Friends

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Κατά βάση ένα late night με τον Corden, με καλεσμένους το καστ και τους δημιουργούς της σειράς είναι. Δεν είχα τίποτα προσδοκίες, οκ για να στα σκάσει η νοσταλγία ελαφρά.
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
μόνο εμένα μου φάνηκε σκέτη απογοήτευση;
Δε το έχω δει, περιμένω την Τετάρτη να το δω με παρέα, αλλά η αλήθεια είνια πώς δεν περιμένω πολλά και δεν ήθελα καθόλου να γίνει το ριγιούνιον. Φοβάμαι αυτό που λες, την απογοήτευση από μια σειρά που για μένα είναι κάτι αντίστοιχο του comfort food
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.
μόνο εμένα μου φάνηκε σκέτη απογοήτευση;
Ε εντάξει, τι περίμενες;
Εμένα μου άρεσε η νοσταλγία, που τους είδα όλους μαζί ενωμένους, τα behind the scenes υλικο που ειχαν και πρώτη φορά έδειχναν κλπ.
Στεναχωρήθηκα πιο πολύ που ο Matthew είχε θέμα με το δόντι και μετά βίας μιλούσε, ήταν τόσο κόντρα στο χαρακτήρα του Τσάντλερ που θα περίμενα να δω, καταβεβλημένος.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Για να καταλάβω: το όλο reunion αφορά μία εκπομπή - συνέντευξη ή και νέα επεισόδια μετέπειτα;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.
Δεν το έχετε ψάξει καθόλου ε; :p
Όχι δεν θα υπάρξουν νέα επεισόδια, απλά ένα reunion του cast ήταν στα στούντιο που γύρισαν το friends + συνεντευξη + guests
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.

ΟΧΙΙ 😭😭😢😢😢😭😥

FB_IMG_1698548717916.jpg
SmartSelect_20231029_045722_Facebook.jpg
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Έχω πάθει σοκ. Πάρα πολύ νέος. Ξέρω οτι είχε θέματα με εξαρτήσεις αλλά είχα την εντύπωση οτι τα ξεπέρασε.

Δε θα ξαναδώ ποτέ ξανά friends....

Rest in peace
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε όχι....
Πόσα πράγματα ξαφνικά νομίζεις ότι χάνεις οταν ακούς για ένα τέτοιο γεγονός και ξαφνικά εκτος οτι στεναχωριέσαι για την χαμό αυτού του ανθρώπου, συνάμα " πενθεις " και για το δικό σου κομμάτι που έζησες μέσα από αυτών και δεν θα ξανα ειναι το ιδιο όταν ξαναβλεπεις την σειρά :no:
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,442 μηνύματα.

ΟΧΙΙ 😭😭😢😢😢😭😥

View attachment 124650View attachment 124649
Νομίζω είναι ο μόνος θάνατος διάσημου που δεν θέλω να συνειδητοποιήσω. Τραγικό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,987 μηνύματα.
Έπαθα σοκ με την συγκεκριμένη είδηση καθώς είμαι μεγάλος fan των friends και δεν θέλω να το πιστέψω αυτό που έγινε. Πραγματικά θα μου είναι δύσκολο να βλέπω αυτήν την σειρά από εδώ και πέρα.

Δυστυχώς άλλος ένας star του Hollywood που η υπερβολική φήμη τον κατέστρεψε, είχε δηλώσει ότι ήταν εθισμένος στα Vicodin ώστε να καταπολεμά το άγχος που του προκαλούσε η υπερβολική φήμη του.



 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,319 μηνύματα.
Το είχα δει αργά το βράδυ όταν πρωτοβγήκε η είδηση. Κρίμα.

Σε αυτή τη σειρά τρεις χαρακτήρες μας μοίρασαν άπειρο γέλιο. Ο Τσάντλερ, ο Γκάνθερ (ο μπαρίστας που γούσταρε την Ρέιτσελ) και ο Τζόι. Και οι πρώτοι δύο έχουν ήδη φύγει και αρκετά νέοι :/:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.
Εγω ακομα δεν μπορώ να το πιστέψω, το σοκ θα κρατήσει μερες
Σκέφτομαι να ξαναβάλω όλες τις σεζόν από την αρχή

Εντωμεταξυ είναι ειρωνεία, η τελευταία ανάρτηση του Matthew στο insta ήταν πριν 6 μερες στο τζακουζι του: 😥
Screenshot_20231029_161502_Instagram.jpg


😭😰
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Εγω ακομα δεν μπορώ να το πιστέψω, το σοκ θα κρατήσει μερες
Σκέφτομαι να ξαναβάλω όλες τις σεζόν από την αρχή
Εγώ πάλι έχω πρόβλημα να δω σειρές ξανά που ξέρω οτι νέοι άνθρωποι που έπαιζαν έχουν πεθάνει, ας πούμε με είχε πειράξει πολύ στους Δυο Ξένους μετά το θάνατο του Νίκου αλλά και στο Ντόλτσε Βίτα μετά το θάνατο της Κατερίνας. Δε νομίζω οτι θα δω ξανά τα Φιλαράκια για αρκετά χρόνια. :/:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Καταλαβαίνω ότι τα Φιλαράκια είναι κάτι σαν το Κωνσταντίνου και Ελένης σε ξένη σειρά, αλλά πέρα από αποσπάσματα που είχα δει σαν έφηβος, δεν θυμάμαι τίποτα και δεν έχω σκοπό να αφιερώσω χρόνο να τη δω σαν σειρά. :pfff:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,319 μηνύματα.
Καταλαβαίνω ότι τα Φιλαράκια είναι κάτι σαν το Κωνσταντίνου και Ελένης σε ξένη σειρά, αλλά πέρα από αποσπάσματα που είχα δει σαν έφηβος, δεν θυμάμαι τίποτα και δεν έχω σκοπό να αφιερώσω χρόνο να τη δω σαν σειρά. :pfff:
Πλέον δεν αξίζει. Και εγώ δυστυχώς μεγάλος την άρχισα. Αυτές οι σειρές είναι για πιο μικρές ηλικίες. Γυμνάσιο-Λύκειο εκεί. Τώρα πλέον πολλά που θα με έκαναν να γελάσω μικρότερος τα βρίσκω υπερβολικά κριντζ και χοντροκομμένα. Παντού όμως άκουγα για φιλαράκια και φιλαράκια και είπα να τα αρχίσω και εγώ για το έτσι. Για να περνάς τον χρόνο σου αν βαριέσαι καλά είναι. 20λεπτα επεισόδια. Όμως σε καμμία περίπτωση δεν καταλαβαίνω αυτούς που λένε πως τα έχουν δει 3-4 φορές και ξέρουν κάθε ατάκα κάθε επεισοδίου.

------------------------

Α και επειδή γενικά είδα στο θρεντ τάση παλαιότερων να συγκρίνονται: Έχω μείνει στην πέμπτη σεζόν εκεί όπου τα θαλάσσωσε ο Ρος στο γάμο του με την Λονδρέζα. Προσωπικά ταυτίζομαι φουλ με την Μόνικα σε ζητήματα υστερίας με την καθαριότητα και γενικά με τον Ρος :laugh:
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,444 μηνύματα.
Πλέον δεν αξίζει. Και εγώ δυστυχώς μεγάλος την άρχισα. Αυτές οι σειρές είναι για πιο μικρές ηλικίες. Γυμνάσιο-Λύκειο εκεί. Τώρα πλέον πολλά που θα με έκαναν να γελάσω μικρότερος τα βρίσκω υπερβολικά κριντζ και χοντροκομμένα. Παντού όμως άκουγα για φιλαράκια και φιλαράκια και είπα να τα αρχίσω και εγώ για το έτσι. Για να περνάς τον χρόνο σου αν βαριέσαι καλά είναι. 20λεπτα επεισόδια. Όμως σε καμμία περίπτωση δεν καταλαβαίνω αυτούς που λένε πως τα έχουν δει 3-4 φορές και ξέρουν κάθε ατάκα κάθε επεισοδίου.

------------------------

Α και επειδή γενικά είδα στο θρεντ τάση παλαιότερων να συγκρίνονται: Έχω μείνει στην πέμπτη σεζόν εκεί όπου τα θαλάσσωσε ο Ρος στο γάμο του με την Λονδρέζα. Προσωπικά ταυτίζομαι φουλ με την Μόνικα σε ζητήματα υστερίας με την καθαριότητα και γενικά με τον Ρος :laugh:
τι 3-4 φορες, μιλαμε για πανω 10 άνετα
με αυτη τη σειρα μεγαλωσα
ειναι διαχρονικη τοπ
δεν ειχε μονο το κωμικο στοιχειο
εδειχνε καθημερινες στιγμες με τις οποιες ολοι μας μπορουμε να ταυτιστουμε
να ξεχαστεις απο τα δυσκολα, να γελασεις, να νιωσεις τους πρωταγωνιστες, ηταν ενα ταξιδι ολες οι σεζον
πότε περασαν 20 χρονια απο το φιναλε..
πριν 2μιση χρονια ηταν και το reunion..
και τωρα πεθανε ο matthew..
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Καταλαβαίνω ότι τα Φιλαράκια είναι κάτι σαν το Κωνσταντίνου και Ελένης σε ξένη σειρά, αλλά πέρα από αποσπάσματα που είχα δει σαν έφηβος, δεν θυμάμαι τίποτα και δεν έχω σκοπό να αφιερώσω χρόνο να τη δω σαν σειρά. :pfff:
Προσπάθησα να την δω αλλά δεν ποτέ δεν μου άρεσε. Με εκνευρίζαν τα στημένα γέλια που ακουγόντουσαν κάθε λίγο. Από τις πιο υπερτιμημένες σειρές.
 
Top