Market Pass - 2023

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,175 μηνύματα.
Ανοίγω να έχουμε κι ένα θέμα για το market pass.

Σήμερα πιστώνονται στους λογαριασμούς τα πρώτα χρήματα (1ο τρίμηνο) για όσους κάνανε αίτηση πριν την 28η Φεβρουαρίου.
Όσοι επιλέξανε κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό του ποσού κι όχι με χρήση μέσω smartphone (NFC chip), θα πάρουν -20%.
Αυτές τις πληροφορίες έχω.

334419711_586192860061387_7683817346001360824_n.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Ανοίγω να έχουμε κι ένα θέμα για το market pass.

Σήμερα πιστώνονται στους λογαριασμούς τα πρώτα χρήματα (1ο τρίμηνο) για όσους κάνανε αίτηση πριν την 28η Φεβρουαρίου.
Όσοι επιλέξανε κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό του ποσού κι όχι με χρήση μέσω smartphone (NFC chip), θα πάρουν -20%.
Αυτές τις πληροφορίες έχω.

View attachment 113533

Φανταστικό το Meme 🤣🤣.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,146 μηνύματα.
Αν επιλέξουμε την κατάθεση στον λογαριασμό μπορούμε να ξοδέψουμε όπως θέλουμε τα χρήματα ; Ή μόνο σε σούπερ μάρκετ;
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,428 μηνύματα.
Νοίκιασα σπίτι τον Γενάρη, πριν έμενα στο πατρικό. Στη φορολογική δήλωση του 2022 (εισοδήματα του 2021), φαίνεται ότι έμενα με τους γονείς μου, οπότε δε το δικαιούμαι. Στη φορολογική δήλωση του 2023 που θα υποβάλω τον Μάιο (εισοδήματα του 2022), πάλι θα φαίνεται ότι μένω με τους γονείς μου. Δεν είναι λίγο άδικο; :1eye:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,175 μηνύματα.
Νοίκιασα σπίτι τον Γενάρη, πριν έμενα στο πατρικό. Στη φορολογική δήλωση του 2022 (εισοδήματα του 2021), φαίνεται ότι έμενα με τους γονείς μου, οπότε δε το δικαιούμαι. Στη φορολογική δήλωση του 2023 που θα υποβάλω τον Μάιο (εισοδήματα του 2022), πάλι θα φαίνεται ότι μένω με τους γονείς μου. Δεν είναι λίγο άδικο; :1eye:
Τότε την αίτηση πρέπει να την κάνει ο γονέας σου που σας δηλώνει φιλοξενούμενους. :)
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,428 μηνύματα.
Τότε την αίτηση πρέπει να την κάνει ο γονέας σου που σας δηλώνει φιλοξενούμενους. :)
Ναι, ο πατέρας μου την έκανε. Αλλά δε ζούμε πλέον στο ίδιο σπίτι, ζω σε δικό μου που νοίκιασα τον Γενάρη.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,175 μηνύματα.
Ναι, ο πατέρας μου την έκανε. Αλλά δε ζούμε πλέον στο ίδιο σπίτι, ζω σε δικό μου που νοίκιασα τον Γενάρη.
Αχ ναι τότε δε γίνεται να την πάρεις κι εσύ. Πρακτικά ο πατέρας σου θα πληρωθεί και για το δικό σου "κεφάλι" στο σπίτι ως μέλος νοικοκυριού, αλλά προφανώς πιο λίγα. Το μονοπρόσωπο νοικοκυριό παίρνει περίπου 100 - 107 ευρώ σύμφωνα με γνωστούς μου που τους έκανα την αίτηση.
Αν επιλέξουμε την κατάθεση στον λογαριασμό μπορούμε να ξοδέψουμε όπως θέλουμε τα χρήματα ; Ή μόνο σε σούπερ μάρκετ;
Όπου θες τα χαλάς δεν θα σε ελέγξει κανείς. :)
Λογικά με αυτή τη λογική βάλανε και -20% σε όσους επιλέξανε κατάθεση του ποσού στη τράπεζα.
Αυτός που θα τη χρησιμοποιούσε με το nfc chip του κινητού, αναγκαστικά θα περιοριζόταν στο σουπερ μαρκετ.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Καλά 22€ είναι ξεφτίλα και 17.60€ είναι πιο ξεφτίλα, προφανώς...

Εγώ πήρα την nfc κάρτα (22€-μονοπρόσωπο νοικοκυριό).
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,146 μηνύματα.
Αχ ναι τότε δε γίνεται να την πάρεις κι εσύ. Πρακτικά ο πατέρας σου θα πληρωθεί και για το δικό σου "κεφάλι" στο σπίτι ως μέλος νοικοκυριού, αλλά προφανώς πιο λίγα. Το μονοπρόσωπο νοικοκυριό παίρνει περίπου 100 - 107 ευρώ σύμφωνα με γνωστούς μου που τους έκανα την αίτηση.

Όπου θες τα χαλάς δεν θα σε ελέγξει κανείς. :)
Λογικά με αυτή τη λογική βάλανε και -20% σε όσους επιλέξανε κατάθεση του ποσού στη τράπεζα.
Αυτός που θα τη χρησιμοποιούσε με το nfc chip του κινητού, αναγκαστικά θα περιοριζόταν στο σουπερ μαρκετ.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ανοίγω να έχουμε κι ένα θέμα για το market pass.

Σήμερα πιστώνονται στους λογαριασμούς τα πρώτα χρήματα (1ο τρίμηνο) για όσους κάνανε αίτηση πριν την 28η Φεβρουαρίου.
Όσοι επιλέξανε κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό του ποσού κι όχι με χρήση μέσω smartphone (NFC chip), θα πάρουν -20%.
Αυτές τις πληροφορίες έχω.

View attachment 113533
Δεν κατάλαβα το meme.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,175 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,175 μηνύματα.
Ένα λογιστήριο εδώ κοντά έχει βγάλει χαρτί - ανακοίνωση ότι κάνει αιτήσεις Marketpass με 5 EUR.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Άλλη μια μούφα της κυβέρνησης... δίνουν 20-30 ευρώ στο κοσμάκι όταν ο πληθωρισμός έχει φτάσει στα ύψη και στα άτομα ΑΜΕΑ έκοψαν από το επίδομα τους 50 ευρώ, λέγοντας αερολογίες του στυλ ότι "έγινε λάθος στο σύστημα και ο,τι σας χρωστάμε θα μπει το Απρίλιο". Τρέχα γύρευε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,283 μηνύματα.
Πλήρωσα τρεις μήνες τηλέφωνο που χρωστούσα με τα 53 ευρώ που μου πιστώθηκαν στις 6 του μηνός. Τον Μάιο που θα μου πιστωθεί το άλλο πενηντάρι θα πληρώσω τους άλλους τρεις μήνες.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,778 μηνύματα.
Εμείς δεν δικαιούμαστε. Είμαστε πλούσιοι, γι’αυτό.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,283 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,778 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,175 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top