Instant Messengers

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Νομίζω οτι είναι ένα πρόγραμμα το οποίο καταγράφει τα πλήκτρα που έχεις πατήσει στο πληκτρολόγιό σου και με τη σειρά που τα πάτησες.


αμαν!!!

και πως μπορει καποιος να το εχει στο πισι του?
να του το στειλουν πχ? με μσν η μεηλ?
και πως βλεπουν τι πατησε και με ποια σειρα? πρεπει να ξαναανοιξουν τον ιδιο υπολογιστη, που το εγγατεστησαν, η απο οποιονδηποτε?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ας μας πει κάποιος που το κατέχει καλύτερα. Εγώ μόνο αυτό έχω ακούσει, δεν ξέρω λεπτομέρειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Νομίζω οτι είναι ένα πρόγραμμα το οποίο καταγράφει τα πλήκτρα που έχεις πατήσει στο πληκτρολόγιό σου και με τη σειρά που τα πάτησες.
Κάπως ετσι δουλεύει.Καταγράφει τα πλήκτρα που εχουν πατηθεί και τα στέλνει στο "αφεντικό" του.
Πολλες φορές ενας keylogger περναει στο pc απαρατήρητος,αλλα υπάρχουν εργαλεία που τον εντοπίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χμμμ και πώς μπορούμε να δούμε αν έχουμε κάτι τέτοιο στο pc μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Χμμμ και πώς μπορούμε να δούμε αν έχουμε κάτι τέτοιο στο pc μας?
Με εναν antikeylogger :P(σοβαρά)

με μια αναζητηση βρηκα αυτό (keylogger detector)
δεν το εχω δοκιμασει.Παντως με μια αναζητηση βγαζει μερικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Χμμμ και πώς μπορούμε να δούμε αν έχουμε κάτι τέτοιο στο pc μας?
1. Να κάνεις scan τον σκληρό σου δίσκο με ένα καλά ενημερωμένο antivirus.
2. Να χρησιμοποιείς πάντα firewall [όχι μόνο των Windows] και να το εντοπίσεις αν ζητήσει να συνδεθεί.
3. Να ανοίξεις τον Task Manager των Windows [ctrl+shift+ESC] και να εντοπίσεις τις ασυνήθιστες εφαρμογές που τρέχουν [αν εντοπίσεις κάποια τότε κάνεις search στο google να μάθεις περι τοίνος πρόκειται].




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
..
4. Να ρίξεις καμιά σφαλιάρα στα σκανταλιάρικα αδέρφια σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
ρε παιδιά σταματήστε τη καταστροφολογία :P

Δεν είμαστε πολυεθνικές. Οι περισσότερες φορές που μπορούμε να δεχτούμε τέτοιες επιθέσεις είναι για πλάκα/γέλιο/πείραγμα. Μη τρελένεστε.

Οκ και μπήκαν στο messenger, λοιπόν? Ακόμα και να σβήσουν επαφές, το messenger "θυμάται" παλιά contacts και επιτρέπει να τα ξαναπροσθέσετε.

To firewall περισσότερο ενόχληση είναι παρά προστασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
υπάρχουν και φορές όμως που δεν το κάνουν για πλάκα;),δηλαδή εσένα δε θα σε πείραζε να σου έκλεβαν τον κωδικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
όχι.
οι περισσότεροι κωδικοί μου είναι 123456 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ρε παιδιά σταματήστε τη καταστροφολογία :P

Δεν είμαστε πολυεθνικές. Οι περισσότερες φορές που μπορούμε να δεχτούμε τέτοιες επιθέσεις είναι για πλάκα/γέλιο/πείραγμα. Μη τρελένεστε.

Οκ και μπήκαν στο messenger, λοιπόν? Ακόμα και να σβήσουν επαφές, το messenger "θυμάται" παλιά contacts και επιτρέπει να τα ξαναπροσθέσετε.

To firewall περισσότερο ενόχληση είναι παρά προστασία.
:clapping: :bounce: :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
:confused:λοιπον χθες ξαφνικα εκει που καθομουν στην δουλεια ανοιγει το παραθυρο του αδερφου στο μσν κ γραφει oh my god look at this picture κ ειχε ενα file να κανω αccept... εγω δεν σκεφτηκα τιποτα νομιζα οτι ηταν ο αδερφος μου κ εκανα αccept... αμεσος ανοιξε στην οθονη nod32...σταματησα κατεφθιαν το looding... πηρα τον αδερφο μου τηλ κ ηταν για μπανιο... μου ειπε οτι χθες του εγινε το ιδιο αλλα αυτος το ελαβε το file κανονηκα απο τοτε δεν μπορει να μπει μσν κ σε εμενα κ σε ολες της αποθηκευμενες επαφες του συνεχεια ερχονται διαφορα file στο ονομα του αδερφου μου...
κ η μητερα μου δεν μπορει να μπει στο μσν κ ας εχει αλλο λογαριασμο. του λεω να το διαγραψει το προγραμμα του msn κ να το ξανακατεβασει... δεν ξερω αν το εκανε αλλα μου λεει οτι δεν θα γινει κατι


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δόκιμασες να κάνεις scan τους υπολογιστές με κάποιο antivirius ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
το καναμε διαγραψαμε τους ιους αλλα το προβλημα συνεχιζετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κάνατε repair ή το ξαναεγκαταστήσατε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μήπως παίζει κάτι με το firewall ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
τι να παιζει δηλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μήπως για κάποιο λόγο απαγορεύει το msn να συνδεθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
βασικα η συνδεση γινετε αλλα απο εκει κ περα... ειναι σαν να γινετε αποσυνδεση στο ποντικι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top