Microsoft Windows 7

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Εμένα δεν μου λέει τίποτα σδτην επαννεκίνηση. Γίνεται χωρίς να πατήσω τίποτα άλλο παρα μόνο το κουμπί της επανεκκλίνησης. Το ίδιο και στην εκκίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Δοκίμασε delete
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Μα πότε να το δοκιμάσω/Δεν σταμτάει πουθενά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ας μην σταματάει....ανοίγεις το pc και μετά πατάς(αμέσως) συνέχεια το delete...ξανα,ξανα,ξανα και πάει λέγοντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ωραια. Μου έχει αυτές τις επιλογές.Πρεπει να τις βάλω σε μια σειρά.
ATAPI CD-ROM
HDD...
FLOPPY DRIVE
IDE:Optiarc DVD RM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Για δοκίμασε το 1
-----------------------------------------
και μην ξεχάσεις να κάνεις save
-----------------------------------------
Το cdrom 1ο και άσε τα υπόλοιπα όπως είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ok, αλλά μήπως σε όλο αυτό φταίει επειδή κατέβασα την 64 bit Version? να κατεβάσω την 32?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Να προτείνω κάτι;Κατεβάζεις από την αρχή την κανονικά έκδοση 32bit γιατί με την αναβάθμιση το pc θα είναι ρδελούμπο
-----------------------------------------
Αλλά κανονικά πρέπει την 32 αν έχεις 32..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Windows7_Ultimate_ISO_32bit.iso Αυτό κατεβάζω. Γίνεται να κατεβάσω κάτι από το Internet που να μου ζητάει μίονο ένα Product Key και να τελειώνουμε? Ούτε αυτό με το BIOS έκανε κάτι...
-----------------------------------------
Το λέω επειδή και τα Vista που έχω τώρα είναι 32 bit...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Απ'ότι κατάλαβα εσύ κατεβάζεις την αναβάθμιση ή όχι;....γιατι με 200 είναι μόνο η αναβάθμιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Nαι την αναβάθμιση. Τέλος πάντων. Τι να κάνω? Υπάρχει τίποτα από το internet σαν αυτό που σου είπα? Αν κατεβάσω το κανονικό τι θα γίνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μόλις αγόρασα netbook samsung με windows 7 starter από Αγγλία. Τα windows μοιάζουν πολύ με τα vista, συνεπώς είναι πολύ οικεία (και βαρετά :P). Αυτό που με ενοχλεί όμως αφόρητα (σε σημείο που σκέφτομαι να πουλήσω το netbook) είναι πως στην έκδοση starter ΔΕΝ μπορείς να αλλάξεις το desktop wallpaper!! :blink: Ψάχνοντας λίγο βρήκα κάτι (υποθέτω ημιπαράνομες) αλχημείες για να το αλλάξω, αλλά δεν έχω και πολύ διάθεση να τις εφαρμόσω. Αποκλείεται όμως από την άλλη να μείνω με αυτό το ελεεινό μπλέ φόντο με τα παράθυρα των windows πάνω! Οι άνθρωποι είναι αστείοι: απ' όλα τα features, αυτό έπρεπε να αφαιρέσουν;;!! :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Βρε είσαι σίγουρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aπολύτως. Δες εδώ. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και όμως η Kajira έχει δίκαιο. Και η πλάκα είναι ότι τα starter δεν είναι πιο ελαφριά. Λογικά τα βάζουν στα netbook επειδή είναι πιο φθηνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Ενω τα netbooks σηκωνουν ανετα μεχρι και 7 Ulitmate,αφου τα 7 (σε ολες τις εκδοσεις) τρεχουν μια χαρα και με 1 GB μνημη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσοχή, για 64bit καλό είναι υπάρχουν 2GB ram
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχω βαλει 6 γιγα στον υπολογιστη μου...(μονο που τα xp μου δειχνουν 3.25..:P
επαρκουν για το μελλον ελπιζω..

η καλυτερη εκδοση νομιζω ειναι τα windos 7 pro...οχι υπερβολικα σαν τα ultimateαλλα υποστηριζουν 192gb ram εναντι 16 των home premium και εχουν πληρες backup...

στο e-shop τα εχουν 119 ευρω... δεν πουλανε καν τα retail...πρακτικα δεν υπαρχει διαφορα...

εσυ που τα χεις βαλει εχεις προβλημα ασυμβατοτητας σε βασικα προγραμματα?


επισης κανουν αυτο το συνεχες τακτοποιημα των αρχειων για τη search υπηρεσια του λειτουργικου..δηλαδη αυτο που λειτουργει συνεχεια ο δισκος και τρεχει ενα search indexer απο πισω?εγω απενεργοποιησα την καινουρια υπηρεσια ..που μπηκε με τις αναβαθμισεις στα xp που εχω..

ελπιζω να καταλαβες τι εννοω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
η καλυτερη εκδοση νομιζω ειναι τα windos 7 pro...οχι υπερβολικα σαν τα ultimateαλλα υποστηριζουν 192gb ram εναντι 16 των home premium και εχουν πληρες backup...

:confused:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
η καλυτερη εκδοση νομιζω ειναι τα windos 7 pro...οχι υπερβολικα σαν τα ultimateαλλα υποστηριζουν 192gb ram εναντι 16 των home premium και εχουν πληρες backup.....
Aυτα τα βαρυγδουπα περι 192 GB μνημης,εμενα δε με συγκινουν - και αλλωστε αυτο το νουμερο ποτε τα 7 δε θα κληθουν να το αποδειξουν στην πραξη,γιατι απλουστατα α) δεν υπαρχουν μητρικες που να υποστηριζουν τοση μνημη και δεν αναμενεται στα επομενα 2-5 χρονια που τα 7 λογικα θα υπαρχουν να υπαρξει τετοια θεαματικη προοδος στις μητρικες και β) σε το πολύ 5 χρονια,λογικα τα 7 θα αντικατασταθουν απο κατι καλυτερο,οποτε παλι δε θα κληθουν να δωσουν εξετασεις για τη ram.
στο e-shop τα εχουν 119 ευρω... δεν πουλανε καν τα retail...πρακτικα δεν υπαρχει διαφορα........
Η διαφορα ειναι στα retail η αδεια ειναι επεκτασιμη: δηλ. εχεις το δικαιωμα να τα εγκαταστησεις και σε ενα desktop και σε ενα laptop.Τα ΟΕΜ εχεις δικαιωμα να τα (επαν)εγκαταστησεις μονο στον υπολογιστη με τον οποιο τα αγορασες.
εσυ που τα χεις βαλει εχεις προβλημα ασυμβατοτητας σε βασικα προγραμματα?
Προβλημα ασυμβατοτητας δεν εχω παρατηρησει.Τα 32 μπιτα προγραμματα (η πλειοψηφια δηλ) τρεχουν μια χαρα ακομα και στο 64-μπιτο 7.
επισης κανουν αυτο το συνεχες τακτοποιημα των αρχειων για τη search υπηρεσια του λειτουργικου..δηλαδη αυτο που λειτουργει συνεχεια ο δισκος και τρεχει ενα search indexer απο πισω??
Δεν το εχω παρατηρησει για να ειμαι ειλικρινης. Εξαλλου ειναι κατι που δε με απασχολησε ποτε,δεδομενου οτι τη λειτουργια αναζητησης δεν την εχω τρεξει στα τοσα χρονια Windows παρα ελαχιστες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top