Greece's Next Top Model 2019

Ποια είναι το Next Top Model;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
  • Άννα-Μαρία

    Ψήφοι: 12 63.2%
  • Κάτια

    Ψήφοι: 4 21.1%
  • Κέισι

    Ψήφοι: 3 15.8%

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Για μένα μακράν η καλύτερη είναι η 'Αννα Μαρία καθώς έχει τα πάντα και σφήζει από μπριό και θηλυκότητα, αναρωτιέμαι αν την παντρεύει ο μπαμπάς της.
Στην αρχη διαβασα "αν την παντρευτει ο μπαμπας της" και ημουν καπως ετσι
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Oh come on νικήτρια θα είναι αυτή που θα θέλει η παραγωγή, η dust and cream κλπ. Στο παιχνίδι μέσα θα περάσει ένα κάποιο ποσοστό diversity type model και ως προς τις διαστάσεις και ως προς την εθνικότητα και ανάλογα με το πόσο αντέξει εκεί μέσα και πόσο δεν θέλουν να τη διώξουν οι κριτές θα μείνει κάμποσο. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι και άχρηστες να είναι όλες οι πιο ιδιαίτερες είναι υποχρεωμένοι από τους Αμερικάνους παραγωγούς να περάσουν κάποιες, όπως πέρυσι που η μαύρη κοπέλα δεν άξιζε με την καμία αλλά μπήκε στο παιχνίδι.

Σε μια εποχή που το victoria secret show δεν θα γίνει φέτος γιατί τρώνε το κράξιμο της αρκούδας σαν εταιρία ενώ η Rihanna εκθειάζεται με τα καλλυντικά και τα εσώρουχα που βγάζει που απευθύνονται σε κάθε νούμερο και κάθε τόνο δέρματος είναι λίγο αυτοκτονικό (καλώς ή κακώς δε σχολιάζω αυτό) από τη μεριά τους να κάνουν ότι δεν υπάρχει αυτή η τάση. Ειδικά σε μια χώρα που η υψηλή ραπτική είναι πιο προς το ανύπαρκτη και που σχεδόν όλες μπαίνουν στο παιχνίδι για να πάρουν followers και να γίνουν influencers.

Είπα για την επιθυμία της φεμινιστικής police, όχι του σόου. Το ξέρω πως όλο και κάπως θα "πιέζονται", αλλά still θα μπορούσαν να work through it, φαίνεται σα να μην το καταλαβαίνουν. Δεν πιστεύω πως θα νικήσει αυτή που θέλει η παραγωγή, πιστεύω πως θα ναι πιο αξιοκρατικό όπως πιστεύω ήτανε πέρυσι.

Τώρα όσον αφορά αυτό που είπες, πρέπει να αναφέρω κάτι πολύ σημαντικό. Στην Ελλάδα έχουμε κάλλιστα υψηλή ραπτική, όσον αφορά τα κοστούμια κλπ και ξεκάθαρα σε πάρα πολύ καλές τιμές. Σημείωση ότι τα PRADA, τα Gucci κλπ δεν είναι τίποτα φοβερό σαν ποιότητα(εκτός αν τα συγκρίνεις με h&m) και φτιάχνονται σε κακές συνθήκες από τους ράφτες στην Ιταλία και τη Γαλλία, είανι εταιρίες που πάνω απ' όλα κάνουν marketing. ΔΙαφορετικά προιόντα τα κλασσικά ρούχα με τα μοδάτα, αλλά η "υψηλή ραπτική" ότι κι αν σημαίνει βρίσκεται στα κλασικά και σχεδόν κανείς δεν ξέρει για τους 'Ελληνες ράφτες.

Να αναφέρω επίσης πως το κλασσικό ντύσιμο έχει ανεβεί πάρα πολύ(κυρίως για τους άντρες) π.χ. στο Παρίσι θα έχουν ανοίξει γύρω στα ~200 καινούρια bespoke ραφτάδικα τα τελευταία 10 χρόνια και, αν μη τι άλλο, όλα δείχνουν πως το κίνημα μεγαλώνει όλο και πιο γρήγορα.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είπα για την επιθυμία της φεμινιστικής police, όχι του σόου. Το ξέρω πως όλο και κάπως θα "πιέζονται", αλλά still θα μπορούσαν να work through it, φαίνεται σα να μην το καταλαβαίνουν. Δεν πιστεύω πως θα νικήσει αυτή που θέλει η παραγωγή, πιστεύω πως θα ναι πιο αξιοκρατικό όπως πιστεύω ήτανε πέρυσι.

Τώρα όσον αφορά αυτό που είπες, πρέπει να αναφέρω κάτι πολύ σημαντικό. Στην Ελλάδα έχουμε κάλλιστα υψηλή ραπτική, όσον αφορά τα κοστούμια κλπ και ξεκάθαρα σε πάρα πολύ καλές τιμές. Σημείωση ότι τα PRADA, τα Gucci κλπ δεν είναι τίποτα φοβερό σαν ποιότητα(εκτός αν τα συγκρίνεις με h&m) και φτιάχνονται σε κακές συνθήκες από τους ράφτες στην Ιταλία και τη Γαλλία, είανι εταιρίες που πάνω απ' όλα κάνουν marketing. ΔΙαφορετικά προιόντα τα κλασσικά ρούχα με τα μοδάτα, αλλά η "υψηλή ραπτική" ότι κι αν σημαίνει βρίσκεται στα κλασικά και σχεδόν κανείς δεν ξέρει για τους 'Ελληνες ράφτες.

Να αναφέρω επίσης πως το κλασσικό ντύσιμο έχει ανεβεί πάρα πολύ(κυρίως για τους άντρες) π.χ. στο Παρίσι θα έχουν ανοίξει γύρω στα ~200 καινούρια bespoke ραφτάδικα τα τελευταία 10 χρόνια και, αν μη τι άλλο, όλα δείχνουν πως το κίνημα μεγαλώνει όλο και πιο γρήγορα.


Να work through it, δηλαδή?

Αξιοκρατικό να κερδίσει η Καζαριάν που είδε φως και μπήκε στο χώρο και όχι η Εβελίνα που μπορεί να κάνει από h&m μέχρι chanel και 20 πασαρέλες ανά fashion week στο ενδιάμεσο και φαίνεται ότι θέλει να ασχοληθεί σοβαρά με το χώρο? Αξιοκρατικό με μια ψηφοφορία κοινού που ήταν μπλοκαρισμένη από την αρχή αλλά μετρούσαν ποσοστά αυτοί? Γνωρίζω προσωπικά και μια άλλη κοπέλα από τις περυσινές που έφυγε πιο νωρίς από το τέλος και από τη μια θα έχει πιο πολλές προοπτικές από την Ειρήνη αν το θελήσει, από την άλλη αξιοκρατικό το παιχνίδι δε νομίζω να το χαρακτήριζε και όχι επειδή έφυγε.

Δεν διαφωνώ στο παρακάτω, ωστόσο δε βλέπω πως αυτό μεταφράζεται σε πολλές δουλειές και λεφτά για τα μοντέλα σε σύγκριση με πασίγνωστες εταιρίες όπως η Prada άσχετα με την ποιότητα που αναφέρεις. Οι αγορές αυτές έχουν και μεγάλα και σοβαρά περιοδικά και καλλυντικά και αρώματα κλπ. Το χρήμα στην Ελλάδα είναι στο instagram κυρίως και εκεί μια κοπέλα πιο relatable και με όχι τέλειες αναλογίες έχει πιο πολλές πιθανότητες να βγάζει καλό εισόδημα για χρόνια.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να work through it, δηλαδή?
.
Θα μπορούσαν να περάσουν λίγες και ωραίες, δλδ σωστά plus size όχι αγελάδες και στις ξωτικές μόνο αυτές που είναι ωραίες δλδ με αξιοκρατικά κριτίρια όπως κάναν στη μαριάννα πέρυσι και όχι την αγάπη. Αντ' αυτού, αγκάλιασαν εγκάρδια το <<diversity>>.
Αξιοκρατικό να κερδίσει η Καζαριάν που είδε φως και μπήκε στο χώρο και όχι η Εβελίνα που μπορεί να κάνει από h&m μέχρι chanel και 20 πασαρέλες ανά fashion week στο ενδιάμεσο και φαίνεται ότι θέλει να ασχοληθεί σοβαρά με το χώρο? .Αξιοκρατικό με μια ψηφοφορία κοινού που ήταν μπλοκαρισμένη από την αρχή αλλά μετρούσαν ποσοστά αυτοί? Γνωρίζω προσωπικά και μια άλλη κοπέλα από τις περυσινές που έφυγε πιο νωρίς από το τέλος και από τη μια θα έχει πιο πολλές προοπτικές από την Ειρήνη αν το θελήσει, από την άλλη αξιοκρατικό το παιχνίδι δε νομίζω να το χαρακτήριζε και όχι επειδή έφυγε.
Με ψηφοφορία ήταν; Εγώ θυμάμαι την τελική δοκιμασία που βαθμολόγισαν την κάθε φωτογραφία στο δείπνο, στη κολόνια όχι ποια θα μπορούσε να γίνει πιο ευελικτό μοντέλο κλπ και μου φάνηκε πράγματι πως η καζαριάν νίκησε. Να σημειώσω πως το modeling είναι δύσκολο, αλλά ο Χριστός και η Μάνα του δεν είναι μπάσκετ, δεν είναι μποξ, δεν είναι μπαλέτο, δεν είναι προγραμματισμός. Τα γονίδια παίζουν τραγικά κυρίαρχο ρόλο και η Καζαριάν έχει καθαρά δώρο απ' το Θεό καθώς τα μάτια της είανι τόσο μοναδικά που μπορείς να της πετάξεις μια μουσουλμανική μπέρκα να τη βγάλεις πικ και θα κάνει το γύρω όλου του κόσμου.

Πέρα απ' αυτό νομίζω η Εβελίνα ήδη ασχολείται σοβαρά καθώς πήρε μάνατζερ την 'Ελενα(που είχε και η Ηλιάνα) και νομίζω ήδη έχει κλείσει πράγματα. Το πιο πιθανό είναι να ξεπεράσει κατά πολύ΄τη Καζαριάν που σίγουρα νομίζει πως της ανοίκει ο κόσμος τώρα.
Δεν διαφωνώ στο παρακάτω, ωστόσο δε βλέπω πως αυτό μεταφράζεται σε πολλές δουλειές και λεφτά για τα μοντέλα σε σύγκριση με πασίγνωστες εταιρίες όπως η Prada άσχετα με την ποιότητα που αναφέρεις. Οι αγορές αυτές έχουν και μεγάλα και σοβαρά περιοδικά και καλλυντικά και αρώματα κλπ. Το χρήμα στην Ελλάδα είναι στο instagram κυρίως και εκεί μια κοπέλα πιο relatable και με όχι τέλειες αναλογίες έχει πιο πολλές πιθανότητες να βγάζει καλό εισόδημα για χρόνια.
Δεν μεταφράζεται, απλά το είπα γιατί ο κόσμος της μόδας δεν καταλαβαίνει ούτε τι σημαίνει υψηλή ραπτική, ούτε τη σέβεται.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θα μπορούσαν να περάσουν λίγες και ωραίες, δλδ σωστά plus size όχι αγελάδες και στις ξωτικές μόνο αυτές που είναι ωραίες δλδ με αξιοκρατικά κριτίρια όπως κάναν στη μαριάννα πέρυσι και όχι την αγάπη. Αντ' αυτού, αγκάλιασαν εγκάρδια το <<diversity>>.


Που ξέρεις τι πέρασαν εν τέλει στο σπίτι? Δεν πρόσεχα πολύ όταν έλεγαν τα αποτελέσματα και δεν είδα πόσες είναι του diversity κάθε είδους για την ώρα. Αγκαλιάζεται παγκοσμίως αυτή την εποχή και θα ήταν ηλίθιοι όπως είπα πιο πάνω να μην το αναγνωρίσουν, κι ας μην το ασπάζονται οι ίδιοι στις δουλειές τους. Γενικά δεν ξέρουμε και τι σόι άτομα πήγαν στις οντισιόν και κατά πόσο αν δεν έχεις λιιιιγο βύσμα σε δείχνει καν η τηλεόραση.


Με ψηφοφορία ήταν; Εγώ θυμάμαι την τελική δοκιμασία που βαθμολόγισαν την κάθε φωτογραφία στο δείπνο, στη κολόνια όχι ποια θα μπορούσε να γίνει πιο ευελικτό μοντέλο κλπ και μου φάνηκε πράγματι πως η καζαριάν νίκησε. Να σημειώσω πως το modeling είναι δύσκολο, αλλά ο Χριστός και η Μάνα του δεν είναι μπάσκετ, δεν είναι μποξ, δεν είναι μπαλέτο, δεν είναι προγραμματισμός. Τα γονίδια παίζουν τραγικά κυρίαρχο ρόλο και η Καζαριάν έχει καθαρά δώρο απ' το Θεό καθώς τα μάτια της είανι τόσο μοναδικά που μπορείς να της πετάξεις μια μουσουλμανική μπέρκα να τη βγάλεις πικ και θα κάνει το γύρω όλου του κόσμου.

Είχε και ψηφοφορία για να φανεί πιο αξιοκρατικό η οποία είχε μπλοκάρει το σύστημα από την αρχή. Η dust and cream την έβαλε σε διαφήμιση μασκαρα, τυχαίο που βγήκε νικήτρια και πήρε το συμβόλαιο μαζί τους η κοπέλα με τις αναμφισβήτητες ματάρες? ;)

PS. οι χαρακτηρισμοί περισσεύουν λίγο, αλλά κατά τα άλλα όπως νομίζεις.
 

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ασχετο αλλα οι κριτες στο φετινο x factor εχουν καταφερει να ειναι πιο αντιπαθητικοι απο ολους του gntm
το λες και κατορθωμα
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Eμένα μου λείπουν τα παιχνίδια επιβίωσης. Ενα κλασικο survivor όπως αυτού του μέγκα. Δυστυχώς ο ΣΚΑΙ πήρε το concept και το κατέστρεψε και δυστυχώς θα κάνει αρκετό καιρό ένα κανάλι να επενδύσει σε αντίστοιχο project.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Eμένα μου λείπουν τα παιχνίδια επιβίωσης. Ενα κλασικο survivor όπως αυτού του μέγκα. Δυστυχώς ο ΣΚΑΙ πήρε το concept και το κατέστρεψε και δυστυχώς θα κάνει αρκετό καιρό ένα κανάλι να επενδύσει σε αντίστοιχο project.


το να εισαι σε ενα σπιτι γεματο περιοδο και αυτο παιχνιδι επιβιωσης το λες

(πλας η τυπισσα με το πιανο εμενα με φρικαρει, πιθανο και να τις σκοτωσει ολες και μετα να παιζει μοτσαρτ διπλα στα πτωματα τους)
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχε και ψηφοφορία για να φανεί πιο αξιοκρατικό η οποία είχε μπλοκάρει το σύστημα από την αρχή. Η dust and cream την έβαλε σε διαφήμιση μασκαρα, τυχαίο που βγήκε νικήτρια και πήρε το συμβόλαιο μαζί τους η κοπέλα με τις αναμφισβήτητες ματάρες?
Ναι, αλλά στις φωτογραφίες η Καζαριάν δεν ήταν καλύτερη; Δε νομίζω πως επηρεάζει αυτό με την κρέμα γιατί έτσι κι αλλιώς θα πούλαγε πάρα πολύ αν έβαζε τη φάτσα της νικήτριας του GNTM, χωρίς να χει σημασία ποια συγκεκριμένα.

PS. οι χαρακτηρισμοί περισσεύουν λίγο, αλλά κατά τα άλλα όπως νομίζεις.

Δεν είναι δικοί μου χαρακτηρισμοί, αυτές είναι γελάδια. :hehe:
Που ξέρεις τι πέρασαν εν τέλει στο σπίτι? Δεν πρόσεχα πολύ όταν έλεγαν τα αποτελέσματα και δεν είδα πόσες είναι του diversity κάθε είδους για την ώρα. Αγκαλιάζεται παγκοσμίως αυτή την εποχή και θα ήταν ηλίθιοι όπως είπα πιο πάνω να μην το αναγνωρίσουν, κι ας μην το ασπάζονται οι ίδιοι στις δουλειές τους. Γενικά δεν ξέρουμε και τι σόι άτομα πήγαν στις οντισιόν και κατά πόσο αν δεν έχεις λιιιιγο βύσμα σε δείχνει καν η τηλεόραση.

Γιατί να τις περάσουν in the first place και πέρα απ αυτό η χοντρή με τα μπλε μαλλιά μπήκε στις 40
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι, αλλά στις φωτογραφίες η Καζαριάν δεν ήταν καλύτερη; Δε νομίζω πως επηρεάζει αυτό με την κρέμα γιατί έτσι κι αλλιώς θα πούλαγε πάρα πολύ αν έβαζε τη φάτσα της νικήτριας του GNTM, χωρίς να χει σημασία ποια συγκεκριμένα.


Μάσκαρα = το μαύρο πράγμα που κάνει τις βλεφαρίδες πιο έντονες aka χρειάζεται ωραίο μάτι η διαφήμιση, όχι κρέμα. Αν δεν πιστεύεις ότι η εταιρία που προσφέρει το συμβόλαιο δεν διαλέγει έστω και σε κάποιο ποσοστό σε ποια θα πάει η δουλειά ή εγώ είμαι πολύ καχύποπτη ή εσύ πολύ αθώος. :P
Γιατί να τις περάσουν in the first place και πέρα απ αυτό η χοντρή με τα μπλε μαλλιά μπήκε στις 40

Η κοπέλα έχει απίστευτα φωτογραφικό πρόσωπο και μου θύμισε την Olivia Palermo λίγο. Το σώμα και τα μαλλιά αλλάζουν δεν θα τα έχει μέχρι να ψοφήσει ίδια.

Είπε και ο Σκουλός ότι το όλο στυλ της έχει δουλειά έξω αλλά άσχετα από την εναλλακτική φάση υπάρχουν ολόκληρες εταιρίες με μεγαλύτερα μεγέθη μόνο ή γραμμές curvy σε γνωστές αλυσίδες οι οποίες παίρνουν αντίστοιχα μοντέλα. Μια plus size κοπέλα που είχε πάει πέρυσι και δεν έμεινε δουλεύει φουλ από ότι τους είπε και είχα δει στο instagram της.

Δεν διαφωνώ στο ότι θα μπορούσε να έχει πιο υγιές σώμα αλλά προτιμώ αυτό από ας πούμε τις πολύ προβεβλημένες παγκοσμίως αδερφές Hadid των οποίων το σώμα μένει έτσι να 'ναι καλά τα οπιοειδή και της Bella ειδικά έχει περάσει και αρκετά νυστέρια.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάσκαρα = το μαύρο πράγμα που κάνει τις βλεφαρίδες πιο έντονες aka χρειάζεται ωραίο μάτι η διαφήμιση, όχι κρέμα. Αν δεν πιστεύεις ότι η εταιρία που προσφέρει το συμβόλαιο δεν διαλέγει έστω και σε κάποιο ποσοστό σε ποια θα πάει η δουλειά ή εγώ είμαι πολύ καχύποπτη ή εσύ πολύ αθώος.


Θες να μου πεις πως η εταιρία είπε στην παραγωγή να βγάλουν αυτή με τα πιο ωραία μάτια και οι παραγωγοί το είπαν στους κριτές και αυτοί χωρίς κανέναν ηθικό φραγμό τους άκουσαν πιστά; Σημείωση ότι η Καζαριάν ήτανε φαβορί *στο τέλος* καθώς έδειξε πολύ μεγάλη βελτίωση, εμένα δε μου φάνηκε άδικο...


Η κοπέλα έχει απίστευτα φωτογραφικό πρόσωπο και μου θύμισε την Olivia Palermo λίγο. Το σώμα και τα μαλλιά αλλάζουν δεν θα τα έχει μέχρι να ψοφήσει ίδια.

Είπε και ο Σκουλός ότι το όλο στυλ της έχει δουλειά έξω αλλά άσχετα από την εναλλακτική φάση υπάρχουν ολόκληρες εταιρίες με μεγαλύτερα μεγέθη μόνο ή γραμμές curvy σε γνωστές αλυσίδες οι οποίες παίρνουν αντίστοιχα μοντέλα. Μια plus size κοπέλα που είχε πάει πέρυσι και δεν έμεινε δουλεύει φουλ από ότι τους είπε και είχα δει στο instagram της.


Οι εταιρίες αυτές παραμένουν έξω και όχι μέσα στη χώρα επομένως δεν αποτελεί δικαιολογία (και υπάρχει ελπίδα). Με τόσο υψηλή παιδική παχυσαρκία που το GNTM προωθεί στην ΕΛλάδα, σε λίγο όντως θα υπάρχει άπειρο ζουμί και εκεί. :hehe:
Δεν διαφωνώ στο ότι θα μπορούσε να έχει πιο υγιές σώμα αλλά προτιμώ αυτό από ας πούμε τις πολύ προβεβλημένες παγκοσμίως αδερφές Hadid των οποίων το σώμα μένει έτσι να 'ναι καλά τα οπιοειδή και της Bella ειδικά έχει περάσει και αρκετά νυστέρια.
Δεν τις ξέρω αυτές και γκούγκλαρα και μου έβγαλε see through φορέματα με βυζιά και το έκλεισα.:teasing:

Αν δεν έχεις πρόβλημα με την προώθηση της παχυσαρκίας και την ανάδειξη της ως κάτι "όμορφο" δεν έχω κάτι να σου πω είναι σαφές επιστημονικά πόσο πελώριο κακό κάνει σε όλη τη ζωή του ανθρώπου. Ας τις ρίξουν αυτές σε κάνα αμέρικαν μπαρ κ ας προωθήσουν τα υγιή μοντέλα όπως αυτά της βικτόριας σήκρετ κλπ.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θες να μου πεις πως η εταιρία είπε στην παραγωγή να βγάλουν αυτή με τα πιο ωραία μάτια και οι παραγωγοί το είπαν στους κριτές και αυτοί χωρίς κανέναν ηθικό φραγμό τους άκουσαν πιστά; Σημείωση ότι η Καζαριάν ήτανε φαβορί *στο τέλος* καθώς έδειξε πολύ μεγάλη βελτίωση, εμένα δε μου φάνηκε άδικο...


Oκ να πάω να κάνω εξομολόγηση που σκέφτομαι ασεβή πιθανά σενάρια αναφορικά με εναν επαγγελματικό χώρο αγγελικά πλασμένο?
Οι εταιρίες αυτές παραμένουν έξω και όχι μέσα στη χώρα επομένως δεν αποτελεί δικαιολογία (και υπάρχει ελπίδα). Με τόσο υψηλή παιδική παχυσαρκία που το GNTM προωθεί στην ΕΛλάδα, σε λίγο όντως θα υπάρχει άπειρο ζουμί και εκεί.

ΛΟΛ δηλαδή όλες οι μικρές ελληνικές βιοτεχνίες ράβουν σε αναλογίες Βίκυ Καγιά? Έχεις πατήσει σε πιο κυριλέ μαγαζί για μεγαλύτερες γυναίκες καθόλου να δεις τι μεγέθη έχουν και δίνουν? Και σόρυ αλλά σειρές με πιο μεγάλα μεγέθη φέρνει και το h&m και το m&s εδώ και μπορεί και άλλα που δεν θα έχει τύχει να δω. Μεγάλη αξία δίνεις σε ένα reality show, πάντως.
Αν δεν έχεις πρόβλημα με την προώθηση της παχυσαρκίας και την ανάδειξη της ως κάτι "όμορφο" δεν έχω κάτι να σου πω είναι σαφές επιστημονικά πόσο πελώριο κακό κάνει σε όλη τη ζωή του ανθρώπου. Ας τις ρίξουν αυτές σε κάνα αμέρικαν μπαρ κ ας προωθήσουν τα υγιή μοντέλα όπως αυτά της βικτόριας σήκρετ κλπ.

Τσουβαλιάζεις. Δεν επικροτώ την προώθηση κανενός ανθυγιεινού προτύπου, τελεία. Από τη στιγμή που υπάρχει αντίστοιχο προϊόν στην αγορά δεν με σοκάρει η ύπαρξη plus size μοντέλων και κατ' επέκταση η συμμετοχή τους στο παιχνίδι. Άλλους πελάτες έχουν κατά βαση και άλλες δουλειές κλείνουν από τις γνωστές τύπου Karlie. Πιστεύω ότι αν εξαιρέσεις haute couture, άρωμα και κόσμημα που δείχνουν κάτι πιο αιθέριο καλό είναι να υπάρχει και εκπροσώπηση διαφορετικών μοντέλων. Όπου διαφορετικό = μεγαλύτερης ηλικίας, κάθε τόνου δέρματος και διαφόρων διαστάσεων. Κάποιες μάρκες το έπιασαν αυτό, η Victoria Secret όχι τόσο και για αυτό μάλλον ακυρώθηκε το σοου για φέτος οπότε δε θα το καμαρώσεις και γενικά δεν πάει καλά σαν εταιρία αυτό τον καιρό. Ομορφο σώμα έχουν όλες τους γενικά, υγιές ανάλογα.

Αυτά και καλή συνέχεια.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από τη στιγμή που υπάρχει αντίστοιχο προϊόν στην αγορά δεν με σοκάρει η ύπαρξη plus size μοντέλων και κατ' επέκταση η συμμετοχή τους στο παιχνίδι. Άλλους πελάτες έχουν κατά βαση και άλλες δουλειές κλείνουν από τις γνωστές τύπου Karlie. Πιστεύω ότι αν εξαιρέσεις haute couture, άρωμα και κόσμημα που δείχνουν κάτι πιο αιθέριο καλό είναι να υπάρχει και εκπροσώπηση διαφορετικών μοντέλων. Όπου διαφορετικό = μεγαλύτερης ηλικίας, κάθε τόνου δέρματος και διαφόρων διαστάσεων. Κάποιες μάρκες το έπιασαν αυτό, η Victoria Secret όχι τόσο και για αυτό μάλλον ακυρώθηκε το σοου για φέτος οπότε δε θα το καμαρώσεις και γενικά δεν πάει καλά σαν εταιρία αυτό τον καιρό. Ομορφο σώμα έχουν όλες τους γενικά, υγιές ανάλογα.

Εσύ πιστεύεις πως παλιότερα όλες είχαν σώμα σαν την Καγιά ή πως ήταν χαζοί που είχαν μόνο ωραίες μοντέλες; Νομίζεις πως η συμμετρία του προσώπου, το νεανικό δέρμα κι όλα αυτά δεν έχουν λόγο που προωθούνται;

Δεν είμαι ιδιαίτερα ενήμερος για τη κατάσταση στη βικτόρια σήκρετ, αλλά απ' όσο είδα ακύρωσαν καθαρά γιατί δε βρήκαν τρανς μοντέλα. Αυτό είναι orwellian. Πέραν του ότι είναι φριχτά λογικό να μη βρουν, πόσο μάλιστα αφού έχουν και τόσο αυστηρά στάνταρ. Από μαυρούλες και exotics έχουνε μια χαρά υπερβάλλεις τελείως, η ομορφιά δεν έχει εθνικότητα αλλά έχει κιλά, συμμετρία προσώπου, ποιότητα δέρματος, ύψος κοκ...

Για να το πω αλλιώς, τόση ώρα υπερασπίζεσαι τις τοφάλες και μου λες για τις λεπτές μοντέλες υπεκφεύγοντας, ας βάλουν 2-5 κιλά τότε , Ο Χ Ι 30, όχι να πάμε απ' το κακό στο 100 φορές χειρότερο και ασχημότερο.

Πέρα απ' αυτό δεν έχω δει ποτέ σόου λολ και δεν βλέπω βίντεος για τέτοιου είδους ευχαρίστηση ή κάτι τέτοιο έτσι κ αλλιώς... λολ.
ΛΟΛ δηλαδή όλες οι μικρές ελληνικές βιοτεχνίες ράβουν σε αναλογίες Βίκυ Καγιά? Έχεις πατήσει σε πιο κυριλέ μαγαζί για μεγαλύτερες γυναίκες καθόλου να δεις τι μεγέθη έχουν και δίνουν? Και σόρυ αλλά σειρές με πιο μεγάλα μεγέθη φέρνει και το h&m και το m&s εδώ και μπορεί και άλλα που δεν θα έχει τύχει να δω. Μεγάλη αξία δίνεις σε ένα reality show, πάντως.

Το ζήτημα είναι τα μοντέλα, υπεκφεύγεις και μιλάς για τα ρούχα που θα βγουν στα μαγαζιά λες και είπε κανείς να βγαίνουν μονο S και XS(κάτι μου λέει πως "δεν θα δεις" τι έγραψα στην πρώτη παράγραφο και θα απαντήσεις μόνο σε αυτό).


Πέρα απ' αυτό όπως σου πα και πριν το ΓΝΤΜ δεν το χω 'γω σε καμία εκτίμηση, από την στιγμή που το βλέπουν τόσοι έφοιβοι ΈΧΕΙ αντικειμενικά και προβλέψιμα επιρροή, ό,τι και να λέμε. Επειδή έχω μιλήσει με παιδίατρο για την κατάσταση παχυσαρκίας, μου κάνει φοβερή εντύπωση πως χωρίς να σκεφτούν τίποτα προωθούν τόσο καταστροφικές συνήθειες.
 

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
η καζαριαν ειναι αρκετα τοπ μονδελ ωστε να εχει δικο της κειμενογραφο στο ινσταγκραν :smoke:
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Θα μπορούσε άνετα με τα φυσικά προσόντα που διαθέτει, χωρίς καμία απολύτως εκπαίδευση, να είναι πρωταγωνίστρια σαν Ιψενική μορφή στο... "σκιάχτρο' :yes:
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Η εκπομπή μου θυμίζει την ταινία η σιωπή των αμνών (και όχι των αχαμνών) όλες πάνε για "φάγωμα" από εκεί μέσα,
χονδρές, αδύνατες, κοντές, ψηλές, έξυπνες, χαζές, μικρές, μεγάλες... ούτε κοκαλάκι δεν θα μείνει :vampire:
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Το τελευταίο επεισόδιο με παρακίνησε να δω μετά από χρόνια fear factor. Επίσης, έχουμε πεντάδα φωτιά;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το τελευταίο επεισόδιο με παρακίνησε να δω μετά από χρόνια fear factor. Επίσης, έχουμε πεντάδα φωτιά;
Έχουμε τις F.F. ή όπως τις λένε τέλος πάντων!
Είπαμε...το κάνανε για να δούν πόσο το θέλουν... :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top