Maestro - Mega (2022-2024)

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
Εγώ ανυπομονώ να ακούσω την Χαρίκλεια να τραγουδάει!
Δε ξέρω στη σειρά σαν ρόλος ίσως επειδή το παίζει θαλασσοδαρμένη, η φωνή της ακούγεται πολύ βραχνή και ασταθής, αν είναι αυτός ο λόγος :P
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ ανυπομονώ να ακούσω την Χαρίκλεια να τραγουδάει!
Δε ξέρω στη σειρά σαν ρόλος ίσως επειδή το παίζει θαλασσοδαρμένη, η φωνή της ακούγεται πολύ βραχνή και ασταθής, αν είναι αυτός ο λόγος :P
Ναι... Οχι επειδή η Χαρούλα Αλεξίου αποσύρθηκε από το τραγούδι επειδή δεν της έβγαινε η φωνή άλλο... :P
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
Ναι... Οχι επειδή η Χαρούλα Αλεξίου αποσύρθηκε από το τραγούδι επειδή δεν της έβγαινε η φωνή άλλο... :P
Ναι, το γνωρίζω αυτό.
Απλά μας προετοιμάζουν λες και θα ακούσουμε κάτι ουάου, και φοβάμαι μην προσγειωθούμε απότομα :D
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,787 μηνύματα.
Δεν ειχα δει τιποτα απο αυτην την σειρα,μεχρι που το ΝΕΤΦΛΙΞ ανακοινωσε οτι το αγοραζει.
Αυτο λεει πολλα.
Και ειδα πριν λιγο και την κριτικη στον ενικο,διθυραμβικη.

Οποτε εδω κατι μου λεει οτι πολλοι δηθενακιδες και ασχετοι εγραψαν δηθενιες.

ΘΑ ΤΟ ΔΩ λοιπον.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,657 μηνύματα.
Έχω δει σχεδόν όλες (αν όχι όλες) τις σειρές του Χ.Π. Τέλειες δεν είναι, αλλά δείχνει πως κατέχει τη "μαγική συνταγή' που σε κάνει να συνεχίζεις να παρακολουθείς. Θες η σκηνοθετική αισθητική του, θες η ωραία φωτογραφία,θες οι "πιασάρικες"ατάκες, θες οι ωραίες εικόνες , χωρίς να ξεχνάμε και την "ψαγμένη" επιλογή τραγουδιών...
Για όλα αυτά τα παραπάνω -που ωστόσο επισκιάζουν επαρκέστατα το αδύνατο σημείο που διακρίνω σε όλες του τις δουλειές (εδώ λίγο παραπάνω) και που δεν είναι άλλο από την ελαφρά υπερβολή- θα πω κι εγώ Ναι στο "Maestro".
 

defactoboy

Νεοφερμένος

Ο defactoboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
έχω δει 2 επεισόδια της σειράς και πέρα από την καλή φωτογραφία και σκηνοθεσία δε βλέπω κάτι καλό.
καταρχήν ο παπακαλιάτης είναι άθλιος σαν ηθοποιος.
δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη πλοκή.
οι διάλογοι είναι αφελείς ή εκνευριστικοι.
τα παιδιά που κάνουν τους εφήβους ειναι αντιδραστικά χωρίς λόγο.
η αλεξίου δεν κατάλαβα γιατί παίζει εκεί.
ο παπακαλιάτης δήθεν είναι ευαισθητοποιημένος με κοινωνικά θέματα και θιγει θέματα όπως η ενδοοικογενιεκαή βία και όλοι τον επαινούν γι' αυτό λες και περιμέναμε από αυτον να μάθουμε ότι υπάρχει ενδοοικογενιακή βία ή λες και δεν έχουν υπάρξει άλλες σειρές με τετοια θέματα.
ο παπακαλιάτης ερωτεύεται μια ανήλικη αλλά δεν υπάρχει καθόλου χημεία μεταξύ τους.
η ανήλικη αυτή κόρη κράζει τα κορίτσια της γενιάς της ότι ακούνε μπουζούκια, ότι έχουν ερωτικές επαφές από μικρές και ότι θελουν να παντρευτούν ενώ αυτή είναι η ξεχωριστή που δεν μοιάζει με αυτές..
το γκει ζευγάρι επίσης δεν έχει χημεία. ο γιος είναι γκει ενώ όπως λέει νιώθει ερωτική έλξη και για κοπέλες. άρα δεν είναι γκει. ειναι μπαι.
επίσης ένα σωρό στερεότυπα για την ελληνική κοινωνία που παρουσιάζεται με τον χειρότερο τρόπο. αυτή την εικόνα θέλουμε να δείξουμε έξω; δε λέω πως δεν υπάρχουν όλα αυτά τα κακώς κείμενα αλλά δεν είναι μόνο αυτά. η σειρά μετα βίας δείχνει κάτι θετικό, μια θετικη όψη της κοινωνίας.
για όλους αυτούς τους λόγους δε χαίρομαι που το μαεστρο θα εκπροσωπήσει την ελληνική μυθοπλασία στο εξωτερικό.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,922 μηνύματα.
Μισό αστέρι με το ζόρι με λίγα λόγια.

Eίσαι μίζερος, γλυκέ μου. Το λέει και η Πεπάρα η Ραγκούση. :P

 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,129 μηνύματα.
Eίσαι μίζερος, γλυκέ μου. Το λέει και η Πεπάρα η Ραγκούση. :P

Δεν την ξέρω την κυρία (και δεν έχω δει και Maestro ακόμα).

Αλλά άμα έμμεσα θάβει "Τα Νούμερα" όπως κατάλαβα, δεν μπορούμε και να την πάρουμε στα σοβαρά.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
Δε το έχω δει ακόμα το επεισόδιο.
Gay φιλί στην ελληνική τηλεόραση!!
FhzCRtLXgAABpB7.jpg
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,787 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δε το έχω δει ακόμα το επεισόδιο.
Gay φιλί στην ελληνική τηλεόραση!!
View attachment 110943
Σιγά τα αυγά... Τα τελευταία 5 χρόνια σχεδόν σε όλες τις σειρές παίζει και κανένα γκέι φιλί (σχεδόν όλες οι περσινές και οι φετινές της ΕΡΤ είχαν :P). Γκέι ερωτική σκηνή πιο δύσκολα βέβαια, αλλά και αυτή υπάρχει.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,922 μηνύματα.
Σιγά τα αυγά... Τα τελευταία 5 χρόνια σχεδόν σε όλες τις σειρές παίζει και κανένα γκέι φιλί (σχεδόν όλες οι περσινές και οι φετινές της ΕΡΤ είχαν :P). Γκέι ερωτική σκηνή πιο δύσκολα βέβαια, αλλά και αυτή υπάρχει.

Υπάρχουν, αλλά ψόφιες. Πέρσι στη σκοτεινή θάλασσα στο MEGA υπήρξε μια λεσβιακή σκηνή, αλλά περισσότερο αρτιστίκ, παρά hot και ρεαλιστική. Όποιος επιθυμεί κάτι πιο hardocre, ας περιοριστεί στο elite και στο sagrada familia του netflix. Ειδικά το 2ο, το πήγε το όλο πράγμα σε άλλο επίπεδο. :P

 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
Υπάρχουν, αλλά ψόφιες. Πέρσι στη σκοτεινή θάλασσα στο MEGA υπήρξε μια λεσβιακή σκηνή, αλλά περισσότερο αρτιστίκ, παρά hot και ρεαλιστική. Όποιος επιθυμεί κάτι πιο hardocre, ας περιοριστεί στο elite και στο sagrada familia του netflix. Ειδικά το 2ο, το πήγε το όλο πράγμα σε άλλο επίπεδο. :P

Η νέα τάξη πραγμάτων το πάει λάου - λάου.
Στην αρχή ένα gay φιλί στην ελληνική tv προκάλεσε το ΕΣΡ. Τώρα χαλάρωσε το σύστημα και έγινε πιο αποδεκτό, μέχρι να δούμε στην ελληνική tv παρόμοια με το netflix. :prettyplz:
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,922 μηνύματα.
Στην αρχή ένα gay φιλί στην ελληνική tv προκάλεσε το ΕΣΡ

Βγαίνουμε εκτός θέματος, αλλά πρέπει να πω ότι εκείνη η θλιβερή απόφαση του ΕΣΡ περί επιβολής προστίμου 100k ευρώ δεν σύναδε με τα δεδομένα του 2003. Ορθώς, εν συνεχεία το Δ' τμήμα του ΣτΕ ακύρωσε το εν λόγω πρόστιμο, σε μια πραγματικά υποδειγματική απόφαση.
Σιγά μη μας σοκάρει ένα φιλί ή ένα γλ...λι μεταξύ ατόμων ιδίου φίλου. Εδώ συμβαίνουν τέρατα στην καθημερινότητά μας σε σχέση με τη νεότητα, βλ. Λιγνάδης, Μίχος, κιβωτός του κόσμου. Αυτά θα πρέπει να μας φοβίζουν.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,570 μηνύματα.
Δε το έχω δει ακόμα το επεισόδιο.
Gay φιλί στην ελληνική τηλεόραση!!
View attachment 110943
Καλά κρασιά, τόσα επεισόδια, με τόσες ευκαιρίες και πέταξαν ένα και μοναδικό φιλί έτσι να υπάρχει, να γίνει σούσουρο, να μπει και στις lgbt κατηγορίες στο νετφλιξ πιο εύκολα. Ο αριστερά, σε σκηνη με κοπέλα τον είδαμε στο κρεβάτι από το πρώτο επεισόδιο. Ο Παπακαλιάτης την πήρε, γυμνή παρακαλώ, πάνω στο πιάνο με το καλημέρα σας και εμείς του δίνουμε εύσημα για το bare muninum που το έχει ξανακάνει έτσι και αλλιώς και μάλιστα σε πιο δύσκολη εποχή. Όταν έχουν και αυτοί αντίστοιχες σκηνές με τους υπόλοιπους, τα ξαναλέμε, μέχρι τώρα τρομερά σειφ προσέγγιση μη τυχόν και σοκαριστεί κανείς, μέχρι εκεί που αντέχουν για να παραπονεθούν αλλά να μη κλείσουν την τηλεόραση και εμείς χειροκροτάμε (και δεν το λέω για εδώ συγκεκριμένα, υπάρχει μια υπερβολή λες και έχει προκαλέσει δεν ξέρω και εγώ πόσο την ελληνική κοινωνία ενώ ακόμη παίζει με κλισέ).
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
Τώρα που η Netflix πλήρωσε ένα εκατομμύριο δολάρια το κάθε επεισόδιο (αυτά που στοίχισαν στο Mega μόλις 250,000 ευρώ το καθένα) ας προσέξουν κι άλλοι τις “αξιες” της δουλειάς του Παπακαλιατη που έκαναν δυνατή μια τέτοια πώληση.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,129 μηνύματα.
Ποιος τον χέζει το Μαστοράκη μωρέ (literally tho, δεν τον πήγαινα ποτέ ομολογώ) όταν τοποθετείται ένας τέτοιος ταγός επί του θέματος;

 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,922 μηνύματα.
Πάλι καλά που παρά το brain drain των τελευταίων 10 και βάλε ετών μάς έχουν απομείνει και κάποια φωτεινά μυαλά, όπως ο Πετράκος. Μιλάμε για γίγαντα της διανόησης.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
εγώ δυστυχώς ενώ το παρακολουθούσα μέσω του mega web tv 📺 ανέβαλλα να δω κάποια επεισόδια και το mega δυστυχώς τα κατεβάζει μετά τις 15 μέρες οπότε έπαψα να το βλέπω. περιμένω να μπει στο netflix από Ιανουάριο για να το δω.
 
Top