Greece's Next Top Model 2019

Ποια είναι το Next Top Model;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
  • Άννα-Μαρία

    Ψήφοι: 12 63.2%
  • Κάτια

    Ψήφοι: 4 21.1%
  • Κέισι

    Ψήφοι: 3 15.8%

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Την Κεισι δεν ξέρω καν αν την βρίσκω όμορφη κι ας την θεωρώ φαβορί λόγω δημοτικότητας. Έχει πολύ έντονα χείλη που παρόλο που είναι φυσικά μοιάζουν σαν ψεύτικα και σε συνδιασμο με την περίεργη μύτη δεν μου αρέσει το πρόσωπο της, είναι υπερβολικό. Για αυτό μου βγάζει κι εμένα κάτι δεύτερο αν και δεν θα την έβλεπα σε πρωινή εκπομπή αλά Μεγκι.

Η Μαρία έχει φάει την ρετσινιά της χωριατισσας ωστόσο αν είναι κάποιος λίγο πιο παρατηρητικος θα δει ότι έχει καλό λεξιλόγιο και σχετική ευχέρεια λόγου. Τονίζουν ότι είναι από χωριό γιατί προφανώς πουλάει σαν στόρι "η μικρή χωριατοπουλα που κατέβηκε στην πόλη να γίνει μοντέλο" αλλά την αδικούν πιστεύω. Βέβαια καριέρα ως μοντέλο δεν θα κάνει, δεν φαίνεται να το παίρνει στα σοβαρά.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η Μαρία έχει φάει την ρετσινιά της χωριατισσας ωστόσο αν είναι κάποιος λίγο πιο παρατηρητικος θα δει ότι έχει καλό λεξιλόγιο και σχετική ευχέρεια λόγου. Τονίζουν ότι είναι από χωριό γιατί προφανώς πουλάει σαν στόρι "η μικρή χωριατοπουλα που κατέβηκε στην πόλη να γίνει μοντέλο" αλλά την αδικούν πιστεύω. Βέβαια καριέρα ως μοντέλο δεν θα κάνει, δεν φαίνεται να το παίρνει στα σοβαρά.
Εντάξει αυτό έχει καταντήσει αστείο (ειδικά όταν το έλεγε η Μαρτίνα) επειδή έμενε σε χωριό και έχει δουλέψει σε λαϊκή δε σημαίνει ότι πήγε μέχρι δημοτικό ξέρω γω. Και η Ηλιάνα επειδή ήξερε κάτι από ζωγραφική (?) απόρησε λες και έμενε σε σπηλιά η άλλη χωρίς επαφή με τον έξω κόσμο. :hehe: Αν το πάρει σοβαρά πάντως θα μπορούσε να κάνει αρκετά πράματα εμένα με φαίνεται από τις καλύτερες ειδικά ως προς την εξέλιξη. Αλλά δύσκολο το βλέπω να κερδίσει.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι, αν και η εκπομπή ποτέ δεν εκπροσωπούσε πραγματικά τον χώρο της μόδας, φέτος έχει πέσει ακόμη περισσότερο σε επίπεδο. Επειδή πάντα το αλλάζω όταν δείχνει τι γίνεται στο σπίτι (βλέπω μόνο τις δοκιμασίες και την κριτική), δεν ξέρω τόσα για τον και καλά "χαρακτήρα" της καθεμιάς. Όταν, ωστόσο, πέτυχα στο youtube το θάρρος ή αλήθεια, πραγματικά έφριξα. Μας πιπιλίζουν τον εγκέφαλο στα casting με τα μηνύματα περί διαφορετικότητας, αυτοεκτίμησης και καλής προσωπικότητας και μετά προβάλλουν ξεκάθαρο bullying μόνο και μόνο για την τηλεθέαση?!?! Και αυτές εκεί μέσα τι στο καλό κάνουν;

Οκ, καταλαβαίνω ότι η Μαρία έχει στερηθεί τη ζωή της νέας κοπέλας και γι' αυτό της βγαίνει σε μια ενοχλητική εν τέλει "φασαρία" και υπερβολή στη συμπεριφορά, αλλά η στάση όλων των κοριτσιών εκείνη τη μέρα ήταν απαράδεκτη. Και της παραγωγής φυσικά που έγραψε αυτές τις κάρτες για να προωθήσει τα υποτιμητικότερα στερεότυπα για τις γυναίκες: κατινιά, ανταγωνισμός μέχρι αηδίας και φθόνος.

Από αυτό το σημείο κι έπειτα δε με ενδιαφέρει καθόλου ποια θα βγει το GNTM... Αν δεν εκτιμήσω μια γυναίκα σαν προσωπικότητα (ή τουλάχιστον αυτό που επιλέγει να προβάλλει), δε θα μου φανεί ποτέ πραγματικά όμορφη. Ωστόσο επιλέγω την Άννα Μαρία γιατί έχει αυτό το στυλ μπαλαρίνας, είναι μικρή κι ευχάριστη, οπότε είναι ένα κλικ πάνω απ' τις άλλες. Η Κάτια, από εκεί που την είδα στην audition και είπα WOW (αλα Καγιά style), πλέον μου φαίνεται... πώς να το πω... γερασμένη στην ψυχή, σαν να μην έχει καθόλου "φρεσκάδα" και λάμψη. Η Χαρά, ενώ τη θεωρώ εντυπωσιακή, μου φαίνεται λίγο χαζοχαρούμενη και φλατ χαρακτήρας. Η Μαρία πάλι, ενώ είναι σίγουρα καλό κορίτσι, είναι υπερβολικά αθώα γι' αυτόν τον χώρο που νομίζω ότι δεν της ταιριάζει, θα φθαρεί ψυχικά. Η Κέισι, παραδόξως, με έχει μπερδέψει περισσότερο απ' όλες. Ενώ κι εμένα ενστικτωδώς μου βγάζει κάτι δεύτερο, κάποιες φορές τα λόγια της με εκπλήσσουν ευχάριστα και δεν ξέρω... σε γενικές γραμμές μ' αρέσει.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Ρε παιδιά νταξει σε χωριό στην Ελλάδα μένει δεν προέρχεται από ιθαγενή φυλή του Αμαζονίου
Αυτό με το ζωγράφο δεν νομίζω να την εξέπληξε από την άποψη ότι η Μαρία είναι από χωριό αλλά επειδή οποίος αληθινός φαν θυμάται το πρώτο νεξτ τοπ μοντελ υπήρχαν στοκοι και στοκοι
Και βασικά έχω κ άλλο παράδειγμα πιο πρόσφατο
Η άλλη ήταν κάτω από τη Μόνα Λίζα και έγραφε description δεν θυμάμαι ποιος πίνακας του Πικάσο είναι αυτός
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τη λυπήθηκα τη Μαρία, της έκαναν όλες μπούλινγκ.
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ρε παιδιά νταξει σε χωριό στην Ελλάδα μένει δεν προέρχεται από ιθαγενή φυλή του Αμαζονίου
Αυτό με το ζωγράφο δεν νομίζω να την εξέπληξε από την άποψη ότι η Μαρία είναι από χωριό αλλά επειδή οποίος αληθινός φαν θυμάται το πρώτο νεξτ τοπ μοντελ υπήρχαν στοκοι και στοκοι
Και βασικά έχω κ άλλο παράδειγμα πιο πρόσφατο
Η άλλη ήταν κάτω από τη Μόνα Λίζα και έγραφε description δεν θυμάμαι ποιος πίνακας του Πικάσο είναι αυτός


H Ελευθερία ήταν και το έκανε ξεκάθαρα για πλάκα, να τρολλάρει. :lol:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Απ'όταν έδιωξαν την Κωνσταντίνα που για μένα ήταν το top (μακράν), έπαψα να έχω τόσο ενδιαφέρον. Μετά έφυγε και η Άννα και πλέον μου είναι κάπως αδιάφορο ποια θα κερδίσει.
Η Κάτια μου είναι αντιπαθής, η Μαρία συμπαθητική αλλά άχαρη, η Κέισι λίγο "δεύτερη".
Έμεινε η Άννα Μαρία (πώς λέμε το μη χείρον, βέλτιστον; ) που αν και ψιλο-αλλήθωρη, έχει ωραίο σχήμα ματιών και ενδιαφέρον πρόσωπο (τα σώματά τους πανομοιότυπα, τύπου μοντέλου).
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Η Άννα Μαρία τους πάτησε κάτω ξανά!Μπραβο Μαρία!!!Κατια πάλι μέτρια τα πήγε,Κέισι σκάσε σε βαρεθήκαμε με την κακιά σου για την Μαρία!
 

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Δεν θα σταθώ τόσο σε συμπάθειες και αντιπάθειες, προσωπικά δεν συμπαθώ ιδιαίτερα κάποια (γενικότερα από όσες είχαν μπει από την αρχή στο σπίτι μόνο 3-4 ίσως να συμπάθησα σε έναν βαθμό). Αλλά πιστεύω πως δεν χρειάζεται να βγάζει ο κόσμος όλο το κόμπλεξ του και την κακία του. Και τουλάχιστον θα ήταν καλό να μπορούσε να κρίνει, χωρίς να μεροληπτεί και χωρίς να ανακυκλώνει συνεχώς τα ίδια και τα ίδια που ακούει και διαβάζει μόνο και μόνο για να επιβεβαιώσει και να ενισχύσει το κράξιμο του (άλλωστε αν δεν κράξει σε κάθε ριάλιτι που βγαίνει στην τηλεόραση δεν αντέχει). Μέσα σε αυτά σίγουρα θα ''θεοποιηθούν'' και κάποια άτομα και γιατί αυτά έχουν ξαφνικά συγκεντρώσει όλα τα καλά του κόσμου αλλά και προφανώς για να τονιστεί και η διαφορά.

Στο θέμα μας. Πιστεύω (από αυτά που βλέπω) πως αν το έχει κάποια παραπάνω, αυτή είναι η Κάτια. Οι υπόλοιπες σίγουρα έχουν βελτιωθεί σε σχέση με το πως ήταν στην αρχή και όντως πλέον είναι ανταγωνιστικές. Η Κάτια δεν έχει βελτιωθεί τόσο αλλά στο σετ τις περισσότερες φορές έχει καλή/καλύτερη απόδοση (καθώς αντιλαμβάνεται τι πρέπει να κάνει ενώ οι υπόλοιπες είναι με τις μέρες τους). Στις φωτογραφίες όλες έχουν βγάλει κατά καιρούς καλές φωτογραφίες (αλλά στις τόσες φωτογραφίες που βγάζουν κάθε φορά αρκεί μια να είναι καλή).
Ως προς το πρόσωπο για μένα περισσότερο όμορφες είναι η Άννα-Μαρία και η Κάτια. Η Κέισι και η Μαρία είναι απλά οκ ενώ η Χαρά προσωπικά δεν μου αρέσει. Αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη και συνεπώς δεν έχει και τόσο σημασία. Ως προς τον χαρακτήρα, όλες έχουν βγάλει το hate τους (οι περισσότερες από την αρχή), κάποιες γενικότερα, ορισμένες στις φίλες τους, άλλες στην κάμερα, άλλες δεν λένε τι πιστεύουν για τις άλλες ''στο πρόσωπό τους'', άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο. Κάποιες είναι πιο ειλικρινείς, κάποιες είναι κάπως ''κακομαθημένες'' και όλες σχολιάζουν πάρα πολύ (και επιδιώκουν να σχολιάσουν και με την αρνητική έννοια). Η καθεμία ενδεχομένως να με εκνευρίσει για τους δικούς της λόγους. Μέχρι εκεί, δεν νιώθω πως πρέπει να θάψω κάποια˙ προσωπικά νιώθω αμηχανία και άσχημα κάθε φορά που τα σχόλια γίνονται υπερβολικά άσχημα και δεν καταλαβαίνω γιατί εφόσον όλος ο κόσμος που ζούμε δεν διαφέρει και τόσο. Μην τρελαίνεστε, δεν είναι ανάγκη, καλύτερα να αρχίσουμε να καλλιεργούμε χαρακτηριστικά όπως είναι η αντίληψη και ο σεβασμός. Όλοι μας.

Στο σημείο αυτό να κάνω κάποιες παρατηρήσεις σε κάποια πράγματα που λέγονται συνεχώς. Αυτό θα μπορούσα να το κάνω και για τις 5 αλλά από τα σχόλια που διαβάζω βλέπω πως μια κυρίως έχει το πρόβλημα.

1)Ως προς το ''σπρώξιμο'' από τους κριτές. Διάφοροι κριτές ίσως έχουν τις συμπάθειες τους (μπορεί να το δείχνουν, μπορεί και όχι). Και σίγουρα μπορούν τα πράγματα να μην γίνουν δίκαια (ειδικά σε ένα ριάλιτι). Είτε από κάποια λανθασμένη εκτίμηση ή και προσωπική άποψη (το πιο συχνό), είτε από σπρώξιμο από την παραγωγή (δεν είμαι σίγουρος για συγκεκριμένο παράδειγμα αλλά υποθέτοντας μπορεί να συμβαίνει), είτε από συμπάθειες (σύμφωνα με τον κόσμο??). Αυτό σε όλες. Τις φορές που η Κάτια δεν τα έχει πάει καλά (λίγες και για μένα ίσως θα έπρεπε να είναι ίσως και λιγότερες αλλά για μένα αυτό) ακούει αρνητικά σχόλια συνήθως από όλους. Σε μια φωτογράφιση (θυμάμαι ποια είναι) είχαν πει οι 2 από τους 4 αρνητικά και οι άλλοι 2 θετικά (μέσα σε αυτούς και ο Σκουλός), κάτι που δεν το βρίσκω παράλογο όταν και με άλλες κοπέλες γίνεται συχνά, όπως επίσης και σήμερα μετριάστηκαν αρνητικά σχόλια μόνο κατά τη διάρκεια της δοκιμασίας. Αυτό. Τα υπόλοιπα είναι συλλογικά. Δεν αντιλαμβάνομαι ίσως την έννοια ''σπρώξιμο'' σε αυτό που με την πρώτη ευκαιρία τονίζουν όλοι (λες και οι συμπάθειες επηρεάζουν τόσο την άποψη των υπόλοιπων κριτών ή του κόσμου). Και αν ισχύει θεωρείτε πως είναι η μοναδική ή μήπως υπάρχουν και άλλες συμπάθειες και ''σπρωξίματα'' (με βάση όλα τα επεισόδια);

2)Δεν θεωρώ πως ως προς το ύψος οι 5 κοπέλες έχουν μεγάλες διαφορές. Αρκετά μικρές θα έλεγα. Η Κάτια πρέπει να είναι ελαφρώς πιο κοντή. Μη νομίζετε πως ξαφνικά οι υπόλοιπες είναι ψηλές και εκείνη η ''τάπα'' είτε επειδή το λένε όσοι δεν πρόκειται να πουν ποτέ κάτι καλό για εκείνη είτε επειδή εστιάζετε μόνο εκεί που και καλά ίσως φανεί μεγάλη η διαφορά (πχ σε ύπαιθρο, αν είναι δυνατόν, το έδαφος δεν είναι παντού το ίδιο και χάνεις-κερδίζεις πόντους σε κάθε διαφορετικό σημείο).

Κάπου εδώ διάβασα και ένα ''... η φτωχή η Κάτια που το τονίζουν συνέχεια οι κριτές...'', δεν το σχολιάζω καν. Μάλλον καλύτερα να πείτε ''την αντιπαθώ πάρα πολύ'' που είναι και η άποψη σας.

Ορισμένες εικόνες σε επίπεδο δάπεδο και χωρίς παπούτσια ή με ίδια/παρόμοια παπούτσια (που και πάλι δεν αρκούν για ακριβή συμπεράσματα):








 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Δεν θα σταθώ τόσο σε συμπάθειες και αντιπάθειες, προσωπικά δεν συμπαθώ ιδιαίτερα κάποια (γενικότερα από όσες είχαν μπει από την αρχή στο σπίτι μόνο 3-4 ίσως να συμπάθησα σε έναν βαθμό).
Αλλά πιστεύω πως δεν χρειάζεται να βγάζει ο κόσμος όλο το κόμπλεξ του και την κακία του. Και τουλάχιστον θα ήταν καλό να μπορούσε να κρίνει, χωρίς να μεροληπτεί και χωρίς να ανακυκλώνει συνεχώς τα ίδια και τα ίδια που ακούει και διαβάζει μόνο και μόνο για να επιβεβαιώσει και να ενισχύσει το κράξιμο του (άλλωστε αν δεν κράξει σε κάθε ριάλιτι που βγαίνει στην τηλεόραση δεν αντέχει). Μέσα σε αυτά σίγουρα θα ''θεοποιηθούν'' και κάποια άτομα και γιατί αυτά έχουν ξαφνικά συγκεντρώσει όλα τα καλά του κόσμου αλλά και προφανώς για να τονιστεί και η διαφορά.

Στο θέμα μας. Πιστεύω (από αυτά που βλέπω) πως αν το έχει κάποια παραπάνω, αυτή είναι η Κάτια. Οι υπόλοιπες σίγουρα έχουν βελτιωθεί σε σχέση με το πως ήταν στην αρχή και όντως πλέον είναι ανταγωνιστικές. Η Κάτια δεν έχει βελτιωθεί τόσο αλλά στο σετ τις περισσότερες φορές έχει καλή/καλύτερη απόδοση (καθώς αντιλαμβάνεται τι πρέπει να κάνει ενώ οι υπόλοιπες είναι με τις μέρες τους). Στις φωτογραφίες όλες έχουν βγάλει κατά καιρούς καλές φωτογραφίες (αλλά στις τόσες φωτογραφίες που βγάζουν κάθε φορά αρκεί μια να είναι καλή).
Ως προς το πρόσωπο για μένα περισσότερο όμορφες είναι η Άννα-Μαρία και η Κάτια. Η Κέισι και η Μαρία είναι απλά οκ ενώ η Χαρά προσωπικά δεν μου αρέσει. Αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη και συνεπώς δεν έχει και τόσο σημασία. Ως προς τον χαρακτήρα, όλες έχουν βγάλει το hate τους (οι περισσότερες από την αρχή), κάποιες γενικότερα, ορισμένες στις φίλες τους, άλλες στην κάμερα, άλλες δεν λένε τι πιστεύουν για τις άλλες ''στο πρόσωπό τους'', άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο. Κάποιες είναι πιο ειλικρινείς, κάποιες είναι κάπως ''κακομαθημένες'' και όλες σχολιάζουν πάρα πολύ (και επιδιώκουν να σχολιάσουν και με την αρνητική έννοια). Η καθεμία ενδεχομένως να με εκνευρίσει για τους δικούς της λόγους. Μέχρι εκεί, δεν νιώθω πως πρέπει να θάψω κάποια˙ προσωπικά νιώθω αμηχανία και άσχημα κάθε φορά που τα σχόλια γίνονται υπερβολικά άσχημα και δεν καταλαβαίνω γιατί εφόσον όλος ο κόσμος που ζούμε δεν διαφέρει και τόσο. Μην τρελαίνεστε, δεν είναι ανάγκη, καλύτερα να αρχίσουμε να καλλιεργούμε χαρακτηριστικά όπως είναι η αντίληψη και ο σεβασμός. Όλοι μας.

Στο σημείο αυτό να κάνω κάποιες παρατηρήσεις σε κάποια πράγματα που λέγονται συνεχώς. Αυτό θα μπορούσα να το κάνω και για τις 5 αλλά από τα σχόλια που διαβάζω βλέπω πως μια κυρίως έχει το πρόβλημα.

1)Ως προς το ''σπρώξιμο'' από τους κριτές. Διάφοροι κριτές ίσως έχουν τις συμπάθειες τους (μπορεί να το δείχνουν, μπορεί και όχι). Και σίγουρα μπορούν τα πράγματα να μην γίνουν δίκαια (ειδικά σε ένα ριάλιτι). Είτε από κάποια λανθασμένη εκτίμηση ή και προσωπική άποψη (το πιο συχνό), είτε από σπρώξιμο από την παραγωγή (δεν είμαι σίγουρος για συγκεκριμένο παράδειγμα αλλά υποθέτοντας μπορεί να συμβαίνει), είτε από συμπάθειες (σύμφωνα με τον κόσμο??). Αυτό σε όλες. Τις φορές που η Κάτια δεν τα έχει πάει καλά (λίγες και για μένα ίσως θα έπρεπε να είναι ίσως και λιγότερες αλλά για μένα αυτό) ακούει αρνητικά σχόλια συνήθως από όλους. Σε μια φωτογράφιση (θυμάμαι ποια είναι) είχαν πει οι 2 από τους 4 αρνητικά και οι άλλοι 2 θετικά (μέσα σε αυτούς και ο Σκουλός), κάτι που δεν το βρίσκω παράλογο όταν και με άλλες κοπέλες γίνεται συχνά, όπως επίσης και σήμερα μετριάστηκαν αρνητικά σχόλια μόνο κατά τη διάρκεια της δοκιμασίας. Αυτό. Τα υπόλοιπα είναι συλλογικά. Δεν αντιλαμβάνομαι ίσως την έννοια ''σπρώξιμο'' σε αυτό που με την πρώτη ευκαιρία τονίζουν όλοι (λες και οι συμπάθειες επηρεάζουν τόσο την άποψη των υπόλοιπων κριτών ή του κόσμου). Και αν ισχύει θεωρείτε πως είναι η μοναδική ή μήπως υπάρχουν και άλλες συμπάθειες και ''σπρωξίματα'' (με βάση όλα τα επεισόδια);

2)Δεν θεωρώ πως ως προς το ύψος οι 5 κοπέλες έχουν μεγάλες διαφορές. Αρκετά μικρές θα έλεγα. Η Κάτια πρέπει να είναι ελαφρώς πιο κοντή. Μη νομίζετε πως ξαφνικά οι υπόλοιπες είναι ψηλές και εκείνη η ''τάπα'' είτε επειδή το λένε όσοι δεν πρόκειται να πουν ποτέ κάτι καλό για εκείνη είτε επειδή εστιάζετε μόνο εκεί που και καλά ίσως φανεί μεγάλη η διαφορά (πχ σε ύπαιθρο, αν είναι δυνατόν, το έδαφος δεν είναι παντού το ίδιο και χάνεις-κερδίζεις πόντους σε κάθε διαφορετικό σημείο).

Κάπου εδώ διάβασα και ένα ''... η φτωχή η Κάτια που το τονίζουν συνέχεια οι κριτές...'', δεν το σχολιάζω καν. Μάλλον καλύτερα να πείτε ''την αντιπαθώ πάρα πολύ'' που είναι και η άποψη σας.

Ορισμένες εικόνες σε επίπεδο δάπεδο και χωρίς παπούτσια ή με ίδια/παρόμοια παπούτσια (που και πάλι δεν αρκούν για ακριβή συμπεράσματα):










Όταν η Κατια με την παρέα της έκανε Bullying στην Ελευθερία εκεί δεν σκέφτηκε ότι θα την έκραζε ο κόσμος;Όπως στρώνεις κοιμάσαι αν η Κατια ήθελε την αποδοχή του κόσμου ας είχε καλή συμπεριφορά.Και όχι δεν είναι η καλύτερη εκεί μέσα.Αν ήταν η καλύτερη δεν θα είχε τόσες μέτριες φωτογραφίες.Αρα κανένα κόμπλεξ δεν έχει ο κόσμος,αντίθετα η Κατια έχει κάτι που φενεται από την συμπεριφορά της αλλά και τα ψέματα που έχει πει (ύψος,ηλικία κτλ).

Πάλι καλά που η Άννα-Μαρία την έχει πατήσει κάτω την τελευταία εβδομάδα και έτσι έχει πολλές πιθανότητες να νικήσει!!!!


Αν και από το σχόλιο σου σαν δικηγόρος της Κάτιας έμοιαζες παρά αντικειμενικός.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Όταν η Κατια με την παρέα της έκανε Bullying στην Ελευθερία εκεί δεν σκέφτηκε ότι θα την έκραζε ο κόσμος;Όπως στρώνεις κοιμάσαι αν η Κατια ήθελε την αποδοχή του κόσμου ας είχε καλή συμπεριφορά.Και όχι δεν είναι η καλύτερη εκεί μέσα.Αν ήταν η καλύτερη δεν θα είχε τόσες μέτριες φωτογραφίες.Αρα κανένα κόμπλεξ δεν έχει ο κόσμος,αντίθετα η Κατια έχει κάτι που φενεται από την συμπεριφορά της αλλά και τα ψέματα που έχει πει (ύψος,ηλικία κτλ).

Πάλι καλά που η Άννα-Μαρία την έχει πατήσει κάτω την τελευταία εβδομάδα και έτσι έχει πολλές πιθανότητες να νικήσει!!!!


Αν και από το σχόλιο σου σαν δικηγόρος της Κάτιας έμοιαζες παρά αντικειμενικός.

Στο σχόλιο μου ήθελα κυρίως να τονίσω (και γι'αυτό μπήκα στη διαδικασία να γράψω˙ δεν καίγομαι τόσο να πω τη γνώμη μου) πως δεν είναι ανάγκη να βγάζει κάποιος μίσος για τον οποιονδήποτε εκεί και πως όταν σχολιάζουμε να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη και αυτό πραγματικά αρκεί. Σαν συμβουλή το λέω για το μέλλον. Τα υπόλοιπα είναι η (on topic) άποψή μου. Ο καθένας έχει τη δική του, τα κριτήριά του και είναι φυσιολογικό. Εσύ πχ πιστεύεις πως έχει πολλές μέτριες φωτογραφίες, εγώ πιστεύω πως δεν έχει πολλές (και οι 2 δεν είμαστε ειδικοί φαντάζομαι). Προσωπικά όποια και να βγάλει μια πολύ καλή, κατά τη γνώμη μου, φωτογραφία θα της το αναγνωρίσω. Έχω δει τέτοιες από όσες είναι εκεί άλλωστε.
Πιστεύω πως υπάρχουν και άλλα περιστατικά στο παιχνίδι που μπορούν να αξιολογηθούν βάσει το πόσο καλοπροαίρετα είναι. Όσο πιο πολύ σφαιρικά μπορείς να κοιτάξεις, ανακαλύπτεις διάφορα. Δεν ξέρω τα κόμπλεξ της ούτε την ξέρω προσωπικά, ούτε τις άλλες ξέρω και ούτε και εσάς οπότε ίσως κακώς αναφέρθηκα σε αυτή τη λέξη. Συνεχίζω όμως να μην συμμερίζομαι ακραίες (θετικά και αρνητικά) απόψεις. Μπράβο στην Άννα-Μαρία που όπως λες ''την έχει πατήσει κάτω την τελευταία εβδομάδα'' (τις 2 τελευταίες φορές επισημαίνω εγώ), καλό είναι να αποδεικνύει τις δυνατότητές της.

Το πιστεύω πως φάνηκα σαν δικηγόρος, όμως ουσιαστικά να εξισορροπήσω τα πράγματα ήθελα διότι όλο αυτό τον καιρό ακούω συγκεκριμένες υπερβολές. Εξού και εστίασα σε αυτές. Μπορώ να πω προτερήματα και μειονεκτήματα για όλες ως προς το ζητούμενο του διαγωνισμού, από αυτά που έχω δει. Το ποια πιστεύω πως το έχει περισσότερο είναι συνολικό.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Η Χαρά με τα δοντάκια της, συμπαθέστατη, αλλά μου θυμίζει κουνέλι. :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Έφυγε η Μαρία χθες μια κοπέλα που δεν ήταν μοντέλο όμως κατάφερε να έχει τις περισσότερες καλύτερες φωτογραφίες (6 φορές είχε βγει πρώτη) και να μαγέψει πολλά άτομα.Επισης κατάλαβα το ποσό φίδια είναι τελικά η Κέισι αλλά και η Άννα Μαρία δυστυχώς την οποία και υποστήριζα.Αν και δεν την συμπαθώ καθόλου τελικά η πιο αληθινή είναι η Κατια εκεί μέσα η οποία δεν κρύφτηκε από την αρχή και είπε ότι το μόνο που θέλει είναι να νικήσει.



Δεν ψηφίζω καμία.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αφήνω αυτό εδώ για την πορτιέρισσα σε κωλόμπαρο της Θεσσαλονίκης που την είδε σοβαρή μοντέλα. :hehe:

 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ δε διαφωνώ με αυτό που λέει η Κασιανη στη Μαρία από τη μια γιατί προσωπικά δε μαρέσει και πολύ και από την άλλη γιατί μου δίνει την εντύπωση του είδα φως και μπήκα / ήρθα πενταήμερη και δεν την κόβω να το συνεχίζει για πολύ το επάγγελμα. Κατανοώ επίσης ότι στα πλαίσια του μεγάλου ανταγωνισμού που τις πιάνει όσο λιγοστεύουν είναι λογικός ο "συνασπισμός" των 3 που είναι πιο του χώρου με τη λογική ότι δεν γουστάρουν να χάσουν από μια ουρανοκατέβατη που έτσι κι αλλιώς δε συμπαθούν κιόλας. Τις θεωρώ όμως επιεικώς ηλίθιες ή επιμελώς βαλτές που τα λένε όλα αυτά on camera και δε σκέφτονται το hate που θα φάνε και παραδέχομαι την Καζαριάν που (από όσο θυμάμαι) γιολαρε αργά αλλά σταθερά προς την πρώτη θέση πέρυσι και τη γούσταρε και ο κόσμος γενικά.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Το χθεσινό επεισόδιο ήταν ένα καλό μάθημα για όσους φανατίζονται υπέρ και κατά κοριτσιών που γνωρίζουν μέσα από μια οθόνη, θεοποιώντας κάποιες και καταριώντας κάποιες άλλες. Όπως και να έχει, θα εκπλαγώ εάν δεν κερδίσει η Άννα-Μαρία. Αυτό το πιστεύω κυρίως λόγω της ηλικίας της και έχοντας ως δεδομένο ότι στα προηγούμενα gntm καμία νικήτρια δεν ήταν πάνω από 20 χρονών, πόσω μάλλον 24 που είναι η Κάτια και η Κέισι.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Το χθεσινό επεισόδιο ήταν ένα καλό μάθημα για όσους φανατίζονται υπέρ και κατά κοριτσιών που γνωρίζουν μέσα από μια οθόνη, θεοποιώντας κάποιες και καταριώντας κάποιες άλλες.

αν ειχαν χιουμορ θα ονομαζαν αυτο το επισοδειο με τον τιτλο "καρχιες ειναι ολες"
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Έφυγε η Μαρία χθες μια κοπέλα που δεν ήταν μοντέλο όμως κατάφερε να έχει τις περισσότερες καλύτερες φωτογραφίες (6 φορές είχε βγει πρώτη) και να μαγέψει πολλά άτομα.Επισης κατάλαβα το ποσό φίδια είναι τελικά η Κέισι αλλά και η Άννα Μαρία δυστυχώς την οποία και υποστήριζα.Αν και δεν την συμπαθώ καθόλου τελικά η πιο αληθινή είναι η Κατια εκεί μέσα η οποία δεν κρύφτηκε από την αρχή και είπε ότι το μόνο που θέλει είναι να νικήσει.



Δεν ψηφίζω καμία.

Καλά και η Κεισι έξω απ τα δόντια μίλησε, εκείνο το ελαφάκι έλεγε "Συμφωνώ με κεσακι, σεξυ κεισι" και κάτι μπούρδες ενώ κοιτούσε τον καναπέ. Αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι η Κάτια έκανε απαράδεκτο bullying στην Ελευθερία και τη Μαρία στο παρελθόν. Μην κοιτάς τώρα που το παίζει οσία μετά την επιστροφή των κοριτσιών (που προφανώς της είπαν τι λέει ο κόσμος). Το θέμα είναι ότι μ αυτόν τον τρόπο η Άννα Μαρία και η Κεισι έχασαν αρκετές ψήφους του κοινού (αν μετράνε όντως κάπου) και θα πάρει το προβάδισμα η Κάτια.

Το χθεσινό επεισόδιο ήταν ένα καλό μάθημα για όσους φανατίζονται υπέρ και κατά κοριτσιών που γνωρίζουν μέσα από μια οθόνη, θεοποιώντας κάποιες και καταριώντας κάποιες άλλες. Όπως και να έχει, θα εκπλαγώ εάν δεν κερδίσει η Άννα-Μαρία. Αυτό το πιστεύω κυρίως λόγω της ηλικίας της και έχοντας ως δεδομένο ότι στα προηγούμενα gntm καμία νικήτρια δεν ήταν πάνω από 20 χρονών, πόσω μάλλον 24 που είναι η Κάτια και η Κέισι.

Καλά ο φανατισμός γενικά δεν ενδείκνυται αλλά νομίζω ότι η Μαρία, η Ελευθερία και ίσως Ιλντα - Εμμανουέλα είναι όντως καλές κοπέλες.

Η νικήτρια, αν κρίνω απ'το περσινό, είναι αυτή που δεν περιμενεις, οπότε δεν ποντάρω κάπου προσωπικά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top