Freedom Pass

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους! Δεν βρηκα αντιστοιχο θεμα οποτε το φτιαχνω για να μπορουμε να συζηταμε ισως για αποριες που προκυπτουν σε οσους απο εμας δικαιουμαστε το Freedom Pass.

Ξεκιναω με τα πρωτα προβληματα που αντιμετωπισα:

1. Δεν ειναι δυνατο να πληρωσεις με φυσικη παρουσια μεσω Google Pay, καθως το app δεν ειναι διαθεσιμο στην Ελλαδα.
2. Σε πολλες αγορες δεν δεχονται την ηλεκτρονικη πληρωμη με την συγκεκριμενη καρτα, επειδη το ονομα κατοχου ειναι γραμμενο στα ελληνικα.

:dash1: :dash1:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σε κτελ την δέχονται; Την ενεργοποίησα χθες βράδυ αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα.
 

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Σε κτελ την δέχονται; Την ενεργοποίησα χθες βράδυ αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα.
Σε καποια ΚΤΕΛ την δεχονται. Εξαρταται απο το συστημα πληρωμων που χρησιμοποιουν. Εγω ειχα θεμα επειδη δεν δεχονταν το ελληνικο ονομα πχ αλλα αλλοι την χρησιμοποιησαν κανονικα σε αλλα κτελ
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Εμένα 1 μέρα έχει περάσει και δεν μου έχει σταλθεί στο μέηλ το επιβεβαιωτικό για να προχωρήσω τη διαδικασία, οπότε είμαι στο περίμενε. Έχω κοιτάξει και τα σπαμ και έχω πατήσει και επαναποστολή και τζίφος.
Με δυο φίλους που μίλησα μού είπαν πως και σε εκείνους πήρε 1-2 μέρες η αποστολή του μέηλ. Το αντιμετωπίσατε και εσείς;

ΥΓ: η επιβεβαίωση μέσω του κινητού έγινε στα μπαμ και επισης το μέηλ μου το έχω συμπληρώσει σωστά
 

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εμένα 1 μέρα έχει περάσει και δεν μου έχει σταλθεί στο μέηλ το επιβεβαιωτικό για να προχωρήσω τη διαδικασία, οπότε είμαι στο περίμενε. Έχω κοιτάξει και τα σπαμ και έχω πατήσει και επαναποστολή και τζίφος.
Με δυο φίλους που μίλησα μού είπαν πως και σε εκείνους πήρε 1-2 μέρες η αποστολή του μέηλ. Το αντιμετωπίσατε και εσείς;

ΥΓ: η επιβεβαίωση μέσω του κινητού έγινε στα μπαμ και επισης το μέηλ μου το έχω συμπληρώσει σωστά
Ναι και σε μενα έκανε δύο μέρες. Όσο πιο αργα έκανες την αίτηση απο την ωρα που άνοιξαν οι αιτήσεις, τόσο πιο μετά σου έρχεται και το μειλ.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εμένα μου έστειλαν μειλ 3 μερες αφου εκανα την αιτηση. Σήμερα το ειδα αλλα δεν μπορω να ολοκληρώσω την διαδικασία γιατι δεν μου στέλνεται ο κωδικός στο κινητό 😝
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Εμένα μου έστειλαν μειλ 3 μερες αφου εκανα την αιτηση. Σήμερα το ειδα αλλα δεν μπορω να ολοκληρώσω την διαδικασία γιατι δεν μου στέλνεται ο κωδικός στο κινητό 😝
Τρέχει με τα 1000 η εφαρμογή :jester:
Κάτι θυμαμαι που χε πει ο κουλης, κάτσε να δεις πως το πε.. θα ναι τάχιστη και εύκολη η διαδικασία, το πολύ μια μέρα λέει θα παίρνει η αναμονή. Και που δεν κατέρρευσε το σύστημα καλά να λες
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο εμένα τα 150 ευρώ του Κούλη μου θυμίζουν τα καθρεπτάκια των κονκισταδόρων στους ιθαγενείς;
 

Pseudonimo

Νεοφερμένος

Η Pseudonimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε καποια ΚΤΕΛ την δεχονται. Εξαρταται απο το συστημα πληρωμων που χρησιμοποιουν. Εγω ειχα θεμα επειδη δεν δεχονταν το ελληνικο ονομα πχ αλλα αλλοι την χρησιμοποιησαν κανονικα σε αλλα κτελ
Καλησπέρα! Με ποιον τρόπο πλήρωσες στα ΚΤΕΛ; Πρέπει να έχεις στο κινητό nfc για να πληρώσεις;
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Μόνο εμένα τα 150 ευρώ του Κούλη μου θυμίζουν τα καθρεπτάκια των κονκισταδόρων στους ιθαγενείς;
Από όσο θυμάμαι αρκετοί έχουμε αναφέρει στο θρεντ των πολιτικών από μέρες επιχειρηματολογώντας γιατί φαίνεται γελοίο και ενέχει λανθασμένη στρατηγική προσέλκυσης (σε οποιους πιάνει). Και στο δημόσιο λόγο έχει γίνει εκτενής αναφορά.

Ωστόσο, η αξιοποίηση αυτού από σπόντα (από οσους έκαναν το εμβόλιο- ο καθένας για τους λογους του)είναι ένα άλλο ζητούμενο.

Τεσπα νομίζω βγαίνω εκτός θέματος στο εν λόγω θρεντ αν ανοίξω αυτή τη συζήτηση και δεν θα το ήθελα
 

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

Pseudonimo

Νεοφερμένος

Η Pseudonimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
πάω να πληρώσω online το εισιτήριο και όταν πάει να ολοκληρώθει διαδικασία μου λέει 3d secure failed. Έιχες και εσυ παραμοιο πρόβλημα; Το κάνω μέσω Alpha Bank.
 

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
πάω να πληρώσω online το εισιτήριο και όταν πάει να ολοκληρώθει διαδικασία μου λέει 3d secure failed. Έιχες και εσυ παραμοιο πρόβλημα; Το κάνω μέσω Alpha Bank.
Ναι φταίει το οτι το ονομα ειναι στα ελληνικά. Οταν εκλεισα ακτοπλοϊκά το δέχτηκε γιατί απλά το έγραψα στα αγγλικά αλλα στα ΚΤΕΛ δεν δουλεψε δυστυχώς.
 

Pseudonimo

Νεοφερμένος

Η Pseudonimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.
Μόνο εμένα τα 150 ευρώ του Κούλη μου θυμίζουν τα καθρεπτάκια των κονκισταδόρων στους ιθαγενείς;
Ετσι ακριβως και εγω . Αν και εχω κανει το εμβολιο δεν εχω κανει ακομα αιτηση για το χαρτζηληκι του κουλη. Με βρισκει αντιθετο.
 

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ετσι ακριβως και εγω . Αν και εχω κανει το εμβολιο δεν εχω κανει ακομα αιτηση για το χαρτζηληκι του κουλη. Με βρισκει αντιθετο.
Δεν ξέρω αν το να μην το πάρεις είναι λύση. Καλύτερα να το παρεις και να ξοδέψεις οσο μεγαλύτερο ποσοστό γίνεται σε τοπικα τουριστικά μαγαζακια. Σίγουρα δεν ειναι ποσο που θα κανει τεράστια διαφορά αλλα το να τους το αφήσουμε δε νομίζω να τους πειράξει κιολας.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το να μην το πάρεις είναι λύση. Καλύτερα να το παρεις και να ξοδέψεις οσο μεγαλύτερο ποσοστό γίνεται σε τοπικα τουριστικά μαγαζακια. Σίγουρα δεν ειναι ποσο που θα κανει τεράστια διαφορά αλλα το να τους το αφήσουμε δε νομίζω να τους πειράξει κιολας.
Ναι σωστο αυτο και αυτο μαλλον θα γινει. Αλλα η φριντομ αμα διαρκεσει μεχρι τον οκτωμβριο μιλαμε για κοροιδια.
 

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ναι σωστο αυτο και αυτο μαλλον θα γινει. Αλλα η φριντομ αμα διαρκεσει μεχρι τον οκτωμβριο μιλαμε για κοροιδια.
Μέχρι τον Δεκέμβριο εχουν πει, αν δεν κανω λάθος. Κοροϊδία είναι ετσι κι αλλιώς, δεν το αμφισβητησε κανεις. Απλα είναι πάνω μας να το διαχειριστούμε όσο καλύτερα γίνεται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top