Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Τέλος η προπόνηση!

leg extension machine
63 για 10
63 για 10
63 για 8
63 για 8

hip abductor machine
68 για 10
68 για 10
68 για 8
68 για 8

hip adductor machine
68 για 10
68 για 10
68 για 8
68 για 8

calf raises
30 για 10
30 για 10
30 για 10
------------------------------------------------------
Δεν έκανα πρέσα σήμερα, ίσως αν προλάβω αύριο μαζί με την upper και κοιλιακούς-ραχιαίους.

Λέω πρέσα να ανεβάσω σε 90 από 80, επειδή βγάζω 4 σετ των 12.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.
Ανέβασε.

Εγω ψάχνω την επίδραση των zero sugar syrups στο insulin level.

Αν και κάτι μου λέει πως πρέπει να το κόψω και αυτό για κάνα μήνα να τσεκάρω κάτι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.
IMG_20240519_130416.jpg


Έβαλα και λίγο χυμό από φρέσκο πορτοκαλι σήμερα μέσα.... Τώρα τρώω πρωινο νυχτοπερπατησα χθες και άργησα να ξυπνήσω!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,742 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.
Φαίνεται πάρα πολύ sad αλλα φιτνες εισαι

αυτο ειναι κρεπα φυστικοβούτυρο κετσαπ;

Αυτο έχει μέσα

70γρ κουακερ
100μλ ασπραδι παστεριωμενο
30γρ αλευρι καρυδας
50μλ στημενο χυμο πορτοκαλιού ισα ισα
20γρ πρωτεϊνη isolate μπισκοτο

σερβιρουμε με 40γρ αμυγδαλοβουτυρο και zero sugar σιροπι φραουλα !!!

9,98 στα 10 :laugh:

απιστευτο

πολυ καλυτερο απο κρέπα - μπορεις να το τρως κάθε μερα να γουστάρεις και να είσαι κορμάρα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.
IMG_20240519_152045.jpg


Γλωσσιτσα στο αντικολλητικό με ρυζάκι και σαλατούλα!

Ωραίο!!!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.
What Happens After Taking Steroids For 30 Days? (CONTROVERSIAL) (youtube.com)

Εκανα cheat meal κάθε μέρα και διατηρουσα το 6 pack μου
Ξαφνικά εκεί που σήκωνα 70lb πήγα στα 100-110 :P

ΜΕΤΆ λένε για το φάρμακο. Καλα μου λεγε ο γυμναστης - πιτογυρο τρως και φτιάχνεις δικέφαλα. :laugh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.
3o γευμα είχα ρυζάκι παλι με μια ομελέτα και σαλάτα και 4ο γευμα παλι αυτό

IMG_20240519_191124.jpg



Απίστευτη. Έβαλα και λίγο πορτοκαλι μεσα.

Πραγματικά καλυτερο και από πιπ@ 😄😄
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,999 μηνύματα.
Πόσα γεύματα γευματίζεις κάθε μέρα;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,950 μηνύματα.
Τώρα που θα ξεκινήσω βάρη θα έρχομαι να σας λέω πόσα σηκώνω πάγκο :prettyplz:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,999 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,310 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.
Ο μόνος τρόπος @Εριφύλη να διατηρηθείς στα κιλά που θελεις είναι να υιοθετήσεις την ισορροπία σαν νοοτροπία.

Μπορείς μια στο τόσο να το ρίχνεις έξω αλλά όχι κάθε μέρα. Χρειάζεσαι μια διατροφή που να σ αρέσει.

Εμένα μ αρέσουν αυτά που τρώω οκ υπάρχουν περιοδοι που στερούμαστε αλλά είναι για να πιασεις έναν στόχο.

Και αυτό ακόμη εξασκεί την πειθαρχια σου. Απέναντι στα παθη.

Τώρα νταξει κάτι τυποι που ξεκινάνε τη μέρα με μισό πακετο τσιγάρο 4 καφέδες και μια ζαμπονοτυροπιτα από το φουρνο δεν σώζονται ευκολα πιστευω. Είναι άλλος κόσμος.

Εγώ ξεκινάω τη μέρα μου με ένα λίτρο νερό και 3-4 συμπληρώματα.

Βιταμίνη C, μαγνήσιο και Ω3 λιπαρά. Μετά έρχεται και το πρωινό που δείχνω συνήθως με ενα ακομη συμπλήρωμα την πρωτεϊνη (καθαρός ορός γάλακτος).
 

Συνημμένα

  • VID_20240519_221255.mp4
    43.1 MB · Εμφανίσεις: 0

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,310 μηνύματα.
Ο μόνος τρόπος @Εριφύλη να διατηρηθείς στα κιλά που θελεις είναι να υιοθετήσεις την ισορροπία σαν νοοτροπία.

Μπορείς μια στο τόσο να το ρίχνεις έξω αλλά όχι κάθε μέρα. Χρειάζεσαι μια διατροφή που να σ αρέσει.

Εμένα μ αρέσουν αυτά που τρώω οκ υπάρχουν περιοδοι που στερούμαστε αλλά είναι για να πιασεις έναν στόχο.

Και αυτό ακόμη εξασκεί την πειθαρχια σου. Απέναντι στα παθη.

Τώρα νταξει κάτι τυποι που ξεκινάνε τη μέρα με μισό πακετο τσιγάρο 4 καφέδες και μια ζαμπονοτυροπιτα από το φουρνο δεν σώζονται ευκολα πιστευω. Είναι άλλος κόσμος.

Εγώ ξεκινάω τη μέρα μου με ένα λίτρο νερό και 3-4 συμπληρώματα.

Βιταμίνη C, μαγνήσιο και Ω3 λιπαρά. Μετά έρχεται και το πρωινό που δείχνω συνήθως με ενα ακομη συμπλήρωμα την πρωτεϊνη (καθαρός ορός γάλακτος).
Κοίτα, τώρα τελευταία μετά την μεγάλη εβδομάδα, ξεκίνησα να μασαμπουκώνω.. Αλλά από αύριο ξανά γυρίζω στην κανονική μου διατροφή:

Πρωί φρουτάκι, μεσημέρι λίγο φαγητό, απόγευμα φρούτα και βράδυ σαλάτες.. και μια φορά τον μήνα κάνα γλυκάκι. Αυτά τρώω γενικά.. απλά τώρα με έπιασε 🤤
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,552 μηνύματα.
Κοίτα, τώρα τελευταία μετά την μεγάλη εβδομάδα, ξεκίνησα να μασαμπουκώνω.. Αλλά από αύριο ξανά γυρίζω στην κανονική μου διατροφή:

Πρωί φρουτάκι, μεσημέρι λίγο φαγητό, απόγευμα φρούτα και βράδυ σαλάτες.. και μια φορά τον μήνα κάνα γλυκάκι. Αυτά τρώω γενικά.. απλά τώρα με έπιασε 🤤

Ενταξει αλλα απο την Μεγάλη Εβδομάδα ειναι 3 εβδομάδες :D

Σε 3 εβδομάδες εάν τρώς παραπανω απο τη συντήρηση σου μπορει να βάλεις ακόμη και 2-3 κιλά.

Μετα να πεις τωρα θα τα χάσω και τανάπαλιν. Δηλαδη φάε ενα σουκού ρε παιδι μου και τέλος.

Ενα σουκου το μήνα έτσι. Οχι τη βδομάδα. Και μετά μπορείς να αντικαταστήσεις τα αγαπημένα σου φαγητά με πιο λάτι εκδοχές ολα έχουν να κάνουν με τα υλικά που βάζεις μέσα.

Πχ ο Μουσακας δεν ειναι κάτι κακο κιμά εχει μέσα αν ο κιμάς ειναι άπαχος και οι πατατουλες οι μελιτζάνες και φτιάξεις και με μια μπεσαμέλ με λάιτ τυρί και γάλα. Δεν θα πάθεις κατι.

Τωρα αν πλακωσεις βουτυρα - τσιγαρισματα - 2-3 τυριά παχυντικά και φουλ ψωμιά εεεε... βγηκες οφφ.

τα ιδια και με τις πιτσες μπορεις να φτιάξεις ωραιότατη ζύμη μονος σου υγιεινη και να βαλεις πανω μανιταράκια τυρι λάιτ - φιλαδέλφεια - γαλοπουλα καπνιστή και βαλε και λιγο πεπερόνι και λιγο κοτοπουλάκι. Πιπεριές - σαλτσουλα και έχεις φτιαξει ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΙΤΣΑ. Την οποια μπορείς να τρως ακομη και δυο φορές την εβδομάδα.

Βγαινει μια χαρά πίτσα. Εμενα μερικές πιτσες εξω με τη τυριλα με αηδιάζουν. Θελω πλεον οι γευσεις να ειναι "σοφτ" να δένουν ωραία. Οχι 500 τυριά παχυντικά να κολλάνε στο λαιμό.

Χωρις ενα διατροφολόγιο προσαρμοσμένο στις ανάγκες σου δεν θα διατηρήσεις ποτέ το σωμα που θές. Θα κάνεις απλα διαιτες yo-yo.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,310 μηνύματα.
Ενταξει αλλα απο την Μεγάλη Εβδομάδα ειναι 3 εβδομάδες :D

Σε 3 εβδομάδες εάν τρώς παραπανω απο τη συντήρηση σου μπορει να βάλεις ακόμη και 2-3 κιλά.

Μετα να πεις τωρα θα τα χάσω και τανάπαλιν. Δηλαδη φάε ενα σουκού ρε παιδι μου και τέλος.

Ενα σουκου το μήνα έτσι. Οχι τη βδομάδα. Και μετά μπορείς να αντικαταστήσεις τα αγαπημένα σου φαγητά με πιο λάτι εκδοχές ολα έχουν να κάνουν με τα υλικά που βάζεις μέσα.

Πχ ο Μουσακας δεν ειναι κάτι κακο κιμά εχει μέσα αν ο κιμάς ειναι άπαχος και οι πατατουλες οι μελιτζάνες και φτιάξεις και με μια μπεσαμέλ με λάιτ τυρί και γάλα. Δεν θα πάθεις κατι.

Τωρα αν πλακωσεις βουτυρα - τσιγαρισματα - 2-3 τυριά παχυντικά και φουλ ψωμιά εεεε... βγηκες οφφ.

τα ιδια και με τις πιτσες μπορεις να φτιάξεις ωραιότατη ζύμη μονος σου υγιεινη και να βαλεις πανω μανιταράκια τυρι λάιτ - φιλαδέλφεια - γαλοπουλα καπνιστή και βαλε και λιγο πεπερόνι και λιγο κοτοπουλάκι. Πιπεριές - σαλτσουλα και έχεις φτιαξει ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΙΤΣΑ. Την οποια μπορείς να τρως ακομη και δυο φορές την εβδομάδα.

Βγαινει μια χαρά πίτσα. Εμενα μερικές πιτσες εξω με τη τυριλα με αηδιάζουν. Θελω πλεον οι γευσεις να ειναι "σοφτ" να δένουν ωραία. Οχι 500 τυριά παχυντικά να κολλάνε στο λαιμό.

Χωρις ενα διατροφολόγιο προσαρμοσμένο στις ανάγκες σου δεν θα διατηρήσεις ποτέ το σωμα που θές. Θα κάνεις απλα διαιτες yo-yo.
Όχι όχι, δεν τρώω παχυντικα φαγητά, ούτε τηγανητά ούτε τίποτα.. απλά καμιά φορά με πιάνει υπογλυκαιμία και θέλω σοκολάτες.. αλλά αυτό το είχα ρυθμίσει με φράουλες που μου αρέσουν περισσότερο. Οπότε από αύριο ξανά μπαίνω σε πρόγραμμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top