• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Hμικρανίες

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,763 μηνύματα.
Μήπως πρέπει να πας κι εσύ, μια βόλτα στον οφθαλμίατρο ;
σημερα τους στειλαμε ολους στο γιατρο..
μια αλλη περιπτωση ειναι οταν εχεις πολυ μεγαλη TV ( την οποια βλεπεις βεβαια) και καθεσαι υποχρεωτικά κοντα τοτε τα ματια κανουν δρομολογια αριστερα δεξια και κουραζονται.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Δεν έχω μυωπία, βλέπω τα πάντα από χιλιόμετρα😂 όχι δεν είναι από το διάβασμα.. νομίζω ότι συνήθως το παθαίνω όταν κοιμάμαι 3-4 ώρες μόνο, όπως σήμερα.

Επίσης το παθαίνω αν φοράω πολύ ώρα μάσκα, όπως σήμερα πάλι..
Εεε άρα ξέρεις τους λόγους, βρε συ...

Τί μάσκα εννοείς ; Μάσκα περιποίησης προσώπου ;
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,303 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,763 μηνύματα.
Δεν έχω μυωπία, βλέπω τα πάντα από χιλιόμετρα😂 όχι δεν είναι από το διάβασμα.. νομίζω ότι συνήθως το παθαίνω όταν κοιμάμαι 3-4 ώρες μόνο, όπως σήμερα.

Επίσης το παθαίνω αν φοράω πολύ ώρα μάσκα, όπως σήμερα πάλι..
τι ειναι μασκα?
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,763 μηνύματα.

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,089 μηνύματα.
Καλέ ; 15 χρονών ντεπονιάζεσαι (συγγνώμη, δεν βρίσκω κάτι πιο αντιπροσωπευτικό...) δυο μέρες συνεχόμενες ; Ποιός ο λόγος ;
Στη τρίτη λυκείου είχα την χειρότερη μου χρονιά από ημικρανίες, λόγω της κούρασης από το σχολείο+ φροντιστήρια και της Βαβούρας καθημερινά. Κάθε εβδομάδα από 2-3 ημέρες. Εφιάλτης.
Πλέον μόνο μια δυο ημέρες τον μήνα από γνωστό λόγο.
Εριφύλη αν έχεις κοιμηθεί μόνο 3-4 ώρες ο πονοκέφαλος έρχεται πακέτο.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,099 μηνύματα.
Τι σημαίνει να σε πονάνε τα μηνίγγια σχεδόν κάθε μέρα; Παίζουν ρόλο οι λίγες ώρες ύπνου;
αμφοτερόπλευρα (ή επικεντρώνεται σε μία πλευρά), συνόδό φωτοφοβία, φωνοφοβία, τάση για εμετό, ηρεμεί με τα παυσίπονα; είναι σαν να σε σφύγγει κάτι ή σαν να σε βαράει από μέσα;
Ιστορικο με αυτοάνοσα έχεις; (πχ hashimoto)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top