Gossip girl

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.





μα καλα πώς και δεν εχουμε θεμα για αυτη τη σειρα??(την οποια μετα απο φρεντς και λοστ τη θεωρω τοπ:P)

Από τη στιγμή που έπεσαν οι τίτλοι τέλους του Sex & the City , οι φαν της σειράς περιπλανιούνταν από κανάλι σε κανάλι και από torrent σε torrent για να βρουν ένα υποκατάστατο. Αυτό ακριβώς είχαν στο μυαλό τους και οι δημιουργοί του The O.C. (γνωστού ως California Teens στην Ελλάδα) όταν αποφάσισαν να διασκευάσουν το μπεστ σέλερ Gossip Girl της Σέσιλι φον Tσίγκεζαρ.


Η υπόθεση της σειράς βασίζεται σε μια μπλόγκερ που καταγράφει τα άπλυτα των πλούσιων και διάσημων γόνων που μένουν στην Upper East Side της Νέας Υόρκης. Όπου «άπλυτα» βλέπε δολοφονίες, ναρκωτικά, κλινικές απεξάρτησης, απιστίες, γκέι σκάνδαλα, κολλητές που κλέβουν τους γκόμενους των φίλων τους κ.λπ., τα οποία ταξιδεύουν από το λάπτοπ του Gossip Girl κατευθείαν στα smartphone κινητά των στιλάτων πρωταγωνιστών που κυκλοφορούν με λιμουζίνες και συχνάζουν στα καλύτερα της Νέας Υόρκης, όπως, π.χ., στο κλαμπ Box, που άνοιξε τις πόρτες του για τα γυρίσματα ενός επεισοδίου.

«Δε θέλω να ζω, θέλω μόνο να βλέπω Gossip Girl για πάντα». Αυτή ήταν επί λέξει η αντίδραση κολλημένης με την παρέα της Κάρι Μπράντσο φίλης έπειτα από δέκα λεπτά στον πλανήτη του Gossip Girl, επιβεβαιώνοντας το ότι οι wannabe κάτοικοι του Μανχάταν είναι κατά εκατομμύρια περισσότεροι από τους πραγματικούς.Για αυτό εξάλλου επέλεξαν άγνωστους, στην πλειοψηφία τους, πρωταγωνιστές (η Λίντσεϊ Λόαν και η Μίσα Μπάρτον είναι δύο από τις σταρ που επρόκειτο να συμμετάσχουν στο πρότζεκτ, αλλά απορρίφθηκαν), γεννημένους μετά το 1985.




αποτι φαινεται η ζωη εκει στο μανχαταν ειναι ενα μεγαλο κρεβατι. :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ όσες φορές το πετύχαινα, το χάζευα για να χαζεύω τη μελαχροινή :P
Επίσης μ' αρέσαν τα κουστούμια αυτουνού με τη γλυμένη χωρίστρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μου άρεσε η πρώτη σεζόν, στη δεύτερη βαρέθηκα. Ίσως το ξαναρχίσω κάποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
η δευτερη ειναι η καλυτερη! εκει [...]
τα χουν μπερ (η μελαχρινη που σαρεσει βιλλ) και ο τσακ!! και ειναι λατρεμενο ζευγαρι! εγω εχω κολλησει τοσο πολυ εξαιτιας τους! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
το εβλεπα αρκετο καιρο και μου αρεσε,σε καποιο σημειο ομως αρχισε να μου φαινεται πολυ υπερβολικο και το βαρεθηκα...ασε που δε το δειχνει τωρα στη τηλεοραση και βαριεμαι να το κατεβαζω(η το δειχνει και δεν το εχω παρει χαμπαρι?:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Φανατική οπαδός εδώ! Πως θα μπορούσα να μην ήμουν! :P

Τρελαίνομαι για την Blair, για τα σχέδια της και τις δολοπλοκίες της! Έχει πολύ γέλιο, όταν καταστρώνει σχέδια!!!! :D
Η Serena παραείναι καλή και βαρετή και ο Nate είναι απλά θεός!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Kαι έλεγα πότε θα το ανοίξεις το θέμα να έχουμε να σχολιάζουμε...:P

Δηλώνω και εγώ παρούσα και πρώην φανατική οπαδός του σήριαλ- δεδομένου οτι το sex and the city ποτέ δεν μου άρεσε ιδιαίτερα εγώ το στερητικό σύνδρομο το έπαθα όταν τελείωσε το ΟC (Σεθ :inlove:) και κατάλαβα οτι το One tree hill δεν με καλύπτει.

Σαν σενάριο το gossip δεν με τρελαίνει και ιδιαίτερα αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο, αν δεις μισή ώρα κολλάς μετά και πρέπει να δεις όλο τον κύκλο (όχι Βικ, δεν είναι ο Τσακ ο λόγος :P). Βασικά, τις περισσότερες φορές είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά αλλά ειδικά από τότε που προέκυψε το ειδύλλιο με την Μπλαιρ και τον ακατανόμαστο (δεν ξέρω τι θα κάνει αυτή, αλλά εγώ δεν τον συγχωρώ για ότι έγινε στο ξενοδοχείο :pfff:) έχει αποκτήσει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Για την Σερίνα δεν ομιλώ καν, είναι τόσο βαρετή που στα αλήθεια δεν μου κάνει εντύπωση που ήθελαν να την σουτάρουν κανονικά μετά τον πρώτο κύκλο αν και ήταν πρωταγωνίστρια. Θα επανέλθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα με τα ονόματά και δεν μπορώ να συγκρατήσω εύκολα το όνομα κάποιου, ειδικά σε σειρά.

Μια φορά που έβλεπε μια γνωστή μου την σειρά αυτή, αποφάσισα να δω λίγο. Κάθε τόσο ακολουθούσε διάλογος σαν το παρακάτω:
-Ποία είναι η Χ;
-Αυτή που πήγε με τον Y
-A τον μελαχρινό;
-Όχι τον ξανθό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα με τα ονόματά και δεν μπορώ να συγκρατήσω εύκολα το όνομα κάποιου, ειδικά σε σειρά.

Μια φορά που έβλεπε μια γνωστή μου την σειρά αυτή, αποφάσισα να δω λίγο. Κάθε τόσο ακολουθούσε διάλογος σαν το παρακάτω:
-Ποία είναι η Χ;
-Αυτή που πήγε με τον Y
-A τον μελαχρινό;
-Όχι τον ξανθό


Πω, πω δεν υπάρχει χειρότερη συζήτηση!!!! :mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
βασικά η σειρά αυτή ελκύει το κοινό καθώς δείχνει τα δρώμενα και την ιδεολογία ενός κόσμου που οι περισσότεροι από εμάς αν όχι όλοι πιθανόν δε θα ζήσουμε ποτέ....εγώ έχω δει αρκετά επεισόδια και περνούσε η ώρα μου αλλά όπως και οι περισσότερες σειρές άρχισε να παρατραβάει την ιστορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μαρα!

ειδα επιτελους τα 4 τελευταια επεισοδια και εχω φρικαρει! ενα εχω να πω: τι τσουλι θεε μου η μικρη ξανθια! :O

ειναι δυνατον να παει η μπλερ μετα την τοοοοοοοοοοοοσο ρομαντικη κινηση του τσακ, να ειναι ετοιμοι να τα ξανα βρουν και την ωρα που παει να της κανει προταση γαμου να πεταγεται το ξοανο και να τους το χαλα!??? τα χω παρει πολυ με την μικρη! και εφαγε και τη μπουνια ο τσακ λες και εφταιγε αυτος που αυτη ειναι αλητακι!! συγχηστηκα! και σαν να μην εφτανε αυτο ο τσακ πυροβολειται??? πες μου οτι θα ζησει πες το μου! υγεια!

ποτε ειπαμε αρχιζει ο 4 κυκλος?? ηδη εχω αρχισει να τρεμω, τα συμπωματα της εξαρτησης ειναι ορατα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
στις 13 Σεπτεμβρίου :P

stay tuned
for no little J for quite a long time spoilers say
!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
gossip girl?

ελληνικη μεταφραση,,
η κουτσομπολα..:D
θα βλεπατε σειρα με τετοιο ονομα?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
μαρα!

ειδα επιτελους τα 4 τελευταια επεισοδια και εχω φρικαρει! ενα εχω να πω: τι τσουλι θεε μου η μικρη ξανθια! :O

ειναι δυνατον να παει η μπλερ μετα την τοοοοοοοοοοοοσο ρομαντικη κινηση του τσακ, να ειναι ετοιμοι να τα ξανα βρουν και την ωρα που παει να της κανει προταση γαμου να πεταγεται το ξοανο και να τους το χαλα!??? τα χω παρει πολυ με την μικρη! και εφαγε και τη μπουνια ο τσακ λες και εφταιγε αυτος που αυτη ειναι αλητακι!! συγχηστηκα! και σαν να μην εφτανε αυτο ο τσακ πυροβολειται??? πες μου οτι θα ζησει πες το μου! υγεια!

ποτε ειπαμε αρχιζει ο 4 κυκλος?? ηδη εχω αρχισει να τρεμω, τα συμπωματα της εξαρτησης ειναι ορατα. :P

Moυχαχα...δεν είχες δει το τέλος της σεζόν;; :P
Η μικρή εξελίσσεται σε μεγάλο τσόκαρο, στο είπα. Βtw και ο Τσακ δεν είναι άμοιρος ευθυνών, τόσες καφρίλες έχει κάνει- μα τον Θεόοοοοο δεν καταλαβαίνω τι του βρίσκει η άλλη, πφφφ :giveup:
Θα ζήσει πάντως -μην σκας, κακό σκυλί :P- και θα γυρίσει και καλά αλλαγμένος, συνοδευόμενος από την Έυα (την ξανθιά που σου λεγα).

Όσο περνάνε οι σεζόν, αρχίζω να εκτιμώ την Τζωρτζίνα πάντως... :loltooth:

Ρεζ παιδί μου και εσύ γκοσσιπ γκερλ φαν;! :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εεε οχι και τι του βρησκει!! αγαπιουνται! :cry_x:

τωρα αυτη σιγα μην ειναι οντως εγκυος ε?
πολυ μου τη σπαει και η σερινα τελευταια! :P

gossip girl?

ελληνικη μεταφραση,,
η κουτσομπολα..:D
θα βλεπατε σειρα με τετοιο ονομα?;)

βλεπουμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Nαι, πολύ την αγαπάει τι να σου πω...
...και αυτήν και το ''ξενοδοχείο'' του!! :sick:
Κατά βάθος αυτή η Μπλερ είναι πολύ μαζόχα, θα το δεις!! :P

Σιγά να μην είναι έγκυος καλέ, τς τς τς...για την Τζωρτζίνα Σπαρκς μιλάμε :P- το πολύ πολύ να είναι του Λευκορώσου το παιδί, αααααν υπάρχει δηλαδή γιατί στην αρχή του επισοδείου (εκεί που φοράει την περούκα και μιλάει με τον ακτανόμαστο) δεν θυμάμαι να είδα καμμία κοιλιά :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
gossip girl?

ελληνικη μεταφραση,,
η κουτσομπολα..:D
θα βλεπατε σειρα με τετοιο ονομα?;)

χμ


έχω 1-2 άτομα στο μυαλό μου που θα το κάνανε
:sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
gossip girl?

ελληνικη μεταφραση,,
η κουτσομπολα..:D
θα βλεπατε σειρα με τετοιο ονομα?;)

Εδώ υπάρχουν: ''Νοικοκυρές σε απόγνωση'', ''Η ζούγκλα του κραγιόν'', ''Το αληθινό αίμα'', ''Σεξ και Πόλη'', το ''Γκοσσιπ γκερλ'' σας χαλάει την αισθητική...ντροπη.- :pfff::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εδώ υπάρχουν: ''Νοικοκυρές σε απόγνωση'', ''Η ζούγκλα του κραγιόν'', ''Το αληθινό αίμα'', ''Σεξ και Πόλη'', το ''Γκοσσιπ γκερλ'' σας χαλάει την αισθητική...ντροπη.- :pfff::P

εδω παιζοταν παλια η χουανα η παρθενα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δηλώνω κι εγώ μικρή φαν της σειράς :redface: Την έβλεπα όσο παιζόταν στο σταρ και μου άρεσε κάπως αλλά δεν είμαι κολλημένη. Τρελαινόμουν με τα ρούχα τους όμως. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top