Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Έχω αρχίσει να καταλήγω πως μία μυϊκή ομάδα, καλό είναι να τη χτυπάς 2 φορές μέσα στη βδομάδα. Τουλάχιστον εγώ πχ που κάνω 3/7 προπονήσεις μέσα στη βδομάδα, τις έχω σπάσει σε 2 upper και 1 leg day. Στη leg day χτυπάω και ώμους.

Ναί , εάν εισαι σε σύνολο 12-14 σέτ και δεν αντέχεις σε μια προπόνηση πχ να βγάλεις όλα τα σέτ οπως θές για στήθος.

Πχ δεν μπορείς την ίδια μέρα να πετυχεις PR σε οριζόντιο πάγκο και σε επικληνή... μη τρελαθούμε , ειδικα οσο ανεβαίνεις και είσαι καιρό στο γυμναστηριο. Εγω πχ μετά τα 85αρια που έκανα ηθελα μονο 1-2 ασκησεις το πολύ ανοιγματα σε τροχαλίες.

Στη πλάτη τα ίδια... αν η λαβη σου δεν μπορεί να κρατησει τιποτε αλλο μετά απο10-12 σκληρά σέτ.... κανε τα υπολοιπα άλλη ημέρα μέσα στην εβδομάδα.

Παέι και με τη λογική δηλαδή και πως νιώθεις, αυτο που λέει ακου το σώμα σου.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Πχ δεν μπορείς την ίδια μέρα να πετυχεις PR σε οριζόντιο πάγκο και σε επικληνή..
Ακριβώς Devil! Από τις 2 προπονήσεις upper μου, τη μία κάνω πιέσεις οριζόντιου πάγκου με μπάρα και την άλλη επικλινή μηχάνημα. Σκέφτομαι, αν πρέπει σιγά σιγά να βάζω και επιπλέον abs workout στις προπονήσεις
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ακριβώς Devil! Από τις 2 προπονήσεις upper μου, τη μία κάνω πιέσεις οριζόντιου πάγκου με μπάρα και την άλλη επικλινή μηχάνημα. Σκέφτομαι, αν πρέπει σιγά σιγά να βάζω και επιπλέον abs workout στις προπονήσεις

Στη φώτο αμα είδες μεγάλωσε ο πήχης μου. Ειμαι σε υποθερμιδικη διαιτα καταρχάς.. αλλα μικρό έλλειμα... 100-200 θερμιδες το πολύ απο τη συντηρηση.

Δεν κάνω καμια άσκηση για πήχη αλλα ολες οι υπολοιπες... φορτώνουν και αυτόν και αυτο φτάνει.

Για κοιλιακους κάνει 5-6 σέτ το πολύ. Δε χρειάζεσαι παραπανω ειδικα αν κάνεις καθίσματα και άρσεις θανάτου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και επισης το διπλάσιο του βάρους μου σε γραμμάρια καθημερινα πρωτεϊνη. Καθαρη απο κοτες - αυγα - κουακερ γιαουρτι και συμπληρωμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Υπέροχη

IMG_20240227_160500.jpg


Έχει μια που καλη κυρία στο σκλαβενιτη και σήμερα μόλις ήρθα έβαζε τις σαλάτες πανω στην ώρα λέω και γελάσαμε. Μου έβαλε πρωτο πρωτο επειδή είχε κόσμο και διαλεγαν άλλες σαλάτες και περιμενε.

Ευχαριστώ πολυ λέω είστε παντα εξυπηρετικη και ευγενική. Λέει έτσι πρεπει λέω δεν αυτονόητο από όλους!

Πιο μετά είχε ένα άλλο ουφο που ήταν πιο μπροστά από μένα και έπαιρνε με το πατερα της φαγητό μετά όμως πηγαν να διαλέξουν αναψυκτικά. Και κάτι μουρμουριζε όταν ήρθε στο ταμείο ότι δήθεν ήταν πιο μπροστά.

Έτοιμος ήμουν αν συνέχιζε να τη βουτηξω. Να της πω συγγνώμη δεσποινίς αν είναι το θέμα σας η σειρά ορίστε περαστε... Αλλά έχετε απαίτηση να σας περιμενει ο άλλος να παρετε και ποτα ; ότι να ναι.

Μετά άφησε και τον πατέρα της φορτωμένο με το δίσκο να πληρωσει κιόλας και πηγε έκατσε σα τη φρεγάτα κ περιμενε. Είχε δουλειά να απαντήσει στα φωνητικά των θαυμαστών 😄😄

Στο τσακ ήμουν αλλά πηγα σε ένα διπλανο ταμείο και δεν ασχολήθηκα άλλο με το ουφο.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Καλησπέρα! Upper προπόνηση σήμερα...
2 Χ 10 45kg (2 plates των 15, 5 και 2.5) + 1 Χ 8 45kg + 1 X 6 45kg vertical bench press machine
1 X 12 20kg (2 plates των 10) + 2 Χ 8 30kg (επιπλέον 2 plates των 5) + 1 Χ 6 30kg seated row
1 X 10 14kg + 1 X 8 14kg + 1 X 6 14kg triceps pressdown με σχοινί
2 Χ 10 15kg + 1 X 6 15kg κάμψεις δικέφαλων με μπάρα
plank 2'
3 X 10 κοιλιακοί
3 Χ 10 εκτάσεις ραχιαίων με plate 5kg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Εγω χθές "εσπασα" το επίπεδο του Intermmediate - βασικά το έφτασα.

Πήγα σπίτι... έφαγα το 3ο γευμα κουακερ - καρυδια - νερο πρωτείνη... μιξερ αυτα και στο μπωλ με λίγο μέλι ελάχιστο 5-10γρ.

μετα κοιμηθηκα μια ωρα γιατι ημουν κουρασμένος. Στο γυμναστηριο έδωσα πονο

Επικληνεις πιέσεις με αλτηρες για το στήθος πρώτο σέτ 27.5 σε κάθε χέρι για 16 ! Καλές. Εδω με βάζει στο Intermmediate level το strengthlevel.com !

μετά 25 για 15 ... 25 για 12 και 25 για 10

2η άσκηση push ups με βάρος +15 κιλά στη πλάτη για 15 reps.

Εκανα και 2 ασκησεις δικεφάλων και κοιλιακους πήγα να μπώ μια ασκηση τρικεφάλων αλλα δεν.... ημουν κουρασμένος απο το στήθος. Το αφηνω για σημερα... μαζι με τα ποδια θα κανω και τη μια ασκηση τρικεφάλων να ειμαι ομως ξεκούραστος να πιέσω οπως πρέπει.

Σωματικό βάρος 83.4 κιλά και μεζούρα περιφέρεια 83εκ. Πάμε δυνατα για 79-80 περιφέρεια μέχρι τον Ιούνιο.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Ποτε θα φάμε καμια πιτσα ρε γαμώτο.... εχω 1.5 μηνα
Έλα σε έχω..

Πάρε δυο αυγά.. χτυπά ξεχωριστά τα ασπράδια και ξεχωριστά τους κρόκους

Ανακάτεψε
Πησε για 15 λεπτα στους 180βαθμους
Βάλε.τυρακια σάλτσα.ελιες η ότι σου αρέσει και έχεις κάτι σαν πιτσακι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Έλα σε έχω..

Πάρε δυο αυγά.. χτυπά ξεχωριστά τα ασπράδια και ξεχωριστά τους κρόκους

Ανακάτεψε
Πησε για 15 λεπτα στους 180βαθμους
Βάλε.τυρακια σάλτσα.ελιες η ότι σου αρέσει και έχεις κάτι σαν πιτσακι

Καλή μου, ελιές και τυράκια και σάλτσες απαγορευονται στη φάση που ειμαι.

Πάντως θα φάω συντομα μια πιτσα αλλα όπως πρέπει.... γιατι μετά ακολουθει σκληρή περίοδος εχουμε φτάσει σε ενα σημείο δυσκολο.

θΑ ΠΆΩ ΝΑ ΠΆΡΩ ΜΙΑ ΝΤΟΜΙΝΟΣ πεπερονι να τη φάω οπως πρέπει να την ευχαριστηθώ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Σημερινο δευτερο γευμα... Πιπέρι είναι αυτό από πάνω μη παρεξηγηθω !
 

Συνημμένα

  • IMG_20240229_132013.jpg
    IMG_20240229_132013.jpg
    977.3 KB · Εμφανίσεις: 13

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Καλησπέρα! Upper προπόνηση σήμερα..
3 Χ 10 40kg πιέσεις οριζόντιου πάγκου με μπάρα
3 Χ 8 45kg lat pulldown τροχαλία
2 Χ 8 27kg + 1 X 4 27kg lateral raise machine
2 X 6 9kg κάμψεις δικέφαλων με αλτήρες + 2 Χ 5 9kg σφυροειδείς κάμψεις δικέφαλων με αλτήρες
3 Χ 8 + 1 Χ 6 dips, με βοήθεια 30kg
3 X 12 κοιλιακοί σε επικλινή πάγκο με plate 5kg
3 X 12 εκτάσεις ραχιαίων με plate 5kg
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Eρωτηση ...έχε ι κάνεις δοκιμάσει το hack που λέει να πίνουμε το πρωί καφέ με λεμόνι??
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Leg day σήμερα..
1 Χ 12 50kg + 2 X 10 54kg + 1 X 6 54kg leg extension machine
1 X 12 32kg + 2 X 8 41kg seated leg curl machine
3 X 10 59kg hip abductor machine
3 X 10 59kg hip adductor machine
1 X 7 + 1 X 6 chin ups, με βοήθεια 30kg
2 X 12 70kg πρέσα
3 X 12 κοιλιακοί σε επικλινή πάγκα με plate 5kg
2 X 12 εκτάσεις ραχιαίων με plate 5kg
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Καλησπέρα στην ομάδα! Upper σήμερα..
1 Χ 4 45kg + 2 X 8 45kg + 1 X 6 50kg vertical bench press machine
3 X 8 45kg lat pulldown τροχαλία
1 X 11 30kg + 2 X 10 30kg shoulder press machine
1 Χ 10 41kg + 1 X 7 41kg + 1 X 6 41kg pec fly machine
1 X 7 14kg + 2 X 6 14kg triceps pressdown με σχοινί
1 Χ 10 10kg + 1 X 8 12.5kg + 2 X 6 12.5kg κάμψεις δικέφαλων με μπάρα
3 Χ 12 κοιλιακοί σε επικλινή πάγκο με plate 5kg
1 X 10 κοιλιακοί σε δίζυγο
3 Χ 12 41kg back extension machine
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Καλησπέρα στην ομάδα! Upper σήμερα..

1 X 11 30kg + 2 X 10 30kg shoulder press machine

Την βδομάδα που μας έρχεται θα μπώ 30 κιλά με αλτήρες σε κάθε χέρι στις πιέσεις ώμων. :dance3:
Αύριο θα δοκιμάσω με 35 στον επικληνή για το στήθος.

Αν βγάλω 5-6 αξιοπρεπείς επαναλήψεις θα είμαι ευχαριστημένος. Τελευταία εβδομάδα μετά deload πάλι.
Πλέον θα κάνω ανά μήνα.

Aπο cheat meal 0.... θα κλείσω το 3μηνο πρώτα θα με δώ στο καθρέφτη και μετά. :dwarf:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Χωρίς αλεύρι κριτσινια πρωτεϊνικα
Screenshot_20240308_135652_TikTok.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
@Ariana2018 αυτά που έγραψες τις προάλλες για την οικογένεια σου ήταν όλα εξαιρετικά και πολύ καλά και μπράβο σας.

Άμα θές κάνα τίπ διατροφής-γυμναστικής εδώ είμαστε.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
@Ariana2018 αυτά που έγραψες τις προάλλες για την οικογένεια σου ήταν όλα εξαιρετικά και πολύ καλά και μπράβο σας.

Άμα θές κάνα τίπ διατροφής-γυμναστικής εδώ είμαστε

@Ariana2018 αυτά που έγραψες τις προάλλες για την οικογένεια σου ήταν όλα εξαιρετικά και πολύ καλά και μπράβο σας.

Άμα θές κάνα τίπ διατροφής-γυμναστικής εδώ είμαστε.
Καλε μου devil θα θελα τη συμβουλή σου. Άκου εγώ έκανα για κάποιους μήνες διατροφή και άλλαξα τελείως το μεταβολισμό μου κι έχασα σχεδόν 15 κιλά. Μετά όμως που έκοψα το τσιγάρο συνειδητά τα ξαναπηρα. Αποφάσισα λοιπόν να την ξαναπιασω παλι αλλά να αρχίσω παραλλημα πρόγραμμα γυμναστικής 2-3 φορές τη βδομάδα.

Άκου τι έχω παθει. Χάνω ελάχιστα, ποναω πολυ νοωντας ότι είμαι πιασμενη σε σημεία λόγω γυμναστικής κι εκει που μου περναει το πιασιμο μολις ξαναπάω να ξαναπιανομαι. Σα γριά κάνω. Με κουραζει η γυμναστική απίστευτα. Διότι μέχρι προτινως δεν περπατουσα σχεδόν καθόλου.

Δε χάνω που λες, έχω χάσει κάτι ψιλα και να σου έρχεται μια Τσικνοπέμπτη και ξανά χαλάω τη διατροφή αλλά δεν Πτοουμαι την ξαναπίανω.


Απλώς αισθάνομαι άσχημα που στη γυμναστική δεν τα καταφέρνω τόσο καλά όσο περιμενα, πουδε χάνω όσο θα εχανα. Πιθανολογώ η γυμναστική με πρηζει διότι εκεί που είμαι πιασμενη αισθάνομαι το πριξιμο πχ γάμπες η γλουτούς.

Θα'θελα λίγα αποτέλεσματα γρηγορότερα αλλά παραπανω γυμναστική δεν μπορώ θα καταρρευσω.

Αυτά. Εντάξει δεν είναι κ σοβαρά απλά λίγο ξεκουραση θέλω. Τα πολλα κιλά τα έχασα στις διακοπές! Όσο παραξενο κι αν ακουγεται. Γιατί ήμουν χαλαρή κ είχα χρόνο να μαγειρευω. Επίσης το καλοκαίρι έτρωγα πολλα φρουτα νερό λαχανικά... Βοήθησε η εποχή! Γι'αυτό έχω ελπίδα να το ξαναπροσπαθησω αυτή τη χρονιά. Δε τα παραταω!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις, η γυμναστική θέλει υπομονή και αρκετό καιρό για να φανουν κάποια αποτελέσματα. Χωρίς διατροφή και προπονηση απλά θα κανει κάποιος δίαιτες τυπου χάνω νουμερο στη ζυγαριά και περαν του μεγέθους στα τζιν δεν θα βλέπει κανένα άλλο αποτέλεσμα.

Είναι αυστηρή θέση αλλά είναι η πραγματικοτητα. Βέβαια στις γυναίκες τα πραγματα ειναι διαφορετικά.

Δε σημαίνει ότι οποίος κάνει δίαιτα φτιάχνει και μυικοτητα.

Αμα νιώθεις πιασμένη μην πτοεισαι θα περασει θα συνηθίσει το σώμα απλά με το μαλακό. Μην ζορίζεσαι υπέρ του δέοντος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top