[Apple] iPhone

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ πάντως απολαμβάνω youtube, msn, skype, facebook & twitter από παντού + την περιήγηση ιστοσελίδων. Μια χαρά την δουλειά του κάνει το iphone είναι και ωραίο εμφανισιακά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εγω για i-phone λεφτα δεν θα εδινα...με τιποτα...η συσκευη sucks κανονικα...

δεν εχει αναφορα παραδωσης στα μηνυματα :doingggggg no1

δεν εχει βιντεο κληση και κανει 600euro : doingggggg no2

για να μπορεσεις να στειλεις και να λαβεις τραγουδια και ολα τα υπολοιπα θες jailbreak αλλιος τα bluetooth δεν δουλευουν... :doinggggggg no3

πραγματικα αυτη την συσκευη την πληρωνεις 600euro μονο και μονο επειδη εχει το μιλαρακι πισω και ειναι apple....


Ο παρακάτω οδηγός θα σας δείξει πώς να έχετε αναφορά παράδοσης μηνυμάτων στο iPhone ανεξαρτήτου παρόχου κινητής τηλεφωνίας.




Αρχικά, ανοίγουμε το Cydia. Πηγαίνουμε Manage->Sources->Edit->Add και προσθέτουμε τη διεύθυνση:
Πατάμε το Add Source και περιμένουμε να τελειώσει η διαδικασία αναβάθμισης των πακέτων.
Έπειτα, πηγαίνουμε στο Search και πληκρολογούμε τη λέξη iPhoneDelivery και επιλέγουμε το πακέτο αυτό!






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτό με τις ελλείψεις πάντως ποτέ δεν το κατάλαβα. Δηλαδή το να προσθέσουν ένα καλύτερο φακό, ή ένα flash ή κάτι δεν νομίζω οτι θα τους κόστιζε τίποτα και θα τους ανέβαζε πολύ πιο πάνω απο τον ανταγωνισμό νομίζω. Μια ζωή βλακείες κάνει η Apple imho, ενώ πάντα έχει την δυνατότητα να σπρώξει πάρα πολύ τα προϊόντα της.
[troll]
Αφού είναι ηλίθιοι.
[/troll]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Πάντως, όσον αφορά για τα λεφτά, τις δυνατότητες του σε (ισχύ) hardware περνάει πλεον μόνο το n900 (που είναι και πιο ακριβό).
Όχι μόνο το n900.Σε hardware καλύτερο είναι επίσης το htc hd2 με επεξεργαστή 1 GHz και 4.3 ίντσες οθόνη,το palm pre με επεξεργαστή τον τελευταίο OMAP της TI,multitasking και Web OS ενώ 1 GHz επεξεργαστή θα φοράει και το sony ericsson x10 android.Γενικά στον τομέα hardware πολλά κινητά είναι μπροστά από το μήλο αλλά κανένα δεν το έχει ξεπεράσει στο φιλικό περιβάλλον εργασίας,στις απεριόριστες σχεδόν εφαρμογές και στην πολύ καλή πλοήγηση στο ίντερνετ.Αλλά αυτά δεν είναι αρκετά για ένα κινητό.Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω δεν θα το έπαιρνα.Θα προτιμούσε ένα ipod touch.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Όχι μόνο το n900.Σε hardware καλύτερο είναι επίσης το htc hd2 με επεξεργαστή 1 GHz και 4.3 ίντσες οθόνη.

Χαχ, δεν το χα πάρει χαμπάρι αυτό.

Θα θελα πάντως να έχω όλες τις πλατφόρμες για να φτιάχνω παχνίδια για αυτές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ο παρακάτω οδηγός θα σας δείξει πώς να έχετε αναφορά παράδοσης μηνυμάτων στο iPhone ανεξαρτήτου παρόχου κινητής τηλεφωνίας.




Αρχικά, ανοίγουμε το Cydia. Πηγαίνουμε Manage->Sources->Edit->Add και προσθέτουμε τη διεύθυνση:
Πατάμε το Add Source και περιμένουμε να τελειώσει η διαδικασία αναβάθμισης των πακέτων.
Έπειτα, πηγαίνουμε στο Search και πληκρολογούμε τη λέξη iPhoneDelivery και επιλέγουμε το πακέτο αυτό!







ναι για να ακολουθησεις τα βηματα αυτα θελει jailbreak.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
ναι για να ακολουθησεις τα βηματα αυτα θελει jailbreak.....

Τα αγαθα κοπεις κτωνται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εντάξει jailbreak θέλει δεν χρειάζεται και τίποτα δύσκολο πλέον η διαδικασία είναι αυτοματοποιημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
ναι το ξερω οτι ειναι αυτοματοποιημενη αλλα ειναι απαραδεκτο να κανεις μια τετοια διαδικασια για να εχεις αναφορα παραδωσης......ειναι γελιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
διαδικασία 2 λεπτών όχι παραπάνω.

Αν αγοράσεις οποιοδήποτε smartphone για να το χαρεις πραγματικά (δηλαδή να βάζεις εφαρμογές πάνω του τσάμπα) πρέπει να το πειράξεις. Ακόμα και το htc και το blackberry δεν υπάρχει νόημα να τα χρησιμοποιείς αν δεν το έχεις πειραγμενο.
Το ιphone έκανε κάτι που οι ανταγωνιστές του δεν έκαναν (άντεξε στο χρόνο). Οι κατόχοι του πρώτου iphone σήμερα έχουν ένα κινητό που είναι ακόμα ενεργό. Οι εφαρμογές που βγαίνουν για το 3gs υποστηρίζονται και για το πρώτο iphone. Πολλές εταιρίες θέλοντας τότε να πολεμήσουν την κυριαρχεία iphone βγάλανε στα γρήγορα τηλέφωνα που μοιάζαν με το ιphone π.χ. htc, lg. H apple για να τους αντιετωπίσει δεν ανακοίνωσε καινούριο κινητό αλλά το sdk και με αυτόν τον τρόπο αποτελείωσε τα κινητά μιμους.
Μετά την αποτυχία αυτή οι άλλες εταιρίες βγάζανε και άλλους μίμους με πιο καλά χαρακτηριστικά που δεν είχαν κανένα σημείο τομής με τα παλιά τους κινητά. Η apple στην ουσία παρουσιάζει βελτιωμένες εκδόσεις του ίδιου κινητου. Από την άλλη πλευρά οι άλλες εταιρίες βγάζουν συνεχως καινούρια κινητά μίμους προκειμένου να κτυπήσουν το iphone χωρίς να βγάζουν κάτι πρωτότυπο. Προτιμάνε τον έυκολο δρόμο της αντιγραφής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Σταμάτα να λες άκυρα πράγματα για κινητά μίμους και αντιγραφές.Μην είσαι ένα από αυτά τα apple fun boys που υποστηρίζουν με τέτοιο μένος και εθελοτυφλούν.Ένα κινητό με μεγαλη οθόνη αφής δεν σημαίνει ότι είναι αντιγραφή του μήλου.Αν είναι δυνατόν.Το μήλο έχει πετύχει πολλά,έφερε την επανάσταση αλλά ο ανταγωνισμός το ξεπέρασε.Δεν μπορείς να λες ότι πρώτα κυκλοφόρησε το iPhone και μετά εμφανίστηκαν τα HTC,LG κλπ μιλάμε για εταιρίες με μεγάλη ιστορία.Δεν μπορείς να τα ισοπεδωνεις όλα.Να βλέπεις τα πράγματα όπως πραγματικά είναι.Το μήλο είναι πολύ καλό για εφαρμογές,μουσική και ίντερνετ.Τέλος.Σε τίποτα άλλο όμως δεν ξεχωρίζει.
Σχετικά με το jailbreak μην το συγκρίνεις με τα πειράγματα σε άλλες συσκευές γιατί δεν χαλάνε την εγγύηση της συσκευής.Ναι ξέρω πως μπορείς να το επαναφέρεις σε εργοστασιακή κατάσταση αλλά δεν παύει να είναι μια διαδικασία παράνομη.
Το HTC HD και HD2,το palm pre,το N900 είναι μόνο λίγα μοντέλα που τρώνε το μήλο στη στροφή.Δες τεχνικά χαρακτηριστικά και σταμάτα να μιλάς για αντιγραφές.Άλλο επιχειρημα δεν έχεις για να στηρίξεις το μήλο?
Ένα κινητό που στο τελευταίο μοντέλο πρόσθεσε λειτουργία καταγραφής βίντεο και cut,copy-paste και τα διαφημίζει λες και είναι σούπερ ντούπερ λειτουργίες λες και ζούμε στο 1990 είναι τραγελαφικό.Φυσικά bluetooth επιμένει να μην βάζει,ούτε ραδιόφωνο.Τι να πεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι όμως οτι όσο τα apple anti-fanboys υποστηρίζουν κάθε καινούργιο κινητό που βγαίνει ως το iphone-killer, τα θεωρούν απο μόνοι τους μιμήσεις.

Αυτό που λέει ο fockos πάντως με την κοινή πλατφόρμα είναι μεγάλο ζήτημα. Εδώ οι άλλες εταιρείες έχουν διαφορετικά μοντέλα με διαφορετικά λειτουργικά (WM, Android, Symbian, αλλα δικά τους δεν ξέρω). Στην apple οι third party προγραμματιστές έχουν εστιαστεί σε μία μόνο. Μακάρι να ακολουθήσουν το παράδειγμα τους και οι άλλες εταιρείες, όπως και το παράδειγμα ενός κοινού αποθετηρίου με εφαρμογές.

Η αλήθεια είναι οτι δεν πολυξέρω για τί μιλάω βέβαια καθώς, πέρα απο περιστασιακά, δεν με απασχολούνε τα κινητά και τα λοιπά γκάτζετς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
μια και μιλας για I_phone killers...Εγω 1 χρονο και κατι που εχω το HD αυτα που θελω να κανω, τα κανω καλυτερα απο το I-phone...(Δουλευω και το I-phone αρκετο καιρο γιατι εχει ο πατερας μου...)φαντασου με το HD που δεν εχει και φοβερα Specs....για σκεψου λιγο το HD2 η το νοκια Ν900...μην δουλευομαστε....τα hardware specs απο το I-phone ειναι πολυ πισω....τυχεροι ειναι που δεν ειναι βαρη το λειτουργικο :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
μια και μιλας για I_phone killers...Εγω 1 χρονο και κατι που εχω το HD αυτα που θελω να κανω, τα κανω καλυτερα απο το I-phone...(Δουλευω και το I-phone αρκετο καιρο γιατι εχει ο πατερας μου...)φαντασου με το HD που δεν εχει και φοβερα Specs....για σκεψου λιγο το HD2 η το νοκια Ν900...μην δουλευομαστε....τα hardware specs απο το I-phone ειναι πολυ πισω....τυχεροι ειναι που δεν ειναι βαρη το λειτουργικο :xixi:

Ε υπερβολές. Όχι και φτωχό το hardware του iphone. 600άρης ARM είναι (δεν μπορείς να συγκρίνεις άμεσα διαφορετικούς επεξεργαστές βέβαια, τα άλλα δεν έχουν ARM απο ότι βλέπω). Νταξ, ήξερα και άτομο που μου λεγε για το N82 οτι είναι καλύτερο απο το iPhone. Εξαρτάται πάντα τι ψάχνεις, αλλα όλο άκουγα για κινητά που ήταν iphone killers και ξεχνιόταν ο ντόρος μετά απο λίγο καιρό. Τώρα για HD, HD2 δεν ξέρω, αλλα απο το λίγο που έχω δει WM phone, δεν μου αφήσε την καλύτερη εντύπωση (απο πλευράς απόδοσης).

Όταν λες καλύτερα τι εννοείς πάντως; Πιο εύκολα; Πιο γρήγορα; Ποιο ποιοτικά; Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα (για να ξέρω σε τι αναφέρεσαι)

Επίσης αλίμονο, εννοείται οτι κάτι που θα βγεί πιο μετά θα έχει σχετικά καλύτερα χαρακτηριστικά απο κάτι που βγήκε πριν, θα τους φάει η μαρμάγκα αν είναι.

Πάντως κινητό με Symbian δεν θέλω να ξαναπιάσω στα χέρια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
και πολυ καλα εκανες απλα θελω περισσοτερες γνωμες....μαλλον ομως δεν θα το παρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Πάντως να σημειώσω ότι υπάρχει η δυνατότητα να έχεις αναφορά παράδοσης και χωρίς να κάνεις jailbreak. (Το αναφέρει λίγο και σε ένα link που ήταν στην προηγούμενη σελίδα..)

  • Συνδρομητές Vodafone: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος *# (αστερίσκο, δίεση)
  • Συνδρομητές Cosmote: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος *0# (αστερίσκο, μηδέν, δίεση)
  • Συνδρομητές Wind: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος *NOT# (αστερίσκο, ΝΟΤ, δίεση)
  • Συνδρομητές Q: προσθέτετε στην αρχή του μηνύματος ! (θαυμαστικό)
  • Σημείωση: Οι αναφορές ισχύουν αποκλειστικά για αποστολή μηνύματος με Greeklish χαρακτήρες. Για ελληνικούς χαρακτήρες ισχύει μόνο για τη Vodafone
Πηγή: myphone.gr
Πάντως πέρα απ' αυτό πιστεύω πως είναι πολύ υπερβολικά αυτά που λες m3ik0. Οκ, μπορεί να έχει κάποιες ελλείψεις, αλλά τελικά, μπορείς να κάνεις πάρα πολλά πράγματα. Και το λειτουργικό του σύστημα, σε συνδυασμό και με τα features του hardware (multitouch, sensors κλπ), ειδικά για την εποχή που βγήκε το iphone, το έκαναν πραγματικά να "φαίνεται" πολύ μπροστά σαν συσκευή.
Συμφωνώ και με την άποψη ότι για να χαρείς πραγματικά κάποια συσκευή, κάποιες φορές χρειάζεται το απαραίτητο "πείραγμα". ;) Κλασσικό παράδειγμα είναι και το PSP άλλωστε, με τα custom firmwares για να μπορείς να τρέχεις και homebrew εφαρμογές που είναι αρκετά ενδιαφέρουσες. :P
Στην τελική, ο καθένας κάνει και τις επιλογές του. Ανάλογα με το τι χρειάζεται κλπ. Π.χ. κάποιος όταν έχει ένα ipod, ουσιαστικά, με 8/16/32 gb μνήμης και μπορεί να περάσει ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της συλλογής του με mp3s, μπορεί να μη χρειαστεί ποτέ ένα ραδιοφώνο. Ακόμα και για το κόστος, ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Άλλωστε όλα τα smartphones έχουν σαν πρόβλημά τους το μεγάλο κόστος, ειδικά στην αρχή της εμφάνισης τους. Π.χ. ειδικά παλιότερα τα nokia κόστιζαν, κατά την αποψή μου πάντα, πολύ ακριβά σε σχέση με αυτά που πραγματικά προσέφεραν. Και μιλάω για ποσά που άγγιζαν εύκολα το ύψος του κόστους ενός iphone.

Πάντως θεωρώ μεγάλο συν το ότι η apple σε νέες έκδοσεις του λειτουργικού και βελτιώνει τα features του κινητού πολλές φορές και διορθώνει και τα λάθη της σιγά σιγά. Και ακόμα ίσως και καθυστερημένα, αυτό είναι καλό για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
συγνωμη αν βγω οφ τοπικ λιγο,αλλα επειδη συντομα θα παρω κινητο με επιδοτηση κ δεν εχω αρκετα επιπλεον χρηματα να διαθεσω,μπορει καποιος αν ξερει να προτεινει κατι καλο?σκεφτομουν το W705.ειναι καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
συγνωμη αν βγω οφ τοπικ λιγο,αλλα επειδη συντομα θα παρω κινητο με επιδοτηση κ δεν εχω αρκετα επιπλεον χρηματα να διαθεσω,μπορει καποιος αν ξερει να προτεινει κατι καλο?σκεφτομουν το W705.ειναι καλο?


πόση είναι η επιδότηση και μέχρι πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
δεν ξερω απο αυτα γιατι ειναι οικογ:Pενειακο το προγραμμα..οι γονεις εννοω θα τα διαθεσουν :P γυρω στα 100 πρεπει να ειναι η επιδοτηση,ε κανενα 100αρι ακομη φανταζομαι θα μπορεσει να χωρεσει καπου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Αναλόγως και τι δυνατότητες θες περίπου να έχει,τι ζητάς από ένα κινητό πάνω κάτω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top