iSchool profits?

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
επιδη εχω και εγω δικο μου φορουμ τα εξοδα για ολα αυτα Server, domain, άδεια vBulletin και software.δεν ξεπερναει τα 400 ευρο τον χρονο αν θιμαμε καλα οποτε μην τρελενομαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
επιδη εχω και εγω δικο μου φορουμ τα εξοδα για ολα αυτα Server, domain, άδεια vBulletin και software.δεν ξεπερναει τα 400 ευρο τον χρονο αν θιμαμε καλα οποτε μην τρελενομαστε

Το forum σου είναι σε dedicated server? Έχει την κίνηση που έχει το iSchool? Έχεις νομική υπόσταση και λογιστή μηνιαίως ώστε να κόβεις τιμολόγια για τις διαφημίσεις και να είσαι 100% νόμιμος; (ναι, ακόμα και για το Adsense αν θες να είσαι 100% τυπικός πρέπει να κόβεις τιμολόγιο) Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα, άκου 400 ευρώ το χρόνο! Ούτε για μισό μήνα δεν φτάνουν.


Πέρα από αυτα, είδα παραπάνω για μπλοκάρισμα διαφημίσεων...
Το έχετε πάρει χαμπάρι ότι αυτο ουσιαστικά είναι κλοπή;
Ένα site όταν το χρησιμοποιείς μπορεί να μην πληρώνεις κάτι άμεσα, αλλά αντί πληρωμής βλέπεις διαφημίσεις. Το να προσπαθείς να τις εξαφανίσεις είναι ακριβώς το ίδιο με το να έκλεβες ένα προιόν για να μην πληρώσεις το αντίτιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μισό, γιατί δεν είμαι σίγουρη, οι διαφημίσεις πάνε με το click; Κάτι τέτοιο είχε αναφερθεί κάποτε. Δηλαδή αν δεν τις κλικάρεις ποτέ είναι σαν να μην προσφέρεις τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aκριβως.
Το Google Adsense δουλευει με τα clicks.
Βεβαια τσεκαρει και την ΙΡ ετσι ωστε αν το ιδιο ατομο με την ιδια ΙΡ κλικαρει συνεχεια δεν πιστωνει κατι στο λογαριασμο του ιδιοκτητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Γεια να τελειώνουμε αδερφούλη Submarine αυτό που λες απλά δεν μπορεί να εφαρμοστεί..Στο άλλο Φόρουμ που λες πολύ είναι ενήλικοι ενώ εδώ ισχυεί το ακριβώς αντίθετο.Να φανταστώ πως εκεί πληρώνουν όλοι για να γίνουν VIP με Visa,MasterCard η PayPal..Πως θα εφαρμοστεί αυτό εδώ αφού το 70% είναι ανήλικοι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Aκριβως.
Το Google Adsense δουλευει με τα clicks.
Βεβαια τσεκαρει και την ΙΡ ετσι ωστε αν το ιδιο ατομο με την ιδια ΙΡ κλικαρει συνεχεια δεν πιστωνει κατι στο λογαριασμο του ιδιοκτητη.

Νόμιζα πως κάποιες από αυτές τις διαφιμήσεις πάνε με την ώρα που βρίσκονται στο site σου...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εχω βαρεθει να βλεπω το lisari.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Eγώ ρε παιδιά δεν έχω δει διαφήμιση lisari.gr...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Τώρα τι σχέση έχει αυτό..Από την στιγμή που υπάρχουν οι διαφημίσεις δεν θα απαλαχθείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πέρα από αυτα, είδα παραπάνω για μπλοκάρισμα διαφημίσεων...
Το έχετε πάρει χαμπάρι ότι αυτο ουσιαστικά είναι κλοπή;
Ένα site όταν το χρησιμοποιείς μπορεί να μην πληρώνεις κάτι άμεσα, αλλά αντί πληρωμής βλέπεις διαφημίσεις. Το να προσπαθείς να τις εξαφανίσεις είναι ακριβώς το ίδιο με το να έκλεβες ένα προιόν για να μην πληρώσεις το αντίτιμο.

Όσο κλοπή είναι να αλλάζεις κανάλι όταν έχει διαφημιστικό διάλειμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όχι ακριβώς γιατί, εάν δεν έχεις κάποιο μηχάνημα μέτρησης τηλεθέασης, δεν ξέρει κανείς ότι αλλάζεις κανάλι. Εδώ μετράνε τα views και τα clicks, οπότε όλοι οι χρήστες επηρεάζουν τα έσοδα απο τις διαφημίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Όχι ακριβώς γιατί, εάν δεν έχεις κάποιο μηχάνημα μέτρησης τηλεθέασης, δεν ξέρει κανείς ότι αλλάζεις κανάλι. Εδώ μετράνε τα views και τα clicks, οπότε όλοι οι χρήστες επηρεάζουν τα έσοδα απο τις διαφημίσεις.
Παρόλο που το μοντέλο είναι διαφορετικό, και στις δύο περιπτώσεις δεν υπάρχει καμιά νομική υποχρέωση του δέκτη έναντι στον πομπό.
Ηθική, ίσως, ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία του κάθε ατόμου, αλλά όχι νομική. Επομένως, το "είναι κλοπή" να προσέχουμε πώς το χρησιμοποιούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι δεν είπα κάτι τέτοιο, τη διαφορά διευκρίνισα απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Τα περί κλοπής αναφέρονται στο μήνυμα της Michelle όπου εξίσωσε τις 2 πράξεις. Just to make it clear.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Kάπως άσχετο με το κόστος του forum, αλλά έχει να κάνει με την αξία του φόρουμ.

Όσο μια ωραία σπιταρόνα.

https://bizinformation.org/gr/www.ischool.gr

:P

Δηλαδή αν οι ιδιοκτήτες του site αποφασίσουν να το πουλήσουν και εφόσον βρουν αγοραστές, ζουν μετά με άνεση:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και το blog μου που εχει 10 αναγνωσεις κοστιζει 2.947$.
Δεν το νομιζω.
Ανακριβές ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μμμ, μάλλον έχεις δίκιο:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To forum μου κοστίζει $11.50 Million:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Η Google Κοστίζει 8 billion!!!!!!!!!!!!!!!!!:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eσένα αυτό σου έκανε εντύπωση;:P Το ότι το δικό μου freehost με 50 μέλη κοστίζει 11.5 Million σου φάνηκε λογικό;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top