Friendzone

Labrini_skg

Νεοφερμένος

Η Labrini_skg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, λοιπόν, έχω ένα θεματάκι με την φίλη μου. Που λέτε, έχω φάει κόλλημα μαζί της, μου αρέσει ερωτικά αλλά αυτή δεν παίζει να ενδιαφέρεται. Βέβαια δεν της έχω ανοιχτεί ποτέ, αλλά ενώ έχει δηλώσει ότι είναι μπάι, συνεχώς βγαίνει με άντρες και συζητάει και μαζί μου για αυτούς, οπότε θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να της πω κάτι, γιατί και θα εκτεθώ και θα χαλάσει η φιλία μας. Από εκεί και πέρα το πρόβλημα είναι το εξής . Ενώ εγώ προσπαθώ αρκετό καιρό να τη βγάλω απ' το μυαλό μου, υπάρχει η πρόταση να συγκατοικήσουμε . Και δεν ξέρω τι να κάνω. Το λογικό είναι να πω όχι , γιατί θα μου είναι δύσκολο ειδικά αν φέρνει κάποιον άλλον στο σπίτι, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως βοηθήσει αυτό να την ξεπερασω , βλέποντάς την καθημερινά, γιατί θα σπάσει το ιδανικό προφίλ που έχω χτίσει γι αυτήν. Εσείς τι λέτε;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μας λες δηλαδή ότι επεξεργαζεσαι την ιδέα να βρίσκεσαι στο δίπλα δωμάτιο όσο κάποιος άλλος πηδαει τη γυναίκα που γουστάρεις; Μήπως αυτό εξηγεί και γιατί είσαι στο friendzone?

ΥΓ. Σορρυ, τώρα είδα ότι είσαι γυναίκα. Καλή ευκαιρία να κανετε και κανένα τρίο. Εγκρίνω.
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ λέω, το γυμνάσιο γράφει διαγωνίσματα,κάτσε διάβασε..if you know what I mean...
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, λοιπόν, έχω ένα θεματάκι με την φίλη μου. Που λέτε, έχω φάει κόλλημα μαζί της, μου αρέσει ερωτικά αλλά αυτή δεν παίζει να ενδιαφέρεται. Βέβαια δεν της έχω ανοιχτεί ποτέ, αλλά ενώ έχει δηλώσει ότι είναι μπάι, συνεχώς βγαίνει με άντρες και συζητάει και μαζί μου για αυτούς, οπότε θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να της πω κάτι, γιατί και θα εκτεθώ και θα χαλάσει η φιλία μας. Από εκεί και πέρα το πρόβλημα είναι το εξής . Ενώ εγώ προσπαθώ αρκετό καιρό να τη βγάλω απ' το μυαλό μου, υπάρχει η πρόταση να συγκατοικήσουμε . Και δεν ξέρω τι να κάνω. Το λογικό είναι να πω όχι , γιατί θα μου είναι δύσκολο ειδικά αν φέρνει κάποιον άλλον στο σπίτι, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως βοηθήσει αυτό να την ξεπερασω , βλέποντάς την καθημερινά, γιατί θα σπάσει το ιδανικό προφίλ που έχω χτίσει γι αυτήν. Εσείς τι λέτε;
Τα πράγματα είναι απλά, ή της το λες και άμα δε θέλει απομακρύνεσαι,ή δε της το λες και απομακρύνεσαι αν θέλεις όντως να ξεχαστείς ή δεν κάνεις τίποτα και συγκατοικείτε και θα βουρλίζεσαι κάθε μέρα με το ποιον θα φέρνει κάθε μέρα στο σπίτι.Διαλέγεις και παίρνεις.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, λοιπόν, έχω ένα θεματάκι με την φίλη μου. Που λέτε, έχω φάει κόλλημα μαζί της, μου αρέσει ερωτικά αλλά αυτή δεν παίζει να ενδιαφέρεται. Βέβαια δεν της έχω ανοιχτεί ποτέ, αλλά ενώ έχει δηλώσει ότι είναι μπάι, συνεχώς βγαίνει με άντρες και συζητάει και μαζί μου για αυτούς, οπότε θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να της πω κάτι, γιατί και θα εκτεθώ και θα χαλάσει η φιλία μας. Από εκεί και πέρα το πρόβλημα είναι το εξής . Ενώ εγώ προσπαθώ αρκετό καιρό να τη βγάλω απ' το μυαλό μου, υπάρχει η πρόταση να συγκατοικήσουμε . Και δεν ξέρω τι να κάνω. Το λογικό είναι να πω όχι , γιατί θα μου είναι δύσκολο ειδικά αν φέρνει κάποιον άλλον στο σπίτι, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως βοηθήσει αυτό να την ξεπερασω , βλέποντάς την καθημερινά, γιατί θα σπάσει το ιδανικό προφίλ που έχω χτίσει γι αυτήν. Εσείς τι λέτε;
Αγαπητή @Labrini_skg καταλαβαινω τη θεση σου γιατί εχω βρεθει σε παρομοια κατασταση.
Λοιπον ή παιρνεις ολο το θαρρος που εχεις και της το εκφραζεις ολο αυτο που νιώθεις, περιμένοντας και την αρνηση αλλα και το οκ της γιατι δεν ξερουμε πως θα το παρει.
Ή δεν της το λες και συνεχιζεις να εισαι εκεινη η φιλη που την ακουει στα γκομενικα της θαβοντας τα οσα νιωθεις γιαυτην.
Πιστεψε με μην δεχτείς για συγκατοίκηση γιατι καποια στιγμη θα σου βγει, θες δε θες θα εισαι σε ενα μερος με μια που γουσταρεις και πολυ πιθανον αυτη να φερει το φιλο της για παραδειγμα ή καποια φιλη της και εκει θα ειναι αβολο για σενα να πρεπει να το υπομενεις καθε μερα αυτο.
Σκεψου πολυ καλα τι θες.
Θες να την εχεις στη ζωη σου οπως την εχεις?
Ή θες να της αποκαλυψεις τα παντα με κινδυνο να την χασεις γιατί ακριβως δεν ξερεις πως θα αντιδρασει?
Μην επιλεξεις συγκατοίκηση χωρις να εχεις ξεκαθαρισει το μεταξύ σας θα ναι πολυ δυσκολο για σενα να το διαχειριστείς.
Ελπιζω να βρεις την ακρη, επελεξε εκείνο που σε κανει να νιώθεις καλα με σενα την ιδια.
Να εισαι καλα! 👍😊
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γλυκιά μου, άρπαξε την ευκαιρία αυτή, τα πράγματα μπορεί να καταλήξουν υ π ε ρ ο χ α
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ως φίλη της, θα ξέρεις κατά πόσο είναι bi ή όχι. Κάποιοι/ες το παίζουν δήθεν μοντέρνοι και λένε είμαι bi και δεν ξέρω τι άλλο. Άμα κοιτάει αγόρια και μιλάει για αγόρια, guess what? Δεν ενδιαφέρεται ερωτικά για κοπέλες. Βάσει αυτού θα ήταν χαζό να κάτσεις να της πεις ότι την βλέπεις ερωτικά, εκτός εάν θες να το βγάλεις από μέσα σου, για να νιώσεις καλύτερα, με ερωτηματικό για το πώς θα συνεχίσει η φιλία σας - που δεν είναι ακριβώς φιλία, αφού την βλέπεις ερωτικά.

Το να συγκατοικήσετε δεν το βρίσκω καλή ιδέα. Δύσκολα να την απομυθοποιήσεις με συγκατοίκηση αν ήδη περνάτε πολλές ώρες μαζί και την ξέρεις τόσο καλά. Είναι σαν την πάστα που έχουμε στο ψυγείο. Ποιος δεν σκέφτεται ότι είναι στο ψυγείο και δεν θέλει να την φάει; Φεύγει αυτή η σκέψη απ' το μυαλό σου; Κάνε την αντιστοίχηση με τη φίλη σου, που, ως συγκάτοικοι κιόλας, μπορεί να υπάρξουν φάσεις που θα την πετύχεις σε πιο "άνετη" φάση και θα σου ξυπνούν ένα παραπάνω τα σεξουαλικά σου ένστικτα για εκείνη.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, λοιπόν, έχω ένα θεματάκι με την φίλη μου. Που λέτε, έχω φάει κόλλημα μαζί της, μου αρέσει ερωτικά αλλά αυτή δεν παίζει να ενδιαφέρεται. Βέβαια δεν της έχω ανοιχτεί ποτέ, αλλά ενώ έχει δηλώσει ότι είναι μπάι, συνεχώς βγαίνει με άντρες και συζητάει και μαζί μου για αυτούς, οπότε θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να της πω κάτι, γιατί και θα εκτεθώ και θα χαλάσει η φιλία μας. Από εκεί και πέρα το πρόβλημα είναι το εξής . Ενώ εγώ προσπαθώ αρκετό καιρό να τη βγάλω απ' το μυαλό μου, υπάρχει η πρόταση να συγκατοικήσουμε . Και δεν ξέρω τι να κάνω. Το λογικό είναι να πω όχι , γιατί θα μου είναι δύσκολο ειδικά αν φέρνει κάποιον άλλον στο σπίτι, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως βοηθήσει αυτό να την ξεπερασω , βλέποντάς την καθημερινά, γιατί θα σπάσει το ιδανικό προφίλ που έχω χτίσει γι αυτήν. Εσείς τι λέτε;
Θα έλεγα δοκίμασε, έστω και με το ρίσκο να φας τα μούτρα σου.
Είναι προτιμότερο, από το να μετανιώσεις που δεν το τόλμησες και να σου μείνει ένα διαρκές "ΑΝ".
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Γλυκιά μου, άρπαξε την ευκαιρία αυτή, τα πράγματα μπορεί να καταλήξουν υ π ε ρ ο χ α

Γλυκειά σου ;;;;

Kαι κάπως έτσι ξεκινάνε οι .... 4άδες ! Αυτη πάει να συγκατοικισει τελικα με την τυπισα

κάποια μερα η τυπισα φερνει εναν τύπο στο σπιτι... και εκει πάνω στο ζέσταμα πάνω στη φάση που έλεγε και ο τρομερος ΖΑΦΕΙΡΗΣ (για οσους έχουν δει σειρινάκη - ο ταξιτζης) θα μπει και αυτη στο παιχνιδι !!!

Μετά φωνάζουν κ σένα που εισαι γλυκεια της! χαχαχ
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γλυκειά σου ;;;;

Kαι κάπως έτσι ξεκινάνε οι .... 4άδες ! Αυτη πάει να συγκατοικισει τελικα με την τυπισα

κάποια μερα η τυπισα φερνει εναν τύπο στο σπιτι... και εκει πάνω στο ζέσταμα πάνω στη φάση που έλεγε και ο τρομερος ΖΑΦΕΙΡΗΣ (για οσους έχουν δει σειρινάκη - ο ταξιτζης) θα μπει και αυτη στο παιχνιδι !!!

Μετά φωνάζουν κ σένα που εισαι γλυκεια της! χαχαχ
Θα γελασω και γω μετά.
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ιστορία μπαζει. Ενα 13χρόνο,αφού έπαιξε χιόνοπόλεμό, κακάριζει με τ Θεμα
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γλυκειά σου ;;;;

Kαι κάπως έτσι ξεκινάνε οι .... 4άδες ! Αυτη πάει να συγκατοικισει τελικα με την τυπισα

κάποια μερα η τυπισα φερνει εναν τύπο στο σπιτι... και εκει πάνω στο ζέσταμα πάνω στη φάση που έλεγε και ο τρομερος ΖΑΦΕΙΡΗΣ (για οσους έχουν δει σειρινάκη - ο ταξιτζης) θα μπει και αυτη στο παιχνιδι !!!

Μετά φωνάζουν κ σένα που εισαι γλυκεια της! χαχαχ
Δεν βλεπω κατι ασχημο σε ολο αυτο,στο να τα φτιαξουν οι 2 τους @Devil αμα γουσταρονται και περνανε καλα γιατι οχι? Δεν ζουμε ολοι στα 4πλα του σειρηνακη δυστυχως με τα οποια καποιοι φτιαχνουν ιδανικους ερωτες.
Ο καθενας οπου τη βρισκει δεν βλεπω κατι το ασχημο λοιπον,και ναι και μεταξυ τους.
Μαθαμε να κολλαμε ταμπελες και απαγορευσεις και καταληγουμε μονοι χωρις να μας αγαπησει κανεις.Η΄ζουμε με ψευδαισθησεις και ψευδεπιγραφα.
 

Labrini_skg

Νεοφερμένος

Η Labrini_skg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γενικά στο παρελθόν είχε σχέσεις με άλλες γυναίκες. Απλά τελευταία μιλάει με άντρες. Τώρα για την απομυθοποίηση που λέω, το λέω με την άποψη ότι ναι είμαστε φίλες, αλλά δεν έχουμε καθημερινή επαφή από κοντά, ειδικά τώρα με την καραντίνα, οπότε το μυαλό μου θεωρώ ότι εξειδικεύει το άτομο. Θέλω να πω ότι αν την βλέπω από κοντά να έχει σχέσεις με άλλα, ναι θα είναι επώδυνο στην αρχή αλλά ίσως καταφέρω να ξεκολλήσω βάζοντας λίγο τον εγωισμό μου.
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλώνεις 23. Από τι ηλικία η φίλη σου πηδιεται με γυναίκες?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάρε το χρόνο σου! Μάθατε τι σας αρέσει από μικρά,και βρήκατε από μικρά,ομοίους.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γενικά στο παρελθόν είχε σχέσεις με άλλες γυναίκες. Απλά τελευταία μιλάει με άντρες. Τώρα για την απομυθοποίηση που λέω, το λέω με την άποψη ότι ναι είμαστε φίλες, αλλά δεν έχουμε καθημερινή επαφή από κοντά, ειδικά τώρα με την καραντίνα, οπότε το μυαλό μου θεωρώ ότι εξειδικεύει το άτομο. Θέλω να πω ότι αν την βλέπω από κοντά να έχει σχέσεις με άλλα, ναι θα είναι επώδυνο στην αρχή αλλά ίσως καταφέρω να ξεκολλήσω βάζοντας λίγο τον εγωισμό μου.
βεβαια δεν ξερεις και που θα σας βγαλει το μεταξυ σας και μονο ενας τροπος υπαρχει για να μαθεις.
Τωρα αν θελεις να το πας βλεποντας και κανοντας αναλογα εσυ τι θελεις και τι νιωθεις και τι θελει και τι νιωθει και η αλλη,και εκει βλεπεις.
Η΄απλα κρατας αυτη τη φιλια σας οπως την εχετε.
θα τα δεις με τον καιρο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top