Microsoft Windows 7

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μα κατι που δεν ειναι τοσο σπουδαιο δεν το πληρωνεις ακριβα.Υπηρξε και προοδος στους απλους HDD,ομως δεν ηταν δραματικες οι τιμες.Κοιτα το οτι αυτη τη στιγμη υπαρχει pc που κανει boot σε 1 δευτερο και μπαινει windows,ειναι προοδος φοβερη!

Δεν ειπα οτι δεν ειναι σπουδαιο, ειπα οτι στα 4 χρονια δεν εχουν γινει τοσο ραγδαιες εξελιξεις οσο αν κοιταξεις μια δεκαετια πριν. Ναι ειναι προοδος αυτο που λες, σε σχεση με μια δεκαετια πριν. Και επισης παρα πολλα πραγματα που δεν ειναι σπουδαια τα πληρωνουμε ακριβα, ακριβοτερα απο οτι αξιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Τα Linux ειναι καθαρα για δουλεια.Χρησιμευουν πιο πολυ σε σχεδιαστες,λογιστες κτλπ.Περα απο'κει Windows για χρηση των παντων.
το αντίθετο ισχύει.Τα Linux είναι για γενικές χρήσεις και τα windows πέρα απο την γενική χρήση και τα παιχνίδια μπορούν να τρέξουν autocad,Photoshop κτλ που είναι για επαγγελματίες.Αλλά και τα Linux φυσικά θα μπορούσαν να τα τρέξουν αν είχαν συμβατότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κοιτα το οτι αυτη τη στιγμη υπαρχει pc που κανει boot σε 1 δευτερο και μπαινει windows,ειναι προοδος φοβερη!
Πούντος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Υπαρχει και το ειχαν παρουσιασει κιολας σε εκθεση στο εξωτερικο .
Το ποτε θα κυκλοφορησει δεν ειναι σιγουρο.Ειναι κυριως για λαπτοπ.

Το χα διαβασει στο www.thelab.gr

Επειδη το χα διαβασει πριν καιρο,θα ρωτησω το βραδυ τα παιδια και θας σας πω.Δε το θυμαμαι τωρα.Ισχυει ομως και συζητιεται για τελος 2010 αν θυμαμαι καλα.

Επισης μιλωντας για προοδους,τι λετε για αυτα?

https://www.thelab.gr/showthread.php?t=68195

και πιο πολυ αυτο

https://www.thelab.gr/showthread.php?t=68714

Btw ειμαστε off-topic ε! :D

Προτεινω να φτιαξει καποιος mod ενα αλλο θεμα και να βαλει οσα μηνυματα αφορουν τις τεχνολογικες προοδους στους Η/Υ.Γιατι θα γινει κουλουβαχατα εδω το θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
To Light Peak φαινεται καλο, το αλλο που πανε να κανουν οι Αμερικανοι μου βρωμαει.
Ετσι κι αλλιως οι οπτικες ινες ειναι πολυ καλη εξελιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Nαι αλλα σκεψου εναν κοσμο χωρις εγκαταστασεις προγραμματων,χωρις να κανεις update
-----------------------------------------
Σκεψου ομως εναν κοσμο χωρις updates,χωρις λειτουργικα,χωρις εγκαταστασεις σε προγραμματα/παιχνιδια.Χωρις το αγχος αν εχεις χωρο στο σκληρο .Χωρις hardware στην τελικη.Θα ναι σπουδαια προοδος και μεγαλη διευκολυνση σε ενα σωρο τομεις.Παντως αμα ειναι να επηρεαστει και το hardware εστω και εμμεσα αν οχι αμεσα,δε το βλεπω να υλοποιειται διοτι οι περισσοτερες εταιρειες Hardware κανουν λαμογιες με εταιρειες software η αναμεταξυ τους.Πχ η nVidia τωρα αφαιρει τη χρηση PhysX απο τους χρηστες της ΑΤΙ.Βεβαια με patchaΚια ολα γινονται αλλα ενταξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
και με την αμερικανικη κυβερνηση να "φυλαει" τα προσωπικα σου δεδομενα :D :D:D :D:D:D:D
προτιμω να εχω το δικο μου προσωπικο υπολογιστη παρα αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
το αντίθετο ισχύει.Τα Linux είναι για γενικές χρήσεις και τα windows πέρα απο την γενική χρήση και τα παιχνίδια μπορούν να τρέξουν CAD,Photoshop κτλ που είναι για επαγγελματίες.Αλλά και τα Linux φυσικά θα μπορούσαν να τα τρέξουν αν είχαν συμβατότητα.

Εννοείς autocad. Γιατί CAD μια χαρά τα πάει στο linux (είναι το νο 1 λειτουργικό που χρησιμοποιείται στο hollywood). To linux χρησιμοποιείται περισσότερο για εξειδικευμένες χρήσεις. Απλά συνήθως δεν τις βλεπετε (servers, κινητά, αυτοκίνητα κτλ)

Το cloud computing σαν έννοια υπάρχει απο την δεκαετία του '60 με σποραδικές εφαρμογές απο εδώ και απο εκεί. Φυσιολογική εξέλιξη είναι η ανάπτυξη του, δεν είναι κάτι το τρομερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
το 60 καλα καλα ηταν οι πρωτοι Η/Υ,το cloud computing που το δες?Δε το νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μας δουλευεις εσυ μας το δωσες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
το 60 καλα καλα ηταν οι πρωτοι Η/Υ,το cloud computing που το δες?Δε το νομιζω...


Καθόλου.

Αρχική Δημοσίευση από Wikipedia:
The underlying concept of cloud computing dates back to 1960, when John McCarthy opined that "computation may someday be organized as a public utility"; indeed it shares characteristics with service bureaus that date back to the 1960s.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_computing

H/Y υπήρχαν πολύ πριν το 60.

Εντάξει, λάθος που χρησιμοποίησα τον όρο «σαν έννοια» καθώς αυτός χρησιμοποιήθηκε πολύ αργότερα (mid 90s) αλλα η βασική ιδέα υπάρχει απο πολύ πιο πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Kοιτα και το ιντερνετ σαν ιδεα υπηρχε απο πολυ παλια.Εμφανιστηκε πρωτη φορα το 1957 στον Ψυχρο πολεμο για να ειναι πιο οργανωμενη η αμυνα των ΗΠΑ,αλλα δεν εχει καμια σχεση με το πως ειναι σημερα.Αρα ναι σαν ιδεα ισως.Σαν ιδεα οι Η/Υ ισως υπηρχαν απο το 1900.

Μας δουλευεις εσυ μας το δωσες

Δες παλι,στο link που εδωσα εγω δε λεει κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Kοιτα και το ιντερνετ σαν ιδεα υπηρχε απο πολυ παλια.Εμφανιστηκε πρωτη φορα το 1957 στον Ψυχρο πολεμο για να ειναι πιο οργανωμενη η αμυνα των ΗΠΑ,αλλα δεν εχει καμια σχεση με το πως ειναι σημερα.Αρα ναι σαν ιδεα ισως.Σαν ιδεα οι Η/Υ ισως υπηρχαν απο το 1900.



Δες παλι,στο link που εδωσα εγω δε λεει κατι τετοιο.

https://www.thelab.gr/showthread.php?t=68195


Επισης μιλωντας για προοδους,τι λετε για αυτα?

https://www.thelab.gr/showthread.php?t=68195

και πιο πολυ αυτο

https://www.thelab.gr/showthread.php?t=68714


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Kοιτα και το ιντερνετ σαν ιδεα υπηρχε απο πολυ παλια.Εμφανιστηκε πρωτη φορα το 1957 στον Ψυχρο πολεμο για να ειναι πιο οργανωμενη η αμυνα των ΗΠΑ,αλλα δεν εχει καμια σχεση με το πως ειναι σημερα.Αρα ναι σαν ιδεα ισως.Σαν ιδεα οι Η/Υ ισως υπηρχαν απο το 1900.

Και τί απο αυτά υλοποιήθηκε μέσα στη δεκαετία του 00' όμως; :P Αυτό συζητάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Krou εγω μπορει να εδωσα ενα λινκ που να λεει για το cloud computing ,αλλα πουθενα με σα στο αρθρο που παρεθεσα δε λεει οτι υπηρχε απο το 60' σαν ιδεα,Ξαναδιαβασε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Α αυτο εννοουσες. :P
Τεσπα, δες τι λεει ο Eru.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Καλησπέρα. Αγόρασα από το Microsoft Store την Ultimate εκδοση των Windows 7. Μου ΄δωσε κάποια αρχεία να κατεβάσω. Τα κατέβασα αλλά δεν λειτουργούν. Παρ'ολα αυτά έχω το ProductKey που μου έδωσε η Microsoft. Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω θα τον ευχαριστούσα,γιατί πλήρωσα 200 ευρώ και δεν μου περισσεύουν κιόλας...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Τι αρχεία;Πώς είσαι σίγουρος ότι δεν λειτουργούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Καλησπέρα. Αγόρασα από το Microsoft Store την Ultimate εκδοση των Windows 7. Μου ΄δωσε κάποια αρχεία να κατεβάσω. Τα κατέβασα αλλά δεν λειτουργούν. Παρ'ολα αυτά έχω το ProductKey που μου έδωσε η Microsoft. Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω θα τον ευχαριστούσα,γιατί πλήρωσα 200 ευρώ και δεν μου περισσεύουν κιόλας...:thanks:
γίνονται αυτά τα πράγματα;; Και εσύ γιατί δεν τα αγόραζες από κάποιο κατάστημα και τα αγόρασες από το microsoft store; Τι αρχεία ήταν αυτά; Εννοείς την εγκατάσταση των windows 7; Καλό θα είναι να επικοινωνήσεις με την microsoft γιατί θα στα φάνε τα λεφτά αυτοί. 801 500 3000 ή 211 1206 500 (microsoft hellas)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top