παίζω 1,9-2γρ ανα κιλό σωματικού βάρους.

3 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο και τέλος.

Δευτερα εκανα πλάτη-τρικεφαλους-ώμους (1 ασκηση).
σημερα θα κάνω ποδια-γλουτους-κορμο και μια ασκηση για τη μεσαια μοιρα του δελτοειδη

Σαββατο στηθος - δικεφαλοι.

αυτη ειναι η προπονησή μου.

Χθεσινά μάκρος

2410 θερμιδες
180 πρωτεινη
193 υδατανθρακας
72 λιπαρα

σημερινή ζύγιση 87.6 Kg

περίπου 2,1γρ / κιλο σωματικου βάρους η χθεσινη λήψη πρωτεϊνης :D
4.5 λίτρα νερό. (3 μπουκάλια ολη την ημέρα)

απο τη στιγμή που τη παλεύεις μια χαρα με 180-200γρ υδατανθρακα την ημερα για ποιο λογο να παίρνεις παραπανω.

απο τη στιγμή που βλέπεις οτι δεν χάνεις μυς με 12-13 σέτ την εβδομαδα ανα μυικη ομάδα ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ;;;; :D

Ισορροπία!

Μεσότης. Αριστοτέλης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Βασιλης1234

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Έχει βρεθεί ότι ιδανικά στο cut η πρόσληψη πρέπει να είναι τουλάχιστον 2.3γρ/κγ. Ιδανικά 2.3-3γρ/κγ πρωτεινης.

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Χθεσινή προπόνηση ΠΟΔΙΑ - ΓΛΟΥΤΟΙ - ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ - ΩΜΟΙ. (2η της εβδομάδας)

1. ΠΡΕΣΑ ΠΟΔΙΩΝ (μηχανημα με ανωτατα κιλά τα 250)
140 κιλά για 11 +1 σέτ στα 140
130 κιλά για 11
120 κιλά για 11
120 κιλά για 11

2. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΩΝ
50 κιλά για 13 +1
50 κιλά για 11 +1
45 κιλά για 11 +1
40 κιλά για 10

3.ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΤΩΝ 18κιλών σε κάθε χέρι

13
11
11

4. ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ
45 κιλά για 13
50 κιλά για 11
45 κιλά για 11

5. ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΣΕ ΡΩΜΑΪΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΟΡΘΙΟΣ - ΚΑΜΨΕΙΣ ΚΟΡΜΟΥ
16
15
12
12

6. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ
13 κιλά σε 12 επαν.
12 κιλά για 12
12 κιλά για 12
10 κιλά για 10

ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ και τέλος. Τα ξαναλέμε Σαββατο Στήθος - χέρια.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ναι εγώ θέλω να στεγνώσω τελείως κάτω στη κοιλιά όμως όποτε θα βελαξουμε.
Eat clen, tren hard, test your limits anavar give up.

Κατι λιγακι ασχετο επειδη το πηρε το ματι μου πιο πριν. Ο αλιμπακης ειναι λιγακι βλαμενο, πριν καποια χρονια τον μαζεψανε επειδη κατα βαση πουλαγε καριολικια και ο στοκος μιλαγε τηλεφωνα, facebook ολα χαμος. Μην δινεις παρα πολυ βαση σε αυτα που λεει, εχει πολυ καλυτερους youtubers, δες τον darek η πως τον λενε απο το more plates more dates, διαβασε τα αρθρα του bill roberts.

Και ορισμενα θεμελια επισης αν θες να ασχοληθεις λιγακι πιο σοβαρα, ειδικα το βιβλιο του bompa ειναι χρυσαφι.

Και μετα ανοιξε δικο σου youtube και γραψε το μαλακα το γιαννη στα τετοια σου, σου υπαγραφω θα ξερεις 200 φορες καλυτερα απο αυτον.

IMG_9665.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εσυ που είχες και γυμναστηριο θέλω να μ πείς πόσοι απο αυτους που το έπαιζαν "φυσικοι" έπαιρναν !
Εδω παιρνουν καριολικια ανθρωποι που νομιζεις οτι δεν εχουν πιασει μπαρα οχι γυμναστηριου ουτε σε μπαρ.

Θες να αρχισω να σου λεω τραγουδιστες και ηθοποιους που ξερω απο πρωτο χερι τι παιρνουν? Με κοιλιτσες και απολα.

(η απαντηση ειναι ολοι οσοι το παιζουν φυσικοι παιρνουν φαρμακο. Ο - Λ - Ο - Ι)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο καθένας στη προσωπική του ζωή. Προφανώς και θα έχει πιο jacked αποτελεσμα απο εμάς φυσικά με ενα κάρο ρίσκα, ο άλλος έπαθε ανεπάρκεια στη καρδιά του και δεν είναι ουτε 40 γιατι έπαιρνε αναβολικά και ήθελε να ειναι 1.85 ύψος 115 κιλά με 10% ποσοστο λίπους !!!

Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν οτι απο ένα σημείο και μετά αυτο που κάνουν δεν είναι ούτε υγιεινό ούτε νορμάλ. Το να σηκώνεις 3 φορές το βάρος σου σε κάθισμα ενω είσαι ενας άνθρωπος 80 κιλών μπορεί να σ βγάλει στο μέλλον ένα ανεύρυσμα.

Οι πιέσεις ειναι πολύ μεγάλες ειδικά οταν κρατάς την ανάσα σου για να σταθεροποιήσεις τον κορμό κ το βάρος ειναι απο 200 κιλά και πάνω. Τα ίδια και στους πάγκους. Η πίεση στις αρτηρίες ανεβαίνει και η καρδιά κάνει αγώνα να κρατήσει το σώμα όρθιο.

Απλά να μη παραμυθιάζουν το κόσμο και κυρίως... και να μην υποτιμούν άλλα αποτελέσματα που έχουν προέλθει με φυσικούς τρόπους. Εμενα αυτο με εκνευρίζει.

Ακούς εναν body builder να σ λέει πχ οτι ο Jeremy Ethier έχει αποτελέσματα που θα μπορούσε κάποιος να πιάσει στους π΄ρωτους 6 μήνες προπόνησης. Ναί και τους υπόλοιπους θα ηταν σε κύκλους φαρμάκων οκ.

Τελοςπαντων ειδικά στα νέα παιδιά προσέχετε ποιους μαλάκες ακολουθείτε στα σόσιαλ !!! Πολύ ψέμμα κυκλοφορεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top