Live Earth

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
ναι βέβαια δεν έχει βγάλει ακόμη client για το pc η Microsoft όπως έχει η google για το google earth, αλλά ωστόσο υπάρχει το SDK και μπορείς να το χρησιμοποιείς σε άλλες εφαρμογές.
Btw, μιας και είπαμε για το Live Earth, της Microsoft, καλό είναι να ρίξετε μια ματιά και στο Worldwide Telescope . Πολύ καλό πρόγραμμα, με τεράστια συλλογή φωτογραφιών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδες το google earth ειναι και πολυ γ?????,μονο αυτο εχω να πω!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ το έχω φορτώσει με αέριες μάζες, καιρούς, θερμοκρασίες, Modis Hotspots και Marine Traffic και σε κάποια σημεία ψιλοσέρνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ναι,ομως...Μηπως υπαρχει κατι live,η εστω με καλυτερη αναλυση απο το Google earth;

Χρειάζεσαι τερρατώδες bandwidth της τάξης των 100mbps - 1Gbps. Χρειάζεσαι τερρατώδες επεξεργαστή για να κάνει Live σύνθεση καθώς και μια τερρατώδη κάρτα γραφικών που δεν υπάρχουν ακόμα για pc...

Πολύ bandwidth ναι. Όλα τα άλλα που κολλάνε; Για φωτογραφίες μιλάμε, ή στην περίπτωση που είναι live για video.

Για video για να γίνει η σύνθεση χρειάζεται τερρατώδες specs από το σύστημα, εδώ για το google earth Που είναι με φωτογραφίες χρειάζεσαι έναν σχετικά καλό υπολογιστή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROTEAS1992

Νεοφερμένος

Ο Βασίλειος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Η σάρωση της γής( που δεν σαρώνεται καν όλη), γίνεται απο διάφορες εταιρείες και οργανισμούς. Οι σαρώσεις γίνονται σταδιακά και {{ανεβαίνουν}} στο google earth ανα 5 μήνες περίπου! Δηλαδή η live παρακολούθηση όλης της γής είναι παντελώς αδύνατη!! (Τουλάχιστον για τα επομενα 150-200χρόνια)!! χεχεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ψηνεται κανεις να χακεψουμε τη NASA ? :P

Και πως θα το κάνουμε? Κανά πονηρό inject???
Κράα ρε... Κρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konfou

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ψηνεται κανεις να χακεψουμε τη NASA ? :P

Εγώ είμαι μέσα, αλλά δεν έχω καμιά σχέση έτσι και μας πάρει στο κυνήγι η διώξη ηλεκτρονικού εγκλήματος :D

Κι επίσης αν κατάλαβα για να δούμε Live Earth χρειαζόμαστε υπερυπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Κι επίσης αν κατάλαβα για να δούμε Live Earth χρειαζόμαστε υπερυπολογιστή.

Αν δούμε ποτέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnthiCat

Νεοφερμένος

Η AnthiCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
τελικα δεν υπαρχει κατι που να δειχνει live την ελλαδα ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Το μόνο που έχω ακούσει είναι για web cams που στήνουν διάφοροι ιδιώτες σε σημεία της Ελλάδας και βλέπεις κάποια τοπία και μέρη live αλλά όπως καταλαβαίνετε έχει τελείως διαφορετική φιλοσοφία από το google earth. Δεν ξέρω τίποτα άλλο αλλά αν σας ενδιαφέρει ψάξτε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια υπηρεσία εκτός αν δεις το NASA TV το οποίο μπορεί να δείχνει διάφορα στιγμιότυπα απο τους δορυφόρους όπως εχει αναφερθεί.Το live,ναι χρειάζεται πολύ bandwidth το οποίο εδώ δεν υπάρχει,βασικά μόνο η NASA έχει.Αλλά πιστεύω πως στο μέλλον θα υπάρχει τέτοια υπηρεσία αλλά ίσως να μην είναι δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnthiCat

Νεοφερμένος

Η AnthiCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια υπηρεσία εκτός αν δεις το NASA TV το οποίο μπορεί να δείχνει διάφορα στιγμιότυπα απο τους δορυφόρους όπως εχει αναφερθεί.Το live,ναι χρειάζεται πολύ bandwidth το οποίο εδώ δεν υπάρχει,βασικά μόνο η NASA έχει.Αλλά πιστεύω πως στο μέλλον θα υπάρχει τέτοια υπηρεσία αλλά ίσως να μην είναι δωρεάν.
καταλαβα...θα με προλαβει ο μπαμπας μου:P
αυτα τ αγοραζει ο μπαμπας μου..αν ερθει εδω θα το παρει..σε μενα δεν θα τ δειχνει....γι'αυτο ψαχνω :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top